Setari Cookie-uri

am sa il iubesc toata viata ???

Sunt de f mult timp pe Kudik , dar azi am citite multe povesti pe forum ...Pe scurt voi scrie si eu . Ne-am cunoscut pe net in 3 nov 2006 dimineata la ora 10.00, iar la 16.00 a venit la mine la o distanta de 70 km ,. Am baut o cafea si ....a fost dragoste la prima vedere . Era insurat , imi arata poze pe tel cu fetita lui . La o sapt a venit acasa cu fam lui . Am fost prieteni de fam 1 an de zile , Parintii ii iubeau f mult , dar eu il iubeam pe el si el pe mine . I-am iubit fetita , am iubit si sotia , k ma intekegeam bine cu ea . A simtit si aflat de la mine k il iubesc . M-am iubit mi-a aratat prin fapte . Venea mereu la mine , ne intalneam ., In fata sotiei imi spunea ''printesa'', iar ea spunea , niciodata nua spus acest cuvant la nici o fata . Sincer va spun k ma iubit si il iubesc . Nu mai suntem priteni de fam , nu mai suntem iubiti . Sotia lui ma blestea,ma , mi-a spus destul de clar , dar toti prietenii lui ai stiut de mine si stia cat ma iubea el ...oftez si scriu ....Acum el este cu una de 18 ani (fata lui avand 14 ani ) . Mi-a spus k intre noi totul sa terminat , dar candva imi spunea ''k ma va iubi pana isi va da ultima , suflare ptr ca am fost linistea si viata lui ''Este cu acesata eleva de 6 luni , ea imi spune k il va face sa divorteze k il iubeste enorm ,. Daaa, va spun eu doar ptr bani ,. Acasa se duce din ce in ce mai rar ....De ce il mai visez , de ce ma mai cauta cand bea , de ce ma cauta cand e trist ? K i-am acceptat orice si l-am primit mereu ptr k l-am iubit si il voi iubi cate zile voi avea eu . . Ma mai cauta , dar nu ii mai raspund ....ce sfati imi dati > M-a iubit 2 ani ?> De ce a ales una mai mik cu 19 ani decat el / De ce nu ma pot uita la un alt barbat? Imi doream un copil si eu cu el . Nu stiu dak si el ...dar am avut sentimnete , am fost sincera cu el ( pe cand asta cu care e , el stie bine k se duce si cu altii , k ptr asta e nascuta ...ce sa fac ? Sa ii mai raspund ? oare ma mai iubeste asa cum a arat? Nu l-am vazut de 6 luni dar ma mai cauta ? Astept com ...va multuimesc si un sfat ...faceti ce va spune sufletul ...iubire , liniste si mult soare in suflet va doresc
giulia_78
Postat pe 3 Februarie 2009 21:00
mai.. sincer.. nu merita.. gandeste-te k dak i-a facut sotiei asta iti va putea face si tie.. si nu o sa-l ai pe el doar pentru u.. va fi al tau si al tuturor:(.. si nu cred ca meriti asta.. nu-l uiti pentru k te gandesti la el.. incearca sa iesi cu altii sa cunosti alte persoane.. nu ti-ar placea sa ai unul doar pentru u?
kamara
Postat pe 4 Februarie 2009 14:42
Si eu sunt de parerea kamarei, nu merita sa stai sa te gandesti la el! Stiu... vei spune ca e usor sa vb dar mai greu de facut! Dar gandeste-te, tu nu ai vrea langa tine un sot, o familie? Si daca s-ar intoarce la tine, la fel de bine ar putea dupa un timp sa-si gaseasca o alta! Ii sta in caracter, un om se schimba foarte greu!
kika
Postat pe 4 Februarie 2009 15:22
Buna! Imi pare rau pentru postura in care esti dar poate ar fi mai bine sa te indepartezi putin de toata situatia- daca se poate sa pleci undeva, daca nu sa incerci sa eviti telefoanele sau measjele- nu de alta dar timpul este cel mai bun aliat....cat despre familia care a fost distrusa- nu te gandi ca tu porti toata vina(ai si tu partea ta de vina si o sa-ti dai seama in momentul in care vei avea familia ta....), daca este adevarat ce ai spus, el este mult mai vinovat. Ce nu am inteles eu este cum ai putut sa te imprietenesti cu sotia in timp ce pe tu aveai alte ganduri? Asta dupa parerea mea este de neiertat....iar tradarea ta a fost cu atat mai dureroasa pentru ea.
teo_uk
Postat pe 4 Februarie 2009 15:35
Cat de naiva esti...pai tipul este facut ca sa iasa cu pipite, el vrea sa se distreze, vrea fete, este un jucator, da-l naiba :))
cum poti sa iubesti un astfel de om ?

