Setari Cookie-uri

ce ma fac cu soacra?

De la: Broscoiu, la data 2011-08-24 09:45:56Mã roagã soacra, permanent,
Sã-i fac în curte monument.
N-ar fi mai bine-n vie, oare,
Cã tot n-avem… sperietoare?(Ion Ciobanu)



piscolino
Postat pe 24 August 2011 09:48
De la: ilumax_76, la data 2011-08-07 20:27:40Uite ca eu nu sunt de acord cu ce s-a spus mai sus; nu esti obligata sa devii infirmiera soacrei. Poate ma insel dar daca e nevazatoare nu are dreptul la un insotitor? Sa se ocupe altcineva de ea, ca tu nu te-ai maritat sa ingrijesti batrane. Iar sotul daca nu e de acord, s-o ingrijeasca el personal. Tu ai dreptul sa-ti faci o cariera si sa vezi de copil. Ia uite ma la el, dupa ce ca-i batran mai face si mofturi. Sa zica merci ca-i mirosi basinile lui
mare lipsa de gandire pe la noi, presupun ca nu a fost obligata sa se marite cu el, ce basini! frumos moral ai postat
kudika045776
Postat pe 24 August 2011 14:30
Mi se pare total aiurea sa mi se impuna sa am grija soacrei. Si eu am soacra, dar nu ma simt obligata cu nimic fata de ea, ne-am facut un rost singuri. Ca sa fiu rea cu mama este altceva , tot ce avem ii datoram ei. A fost o bunica buna, ne-a dus si ne duce grija deci....si noi avem grija de nevoile ei atat cat putem. Cu toate acestea mama mea intr-o situatie dificila ar refuza categoric sa stea cu noi ci ar accepta o persoana platita sa o ingrijeasca iar ea sa stea in casa ei . evident ca ne-am duce ori de cate ori am putea sa o ajutam si sa ne asiguram ca nu-i lipseste nimic. Dar cu soacra...nu stiu cat m-as perpeli...sincer....cu atat mai mult cu cat ne-am vizitat doar cand si cand si in rest...mai mult cu sora sotului ce s-a intretinut. Este de doamne fereste o asfel de situatie dar in casa mea clar nu ar intra nimeni. Stiu ce insemna om batran si bolnav, bunica mea a stat la pat 2 ani...un cosmar pentru noi dar si pentru ea ca se simtea o povara desi noi o iubeam si o ingrijeam pentru ca ne crescusera pe mine si pe fratele meu, iar mama era singurul ei copil. Sa speli un copil la fund este simplu....cateva luni si creste , uiti ...dar un batran care mai si face pe el.....jale!
Errin
Postat pe 24 August 2011 14:50
Ce urat comenteaza unii. De ce nu gandim ca si noi vom fi odata batrani, ca si noi avem parinti care s-au chinuit cu noi sa ne creasca, sa nu ne rupem mainile, picioarele, sa nu ne scoatrem ochii. Oare cate nopti nu au dormit, tinandu-ne in brate, leganandu-ne cand eram bolnavi, suferind ca nimeni altul, iar acum cand ei sunt neputinciosi sa le dam cu piciorul? Nu cred ca este nici omeneste, nici crestineste, nici.... Crea ca d-na care a pus intrebarea ar trebui sa se mai gandeasca putin sau sa se transpuna pt. un moment in locul soacrei, batrana, suferinda si fara nici un ajutor.
kudika422803
Postat pe 26 August 2011 09:42
ce mod de gandire eronat au unele persoane,de parca trebuie sa judece de ce sotul meu are 50ani.tipic romanesc.Ce conteaza ca soacra e batrana asta o face o persoana buna?sau ne inspira mila?la un azil e ok,e personal calificat pt treburi din astea.dc nu o sufar?kand am ramas insarcinata ea mi-a zis sa avortez k ce i mai trebuie copil lu fisu aku?astea nu se pot uita si multe altele.cei care ma condamna p mine nu stiu cum e sa traiesti si sa ai grija d un batran.cred k in situatia asta ar fi dificil sa mai comentati.fiecare ajungem batran,dar nu trebuie sa fim povara pt altii atata timp cat exista alte solutii...
kudika_ruxandra
Postat pe 26 August 2011 14:13
De la: lilyy_grace, la data 2011-08-23 23:24:18
De la: steffy91, la data 2011-08-08 18:26:57
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-08-08 18:24:58cand m-am casatorit ea vedea,si-a pierdut vederea pe parcurs.apartamentul unde statea cu,cumnatul meu ea il cumparase pe numele cumnatului,nu a contat ca avea doi baieti iar acum ca ne-am facut o casa a noastra ne trezim cu baba pe cap.care toata ziua s-ar certa si nu i convine nimic.azi tipa copilul si baba i zice taci din gura ca te plesnesc.asa se vorbeste cu un nepot?imi dau seama cum va fi mai incolo.daca parintii mei ar trece printr-o situatie asemanatoare as angaja o femeie sa aiba grija de ei.nu ma pot resemna la o viata asa grea,alaturi de soacra mea.

