Setari Cookie-uri

ce pantofi se potrivesc ?

tocmai mi'am cumparat o rochita din Orsay de culoarea crem dintr'un material finut . vreau sa o port la o nunta si nu stiu ce culori ar merge la pantofi ?
GreenLemon
Postat pe 29 Iulie 2011 16:12
De la: GreenLemon, la data 2011-07-29 16:12:23tocmai mi'am cumparat o rochita din Orsay de culoarea crem dintr'un material finut . vreau sa o port la o nunta si nu stiu ce culori ar merge la pantofi ?


Buna ziua,hai sa trecem si la alt registru!

In primul rand,chiar daca,mai actual,nu se mai poarta asorte-ul,atat la imbracamine cat si la incaltaminte,eu iti recomand sa tii cont de urmatoarele aspecte;
- partenerul ,daca ai,ce culoare are la costum sau camasa?Adica, sa fiti ,cat de cat, in aceeasi paleta de nuante.
-este vara,poti purta si sandale,dar vezi! sa fie inchise in fata.
-daca rochita este crem,pantofiorii si poseta,pot fi in nuantele rochiei sau nuanta camasii partenerului.
-daca coafura este foarte eleganta,poti adopta pontofi,nu sandale.
-make-up-ul poate fi in nuante asemantoare culorii rochiei sau la polul opus si conteaza sa fie un make-up de seara,pentru ocazii.
-daca coafura este discreta sau sport,poti opta pentru sandale,dar cu poseta asociate.
kudika414141
Postat pe 29 Iulie 2011 16:24
De la: kudika414141, la data 2011-07-29 16:24:59
De la: GreenLemon, la data 2011-07-29 16:12:23tocmai mi'am cumparat o rochita din Orsay de culoarea crem dintr'un material finut . vreau sa o port la o nunta si nu stiu ce culori ar merge la pantofi ?


Buna ziua,hai sa trecem si la alt registru!

In primul rand,chiar daca,mai actual,nu se mai poarta asorte-ul,atat la imbracamine cat si la incaltaminte,eu iti recomand sa tii cont de urmatoarele aspecte;
- partenerul ,daca ai,ce culoare are la costum sau camasa?Adica, sa fiti ,cat de cat, in aceeasi paleta de nuante.
-este vara,poti purta si sandale,dar vezi! sa fie inchise in fata.
-daca rochita este crem,pantofiorii si poseta,pot fi in nuantele rochiei sau nuanta camasii partenerului.
-daca coafura este foarte eleganta,poti adopta pontofi,nu sandale.
-make-up-ul poate fi in nuante asemantoare culorii rochiei sau la polul opus si conteaza sa fie un make-up de seara,pentru ocazii.
-daca coafura este discreta sau sport,poti opta pentru sandale,dar cu poseta asociate.



pai tocmai , nu as vrea sa fiu din cap pana in picioare aceeasi culoare , si ma gandeam eventual la o pereche de pantofi turcoaz , cu o gentuta turcoaz , ca presupun ca la crem se cam potrivesc toate culoriile .
GreenLemon
Postat pe 29 Iulie 2011 16:28
De la: GreenLemon, la data 2011-07-29 16:28:57
De la: kudika414141, la data 2011-07-29 16:24:59
De la: GreenLemon, la data 2011-07-29 16:12:23tocmai mi'am cumparat o rochita din Orsay de culoarea crem dintr'un material finut . vreau sa o port la o nunta si nu stiu ce culori ar merge la pantofi ?


Buna ziua,hai sa trecem si la alt registru!

In primul rand,chiar daca,mai actual,nu se mai poarta asorte-ul,atat la imbracamine cat si la incaltaminte,eu iti recomand sa tii cont de urmatoarele aspecte;
- partenerul ,daca ai,ce culoare are la costum sau camasa?Adica, sa fiti ,cat de cat, in aceeasi paleta de nuante.
-este vara,poti purta si sandale,dar vezi! sa fie inchise in fata.
-daca rochita este crem,pantofiorii si poseta,pot fi in nuantele rochiei sau nuanta camasii partenerului.
-daca coafura este foarte eleganta,poti adopta pontofi,nu sandale.
-make-up-ul poate fi in nuante asemantoare culorii rochiei sau la polul opus si conteaza sa fie un make-up de seara,pentru ocazii.
-daca coafura este discreta sau sport,poti opta pentru sandale,dar cu poseta asociate.



pai tocmai , nu as vrea sa fiu din cap pana in picioare aceeasi culoare , si ma gandeam eventual la o pereche de pantofi turcoaz , cu o gentuta turcoaz , ca presupun ca la crem se cam potrivesc toate culoriile .


Este in regula,se poate, mai ales ca urmeaza petrecerea din cursul noptii si aceasta culoare este splendida seara!
kudika414141
Postat pe 29 Iulie 2011 17:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anticonceptionale 2 De la: Summer_ 20 Decembrie 2009 17:52
umm..help!? 32 De la: _curly 15 Februarie 2010 14:09
ajutati-ma va rog... 1 De la: roxanika1990 5 Septembrie 2009 14:36
am nevoie de ajutorul vostru pls 11 De la: diva_x___ 8 Ianuarie 2010 21:42
vreau un bulldog englez 2 De la: kudika051526 13 Iulie 2009 11:11