Setari Cookie-uri

de ce barbatii dau mereu vina pe femei? de ce zic ei ca mereu suntem noi de vina?

De la: lilu_67, la data 2011-08-11 15:35:33
De la: pickard, la data 2011-08-10 15:12:32Ideea de egalitate a fost este si va fi inteleasa gresit, si de aici se nasc probleme mari. Barbatii se comporta cum se comporta cu femeile, pentru ca le considera egale cu ei. Nu mai pot face diferenta intre o disputa pe care o au cu prietenul lor Georgel si o disputa cu sotia. In mintea lor nu este nici o diferenta. Emanciparea femeii a dus la situatia aceasta. Daca citim codul bunelor maniere in dreptul doamnelor, vom vedea ca jumate din el nu se mai aplica, fiind considerat invechit si bun de dus la gunoi. Anumite calitati si trasaturi feminine astazi sunt considerate drept slabiciuni si defecte de care toate femeile fug. Asa ca unii barbati ajung sa nu stie ce vor, ce asteapta sau ce sa ceara de la sotie sau logodnica(termeni pe cale de disparitie).

In alta ordine de idei, ar fi o dovada de intelepciune sa nu generalizam. Nu toti barbatii sunt la fel. Nu toti fac aceleasi greseli. Si atunci cand vine o doamna sau o domnisoara care a fost tratata nepotrivit si afirma public ca toti barbatii sunt la fel, automat creeaza in mintea multor fete/femei premisa ca barbatii nu merita nici o atentie, ca toti sunt la fel si ca niciunul nu prezinta incredere. Dupa care tot voi o sa veniti sa va plangeti despre un comportament pe care unele dintre voi l-au creat.

Sunt de acord ca majoritatea dintre noi ne comportam total nepotrivit cu voi, dar majoritatea o facem din lipsa de educatie relationala, si asa cum spunea cineva mai devreme, cum ne educati, asa ne aveti. Si ca incheiere, luati fiecare caz in parte. Sfaturile care aduc o rezolvare a unui conflict la unele relatii, nu vor functiona la absolut toate. Succes
-------------------------------
subscriu si eu si subsemnez la aceasta postare!
Nu emanciparea femeii a dus la aceasta situatie,ci confuzia din capul vostru.emanciparea trebue sa inceapa de la voi si dorinta de a fi egalul femeii si nu invers.atunci cind veti invata sa priviti si sa iubiti femeia de linga voi pt suflet/spirit/divinitatea din ea mai mult decit ce -fata,corp ,fund,tizte sau cit de buna e la pat,..atunci veti avea respectul nostru,atunci veti fi considerati egalul nostru.Pacostea voastra este ca ...toata maturitatea fizica si imaginatia va este conectata la penis,va arde saminta care se formeaza si va este greu sa treaca ziua fara sa ejaculati,femeile nu au aceasta problema.Femeile folosesc sexualitatea doar ca putere de control,intelegeti voi care e diferenta??????????????


Hey lilu_67,

Cel putin in capul meu nu este deloc confuzie. Am avut parte de o educatie destul de sanatoasa in cea ce priveste dragostea si respectul reciproc. A fost foarte usoara decizia de a ma insura cu sotia mea, nu am fost speriat nici inainte si nici dupa, si nu regret nici dupa 15 ani pasul facut. Trebuie sa spun insa ca daca la ora asta as fi neinsurat, cred ca mi-ar fi foarte greu sa gasesc pe cineva de care sa fiu la fel de sigur. Valorile sau schimbat sau au fost inlocuite de nonvalori. Si este foarte usor sa dam vina unii pe altii, dar nu este deloc intelept. Am invatat din experienta ca nu poti obtine ceea ce doresti de la celalalt acuzandu-l sau facandu-l sa se simta inferior sau neimportant.

Sunt constient ca opiniile tale pot fi mult mai dureroase decat ai lasat sa se inteleaga in randurile pe care le-ai scris, dar iti garantez ca nu toti barbatii sunt asa cum ne-ai descris. Mi-ar place sa cred ca o sa-ti oferi sansa de a fi surprinsa si uimita intr-o zi de un barbat, si ca vei lasa toate prejudecatile la o parte si iti vei da voie sa fi fericita din nou, stiind ca esti ca esti iubita si respectata asa cum iti doresti si meriti.

