Setari Cookie-uri

Intarzierea menstruatiei

hello.... sunt cam stresata de cateva zile pentru ca nu mi-a venit ciclul, era normal sa imi vina pe 25 ... si acum este 30 , nu mi-a intarziat niciodata cel putin in ultimul timp aveam data fixa... problema este ca am facut peeting cu prietenul si in acelasi timp el a fost foarte excitat si si'a dat drumul, dar s'a ridicat imediat si a luat un servetel ... dupa care s'a spalat si am continuat...
Luna asta am facut peeting foarte des si pe langa asta m'am certat si cu ai mei foarte rau... si am fost stresata ...
Am toate semnele ca ar trebui sa imi vina precum si aparitia cosurile , marirea sanilor ( sunt asa de cam 1 sapt) , nervoasa... dar totusi nu apare... Ce fac?!
Anonimma
Postat pe 30 Iulie 2011 00:11
De la: Anonimma, la data 2011-07-30 00:11:31hello.... sunt cam stresata de cateva zile pentru ca nu mi-a venit ciclul, era normal sa imi vina pe 25 ... si acum este 30 , nu mi-a intarziat niciodata cel putin in ultimul timp aveam data fixa... problema este ca am facut peeting cu prietenul si in acelasi timp el a fost foarte excitat si si'a dat drumul, dar s'a ridicat imediat si a luat un servetel ... dupa care s'a spalat si am continuat...
Luna asta am facut peeting foarte des si pe langa asta m'am certat si cu ai mei foarte rau... si am fost stresata ...
Am toate semnele ca ar trebui sa imi vina precum si aparitia cosurile , marirea sanilor ( sunt asa de cam 1 sapt) , nervoasa... dar totusi nu apare... Ce fac?!



Stai lin o sa-ti vina....daca nu a existat un act sexuat nu are cum sa te lase
Deeliaaaa
Postat pe 30 Iulie 2011 00:14
sexual*
Deeliaaaa
Postat pe 30 Iulie 2011 00:14

Hei mersik ca mi-ai raspuns !

Mi-a facut prietenul meu ieri masaj si m-a relaxat , se pare ca era de la stres , astazi mi-a venit .
Inca odata mersi
Anonimma
Postat pe 1 August 2011 22:44
Am o mare dilema.

In luna iulie mi-a venit ciclul pe data de 2 . Pe 28 iulie, cand am considerat ca s-a terminat perioada fertila, am facut sex neprotejat.

Ieri, 2 august, am avut ceva dureri abdominale, o stare mai proasta - indispozitie, crampe, sunt cam ametita.
Am avut ceva asemanator, cu exceptia ametelii, cu starea pe care o am in ziua in care imi vine ciclul. Ieri nici chef de mancare nu am avut, simteam ca nu pot sa bag nimic in gura.
Azi parca simt o minge in stomac si sunt usor ametita

Credeti ca e posibil sa fi ramas insarcinata?

Mi-am cumparat un test de sarcina BarzaGold, dar conform prospectului trebuie sa mai astept pana sa-l fac, astfel incat sa fiu sigura ca rezultatul este corect

In cazul in care am ramas insarcinata ce parere aveti vis-a-vis de metoda de avort? Eu m-am gandit la cea medicamentoasa? e ok sau este mai buna cea chirurgicala?

Multumesc anticipat
TeodoraMoga
Postat pe 3 August 2011 22:28
De la: TeodoraMoga, la data 2011-08-03 22:28:39Am o mare dilema.

In luna iulie mi-a venit ciclul pe data de 2 . Pe 28 iulie, cand am considerat ca s-a terminat perioada fertila, am facut sex neprotejat.

Ieri, 2 august, am avut ceva dureri abdominale, o stare mai proasta - indispozitie, crampe, sunt cam ametita.
Am avut ceva asemanator, cu exceptia ametelii, cu starea pe care o am in ziua in care imi vine ciclul. Ieri nici chef de mancare nu am avut, simteam ca nu pot sa bag nimic in gura.
Azi parca simt o minge in stomac si sunt usor ametita

Credeti ca e posibil sa fi ramas insarcinata?

Mi-am cumparat un test de sarcina BarzaGold, dar conform prospectului trebuie sa mai astept pana sa-l fac, astfel incat sa fiu sigura ca rezultatul este corect

In cazul in care am ramas insarcinata ce parere aveti vis-a-vis de metoda de avort? Eu m-am gandit la cea medicamentoasa? e ok sau este mai buna cea chirurgicala?

Multumesc anticipat


Nu te gandii mei la avort pt ca nu ai ramas....acelea sunt doar simptome ca iti v-a venii peste cateva zile daca nu maine ...si daca ar fi fost sa ramai ..nu aveai simptome dupa nici o saptamana!!!chill...
Deeliaaaa
Postat pe 3 August 2011 22:33
De la: Anonimma, la data 2011-08-01 22:44:45
Hei mersik ca mi-ai raspuns !

