Setari Cookie-uri

un sfat....va rog....

Pe la sfarsitul lui mai, la 3 luni dupa ce m-am despartit de iubitul meu, am fost sfatuita de o prietena sa incerc sa cunosc lume noua, sa ies mai mult, sa cunosc pe altcineva. Nu am ascultat-o la inceput dar pana la urma asa am facut. M-am inscris chiar si pe un site de socializare si intalniri, sau matrimoniale cum se mai zice.Desi pot sa zic ca e ultimul mod care te ajuta sa iti gasesti pe cineva cum trebuie. In fine, am iesit cu vreo 2 tipi, cu care nu am legat nici macar o prietenie. Contul nu l-am sters mai intram din cand in cand. Intr-o seara am vb cu un tip, care nu parea deloc genul meu7, dar care mi s-a parut simpatic, si am zis ca pana la urma, daca tot n-am ce face..de ce nu? nu fac nimic rau in a vb. El intr-adevar tot incerca sa afle ce cautam eu d fapt..iam explicat, Am mai vb in chat,in fiecare seara, vreo 3 zile, asta d la 11 seara pana p la 3 dimineata. A vazut ca nu sunt ptr o relatie sexuala, a spus ca e ok si ca ca ii place mult de mine ,ca putem sa contiunam sa vb... doar ca ne mai auzim peste catevs luni ca treb sa plece nush unde.am intrebat daca vrea ne intalnim, .....nimic! A doua seara a intrat din nou, dupa ce a vzt msj de la mine, si dupa ce m-am tinut de capul lui, aflu ca pleaca la o clinica, ;la un tratament. Asta ptr ca are o tumoare, descoperita intr-un stadiu cam avansat, si ca daca totul va fi ok, vom putea relua dupa cateva luni, cand se incheie primul ciclu de chemioterapie si se intorce acasa.Apoi a disparut. I-am trimis msj, era ziua lui in curand, i-am urat la multi ani, si mi-a raspuns dupa..incantat,....asa am inceput cu mesajel;e..ne scriam o data la 2 zile, mi a zis ca nu are pc acolo, dar a platit pe unu sa il lase,cateva minute, un infirmier.La inceput ii trimiteam un email, si imi rasp dupa 2 zile...acum ne scriem in fiecare zi, are ore fixe, cand se schimba tura amicului sau...dimineata si dupa amiaza..am reusit o data sa stam toata noaptea ..m-a anuntat inainte...zilele astea am vb tot mai des...
si eu si el stim ca e o problema delicata..si o situatie nu prea comuna...poate ca n-ar fi trebuit sa il mai caut...nu e o relatie...e...nici nu stiu ce e !! ne tot trimitem mesaje...ii spun ca "tin" la el.....el la fel imi spune...mi-a zis ca ma placve ca persoana..si ca ma vrea, ...vorbim foarte liber...ii place ca nu il tratez ca pe un "bolnav"...a zis ca nu vrea mila nimanui..si ca nu renunta si ca se va vindeca....eu sincer nu am plecat de la gandul ca vreau ceva cu el ccand am vb ..amici si atata....asta suntem si acum...amici virtuali....iam zis tot ce simt..si el la fel...imi spune mereu ca ma vrea si cat tine la mine ca nu siar fi imaginat ca as putea sa fac asa ceva,ca nul cunosc,etc..dar mai departe nu continua...mia zis doar atat " viata mea s-ar putea termina repede" si se subintelege.......de multe ori mam enervat ptr ca nu am crezut ca tot ce zice e adevarat...sunt foarte confuza....iam marturisit ca nu ma intereseaza cum arata, ca isi face griji ca nu mai are par, si ca arata rau,imi tot zicve ca sa astept pana va fi "ca nou"......e frustrant...si a zis ca intelege ca situatia asta ma oboseste, are dreptate ma oboseste, dar...nu stiu nici eu ce am....imi place tare mult sa vorbesc cu el, ....
in momentul asta m as duce sa il vizitez, nu iam cerut asta niciodata,..idea mi-a dat o un amic,....mi se pare cam aiurea totusi..nu? dc macar neam fi intalnit in realitate inainte..poate..dar vreau sa il vad....
alaltaieri mia zis ca infirmierul pe car e il platea sa ii imprumute pc ul, intra concediu de vineri, adica de ieri..dar va incerca sa imi scrie....si joi trebuia sa intru in chat pe la 17. 30...ca avea o ora la dispozitie..nu am reusit mi s-a blocat computerul....ca o ironie am reusit sa intru pe la 6...am vb putin..a zis ca m-a asteptat...aveam in casuta de email vreo 10 mesaje........mi a zis ca a plans ca nu eram, si ...io am plans de nervi!....apoi a zis ca trebuie sa plece...cred ca nici nu m a crezut...zicea "las ca nu e vina ta, asa e destinul, nu trebuia sa vorbim astazi...rabdare.."... io o dau incolo de rabdare...mi se pare chiar absurd ..da' ce mama ei de clinica e aia ihn care nu ai voie sa ai lucrurile tale personale, un laptop sau un telefon?????...mi am tot cerut scuze, ca nam facut intentionat...am primit un msj ieri ..ca nici8decum e suparat..doar ca e nevoie de "rabdare"!!!
io nu mai pot mi s a luat.....nu vreau sa renunt...vreau sa il intalnesc...dar nu stiu c sa fac...nici el nu zice multe...cred ca nu vrea sa imi zica dar ca stie ca sunt putine sanse..:(....daca ati vedea cum vorbim..cand putem...e mai siropos decat cea mai siropoasa telenovela si mai radem si noi cat de patetici suntem...mi a zis sa nu il abandonez....ca sunt singura persoana care il ajuta, prietenii au disparut toti...iar prietenii mei cand le am povestit s au fct ca ploua...doar unu mi a zis ca sa renunt ca..deja ..se stie...daca intelegeti la ce ma refer..
dati -mi un sfat...ceva...voi ce ati face in locul meu...?....
kudika415901
Postat pe 30 Iulie 2011 17:44
"....imi place tare mult sa vorbesc cu el"