ok,poate si soacra ta e putin cam rea..insa mi se pare ca si tu ai ceva rautate in tine....

IA STAI TU CU SOACRA TA ! SI BOLNAVA ! SA DEA DUMNEZEU SA AI ASA O SOARTA!!! CA SA NU MAI VORBESTI DE NIMENI !!! SAU TU VEI FI MAMA RANITILOR ? TE BAGI SI TU IN SEAMA ...
BUN GINDIT !!! SUNT DE ACEEASI PARERE,,CE SUFLET PATE SA AIBE!!
kudika139586
Postat pe 26 August 2011 23:13
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-08-26 14:13:56ce mod de gandire eronat au unele persoane,de parca trebuie sa judece de ce sotul meu are 50ani.tipic romanesc.Ce conteaza ca soacra e batrana asta o face o persoana buna?sau ne inspira mila?la un azil e ok,e personal calificat pt treburi din astea.dc nu o sufar?kand am ramas insarcinata ea mi-a zis sa avortez k ce i mai trebuie copil lu fisu aku?astea nu se pot uita si multe altele.cei care ma condamna p mine nu stiu cum e sa traiesti si sa ai grija d un batran.cred k in situatia asta ar fi dificil sa mai comentati.fiecare ajungem batran,dar nu trebuie sa fim povara pt altii atata timp cat exista alte solutii...









... auzi ... cu ce platesti acum cu asta ti se va plati mai tirziu ... miine vei deveni si tu BATRINA ...



... sinteti asociali, prost crescuti, individualisti si cinici ...



... din cauza asta nu suportati pe nimeni in jurul vostru ... iar locul vostru va fi, fara indoiala, intr-un AZIL ... timpul trece si pentru voi ... generatii de looseri ...

marco918
Postat pe 26 August 2011 23:26
De la: kudika139586, la data 2011-08-26 23:13:48
De la: lilyy_grace, la data 2011-08-23 23:24:18
De la: steffy91, la data 2011-08-08 18:26:57
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-08-08 18:24:58cand m-am casatorit ea vedea,si-a pierdut vederea pe parcurs.apartamentul unde statea cu,cumnatul meu ea il cumparase pe numele cumnatului,nu a contat ca avea doi baieti iar acum ca ne-am facut o casa a noastra ne trezim cu baba pe cap.care toata ziua s-ar certa si nu i convine nimic.azi tipa copilul si baba i zice taci din gura ca te plesnesc.asa se vorbeste cu un nepot?imi dau seama cum va fi mai incolo.daca parintii mei ar trece printr-o situatie asemanatoare as angaja o femeie sa aiba grija de ei.nu ma pot resemna la o viata asa grea,alaturi de soacra mea.

ok,poate si soacra ta e putin cam rea..insa mi se pare ca si tu ai ceva rautate in tine....