Mi-a facut prietenul meu ieri masaj si m-a relaxat , se pare ca era de la stres , astazi mi-a venit .
Inca odata mersi


Npc
Deeliaaaa
Postat pe 3 August 2011 22:34
Pt cateva minute de zbenguiala acum stai ca pe cuie..jur ca nu pot sa va inteleg!
asteaptai sa vezi rezulatul testului....
noapte linistita
_oktober_
Postat pe 3 August 2011 22:36
numara 28 de zile de la data la care ti-a venit ultima oara si o sa afli data
kudika421228
Postat pe 20 August 2011 12:04
De la: kudika421228, la data 2011-08-20 12:04:18numara 28 de zile de la data la care ti-a venit ultima oara si o sa afli data


ce sa mai numere ,n-ai citit ca s-a relaxat la masaj si a venit?
piscolino
Postat pe 20 August 2011 12:10
nu te panica o sa iti vina .. mereu ciclul menstrual se delegreaza si mai intarzie ..eu zic sa iti iei un test de sarcina ka poate cien stie ./
rebela22
Postat pe 20 August 2011 18:16
Hey , din nou mi-a intarziat... trebuia sa imi vina pe 1 si acum suntem in 6.... ma dor sanii, cosuri pe fata, tot.... nush ce se intampla... nu aveam ereglari pana acum 3 luni... ce imi recomandati?
Exista vre-un medicament de reglarea menstratiei?
Anonimma
Postat pe 6 Septembrie 2011 13:00
*dereglari
Anonimma
Postat pe 6 Septembrie 2011 13:02
o solutie ar fi anticonceptionalele ,sau daca vrei poti incerca si un trat. naturist.eu iau argila:regleaza hormonii,fluxul sangvin (daca il ai abundent il micsoreaza)si scapi si de cosuri.
yssa2010
Postat pe 6 Septembrie 2011 13:28
si unde gasesc? si cam cat costa?
Anonimma
Postat pe 6 Septembrie 2011 14:00
Daca i-ai atins-o,te-ai frecat de ea(goala sau cu haine) sau daca te-ai uitat macar la ea,sigur ai ramas insarcinata!
broscoiu
Postat pe 6 Septembrie 2011 14:33
...SAU CU COSMARURI PE VIATA...DE FAPT E CAM ACELASI LUCRU
Pudika416607
Postat pe 6 Septembrie 2011 14:34
De la: Broscoiu, la data 2011-09-06 14:33:00Daca i-ai atins-o,te-ai frecat de ea(goala sau cu haine) sau daca te-ai uitat macar la ea,sigur ai ramas insarcinata!

ce rau e sa dai mereu aceleasi replici, si uite cum te dai de gol cine esti si mai rau te faci de ras pe forum iti recomnad sa iti faci alt cont
yumy
Postat pe 6 Septembrie 2011 14:37
De la: yumy, la data 2011-09-06 14:37:16
De la: Broscoiu, la data 2011-09-06 14:33:00Daca i-ai atins-o,te-ai frecat de ea(goala sau cu haine) sau daca te-ai uitat macar la ea,sigur ai ramas insarcinata!

ce rau e sa dai mereu aceleasi replici, si uite cum te dai de gol cine esti si mai rau te faci de ras pe forum iti recomnad sa iti faci alt cont


cine e?
Cryssa_
Postat pe 6 Septembrie 2011 14:39
De la: Broscoiu, la data 2011-09-06 14:33:00Daca i-ai atins-o,te-ai frecat de ea(goala sau cu haine) sau daca te-ai uitat macar la ea,sigur ai ramas insarcinata!

bre broscoiule da ce faci? iti pusca bubele si debitezi prostii?
piscolino
Postat pe 6 Septembrie 2011 14:42
De la: Cryssa_, la data 2011-09-06 14:39:51
De la: yumy, la data 2011-09-06 14:37:16
De la: Broscoiu, la data 2011-09-06 14:33:00Daca i-ai atins-o,te-ai frecat de ea(goala sau cu haine) sau daca te-ai uitat macar la ea,sigur ai ramas insarcinata!

ce rau e sa dai mereu aceleasi replici, si uite cum te dai de gol cine esti si mai rau te faci de ras pe forum iti recomnad sa iti faci alt cont


cine e?

un membru vechi care cand se plictiseste de moarte isi mai face un cont, daca te mai uiti la alte topicuri de genul asta ai sa ii vezi replica, upsss i-a scapat si uite tot asa si tot asa pana ne ia somnul
yumy
Postat pe 6 Septembrie 2011 14:43
argila se gaseste cam in orice farmacie ,si in mag.plafar ,difera la pret dar si ca forma(pulbere,granule ,pliculete sau bulgari)eu am facut comanda pe net la argila algo ,tu poti lua de unde vrei si nu e foarte scumpa sanatate
yssa2010
Postat pe 6 Septembrie 2011 17:24
De la: yumy, la data 2011-09-06 14:43:36
De la: Cryssa_, la data 2011-09-06 14:39:51
De la: yumy, la data 2011-09-06 14:37:16
De la: Broscoiu, la data 2011-09-06 14:33:00Daca i-ai atins-o,te-ai frecat de ea(goala sau cu haine) sau daca te-ai uitat macar la ea,sigur ai ramas insarcinata!

ce rau e sa dai mereu aceleasi replici, si uite cum te dai de gol cine esti si mai rau te faci de ras pe forum iti recomnad sa iti faci alt cont


cine e?

un membru vechi care cand se plictiseste de moarte isi mai face un cont, daca te mai uiti la alte topicuri de genul asta ai sa ii vezi replica, upsss i-a scapat si uite tot asa si tot asa pana ne ia somnul

Sunt cine vrea muschiuletul meu sa fiu..asa ca nu te mai frustra asa.

Dacã prostia ar produce suferinþã, sunt oameni care ar trebui sã umble urlând de durere.(Mihail Sadoveanu)
broscoiu
Postat pe 6 Septembrie 2011 19:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rezultat Papanicolau 3 De la: alexnails 29 Septembrie 2011 19:36
rana pe colul uterin 16 De la: nicole_plotogea 20 August 2011 11:58
san 5 De la: skiuri 25 Martie 2010 18:03
Coafura 1 De la: healthy013349 25 Aprilie 2010 22:47
Si asa s-a sfarsit...merg spre un nou inceput 11 De la: goanga 15 Februarie 2010 22:48