Proceseaza mai bine asta
Barbie30_
Postat pe 30 Iulie 2011 17:50
....imi place sa vb cu el, da..avem o groaza de lucruri in comun.....ne-am si vzt, poze,...dar..e frustrant....eu in nici un caz nu renunt
nu e un capriciu ptr mine crede ma, nu sunt genul care se joaca cu altii.....scuze dar nu inteleg , la ce te referi?
kudika415901
Postat pe 30 Iulie 2011 17:57
De la: kudika415901, la data 2011-07-30 17:57:18....imi place sa vb cu el, da..avem o groaza de lucruri in comun.....ne-am si vzt, poze,...dar..e frustrant....eu in nici un caz nu renunt
nu e un capriciu ptr mine crede ma, nu sunt genul care se joaca cu altii.....scuze dar nu inteleg , la ce te referi?


Spune-mi te rog, in afara de vorbele lui, ce alte dovezi ai ca e foarte bolnav si ca e nu stiu unde si face tratament?
rashela
Postat pe 30 Iulie 2011 18:08
daca sti unde este dute la el......iar faza cum ca l au lasat prietenii e vrajala.....mai repede cred ca ia lasat el pe ei......cunosc pe cineva care e in aceeiasi situatie si sper sa nu vb tot de el.....
selin32
Postat pe 30 Iulie 2011 18:12
si eu m-am gandit mult la inceput , ca poate a inventat tot, dar sunt 2 luni aproape. de cand..vb, s-ar fi plictisit pana la urma, de aia zic ca vroiam sa il intalnesc....sa am si eu o baza...
sunt intr adevar chesti pe care nu mi le a zis..doar localitatea....dar totusi sunt o straina...nu?
deci nu ..nu am dovezi...si nici nu zice cat e de bolnav doar ca e in stadiu avansat....nu vb de cum se simte..doar daca insistam eu...si am vb deschis..i am zis de la inceput " cum fac eu sa stiu ca tot ce zici e adevarat?"..iam zis ca e cam egoist..ptr ca ma ruga sa ii trim poze cu mine.dar eu nu vazusem nimic...si a raspuns " da poate ca sunt putin egoist..si cred ca am tot dreptul sa fiu in momentul asta.."...dupa ce i am trim eu poze...a durat ceva...nu am primit nimic,...si iam zis...ca nu il cred si nu ii mai trim nimic daca nu imi trim si el..a zis ca e dificil ca nu vrea sa il vad asa..iam zis.."fa o poza la ceva...la pat..la usa..la ceva... .sa am o dovada ca e adevarat ce imi zici"....mi a zis sa astept o sapt ..ca un prieten ii va trim una fct acum cateva luni.
mi a trim una..intr adevar, un tip normal, si cred ca isi facea si griji ca nu o sa imi placa de el, mia zis " sper sa iti plac" in repetate randuri. Mie imi placea oricum de el , asta nu vrea sa priceapa!!/......