IA STAI TU CU SOACRA TA ! SI BOLNAVA ! SA DEA DUMNEZEU SA AI ASA O SOARTA!!! CA SA NU MAI VORBESTI DE NIMENI !!! SAU TU VEI FI MAMA RANITILOR ? TE BAGI SI TU IN SEAMA ...
BUN GINDIT !!! SUNT DE ACEEASI PARERE,,CE SUFLET PATE SA AIBE!!









... cind va spala la dos de rahat ... nu era batrina si proasta ... cind va dadea mincare cu linguritza ... nu era batrina si proasta ... cind va alerga dupa voi sa nu va calce masina sau sa nu isi bata joc altii de voi ... nu era batrina si proasta ... acum ii judecati si ii aruncati ca pe niste cirpe pline de rahat ... sa va fie rusine ... neamuri proaste ... prost crescute ... sper ca si voi sa fiti tratati la fel la rindul vostru ...

marco918
Postat pe 26 August 2011 23:31
De la: piscolino, la data 2011-08-19 15:18:10si ca sa-ti mai descretesti fruntea de la atatea probleme cu mama soacra:
-Soacra draga ,cat timp stai pe la noi?
-Atata timp cat ma simt bine primita!
-Vai dar nici la o cafea nu stai?


"Bula,intorcandu-se de la inmormantarea soacrei shi zgaltzaind poarta in stradania de a o deschide, ii pica un lemn in cap. Ridicand ochii catre cer, spuse : Ai shi ajuns,scarba?!"
kudika411091
Postat pe 27 August 2011 01:34
De la: marco918, la data 2011-08-26 23:31:25
De la: kudika139586, la data 2011-08-26 23:13:48
De la: lilyy_grace, la data 2011-08-23 23:24:18
De la: steffy91, la data 2011-08-08 18:26:57
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-08-08 18:24:58cand m-am casatorit ea vedea,si-a pierdut vederea pe parcurs.apartamentul unde statea cu,cumnatul meu ea il cumparase pe numele cumnatului,nu a contat ca avea doi baieti iar acum ca ne-am facut o casa a noastra ne trezim cu baba pe cap.care toata ziua s-ar certa si nu i convine nimic.azi tipa copilul si baba i zice taci din gura ca te plesnesc.asa se vorbeste cu un nepot?imi dau seama cum va fi mai incolo.daca parintii mei ar trece printr-o situatie asemanatoare as angaja o femeie sa aiba grija de ei.nu ma pot resemna la o viata asa grea,alaturi de soacra mea.

ok,poate si soacra ta e putin cam rea..insa mi se pare ca si tu ai ceva rautate in tine....

IA STAI TU CU SOACRA TA ! SI BOLNAVA ! SA DEA DUMNEZEU SA AI ASA O SOARTA!!! CA SA NU MAI VORBESTI DE NIMENI !!! SAU TU VEI FI MAMA RANITILOR ? TE BAGI SI TU IN SEAMA ...
BUN GINDIT !!! SUNT DE ACEEASI PARERE,,CE SUFLET PATE SA AIBE!!









... cind va spala la dos de rahat ... nu era batrina si proasta ... cind va dadea mincare cu linguritza ... nu era batrina si proasta ... cind va alerga dupa voi sa nu va calce masina sau sa nu isi bata joc altii de voi ... nu era batrina si proasta ... acum ii judecati si ii aruncati ca pe niste cirpe pline de rahat ... sa va fie rusine ... neamuri proaste ... prost crescute ... sper ca si voi sa fiti tratati la fel la rindul vostru ...



