Setari Cookie-uri

ce sa fac un sfat va rog

Buna recunosc ca am stat mult sa ma gandesc sa va scriu,povestea mea pt mine este foarte trista in urma cu 3 ani am divortat de sotul meu cu care am un baiat,am plecat cu verisoara in italia acolo dupa o perioada am cunoscut un baiat recunosc ca la inceput nu lam iubit dar cu timpul am inceput sal iubesc foarte mult am aflat de la el ca e insurat si urma sa aiba un copil eu la inceput nu ma interesat pt ca il iubeam foarte mult cu timpul a trecut un an si el avea afaceriile lui
mai dubioase si la luat la puscarie a facut 8 lui in acest timp eu lam asteptat vb la tel asa a trecut 8 luni cand aiesit parca nu mai era asa c aprima data cum lam cunoscut recunosc ca il iubesc cel mai mult nu as vede viata fara el sunt momente cand as vrea sal parasesc si sa plec sal las cu familia lui dar el ma incurajeaza mereu si spune ca o sa fie bn dar nu mai am asa incredere ca la inceput nu stiu ce sa fac sunt disperata as vrea sa plec sa nu ma mai intorc niciodata ce sa fac?multumesc pt totii cei ce vor raspunde.
kudika098233
Postat pe 30 Iulie 2011 14:27
De-asta eu spun mereu ca iubirea de sine e vitala intr-o relatie frumoasa. Daca te iubesti pe tine, nu vrei sa-ti fie rau, deci inlaturi ceea ce-ti face rau. Oare ce-ti face rau in momentul de fata?
kudika_pudika
Postat pe 30 Iulie 2011 14:31
De la: kudika098233, la data 2011-07-30 14:27:23Buna recunosc ca am stat mult sa ma gandesc sa va scriu,povestea mea pt mine este foarte trista in urma cu 3 ani am divortat de sotul meu cu care am un baiat,am plecat cu verisoara in italia acolo dupa o perioada am cunoscut un baiat recunosc ca la inceput nu lam iubit dar cu timpul am inceput sal iubesc foarte mult am aflat de la el ca e insurat si urma sa aiba un copil eu la inceput nu ma interesat pt ca il iubeam foarte mult cu timpul a trecut un an si el avea afaceriile lui
mai dubioase si la luat la puscarie a facut 8 lui in acest timp eu lam asteptat vb la tel asa a trecut 8 luni cand aiesit parca nu mai era asa c aprima data cum lam cunoscut recunosc ca il iubesc cel mai mult nu as vede viata fara el sunt momente cand as vrea sal parasesc si sa plec sal las cu familia lui dar el ma incurajeaza mereu si spune ca o sa fie bn dar nu mai am asa incredere ca la inceput nu stiu ce sa fac sunt disperata as vrea sa plec sa nu ma mai intorc niciodata ce sa fac?multumesc pt totii cei ce vor raspunde.
Daca.ai avea putina demnitate ai face ce-i mai bine pentru fiul tau . Dar asa tinand cont de ce relatare esti o t--fa jalnica pentru care ORDINARII sant preocuparea suprema !!!
cristinxxx
Postat pe 30 Iulie 2011 14:43
nu cred ca merit sa fiu jicnita,fiecare om trece pri bune si rele in viata nu cred ca merit sa ma judeci tu am cerut un safat atat nu alceva
kudika098233
Postat pe 30 Iulie 2011 15:15
De la: kudika098233, la data 2011-07-30 15:15:34nu cred ca merit sa fiu jicnita,fiecare om trece pri bune si rele in viata nu cred ca merit sa ma judeci tu am cerut un safat atat nu alceva