Postat pe 4 Februarie 2009 15:36
Eu am o poveste si mai trista k a ta ,dureaza de10 ani .Sper sa treci cu bine peste asta si sa mergi mai departe pt ca e greu sa traiesti in asteptare si cu sperante (o veni ,n-oveni).Te sarut si uita-l, nu merita dragostea ta.
tn
Postat pe 17 Februarie 2009 13:18
La fel ca celelelte iti spun din suflet.........DA-L NAIBILOR.Cauta doar aventuri e fff clar.nu te inteleg......toate avem personalitate .......a ta unde este??? ai ratacit o pe undeva??? AI GRIJA DE TN..............
butterfly_sound_of_love
Postat pe 17 Februarie 2009 13:26
Nu esti prea coerenta in exprimare , eu nu pot sa-mi dau seama cu ai ajuns tu de pe net prietena de familie cu el , si pe deasupra sotia stia ca va iubiti si statea si se minuna cand iti spunea printesa ? Si ca sa raspund la intrebarea ta , nimic nu e vesnic pe lume iar tu o femeie extrem de slaba fara caracter daca te lamentezi atata pentru un barbat pe care l-ai cunoscut insurat
Petek
Postat pe 17 Februarie 2009 15:34
nu pot sa te judec cum o fac altele, pentru ca trec si eu printr-o situatie foarte asemanatoare cu a ta.. ma intreb in fiecare zi "Oare o sa mai iubesc vreodata pe cineva??" intre noi sunt 10 ani diferenta, el este divortat, am fost cu el un an de zile si pot spune ca a fost prima si marea mea dragoste.. pe deasupra si primul barbat... Acum insa se joaca cu mine.. cand i se face dor de mine ma suna si vine sa ma vada, iesim si petrecem cate o zi impreuna .. apoi dispare cu saptaminile iar... eu uit de mindrie, uit ca m-a parasit, uit de demnitate..
nu vreau sa fiu modesta, dar am un card de barbati care imi fac curte, fac totul ca sa ies makar odata cu ei, eu insa nu ma pot uita la nimeni altcineva.. nu pot sa apropii pe nimeni... uite asa traiesc de ceva timp..
kudika000401
Postat pe 28 Februarie 2009 16:23
Buna as vrea sa vorbim pe mess daca se poate am nevoie si eu de cateva sfaturi
ema83
Postat pe 1 Martie 2009 19:02
De la: ema83, la data 2009-03-01 19:02:57Buna as vrea sa vorbim pe mess daca se poate am nevoie si eu de cateva sfaturi


id mess:stef_emanuela
ema83
Postat pe 1 Martie 2009 19:22
mergi fuguta la un [psihiatru si fa-ti un control,nu este o rusine.....:d
silviu_m74
Postat pe 1 Martie 2009 19:34
Buna Silviu la psihiatru mergi cand ai probleme comportamentale l,cand ai probleme emotionale mergi in general la psiholog .
ema83
Postat pe 2 Martie 2009 16:11
De la: ema83, la data 2009-03-02 16:11:25Buna Silviu la psihiatru mergi cand ai probleme comportamentale l,cand ai probleme emotionale mergi in general la psiholog .