Iar despre folosirea sexului ca metoda de "control"... E timpul sa inchei inainte de a fi confundat cu un jucator de la "echipa adversa":)
findme
Postat pe 12 August 2011 08:14
Trebuie sa spun insa ca daca la ora asta as fi neinsurat, cred ca mi-ar fi foarte greu sa gasesc pe cineva de care sa fiu la fel de sigur. Valorile sau schimbat sau au fost inlocuite de nonvalori. Si este foarte usor sa dam vina unii pe altii, dar nu este deloc intelept. Am invatat din experienta ca nu poti obtine ceea ce doresti de la celalalt acuzandu-l sau facandu-l sa se simta inferior sau neimportant.
--------fara nici o indoiala iar sunt nevoit sa subsemnez
a nu se intelege ca am o mare bidinea in mana cu care perii pe cineva.
pickard
Postat pe 12 August 2011 08:31
De la: lilu_67, la data 2011-08-11 17:52:51
De la: pickard, la data 2011-08-11 15:56:42
De la: lilu_67, la data 2011-08-11 15:35:33
De la: pickard, la data 2011-08-10 15:12:32Ideea de egalitate a fost este si va fi inteleasa gresit, si de aici se nasc probleme mari. Barbatii se comporta cum se comporta cu femeile, pentru ca le considera egale cu ei. Nu mai pot face diferenta intre o disputa pe care o au cu prietenul lor Georgel si o disputa cu sotia. In mintea lor nu este nici o diferenta. Emanciparea femeii a dus la situatia aceasta. Daca citim codul bunelor maniere in dreptul doamnelor, vom vedea ca jumate din el nu se mai aplica, fiind considerat invechit si bun de dus la gunoi. Anumite calitati si trasaturi feminine astazi sunt considerate drept slabiciuni si defecte de care toate femeile fug. Asa ca unii barbati ajung sa nu stie ce vor, ce asteapta sau ce sa ceara de la sotie sau logodnica(termeni pe cale de disparitie).

In alta ordine de idei, ar fi o dovada de intelepciune sa nu generalizam. Nu toti barbatii sunt la fel. Nu toti fac aceleasi greseli. Si atunci cand vine o doamna sau o domnisoara care a fost tratata nepotrivit si afirma public ca toti barbatii sunt la fel, automat creeaza in mintea multor fete/femei premisa ca barbatii nu merita nici o atentie, ca toti sunt la fel si ca niciunul nu prezinta incredere. Dupa care tot voi o sa veniti sa va plangeti despre un comportament pe care unele dintre voi l-au creat.

Sunt de acord ca majoritatea dintre noi ne comportam total nepotrivit cu voi, dar majoritatea o facem din lipsa de educatie relationala, si asa cum spunea cineva mai devreme, cum ne educati, asa ne aveti. Si ca incheiere, luati fiecare caz in parte. Sfaturile care aduc o rezolvare a unui conflict la unele relatii, nu vor functiona la absolut toate. Succes
-------------------------------
subscriu si eu si subsemnez la aceasta postare!
Nu emanciparea femeii a dus la aceasta situatie,ci confuzia din capul vostru.emanciparea trebue sa inceapa de la voi si dorinta de a fi egalul femeii si nu invers.atunci cind veti invata sa priviti si sa iubiti femeia de linga voi pt suflet/spirit/divinitatea din ea mai mult decit ce -fata,corp ,fund,tizte sau cit de buna e la pat,..atunci veti avea respectul nostru,atunci veti fi considerati egalul nostru.Pacostea voastra este ca ...toata maturitatea fizica si imaginatia va este conectata la penis,va arde saminta care se formeaza si va este greu sa treaca ziua fara sa ejaculati,femeile nu au aceasta problema.Femeile folosesc sexualitatea doar ca putere de control,intelegeti voi care e diferenta??????????????


de ce esti nervoasa Lilu?!