kudika415901
Postat pe 30 Iulie 2011 18:34
De la: selin32, la data 2011-07-30 18:12:54 daca sti unde este dute la el......iar faza cum ca l au lasat prietenii e vrajala.....mai repede cred ca ia lasat el pe ei......cunosc pe cineva care e in aceeiasi situatie si sper sa nu vb tot de el.....





crede-ma m-as duce, nu i am propus..dar nu cred ca o sa accepte..o sa incerc
nu cred ca e aceeasi persoana, eu nu sunt in tara...iar el nu e roman
kudika415901
Postat pe 30 Iulie 2011 18:38
De la: kudika415901, la data 2011-07-30 18:34:05si eu m-am gandit mult la inceput , ca poate a inventat tot, dar sunt 2 luni aproape. de cand..vb, s-ar fi plictisit pana la urma, de aia zic ca vroiam sa il intalnesc....sa am si eu o baza...
sunt intr adevar chesti pe care nu mi le a zis..doar localitatea....dar totusi sunt o straina...nu?
deci nu ..nu am dovezi...si nici nu zice cat e de bolnav doar ca e in stadiu avansat....nu vb de cum se simte..doar daca insistam eu...si am vb deschis..i am zis de la inceput " cum fac eu sa stiu ca tot ce zici e adevarat?"..iam zis ca e cam egoist..ptr ca ma ruga sa ii trim poze cu mine.dar eu nu vazusem nimic...si a raspuns " da poate ca sunt putin egoist..si cred ca am tot dreptul sa fiu in momentul asta.."...dupa ce i am trim eu poze...a durat ceva...nu am primit nimic,...si iam zis...ca nu il cred si nu ii mai trim nimic daca nu imi trim si el..a zis ca e dificil ca nu vrea sa il vad asa..iam zis.."fa o poza la ceva...la pat..la usa..la ceva... .sa am o dovada ca e adevarat ce imi zici"....mi a zis sa astept o sapt ..ca un prieten ii va trim una fct acum cateva luni.
mi a trim una..intr adevar, un tip normal, si cred ca isi facea si griji ca nu o sa imi placa de el, mia zis " sper sa iti plac" in repetate randuri. Mie imi placea oricum de el , asta nu vrea sa priceapa!!/......



Imi pute rau de tot si am sa-ti spun de ce.

In primul rand, o persoana care face chimioterapie, nu sta pe net la lugu lugu, nu cere poze insistent. Are dureri cumplite, uneori abia se tine pe picioare si-l preocupa altele, nu site-urile de matrimoniale.
In al doilea rand, un tip care face chimioterapie, chiar daca e chel datorita tratamentului, in rest e intreg. Si daca te abureste ca te vrea si nu mai stiu eu ce, DESI zice ca-i bolnav, n-are nicio importanta cum arata in poze. Tu deja esti acolo pentru el, nu?

Eu zic ca minte. E un tip insurat care pierde timpul pe net pana gaseste ceva sa pice la pat. Mai mult nu-si doreste pentru ca nu vrea belele. De-asta nici nu-ti da poza. Daca Doamne fereste il recunoaste cineva si afla nevasta? Sunt sigura ca ce ti-a trimis nu-i poza lui.