moama ce tampenie ai spus aici
cand ai boli psihice mergi la psihiatru, draguta......


on topic.... mi-a fost de ajuns sa citesc primele doua randuri... a fost dragoste la rpima vedere, dar el iti arata poze cu copii lui???? si n-ai fugit mancand pamantul????
niciodata nu e tarziu sa o faci...
kitty_krieger
Postat pe 2 Martie 2009 16:22
niciodata nu o sa ai fericire daca strici casa alteia
.mai ales daca are si copil.asemenea oamenicare cauta aventuri mereu nu merita dragostea noastra.eu zic sa iti vezi de treaba eu am o relatie de 5 ani si la fel o fetita dar am trecut prin multe cu el.om nu se va mai face .dar aventurier o sa ramana vesnic asemenea oameni nu apreciaza viata de familie. pup ai grija si fa-ti viata frumoasa cu un om fara obligatii si fara o alta femeie langa care se trezeste dimineata ,si seara spunandu-ti tie ,,,TE IUBESC ,,
simona_blonda
Postat pe 30 Martie 2009 23:35
sincer...cred ca ai cazut prada ca nenumarate alte fete ....unui individ caruia nu-i pasa decit de el isusi...si nu face decit orice femeie intilneste o face sa sufere...acesti oameni urasc d fapt femeile si lee considera obiecte...vorbele..le folosesc ca sa suceasca mintile ...doar gindeste te cine nu ar fi impresionata daca i s-ar spune printesa sau ...altfel intr-o societate in care toata lumea injura...o persoana care este intr-o relatie oricum ar fi ea( buna sau rea) nu are disponibilitate emotionala...daca ar fi singur atunci poate ar sti ce cauta dar cei care sint insurati si se incurca cu alte fete...o fac doar pentru ca este o emotie ca si cum te-ai da pe tobogan de la mare inaltime cam asa ceva...nu au sentimente reale in 85% din cazuri...si pe urma hiar daca ar fi cu tine to s-ar uita dupa altele pentru ca este un obicei...Dragostea este stupida uneori si nu strica cu nimic daca ai capul pe umeri si stii ce vrei in viata ...In trecut casatoriile erau aranjate si fiecare avea cite un amant...pentru ca barbatii se uzeaza....fizic ...si psihic...
jermaine168
Postat pe 28 Aprilie 2009 18:11
In primul rand ar trebui sa-ti fie rusine ca ai decazut intr-atat incat sa accepti rolul de amanta!Iar apoi un barbat care te face sa suferi odata e bun de dat dracului,Cel ce te iubeste cu adevarat va prefera sa planga el in locul tau decat sa suferi tu.
deea_20
Postat pe 29 Aprilie 2009 00:02
De ce judecati voi atat de mult? Nu prea inteleg. Din pacate pentru tine ai sa il iubesti toata viata, pentru ca nu ai sa stii niciodata daca ar fi iesit ceva bun sau nu si vei tinde sa idealizezi, insa gandeste-te in felul urmator, ca si daca e iubire nu e neaparat sa reziste relatia, pentru ca el a fost mult prea las ca sa renunte la viata pe care o avea cu sotia lui. Te inteleg perfect, dar poate ar trebui sa mergi mai departe, sau eventual sa incerci o ultima data sa ii deschizi ochii. Ori sa nu te mai caute niciodata ori sa vina la tine. Ce ma intriga pe mine este faptul ca s-a implicat intr-o alta relatie extra conjugala cu o pustoaica de 19 ani, care a facut un tel din a-l face sa divorteze. Ma indoiesc ca el va face acest lucru pentru ea, intrucat imi imaginez ca e destul de matur sa isi dea seama ca nu poti sa te joci cu vietile oamenilor si capriciile nu isi au locul in astfel de cazuri.
Iti doresc mult noroc si eu sper sa il uiti.
Ce e paradoxal e ca femeile care se indragostesc de barbati insurati sunt tocmai cele care isi doresc o familie sanatoasa, iar un barbat insurat pare ca a fost capabil sa isi asume responsabilitati, insa speri totusi sa le incalce pentru tine.
Beberta
Postat pe 29 Aprilie 2009 13:44
Femeile care se indragostesc de barbati insurati ar trebui sa stie ca roata se invarte si ca in viata ce tie nu-ti place altuia nu-i face. Si cum sa-l iubesti toata viata? Barbati neinsurati care sa va faca sa-i iubiti nu mai exista? Vezi, acum are alta amanta, ca asa-i este felul.