uite eu ma consider inferior unor femei dar si superior altora si invers
fiecare om are un anumit bioritm si e posibil ca persoane destepte sa fie mult mai proaste in momentele de criza decat persoanele proaste in momentele bune ale bioritmului.
am citit asta intr-o carte numita*antropologie motrice* care mi se pare foarte buna in stabilirea compatibilitatii oamenilor
piki tu esti pe calea cea buna da si mie autorul carti.

nu stiu ca am uitat iar cartea era a unui coleg de camera de la camin.cred ca era scrisa de mai multi oameni de stiinta.
pickard
Postat pe 12 August 2011 08:51
De la: Berci_Florica_1, la data 2011-08-12 02:08:01,,barbati intodeauna vor da vina pe femei,ca sa nu para prea slabi in fata lor ,si mereu vor cauta sa fie cei mai buni si cei mai tari ,dar orcum noi femeile nu ne lasam si le sucim mintile,,

,,pana isi vor pierde papucii,, ,,

asta e din cultura lui bercea mondialul
pickard
Postat pe 12 August 2011 08:57
De la: pickard, la data 2011-08-12 08:31:55Trebuie sa spun insa ca daca la ora asta as fi neinsurat, cred ca mi-ar fi foarte greu sa gasesc pe cineva de care sa fiu la fel de sigur. Valorile sau schimbat sau au fost inlocuite de nonvalori. Si este foarte usor sa dam vina unii pe altii, dar nu este deloc intelept. Am invatat din experienta ca nu poti obtine ceea ce doresti de la celalalt acuzandu-l sau facandu-l sa se simta inferior sau neimportant.
--------fara nici o indoiala iar sunt nevoit sa subsemnez
a nu se intelege ca am o mare bidinea in mana cu care perii pe cineva.


Stai linistit Pikard, "periuta" nu e stilul tau. Cred ca toata lumea e constienta de asta:)...
findme
Postat pe 12 August 2011 08:59
Si fiindca ai fost dragut si ai subscris...uite aici informatia pe care ti-a cerut-o lilu. Nu de alta, dar nu vreau sa o dezamagesti si tu ca pe urma chiar nu mai ramane nici un barbat "nevinovat" pe planeta:)... Lilu, please don't kill me. It was just a joke!:)

Antropologie motrica

Autor(i): Mircea Ifrim
Editura: Stiintifica si Enciclopedica
An aparitie: 1986
Nr. pagini: 539 pagini
findme
Postat pe 12 August 2011 09:07
De la: xardasxp, la data 2011-07-30 15:14:09
De la: shobyca, la data 2011-07-26 19:19:41iubesc de 2 ani si am o problema de la un timp iubitu meu imi spune ca mereu ne certam din cauza mea si ca eu treb sa ma schimb
am incercat tot ce am putut si tot eu sunt de vina nu-l multumeste nimic
ce sa ma fac? cum sa fc sa-l fac sa vb cu mn pt ca mereu fuge de asta si nu ne vedem cu zilele si mai nou cu saptamana :((

la ce te referi cu " cum sa fc sa-l fac sa vb cu mn pt ca mereu fuge de asta si nu ne vedem cu zilele si mai nou cu saptamana " fi umpik mai explicita, e din alta zona de unde stai tu ?? sau unde pleaca ? si cum fuge cand vrei sa vb cu el iese de pe usa ?? ....
kudika416485
Postat pe 12 August 2011 10:14
De la: findme, la data 2011-08-12 09:07:24Si fiindca ai fost dragut si ai subscris...uite aici informatia pe care ti-a cerut-o lilu. Nu de alta, dar nu vreau sa o dezamagesti si tu ca pe urma chiar nu mai ramane nici un barbat "nevinovat" pe planeta:)... Lilu, please don't kill me. It was just a joke!:)