Nu stiu ce atitudine sa adopti. Daca vrei sa pierzi timpul in continuare, fa-o. Daca nu, lasa tacerea sa se astearna si vezi daca se zbate vreun pic sa dea de tine. Cand o sa-l vezi la usa ta, atunci sa crezi ce spune un barbat pe net.
rashela
Postat pe 30 Iulie 2011 18:56
De la: rashela, la data 2011-07-30 18:56:35
De la: kudika415901, la data 2011-07-30 18:34:05si eu m-am gandit mult la inceput , ca poate a inventat tot, dar sunt 2 luni aproape. de cand..vb, s-ar fi plictisit pana la urma, de aia zic ca vroiam sa il intalnesc....sa am si eu o baza...
sunt intr adevar chesti pe care nu mi le a zis..doar localitatea....dar totusi sunt o straina...nu?
deci nu ..nu am dovezi...si nici nu zice cat e de bolnav doar ca e in stadiu avansat....nu vb de cum se simte..doar daca insistam eu...si am vb deschis..i am zis de la inceput " cum fac eu sa stiu ca tot ce zici e adevarat?"..iam zis ca e cam egoist..ptr ca ma ruga sa ii trim poze cu mine.dar eu nu vazusem nimic...si a raspuns " da poate ca sunt putin egoist..si cred ca am tot dreptul sa fiu in momentul asta.."...dupa ce i am trim eu poze...a durat ceva...nu am primit nimic,...si iam zis...ca nu il cred si nu ii mai trim nimic daca nu imi trim si el..a zis ca e dificil ca nu vrea sa il vad asa..iam zis.."fa o poza la ceva...la pat..la usa..la ceva... .sa am o dovada ca e adevarat ce imi zici"....mi a zis sa astept o sapt ..ca un prieten ii va trim una fct acum cateva luni.
mi a trim una..intr adevar, un tip normal, si cred ca isi facea si griji ca nu o sa imi placa de el, mia zis " sper sa iti plac" in repetate randuri. Mie imi placea oricum de el , asta nu vrea sa priceapa!!/......



Imi pute rau de tot si am sa-ti spun de ce.

In primul rand, o persoana care face chimioterapie, nu sta pe net la lugu lugu, nu cere poze insistent. Are dureri cumplite, uneori abia se tine pe picioare si-l preocupa altele, nu site-urile de matrimoniale.
In al doilea rand, un tip care face chimioterapie, chiar daca e chel datorita tratamentului, in rest e intreg. Si daca te abureste ca te vrea si nu mai stiu eu ce, DESI zice ca-i bolnav, n-are nicio importanta cum arata in poze. Tu deja esti acolo pentru el, nu?

Eu zic ca minte. E un tip insurat care pierde timpul pe net pana gaseste ceva sa pice la pat. Mai mult nu-si doreste pentru ca nu vrea belele. De-asta nici nu-ti da poza. Daca Doamne fereste il recunoaste cineva si afla nevasta? Sunt sigura ca ce ti-a trimis nu-i poza lui.

Nu stiu ce atitudine sa adopti. Daca vrei sa pierzi timpul in continuare, fa-o. Daca nu, lasa tacerea sa se astearna si vezi daca se zbate vreun pic sa dea de tine. Cand o sa-l vezi la usa ta, atunci sa crezi ce spune un barbat pe net.



dap..la asta ma gandesc si eu mereu...ascunde ceva.......pe siteul ala eu nu mi-am sters contul, mi-am mai fct unul si i-am trim un msj cu alt nume, sa vad daca raspunde, si nu a raspuns..deci ori a zis adevarul ori s -a prins de faza...e mai mereu cu un pas inaintea mea...contul lui a expirat acum ceva timp(e cu abonament) mi a si zis..sa nu il mai contactez acolo, si mi a dat messengerul. Acolo avea cateva prietene, ...am aceptat id lui, si nu iam rasp la mesaj repede ptr ca nu aveam timp;...a doua zi dimineata la 8 imi scrie: " azi e randul meu sa iti dau buna dimineata, nu am gasit un mesaj de la tine si dupa cum te cunosc cred ca esti suparata de ce ai vzt acolo, dar le-am sters pe toate, ...nu mai vb cu nimeni de luni bune, te asigur ca e adevarat"....
Acum cateva zile, primesc un alt mesaj de la altcineva pe siteul de matrimoniale: vorbea exact ca el...iar la profill zicea ca vrea o fata...parca ma descrisese pe mine; i-am raspuns, si iam zis ca stiu ca e el si ca nu are rost sa se prefaca,iar la 2 min dupa ce am raspuns, profilul nu mai exista pe site!.in fine..cred ca vroia sa ma controleze...ultima oara..se scuza ca e asa de complicat si ca nu e vina mea de nimic....

