Setari Cookie-uri

Ce sa fac ?

Povestea e mai lunga, dar ideea e ca am prieten si m-am sarutat cu un alt baiat, o mica scapare ! Intrebarea e: ar trebui sa ii marurisesc prietenului ? Mi-e frica ca am sa stric relatia (nu ma va parasi, ma iubeste, dar ce incredere sa mai aiba in mine?). Dar nici constiinta nu-mi da pace, simt ca trebuie sa fiu sincera. Nu mai pot gandi singura acum, ma simt groaznic ! Poate cineva ma lumineaza.
YY07
Postat pe 3 August 2011 23:53
Spune-i, stii tu, suntem in post si trebuie sa fim buni, sinceri.
Iti garantez, nu te v.a parasi.Eventual iti poate invineti un ochi, nimic grav.
doi_ochi_caprui
Postat pe 4 August 2011 02:03
De la: YY07, la data 2011-08-03 23:53:51Povestea e mai lunga, dar ideea e ca am prieten si m-am sarutat cu un alt baiat, o mica scapare ! Intrebarea e: ar trebui sa ii marurisesc prietenului ? Mi-e frica ca am sa stric relatia (nu ma va parasi, ma iubeste, dar ce incredere sa mai aiba in mine?). Dar nici constiinta nu-mi da pace, simt ca trebuie sa fiu sincera. Nu mai pot gandi singura acum, ma simt groaznic ! Poate cineva ma lumineaza.


Md, dar inainte sa o faci, nu te-ai gandit? ?? geez, chiar nu inteleg tipele care spun "doar ne-am sarutat" ... de parca nu ar fi nimic. Oi fi eu open-minded, dar totusi. Si atunci prietenul tau e pe post de maimuta? sau tu chiar nu te poti controla? nu mergi decat la instinct? imi pare rau pt "iubitul" tau, pentru ca are o fata care nu stie sa se abtina. Si eu am oferte in jurul meu, dar refuz naibii. Ar insemna ca toate ar trebui sa sarutam si sa mergem mai departe (sex) cu un al 2lea tip, doar pentru ca a fost "o mica scapare". Give me a fuc..king breake girl!

Daca e relatie de lunga durata si el e baiat de treaba, ar merita macar putin respect...desi stiu ca un baiat serios (ma rog, defineste seriozitatea), nu ar fi incantat sa stie ca fata lui isi elibereaza hormonii peste tot. Si nu, nu ar mai avea incredere in tine. Sau tu,in locul lui, ai mai avea??
BabeLove4U
Postat pe 4 August 2011 02:27
De la: YY07, la data 2011-08-03 23:53:51... si in caz ca e baiat de treaba si ii pasa, pot spune ca deja ai stricat relatia, deja exista o minciuna. Deci vei juca teatru, deci....
BabeLove4U
Postat pe 4 August 2011 02:29
De la: YY07, la data 2011-08-03 23:53:51Povestea e mai lunga, dar ideea e ca am prieten si m-am sarutat cu un alt baiat, o mica scapare ! Intrebarea e: ar trebui sa ii marurisesc prietenului ? Mi-e frica ca am sa stric relatia (nu ma va parasi, ma iubeste, dar ce incredere sa mai aiba in mine?). Dar nici constiinta nu-mi da pace, simt ca trebuie sa fiu sincera. Nu mai pot gandi singura acum, ma simt groaznic ! Poate cineva ma lumineaza.


Buna ziua!
Draga,in conditiile in care tu esti,deja,implicata intr-o relatie,afirmatia ta in ceea ce priveste faptul ca ,sarutul cu un alt barabt, a fost"o mica scapare" este puerila.Nu ne-ai descris conditiile in care s-a intamplat acest lucru,ca sa imi pot da seama si eu daca,intr-adevar,gestul tau a fost o neglijenta sau ceva fortat!
Nu cred afirmatia ta ,asa cum nu cred in trainicia relatiei pe care o ai cu prietenul actual.Bine,aici poti sa vii sa-mi contraargumentezi cu motivele tinerei neglijente, cu zvacniri sentimentale necontrolate,dar asta nu ma impresioneaza deloc si sa-ti spun de ce!