Antropologie motrica

Autor(i): Mircea Ifrim
Editura: Stiintifica si Enciclopedica
An aparitie: 1986
Nr. pagini: 539 pagini

eu am ram,as doar cu teoriile referitoare la bioritmuri si de 20 de ani experimentez compatibilitatea cu diferiti oameni in sensul asta si sunt surprins uneori de exactitatea calcule lor
pickard
Postat pe 12 August 2011 10:18
si prietenul meu face la fel ne vedem doar cand vrea el sau cand are chef sa facem sex cand il sun sa ne vedem spune ca e obosit sau ca e cu prieteni sau inventeaza el ceva. daca insit imi spune ca nui place sai facea cineva program unde cand cu cine sa fie si asta de ceva timp in coace eu banuiesc ca are pe alcineva dar cand ii spun spun eca is nebuna si e doar in capul meu. eu mas desparti de el dar eu chear il iubesc nas putea sa traiesc fara el.
kudika416485
Postat pe 12 August 2011 10:20
De la: findme, la data 2011-08-12 08:59:05
De la: pickard, la data 2011-08-12 08:31:55Trebuie sa spun insa ca daca la ora asta as fi neinsurat, cred ca mi-ar fi foarte greu sa gasesc pe cineva de care sa fiu la fel de sigur. Valorile sau schimbat sau au fost inlocuite de nonvalori. Si este foarte usor sa dam vina unii pe altii, dar nu este deloc intelept. Am invatat din experienta ca nu poti obtine ceea ce doresti de la celalalt acuzandu-l sau facandu-l sa se simta inferior sau neimportant.
--------fara nici o indoiala iar sunt nevoit sa subsemnez
a nu se intelege ca am o mare bidinea in mana cu care perii pe cineva.


Stai linistit Pikard, "periuta" nu e stilul tau. Cred ca toata lumea e constienta de asta:)...


in cel mai bun caz folosesc o grebla cu dintii ascutzitzi
pickard
Postat pe 12 August 2011 10:22
si prietenul meu face la fel ne vedem doar cand vrea el sau cand are chef sa facem sex cand il sun sa ne vedem spune ca e obosit sau ca e cu prieteni sau inventeaza el ceva. daca insit imi spune ca nui place sai faca cineva program unde cand cu cine sa fie si asta de ceva timp in coace eu banuiesc ca are pe alcineva dar cand ii spun spune ca is nebuna si e doar in capul meu. eu mas desparti de el dar eu chear il iubesc nas putea sa traiesc fara el.
kudika416485
Postat pe 12 August 2011 10:23
De la: kudika416485, la data 2011-08-12 10:23:26si prietenul meu face la fel ne vedem doar cand vrea el sau cand are chef sa facem sex cand il sun sa ne vedem spune ca e obosit sau ca e cu prieteni sau inventeaza el ceva. daca insit imi spune ca nui place sai faca cineva program unde cand cu cine sa fie si asta de ceva timp in coace eu banuiesc ca are pe alcineva dar cand ii spun spune ca is nebuna si e doar in capul meu. eu mas desparti de el dar eu chear il iubesc nas putea sa traiesc fara el.


pickard
Postat pe 12 August 2011 10:38
De la: kudika416485, la data 2011-08-12 10:23:26si prietenul meu face la fel ne vedem doar cand vrea el sau cand are chef sa facem sex cand il sun sa ne vedem spune ca e obosit sau ca e cu prieteni sau inventeaza el ceva. daca insit imi spune ca nui place sai faca cineva program unde cand cu cine sa fie si asta de ceva timp in coace eu banuiesc ca are pe alcineva dar cand ii spun spune ca is nebuna si e doar in capul meu. eu mas desparti de el dar eu chear il iubesc nas putea sa traiesc fara el.


asa sa faci, fataaaa! iubeste-l pana ce moartea va va desparti sau eventual pana apare alta care sa stie cat de cat a scrie/vorbi romaneste!
kiss_my_ass
Postat pe 12 August 2011 12:20
De la: kiss_my_ass, la data 2011-08-12 12:20:30
De la: kudika416485, la data 2011-08-12 10:23:26si prietenul meu face la fel ne vedem doar cand vrea el sau cand are chef sa facem sex cand il sun sa ne vedem spune ca e obosit sau ca e cu prieteni sau inventeaza el ceva. daca insit imi spune ca nui place sai faca cineva program unde cand cu cine sa fie si asta de ceva timp in coace eu banuiesc ca are pe alcineva dar cand ii spun spune ca is nebuna si e doar in capul meu. eu mas desparti de el dar eu chear il iubesc nas putea sa traiesc fara el.


asa sa faci, fataaaa! iubeste-l pana ce moartea va va desparti sau eventual pana apare alta care sa stie cat de cat a scrie/vorbi romaneste!