"Ce e paradoxal e ca femeile care se indragostesc de barbati insurati sunt tocmai cele care isi doresc o familie ."

Asta e o noutate pentru mine, eu credeam ca sunt cele care vor aventuri.
valita76
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:23
Ce inima sa ai sa te gandesti sa-ti cladesti o familie peste nenorocirea altei familii?
valita76
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:25
De la: giulia_78, la data 2009-02-03 21:00:07Sunt de f mult timp pe Kudik , dar azi am citite multe povesti pe forum ...Pe scurt voi scrie si eu . Ne-am cunoscut pe net in 3 nov 2006 dimineata la ora 10.00, iar la 16.00 a venit la mine la o distanta de 70 km ,. Am baut o cafea si ....a fost dragoste la prima vedere . Era insurat , imi arata poze pe tel cu fetita lui . La o sapt a venit acasa cu fam lui . Am fost prieteni de fam 1 an de zile , Parintii ii iubeau f mult , dar eu il iubeam pe el si el pe mine . I-am iubit fetita , am iubit si sotia , k ma intekegeam bine cu ea . A simtit si aflat de la mine k il iubesc . M-am iubit mi-a aratat prin fapte . Venea mereu la mine , ne intalneam ., In fata sotiei imi spunea ''printesa'', iar ea spunea , niciodata nua spus acest cuvant la nici o fata . Sincer va spun k ma iubit si il iubesc . Nu mai suntem priteni de fam , nu mai suntem iubiti . Sotia lui ma blestea,ma , mi-a spus destul de clar , dar toti prietenii lui ai stiut de mine si stia cat ma iubea el ...oftez si scriu ....Acum el este cu una de 18 ani (fata lui avand 14 ani ) . Mi-a spus k intre noi totul sa terminat , dar candva imi spunea ''k ma va iubi pana isi va da ultima , suflare ptr ca am fost linistea si viata lui ''Este cu acesata eleva de 6 luni , ea imi spune k il va face sa divorteze k il iubeste enorm ,. Daaa, va spun eu doar ptr bani ,. Acasa se duce din ce in ce mai rar ....De ce il mai visez , de ce ma mai cauta cand bea , de ce ma cauta cand e trist ? K i-am acceptat orice si l-am primit mereu ptr k l-am iubit si il voi iubi cate zile voi avea eu . . Ma mai cauta , dar nu ii mai raspund ....ce sfati imi dati > M-a iubit 2 ani ?> De ce a ales una mai mik cu 19 ani decat el / De ce nu ma pot uita la un alt barbat? Imi doream un copil si eu cu el . Nu stiu dak si el ...dar am avut sentimnete , am fost sincera cu el ( pe cand asta cu care e , el stie bine k se duce si cu altii , k ptr asta e nascuta ...ce sa fac ? Sa ii mai raspund ? oare ma mai iubeste asa cum a arat? Nu l-am vazut de 6 luni dar ma mai cauta ? Astept com ...va multuimesc si un sfat ...faceti ce va spune sufletul ...iubire , liniste si mult soare in suflet va doresc


Eu as zice sa nu-l iubesti toata viata...poate gasesti pe cineva care sa te merite...Daca te intrebi de ce umbla cu una de 18 ani e foarte simplu...e tanara...e buna la pat...si in plus e si proasta ca pe una mai mare nu ar avea cum s-o prosteasca(poate doar pe tine)...Te cauta pentru ca stie ca mai tii la el...asta e singurul motiv pentru care te mai cauta...De nevasta s-a plictisit...Sa nu crezi ca aia sta cu el pentru bani ..ci pentru ca e prea naiva si nu are minte...TREZIREA FETELOR...cum naiba de ii gasiti...serios...eu nu va inteleg...