Oare ce iubesti la el? E insurat, e fost puscarias, se comporta diferit...De ce sa te multumesti cu atat de putin cand poti avea mai mult? Numai cand am citit ca e insurat si cu copil mi s-a ridicat sangele in cap de draci, dar ma abtin sa te jignesc, a facut-o Cristi destul. Ia-ti capul dintre picioare, puneti-l pe umeri si fa ce trebuie.
ilumax_76
Postat pe 30 Iulie 2011 15:31
Se spune ca trebuie sa-ti asculti inima, si ca inimii nu-i poti comanda pe cine sa iubeasca, si atunci s-ar putea sa fii fericita, dar in cazul tau este vorba de un copil pe care trebuie sa-l cresti. De dragul copilului care te va judeca cand va fi mare trebuie sa ai decenta in tine si sa faci ceea ce trebuie. Nu este primul pe care il iubesti, l-ai iubit si pe tatal copilului, vei mai iubi si pe altul. Acum acest iubit al tau se agata de tine si probabil te fraiereste mereu, ca tu esti ok pentru el si ca impreuna va va fi bine. Daca ar fi asa, ar divorta si s-ar casatori cu tine. Dar nu o va face. Atunci tu de ce sa stai in umbra lui mereu si sa-l astepti cu bratele deschise sa te bucuri de putinul pe care ti-l ofera. Asa cum a trisat-o pe sotia sa te va trisa si pe tine. Acolo unde esti, probabil cercul de prieteni este foarte restrans, este singurul barbat cu care ai tangenta, poate ca el te-a facut sa stai departe de ceilalti barbati ca sa-si asigure bucatica lui pusa deoparte. Indeparteaza-te de el cu toata dragostea ce-i porti. Noi femeile suntem oarbe cu adevarat cand iubim, si uneori avem nevoie de cineva sa ne arate ca gresim. Bineinteles ca nu luam in considerare sfaturile altora care cu siguranta, gandim noi, ne vrea raul sau nu pot intelege ceea ce simtim cu adevarat. Dar hai sa fim realiste, in linistea si singuratatea sufletului nostru stim ca gresim, dar suntem atat de prinse in joc incat ne simtim obosite sa mergem mai departe, si ne complacem in situatii jalnice, unele dintre noi, nu toate. Asa ca fata draga, sus, hai lasa acest capitol din viata ta care cu siguranta nu este frumos deloc, caci altfel nu ai fi apelat la sfaturile noastre, si mergi mai departe cerand de la viata mult mai mult, caci ai acest drept… dreptul de a fi fericita langa un om care te merita si caruia sa-i daruiesti fara retinere toata dragostea de care esti capabila.
kudika056313
Postat pe 30 Iulie 2011 16:04
multumesc pt sfat am uitat sa mentionez ca nu este casatorit cu acte sta asa.....
kudika098233
Postat pe 30 Iulie 2011 16:19
De la: kudika098233, la data 2011-07-30 14:27:23Buna recunosc ca am stat mult sa ma gandesc sa va scriu,povestea mea pt mine este foarte trista in urma cu 3 ani am divortat de sotul meu cu care am un baiat,am plecat cu verisoara in italia acolo dupa o perioada am cunoscut un baiat recunosc ca la inceput nu lam iubit dar cu timpul am inceput sal iubesc foarte mult am aflat de la el ca e insurat si urma sa aiba un copil eu la inceput nu ma interesat pt ca il iubeam foarte mult cu timpul a trecut un an si el avea afaceriile lui
mai dubioase si la luat la puscarie a facut 8 lui in acest timp eu lam asteptat vb la tel asa a trecut 8 luni cand aiesit parca nu mai era asa c aprima data cum lam cunoscut recunosc ca il iubesc cel mai mult nu as vede viata fara el sunt momente cand as vrea sal parasesc si sa plec sal las cu familia lui dar el ma incurajeaza mereu si spune ca o sa fie bn dar nu mai am asa incredere ca la inceput nu stiu ce sa fac sunt disperata as vrea sa plec sa nu ma mai intorc niciodata ce sa fac?multumesc pt totii cei ce vor raspunde.
Asa cum tu l-ai asteptat asa a facut si nevasta.Fati un bine si despartete de el,nu-si va lasa nevasta si copilul pt tine.
lilu_67
Postat pe 30 Iulie 2011 17:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum poti uita o iubire imposibila? 73 De la: creatzagirl 27 Iunie 2010 01:25
Nevoie de sfatuuri 1 De la: kudika_4571 7 Aprilie 2012 23:42
barbatul din vis 34 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:38
va rog din tot sufletul,ajutati.ma cu un sfat 12 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:36
E posibil sa il iubesc? 74 De la: elfuletz5 10 Iunie 2009 08:20