Setari Cookie-uri

Zatul de cafea si scortisoara-inamicii celulitei

Am incercat multe creme si tratamente anticelulitice,insa cu niciunul nu am avut rezultate asa vizibile cum am avut cu simplul....zat de cafea!E putin cam migalos procedeul,insa da roade!Cel putin la mine a dat.Cum procedez? Masez foarte bine zonele afectate-in special fese&picioare;apoi ma "impachetez" in folie de plastic si stau asa macar 30 de minute.Clatesc bine cu apa calduta si aplic ulei din germeni de grau(pentru hidratare si totodata anti-vergeturi).
Normal ca rezultatele nu se vad dupa prima aplicare....la mine s-a observat cam dupa 4-5 impachetari.Si de atunci continui asa macar 1 data pe saptamana si nu am probleme.

Citeam intr-o zi pe un site ca scortisoara este folosita in foarte multe creme anticelulitice,detoxifiaza​ pielea foarte bine.Asa ca vazand un borcanel cu scortisoara in dulap...m-am gandit sa il aplic pe mine sa vad ce iese :)) Am amestecat scortisoara cu zat de cafea,pentru a putea intinde mai bine compozitia.Am folosit cam 2 linguri scortisoara si 1 lingura zat de cafea.Am masat bine zonele afectate si am impachetat in folie.Am stat asa 30-40 minute.Rezultatul?Exact acelasi pe care il aveam cu crema "Cellulight"!Inrosirea si incalzirea pielii,care dispar in aprx. 1 ora de la aplicare.S-a dovedit a fi foarte bun,la fel ca si zatul de cafea.De cand am descoperit scortisoara si zatul de cafea,am zis adio cremelor scumpe din comert care promit ca te fac Slim& Fit in 2 nopti :)) Prefer aceste tratamente,facute la propriul domiciliu si cu rezultat garantat dupa minim 5 aplicari.(repet,cel putin in cazul meu,acum depinde si de corp&piele).

Orice tratament ati folosi importiva celulitei,trebuie mereu combinat cu o dieta sanatoasa si sport(macar 30 min zilnic).Batalia impotriva celulitei incepe intai din interior si abia apoi dinspre exterior ;)

Sper sa va fie de folos si astept si alte pareri:daca ati incercat asta pana acum,daca ati observat imbunatatiri vizibile a "coajei de portocala" etc.
blondy_princess
Postat pe 20 Iulie 2011 11:24
si eu ma ung de 2 luni cu zatz de kfea (km de 3 ori pe sapt.) pe kre il amestec cu 2-3 linguritze de ulei de masline si ma impaketez in folie si stau asha 30 min.De 2 sapt am adaugat in program shi masajul cu crema anticelulitica la aparat de masaj , asta dupa ce ma despaketez din folie shi dupa ce fac dush ... Tin sa mentionez k mananc kt se poate de sanatos, consum multe salate, legume, fructe, evit alcoolul, acidul, fast-foodul... Stiu k e recomandat sa bem cel putzin 2l de apa pe zi, insa probl mea e k nu cred k pot bea mai mult de 1l. Cu mishkrea ce e drept nu stau f bn, nu lucrez zilnic....ci km de 2 ori pe sapt km 30 min. Pana akum kteva luni am avut 44 kg, la 1.60 inaltzime shi imi doream f mult sa ma ingrash. Nush prin ce minune m`am ingrashat k am ajuns km la 48-49 kg, imi place cum imi sta asha, insa nu m`am gandit niciodata k o sa imi apara celulita dak pun kteva kg pe mn...Am celulita pe coapse shi pe fese si incep sa am senzatzia k se extinde tot mai mult shi k tot ce fac e in zadar Vreau sa skp de aspectul cojii de portokla, nu`mi doresc sa skp de kg... Nu cred k fac ceva greshit, insa cred k tot ce mai pot face pt a skapa de celulita e sa continui cu impaketarile in zatz, sa ma maseze cineva profesionist in masaj anticelulitic, sa merg la fitness (pt k aksa nu am atmosfera necesara) si sa ma fortzez sa consum mai multa apa...
d33a89
Postat pe 20 Iulie 2011 12:20
eu am inceput sa am celulita si din cauza ca iau anticonceptionale.inainte aveam f.f. putina,nu se observa nici de aproape.am inceput sa mananc dimineata pe stomacul gol ananas,am citit ca este un foarte bun detoxifiant.si am renuntat la chipsuri si prajeli.si la cina mananc mereu gratar sau peste cu salata si daca imi e pofta de ceva dulce,mereu mananc fructe sau iaurt.
nici eu nu pot sa beau 2 litri de apa pe zi,oricat m-as forta.numai o data am reusit sa beau,insa mergeam la baie la fiecare jumatate de ora
blondy_princess
Postat pe 20 Iulie 2011 15:24
si eu iau anticonceptionale...sa fie si d la asta? eu iau de vreo 2 ani aceleashi pastile...
d33a89
Postat pe 21 Iulie 2011 21:27
am citit pe net shi despre ardeiul iute, k are proprietatea de a arde grasimile...ma gandeam sa`mi amestec cu zatz de kfea nishte semintze din ardei iute. am auzit k e km dureros, dar in amestec cu zatzul, nu cred k e kiar asha...
d33a89
Postat pe 22 Iulie 2011 12:22
am auzit si eu de ardei iute,insa nu am folosit niciodata.
si da,anticonceptionalele sunt o cauza a aparitiei celulitei.am citit multe cazuri ale fetelor care au observat asta odata cu inceperea folosirii contraceptivelor.
blondy_princess
Postat pe 25 Iulie 2011 13:14
Scortisoara are foarte multe beneficii, eu stiam ca este folosita cel mai put pentru a tine sub control indicele glicemic. Pentru celulita eu folosesc o combinatie de zat de cafea, absolut divin, crema Elancyl, care este scumpa si ma dor buzunarele cand o cumpar, slim&fit pentru ca are ceai verde si electrostimulare. Eu aveam celulita de se vedea cu ochiul liber, acum doar daca strang pielea se mai vede. Oricum mai am de lucrat...
RoxyRoxx
Postat pe 28 Iulie 2011 22:05
am incerkt amestecul zatz de kfea,scortzishoara, semintze de ardei iute,ulei de masline- shi pot spune k e super...kiar se simte ardeiul iute cum arde grasimile si cum actioneaza asupra grasimilor. va recomand shi voua! pup
d33a89
Postat pe 29 Iulie 2011 16:36
Aceasta metoda nu e singura prin cae poti sa slabesti cu ajutorul scortisoare! Vreau sa incerc acest gen de impachetari cu zatz si scortisoara dar eu am folosit si metoda cu miere si acest ingredient minune :)
Aici e reteta: http://scortisoara.com/2012/01/slabeste-cu-scortisoara-si-miere/
sevastru
Postat pe 10 Septembrie 2012 16:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
UNGHII FALSE-GENE FALSE 1 De la: unghii_false_gene_false 7 August 2010 11:01
de la brunet la roscat 15 De la: Marina_Daniliuc_1 9 Octombrie 2013 18:45
epilat cu ajutoare de la iubit??????????? 34 De la: goanga 16 Martie 2010 19:10
ten cu acnee 164 De la: kudika_1045226 27 Martie 2023 18:58
Help fetelor!! 5 De la: kudika438013 11 Iulie 2012 16:34