Draga,mea,in orice relatie,indiferent de care parte a baricadei te afli,daca joci pe mai multe fronturi,risti sa ramai singura,nu de alta,dar minciuna nu rezista in timp!Vii acum,cu remuscari ce sunt,din pacate ,tardive !
Ne intrebi cum sa te comporti,astfel incat sa nu-ti ranesti iubitul!
Pai,hai,sa vedem daca o poti face in vreun fel!
Din punctul meu de vedere,sinceritatea,chiar daca nu este acceptata usor,este calea spre a avea o constiinta curata.Deci,spune-i prietenului tau si el,daca te iubeste cu adevarat va trece peste aceasta greseala,chiar daca nu va fi usor deloc!Acest sfat este valabil in cazul in care iti cunosti iubitul ,suficient de bine ,incat sa te poti baza pe iertarea lui.Nu-i va fi la indemana sa treaca peste gestul tau copilaresc,dar incearca totusi!
Pe de alta parte,daca stii ca prietenul tau nu va accepta ceea ce ai facut si legatura voastra este sub semnul intrebarii si consideri ca este mai bine sa nu-i spui nimic,fiind convinsa ca ai sa-l pierzi,poti sa o faci ,dar,MATURIZEAZA-TE,NU TE MAI JUCA CU SENTIMENTELE NIMANUI!DACA EL AR FI PROCEDAT LA FEL,CUM AI FI REACTIONAT?Personal,nu cred in minciuna si orice relatie in care exista suspiciuni,nu-mi prezinta incredere.Esti singura in masura ,sa iei decizia cea mai buna,dar eu iti recomand sa urmezi calea adevarului.Pana la urma,daca tot ai gresit,trebuie sa suporti si consecintele faptei tale!De fapt,toti gresim in viata,sub o forma sau alta,sperand sa nu platim,dar te asigur ca viata ,soarta,are grija de noi toti!
kudika414141
Postat pe 4 August 2011 12:03
De la: YY07, la data 2011-08-03 23:53:51Povestea e mai lunga, dar ideea e ca am prieten si m-am sarutat cu un alt baiat, o mica scapare ! Intrebarea e: ar trebui sa ii marurisesc prietenului ? Mi-e frica ca am sa stric relatia (nu ma va parasi, ma iubeste, dar ce incredere sa mai aiba in mine?). Dar nici constiinta nu-mi da pace, simt ca trebuie sa fiu sincera. Nu mai pot gandi singura acum, ma simt groaznic ! Poate cineva ma lumineaza.

treci peste...nu-i un capat de lume,daca ii vei spune va fi dezamagit si isi va pierde increderea in tine
steffy91
Postat pe 4 August 2011 13:35
De la: YY07, la data 2011-08-03 23:53:51Povestea e mai lunga, dar ideea e ca am prieten si m-am sarutat cu un alt baiat, o mica scapare ! Intrebarea e: ar trebui sa ii marurisesc prietenului ? Mi-e frica ca am sa stric relatia (nu ma va parasi, ma iubeste, dar ce incredere sa mai aiba in mine?). Dar nici constiinta nu-mi da pace, simt ca trebuie sa fiu sincera. Nu mai pot gandi singura acum, ma simt groaznic ! Poate cineva ma lumineaza.

ei hai nu cumva sa te bata gandul sa-ti faci "sama" pentru atata lucru... toate au un inceput.la urmatorul v-a fi ceva normal.
PRALEA_
Postat pe 4 August 2011 13:41
De la: PRALEA_, la data 2011-08-04 13:41:30
De la: YY07, la data 2011-08-03 23:53:51

ei hai nu cumva sa te bata gandul sa-ti faci "sama" pentru atata lucru... toate au un inceput.la urmatorul v-a fi ceva normal.