sincer eu nu mi-am pierdut timpul, chiar vroiam sa ajut.ca si mie mi-a murit o ruda de cancer si stiu cat conteaza sa ai p cineva alaturi....si uite ca m am atasat mult de el.., ..nu stiu ce o fi fost in capul meu....sper sa nu ma fi inselat.
va multumesc ptr mesaje



kudika415901
Postat pe 30 Iulie 2011 20:52
De la: rashela, la data 2011-07-30 18:56:35
De la: kudika415901, la data 2011-07-30 18:34:05si eu m-am gandit mult la inceput , ca poate a inventat tot, dar sunt 2 luni aproape. de cand..vb, s-ar fi plictisit pana la urma, de aia zic ca vroiam sa il intalnesc....sa am si eu o baza...
sunt intr adevar chesti pe care nu mi le a zis..doar localitatea....dar totusi sunt o straina...nu?
deci nu ..nu am dovezi...si nici nu zice cat e de bolnav doar ca e in stadiu avansat....nu vb de cum se simte..doar daca insistam eu...si am vb deschis..i am zis de la inceput " cum fac eu sa stiu ca tot ce zici e adevarat?"..iam zis ca e cam egoist..ptr ca ma ruga sa ii trim poze cu mine.dar eu nu vazusem nimic...si a raspuns " da poate ca sunt putin egoist..si cred ca am tot dreptul sa fiu in momentul asta.."...dupa ce i am trim eu poze...a durat ceva...nu am primit nimic,...si iam zis...ca nu il cred si nu ii mai trim nimic daca nu imi trim si el..a zis ca e dificil ca nu vrea sa il vad asa..iam zis.."fa o poza la ceva...la pat..la usa..la ceva... .sa am o dovada ca e adevarat ce imi zici"....mi a zis sa astept o sapt ..ca un prieten ii va trim una fct acum cateva luni.
mi a trim una..intr adevar, un tip normal, si cred ca isi facea si griji ca nu o sa imi placa de el, mia zis " sper sa iti plac" in repetate randuri. Mie imi placea oricum de el , asta nu vrea sa priceapa!!/......



Imi pute rau de tot si am sa-ti spun de ce.

In primul rand, o persoana care face chimioterapie, nu sta pe net la lugu lugu, nu cere poze insistent. Are dureri cumplite, uneori abia se tine pe picioare si-l preocupa altele, nu site-urile de matrimoniale.
In al doilea rand, un tip care face chimioterapie, chiar daca e chel datorita tratamentului, in rest e intreg. Si daca te abureste ca te vrea si nu mai stiu eu ce, DESI zice ca-i bolnav, n-are nicio importanta cum arata in poze. Tu deja esti acolo pentru el, nu?

Eu zic ca minte. E un tip insurat care pierde timpul pe net pana gaseste ceva sa pice la pat. Mai mult nu-si doreste pentru ca nu vrea belele. De-asta nici nu-ti da poza. Daca Doamne fereste il recunoaste cineva si afla nevasta? Sunt sigura ca ce ti-a trimis nu-i poza lui.

Nu stiu ce atitudine sa adopti. Daca vrei sa pierzi timpul in continuare, fa-o. Daca nu, lasa tacerea sa se astearna si vezi daca se zbate vreun pic sa dea de tine. Cand o sa-l vezi la usa ta, atunci sa crezi ce spune un barbat pe net.


rashela
pickard
Postat pe 30 Iulie 2011 20:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"SMECHERASII" : "PROFITORII " 6 De la: Argentina_Malcea_1 16 Septembrie 2012 10:56
diferenta de varsta 23 De la: yumalai 7 Mai 2009 08:36
...rareori ne gandim la ceea ce avem,dar intotdeauna la ceea ce am pierdut..... 22 De la: nirvana_cukramel 17 Ianuarie 2009 00:27
cat de mult apreciaza barbatii?!? 29 De la: kudika323301 7 Octombrie 2010 03:38
Cum sa scap de cosmaruri? 8 De la: Micaell 29 Martie 2011 12:15