Deeliaaaa
Postat pe 12 August 2011 12:33
De la: kiss_my_ass, la data 2011-08-12 12:20:30
De la: kudika416485, la data 2011-08-12 10:23:26si prietenul meu face la fel ne vedem doar cand vrea el sau cand are chef sa facem sex cand il sun sa ne vedem spune ca e obosit sau ca e cu prieteni sau inventeaza el ceva. daca insit imi spune ca nui place sai faca cineva program unde cand cu cine sa fie si asta de ceva timp in coace eu banuiesc ca are pe alcineva dar cand ii spun spune ca is nebuna si e doar in capul meu. eu mas desparti de el dar eu chear il iubesc nas putea sa traiesc fara el.


asa sa faci, fataaaa! iubeste-l pana ce moartea va va desparti sau eventual pana apare alta care sa stie cat de cat a scrie/vorbi romaneste!


deci recunosti ca exista si barbati care ar putea aprecia o femeie si dupa scris si vorbit,nu numai dupa aspectul formelo apetisante ale corpului fizic
pickard
Postat pe 12 August 2011 12:42
De la: findme, la data 2011-08-12 08:14:13
De la: lilu_67, la data 2011-08-11 15:35:33
De la: pickard, la data 2011-08-10 15:12:32Ideea de egalitate a fost este si va fi inteleasa gresit, si de aici se nasc probleme mari. Barbatii se comporta cum se comporta cu femeile, pentru ca le considera egale cu ei. Nu mai pot face diferenta intre o disputa pe care o au cu prietenul lor Georgel si o disputa cu sotia. In mintea lor nu este nici o diferenta. Emanciparea femeii a dus la situatia aceasta. Daca citim codul bunelor maniere in dreptul doamnelor, vom vedea ca jumate din el nu se mai aplica, fiind considerat invechit si bun de dus la gunoi. Anumite calitati si trasaturi feminine astazi sunt considerate drept slabiciuni si defecte de care toate femeile fug. Asa ca unii barbati ajung sa nu stie ce vor, ce asteapta sau ce sa ceara de la sotie sau logodnica(termeni pe cale de disparitie).

In alta ordine de idei, ar fi o dovada de intelepciune sa nu generalizam. Nu toti barbatii sunt la fel. Nu toti fac aceleasi greseli. Si atunci cand vine o doamna sau o domnisoara care a fost tratata nepotrivit si afirma public ca toti barbatii sunt la fel, automat creeaza in mintea multor fete/femei premisa ca barbatii nu merita nici o atentie, ca toti sunt la fel si ca niciunul nu prezinta incredere. Dupa care tot voi o sa veniti sa va plangeti despre un comportament pe care unele dintre voi l-au creat.

Sunt de acord ca majoritatea dintre noi ne comportam total nepotrivit cu voi, dar majoritatea o facem din lipsa de educatie relationala, si asa cum spunea cineva mai devreme, cum ne educati, asa ne aveti. Si ca incheiere, luati fiecare caz in parte. Sfaturile care aduc o rezolvare a unui conflict la unele relatii, nu vor functiona la absolut toate. Succes
-------------------------------
subscriu si eu si subsemnez la aceasta postare!
Nu emanciparea femeii a dus la aceasta situatie,ci confuzia din capul vostru.emanciparea trebue sa inceapa de la voi si dorinta de a fi egalul femeii si nu invers.atunci cind veti invata sa priviti si sa iubiti femeia de linga voi pt suflet/spirit/divinitatea din ea mai mult decit ce -fata,corp ,fund,tizte sau cit de buna e la pat,..atunci veti avea respectul nostru,atunci veti fi considerati egalul nostru.Pacostea voastra este ca ...toata maturitatea fizica si imaginatia va este conectata la penis,va arde saminta care se formeaza si va este greu sa treaca ziua fara sa ejaculati,femeile nu au aceasta problema.Femeile folosesc sexualitatea doar ca putere de control,intelegeti voi care e diferenta??????????????