Eh, si tu acum..o inveti la prostii si fapte necugetate sau vrei sa fii next pe lista si nu stii cum sa ceri?
BabeLove4U
Postat pe 4 August 2011 13:45
De la: PRALEA_, la data 2011-08-04 13:41:30
De la: YY07, la data 2011-08-03 23:53:51Povestea e mai lunga, dar ideea e ca am prieten si m-am sarutat cu un alt baiat, o mica scapare ! Intrebarea e: ar trebui sa ii marurisesc prietenului ? Mi-e frica ca am sa stric relatia (nu ma va parasi, ma iubeste, dar ce incredere sa mai aiba in mine?). Dar nici constiinta nu-mi da pace, simt ca trebuie sa fiu sincera. Nu mai pot gandi singura acum, ma simt groaznic ! Poate cineva ma lumineaza.

ei hai nu cumva sa te bata gandul sa-ti faci "sama" pentru atata lucru... toate au un inceput.la urmatorul v-a fi ceva normal.
si o sa vrei mai mult




Alvin
Postat pe 4 August 2011 13:45
De la: justforfun84, la data 2011-08-04 13:45:41
De la: PRALEA_, la data 2011-08-04 13:41:30
De la: YY07, la data 2011-08-03 23:53:51Povestea e mai lunga, dar ideea e ca am prieten si m-am sarutat cu un alt baiat, o mica scapare ! Intrebarea e: ar trebui sa ii marurisesc prietenului ? Mi-e frica ca am sa stric relatia (nu ma va parasi, ma iubeste, dar ce incredere sa mai aiba in mine?). Dar nici constiinta nu-mi da pace, simt ca trebuie sa fiu sincera. Nu mai pot gandi singura acum, ma simt groaznic ! Poate cineva ma lumineaza.

ei hai nu cumva sa te bata gandul sa-ti faci "sama" pentru atata lucru... toate au un inceput.la urmatorul v-a fi ceva normal.
si o sa vrei mai mult





sigurrrrrr
PRALEA_
Postat pe 4 August 2011 13:48
Multumesc tuturor. Merit toata morala facuta si nu caut nicio scuza. Cred ca cel mai bun sfat dat aici a fost "maturizeaza-te"...
YY07
Postat pe 4 August 2011 15:04
Motivul pentru care i-ai spune ar fi doar sa-ti eliberezi constiinta? Sau e posibil sa afle din alte parti?
Oricare ar fi, urmarea marturisirii tale va fi suferinta lui.
Insa daca e posibil sa afle de la un amic, ceva de genu', mai bine afla de la tine.

Cu datele pe care le expui, cred ca e mai bine sa tii pentru tine, atata timp cat ai invatat din greseala ta.
kudika_pudika
Postat pe 4 August 2011 15:21
De la: YY07, la data 2011-08-03 23:53:51Povestea e mai lunga, dar ideea e ca am prieten si m-am sarutat cu un alt baiat, o mica scapare ! Intrebarea e: ar trebui sa ii marurisesc prietenului ? Mi-e frica ca am sa stric relatia (nu ma va parasi, ma iubeste, dar ce incredere sa mai aiba in mine?). Dar nici constiinta nu-mi da pace, simt ca trebuie sa fiu sincera. Nu mai pot gandi singura acum, ma simt groaznic ! Poate cineva ma lumineaza.


nu-i spune nimic si stai cuminte in banca ta pe viitor daca vrei sa ramaneti impreuna
Ame_ly
Postat pe 4 August 2011 15:25
Chiar asa...de ce sa-i spui? Hotul neprins, negustor cinstit
ilumax_76
Postat pe 4 August 2011 15:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va invit la o lectura. gasiti postul meu pe blog sau cautand prin propunerile pentru concurs 1 De la: suzanne13 28 August 2008 14:57
Ai baga mana in foc pentru el? 93 De la: banalulanonim 26 Iulie 2010 16:46
vrea sa ma paraseasca fiindca sunt bolnava 117 De la: mirunaandreea 14 Aprilie 2013 21:48
heyy !! 11 De la: candygirl_cora3 14 Martie 2011 13:53
CU MINE CUM RAMANE? 61 De la: GRIGORESCU___ 15 Februarie 2012 13:13