camelusha83
Postat pe 3 Mai 2009 18:36
Cum ai putut sa te incurci cu el? Meriti toata suferinta care spui c-o simti. Nici tu n-ai stat sa te gandesti ce e in sufletul sotiei lui si mai ales al copilului!! Daca si el are greseala lui, asa si sotia o are ca il accepta, dar mai ales tu ca ai acceptat sa fii "cealalta". Este de neiertat asa ceva si nu exista scuza "m-am indragostit". Suntem oameni, nu animale. Macar atunci cand auzim ca e insurat si mai are si un copil putem sa ridicam un zid si sa nu existe nimic altceva decat prietenie, dar se pare ca putine gandesc asa si e mai usor sa-si construiasca o posibila fericire peste nefericirea alteia (sau a unei intregi familii). Roata se intoarce. Nu ma mira ca acum debitezi astfel de lucruri, ca-l vei iubi toata viata, atata timp cat n-ai fost in stare sa gandesti inainte sa te implici intr-o astfel de relatie.

Acum te doare ca e cu alta si ca te joaca pe degete, nu? Gandeste-te ca poate si sotia se simtea la fel atunci, sau poate o durea chiar mai tare, ca doar spuneai ca au si un copil impreuna... ;) ;)

N-am cuvinte pentru astfel de "persoane"... :|:|
matza23
Postat pe 7 Iulie 2009 15:01
De la: kamara, la data 2009-02-04 14:42:25mai.. sincer.. nu merita.. gandeste-te k dak i-a facut sotiei asta iti va putea face si tie.. si nu o sa-l ai pe el doar pentru u.. va fi al tau si al tuturor:(.. si nu cred ca meriti asta.. nu-l uiti pentru k te gandesti la el.. incearca sa iesi cu altii sa cunosti alte persoane.. nu ti-ar placea sa ai unul doar pentru u?
mai plictisit ... jur!!! //img.kudika.ro/images/forum_feed_popup/off.gif
http://img.kudika.ro/images/forum_feed_popup/off.gif0217:
adrianoo33
Postat pe 29 Octombrie 2009 00:44
ce pot spune?ºi eu am trãit o astfel de "poveste"...se poate sã te iubeascã dar este prea laº...cand iubeºti cu adevãrat pe cineva renunþi la tot...însã El nu poate renunþa nici la soþia lui dar nici la tine...hmmm...eleva de 18 ani este în viaþa lui doar pentru cã vrea sã þi faca rãu...iar el profitã de tinereþea ei....niciodata nu va renunþa la soþia lui...a avut foarte mult timp sã ia o decizie...dar nu a fãcut o....dã l naibii....vezi þi de viaþa ta...mergi mai departe chiar daca îþi este foarte greu...vei trece pânã la urmã peste suferinþa din sufletul tãu...dar nu vei uita niciodata....cu siguranþã...asta e realitatea...trist dar adevãrat...
catalina69
Postat pe 29 Octombrie 2009 09:23
De la: giulia_78, la data 2009-02-03 21:00:07Sunt de f mult timp pe Kudik , dar azi am citite multe povesti pe forum ...Pe scurt voi scrie si eu . Ne-am cunoscut pe net in 3 nov 2006 dimineata la ora 10.00, iar la 16.00 a venit la mine la o distanta de 70 km ,. Am baut o cafea si ....a fost dragoste la prima vedere . Era insurat , imi arata poze pe tel cu fetita lui . La o sapt a venit acasa cu fam lui . Am fost prieteni de fam 1 an de zile , Parintii ii iubeau f mult , dar eu il iubeam pe el si el pe mine . I-am iubit fetita , am iubit si sotia , k ma intekegeam bine cu ea . A simtit si aflat de la mine k il iubesc . M-am iubit mi-a aratat prin fapte . Venea mereu la mine , ne intalneam ., In fata sotiei imi spunea ''printesa'', iar ea spunea , niciodata nua spus acest cuvant la nici o fata . Sincer va spun k ma iubit si il iubesc . Nu mai suntem priteni de fam , nu mai suntem iubiti . Sotia lui ma blestea,ma , mi-a spus destul de clar , dar toti prietenii lui ai stiut de mine si stia cat ma iubea el ...oftez si scriu ....Acum el este cu una de 18 ani (fata lui avand 14 ani ) . Mi-a spus k intre noi totul sa terminat , dar candva imi spunea ''k ma va iubi pana isi va da ultima , suflare ptr ca am fost linistea si viata lui ''Este cu acesata eleva de 6 luni , ea imi spune k il va face sa divorteze k il iubeste enorm ,. Daaa, va spun eu doar ptr bani ,. Acasa se duce din ce in ce mai rar ....De ce il mai visez , de ce ma mai cauta cand bea , de ce ma cauta cand e trist ? K i-am acceptat orice si l-am primit mereu ptr k l-am iubit si il voi iubi cate zile voi avea eu . . Ma mai cauta , dar nu ii mai raspund ....ce sfati imi dati > M-a iubit 2 ani ?> De ce a ales una mai mik cu 19 ani decat el / De ce nu ma pot uita la un alt barbat? Imi doream un copil si eu cu el . Nu stiu dak si el ...dar am avut sentimnete , am fost sincera cu el ( pe cand asta cu care e , el stie bine k se duce si cu altii , k ptr asta e nascuta ...ce sa fac ? Sa ii mai raspund ? oare ma mai iubeste asa cum a arat? Nu l-am vazut de 6 luni dar ma mai cauta ? Astept com ...va multuimesc si un sfat ...faceti ce va spune sufletul ...iubire , liniste si mult soare in suflet va doresc