Hey lilu_67,

Cel putin in capul meu nu este deloc confuzie. Am avut parte de o educatie destul de sanatoasa in cea ce priveste dragostea si respectul reciproc. A fost foarte usoara decizia de a ma insura cu sotia mea, nu am fost speriat nici inainte si nici dupa, si nu regret nici dupa 15 ani pasul facut. Trebuie sa spun insa ca daca la ora asta as fi neinsurat, cred ca mi-ar fi foarte greu sa gasesc pe cineva de care sa fiu la fel de sigur. Valorile sau schimbat sau au fost inlocuite de nonvalori. Si este foarte usor sa dam vina unii pe altii, dar nu este deloc intelept. Am invatat din experienta ca nu poti obtine ceea ce doresti de la celalalt acuzandu-l sau facandu-l sa se simta inferior sau neimportant.

Sunt constient ca opiniile tale pot fi mult mai dureroase decat ai lasat sa se inteleaga in randurile pe care le-ai scris, dar iti garantez ca nu toti barbatii sunt asa cum ne-ai descris. Mi-ar place sa cred ca o sa-ti oferi sansa de a fi surprinsa si uimita intr-o zi de un barbat, si ca vei lasa toate prejudecatile la o parte si iti vei da voie sa fi fericita din nou, stiind ca esti ca esti iubita si respectata asa cum iti doresti si meriti.

Iar despre folosirea sexului ca metoda de "control"... E timpul sa inchei inainte de a fi confundat cu un jucator de la "echipa adversa":)
Nici pe departe nu am avut intentia sa te jignesc. cind am spus confuzia din capul vostru ,,m-am referit la barbati in general.Ma refeream la relatia femeie-barbat in decursul anilor.la faptul ca pina si in biserica parintele la cununie spune ca femeia trebue sa aiba frica de barbat,pe linga toate celelalte ce le spune.in istoria omeniri,totul sa invirtit in jurul barbatului,si daca pt barbati era de la sine inteles ca ei aveau voie sa minta ....femeile nu aveau voie niciodata sa fie altceva ,decit cuvintul lor.La toate astea ma refeream eu....cineva spunea ca.onoarea barbatului sta in cinstea femeii.....schimbarea a inceput,incet dar sigur,cu toate avantajele dar si cu toate deraierile de riguare.vorbind la un plan mai superior,
Pe plan personal ,nu pot decit sa va felicit ,pe tine pe piki si toti ceilalti barbati care stiu sa -si asculte partenera si cu sufletu,asa cum spunea si k.4141(sau 1414)unei femei nu-i trebue multe,ca sa fie fericita ,iar voi stiti daca vreti.
lilu_67
Postat pe 12 August 2011 14:31
De la: findme, la data 2011-08-12 09:07:24Si fiindca ai fost dragut si ai subscris...uite aici informatia pe care ti-a cerut-o lilu. Nu de alta, dar nu vreau sa o dezamagesti si tu ca pe urma chiar nu mai ramane nici un barbat "nevinovat" pe planeta:)... Lilu, please don't kill me. It was just a joke!:)

Antropologie motrica

Autor(i): Mircea Ifrim
Editura: Stiintifica si Enciclopedica
An aparitie: 1986
Nr. pagini: 539 pagini
Multumesc
lilu_67
Postat pe 12 August 2011 18:02
De la: lilu_67, la data 2011-08-12 18:02:47
De la: findme, la data 2011-08-12 09:07:24Si fiindca ai fost dragut si ai subscris...uite aici informatia pe care ti-a cerut-o lilu. Nu de alta, dar nu vreau sa o dezamagesti si tu ca pe urma chiar nu mai ramane nici un barbat "nevinovat" pe planeta:)... Lilu, please don't kill me. It was just a joke!:)

Antropologie motrica

Autor(i): Mircea Ifrim
Editura: Stiintifica si Enciclopedica
An aparitie: 1986
Nr. pagini: 539 pagini
Multumesc




Cu placere! :)
findme
Postat pe 13 August 2011 16:05
nu exista barbati nemultumiti,exista femei nepricepute
kudika375947
Postat pe 14 August 2011 10:58
are pe cineva .
hai la mine !
kudika412287
Postat pe 15 August 2011 15:25
''de ce barbatii dau mereu vina pe femei? de ce zic ei ca mereu suntem noi de vina?''-ptr k le permitem
Arutzu28
Postat pe 15 August 2011 19:19
De la: kudika412287, la data 2011-08-15 15:25:46are pe cineva .
hai la mine !



oferi cazare gratuita,3 mese pe zi si bani de buzunar?
Arutzu28
Postat pe 15 August 2011 19:21
De la: shobyca, la data 2011-07-27 16:25:07poate sa spuna daca vrea sa ne despartim ca se bate cu pumnu in piept ca el va spune daca se va intampla cv dar el ma acuza pe mn ca eu vreau sa fac asta si nam curaju, eu nu vreau asta pt ca il iubesc mult



Cu siguranta te pregateste ptr. despartire dar, ptr. ca barbatii sunt lasi , sa nu te astepti sa iti spuna el ca s-a terminat.Nu o va face, ba din contra, te aduce pe tine in stadiul sa spui ca sa poata sa faca pe martirul la urmatoarea "victima".Imi pare rau ca trebuie sa iti spun asta, dar timpul va arata ca, oricat de mult il vei iubi tu, daca el va vrea despartire , tot tu vei fi de vina.
KUDICA10311
Postat pe 17 August 2011 15:49
De la: kudika375947, la data 2011-08-14 10:58:43nu exista barbati nemultumiti,exista femei nepricepute



Cand o sa intalnesti si tu un barbat nemultumit(cu siguranta nu din vina ta) atunci sa iti aduci aminte ce ai spus.
KUDICA10311
Postat pe 17 August 2011 15:51
De la: Arutzu28, la data 2011-08-15 19:21:50oferi cazare gratuita,3 mese pe zi si bani de buzunar?

dar tu, faci curat la cazarea aia gratuita, gatesti alea 3 mese pe zi (si le gatesti bine!) si faci sex salbatic de oricate ori e nevoie? sau nu oferi nimic la schimb?
Armain
Postat pe 17 August 2011 16:41

este mai usor sa te disculpi aruncand vina pe celalalt , faptul ca nu vrea sa vb cu tine denota ca este las sau nu-l prea interesezi , vb cu tine cand are el chef , daca nu poti purta o discutie serioasa in care sa punctati problemele relatiei voastre , reorienteaza-te , cred ca sunt destui barbati care sa te aprecieze , sa te idolatrizeze , nu are rost sa te irosesti intr-o relatie insipida si fara viitor , inchipuieste-ti ca sunteti casatoriti , cum ar fii relatia voastra ?
banalulanonim
Postat pe 19 August 2011 11:24
Din punctul meu de vedere el nu se va schimba niciodata asa va face mereu mai bine fugi acum tu de el decat sa fuga el tot timpul de tine. Vorbesc din proprie experienta de 22 de ani cu acelasi tip de om si nu s-a schimbat sub nici o forma.Asa ca acum am ajuns in paragul unui divort iminent pt ca periaoda s-a prelungit la 2 luni-3 luni cu motivatia pana imi bag mintile in cap.Cauta ori ce pretext pt a te supara si dupa.... nu mai vorbeste si nu mai il intereseaza persoana mea zile, luni......
kudika028774
Postat pe 19 August 2011 12:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Diva Life Cosmetics 1 De la: M_Tiana 30 Iulie 2012 11:12
Dieta 19 De la: Olimpia73 19 August 2015 14:52
Recomandare chirurg estetician 6 De la: Iustina_Morar_1 18 Noiembrie 2016 13:11
lampa da aromaterapie 8 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 14 Septembrie 2010 08:44
sunt intr-o mare dilema... 12 De la: raluca_242000 17 Aprilie 2010 07:41