Asa cum ti a zis tie, ca te iubeste, esti suflarea lui..imi pare rau sa ti spun dar, asta le spune tuturor fetelor. Este un asa zis 'Jucator' ce-i place sa amageasca fetele, sa se joace cu ele si sa-si traiasca viata. Dupa cate ai spus, acum este cu o fata de 18 ani el avand la randul lui o fata de 14. Pai, ce impresie ai tu despre el? Crezi ca e chiar atat de nevinovat si se indragosteste el atat de repede? Of, cat de naive suntem noi femeile cateodata. Nu mai crede nimik din ce spune, sunt vorbe in vant, iar daca tu ai cat de cat minte, pune in balanta faptele lui si apoi gandeste-te lcate lucruri gresite ai facut alaturi de el.Poate nu stii cat de mult doare cand ai o familie, ca cineva sa-i atraga atentia sotului tau, sa-si doreasca la randul ei o familie cu el, cand voi deja aveti una. Nu stii pt ca nu te ai pus niciodata in locul ei, (al sotiei),si nu stii cat de mare e dezamagirea. Iti sugerez sa nu mai visezi cu ochii deschisi si sa cauti in alta parte deoarece 'acea jumatate' la care aspiri tu, nu e deloc jumatatea ta. Incearca sa-ti pui ordine in viata pana nu e prea tarziu....O sa-ti para rau mai tarziu...sa nu fie prea tarziu atunci
love_strike
Postat pe 29 Octombrie 2009 12:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatia intre segetator si taur 47 De la: puiut_77 21 Februarie 2011 13:48
Casatorita si indragostita de inca un barbat?? 52 De la: healthy006056 10 Decembrie 2013 12:56
Sa raman sau sa-mi vad de viata? 5 De la: kudika027825 25 Aprilie 2010 14:55
Il vreau doar pentru mine! 27 De la: verraa 2 Iunie 2011 16:30
iubire imposibila 74 De la: kudika084364 11 August 2012 02:52