Marco,aici se ridica o problema E vorba de mama lui, nu a ei. Cu a ei,fireshte, ca nu sunt probleme (din punctul ei de vedere). Dar a lui nu e mama ei shi,probabil, a shi avut ceva impotriva fetii cand a luat-o. O vorba spusa de mama se iarta dar una a soacrei posibil sa te urmareasca toata viatza De-asta i se rupe de socrela.Hmmm... Nu prea shtim noi ce e in familia asta pentru ca nu am aflat toata povestea . Mie una nu imi miroase a bine (shi de regula am mirosul fin ). Parca sa zic eu ca dragutza asta tinerica s-a bagat in viatza de familie a puriului shi l-a cam despartzit de sotzie iar soacrei i s-a pus pata pe ea cand s-a instalat in locul celeilalte. Ce zici? Merge?
kudika411091
Postat pe 27 August 2011 01:41
De la: Errin, la data 2011-08-24 14:50:58 Cu toate acestea mama mea intr-o situatie dificila ar refuza categoric sa stea cu noi ci ar accepta o persoana platita sa o ingrijeasca iar ea sa stea in casa ei . evident ca ne-am duce ori de cate ori am putea sa o ajutam si sa ne asiguram ca nu-i lipseste nimic.

Mama ta este o femeie cu bun simtz shi de sacrificiu. Sa ii dea Dumnezeu sanatate shi sa va mai bucuratzi mult timp de prezentza ei in viatza voastra
kudika411091
Postat pe 27 August 2011 01:44
De la: kudika411091, la data 2011-08-27 01:41:12
De la: marco918, la data 2011-08-26 23:31:25
De la: kudika139586, la data 2011-08-26 23:13:48
De la: lilyy_grace, la data 2011-08-23 23:24:18
De la: steffy91, la data 2011-08-08 18:26:57
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-08-08 18:24:58cand m-am casatorit ea vedea,si-a pierdut vederea pe parcurs.apartamentul unde statea cu,cumnatul meu ea il cumparase pe numele cumnatului,nu a contat ca avea doi baieti iar acum ca ne-am facut o casa a noastra ne trezim cu baba pe cap.care toata ziua s-ar certa si nu i convine nimic.azi tipa copilul si baba i zice taci din gura ca te plesnesc.asa se vorbeste cu un nepot?imi dau seama cum va fi mai incolo.daca parintii mei ar trece printr-o situatie asemanatoare as angaja o femeie sa aiba grija de ei.nu ma pot resemna la o viata asa grea,alaturi de soacra mea.

ok,poate si soacra ta e putin cam rea..insa mi se pare ca si tu ai ceva rautate in tine....

IA STAI TU CU SOACRA TA ! SI BOLNAVA ! SA DEA DUMNEZEU SA AI ASA O SOARTA!!! CA SA NU MAI VORBESTI DE NIMENI !!! SAU TU VEI FI MAMA RANITILOR ? TE BAGI SI TU IN SEAMA ...
BUN GINDIT !!! SUNT DE ACEEASI PARERE,,CE SUFLET PATE SA AIBE!!









... cind va spala la dos de rahat ... nu era batrina si proasta ... cind va dadea mincare cu linguritza ... nu era batrina si proasta ... cind va alerga dupa voi sa nu va calce masina sau sa nu isi bata joc altii de voi ... nu era batrina si proasta ... acum ii judecati si ii aruncati ca pe niste cirpe pline de rahat ... sa va fie rusine ... neamuri proaste ... prost crescute ... sper ca si voi sa fiti tratati la fel la rindul vostru ...



Marco,aici se ridica o problema E vorba de mama lui, nu a ei. Cu a ei,fireshte, ca nu sunt probleme (din punctul ei de vedere). Dar a lui nu e mama ei shi,probabil, a shi avut ceva impotriva fetii cand a luat-o. O vorba spusa de mama se iarta dar una a soacrei posibil sa te urmareasca toata viatza De-asta i se rupe de socrela.Hmmm... Nu prea shtim noi ce e in familia asta pentru ca nu am aflat toata povestea . Mie una nu imi miroase a bine (shi de regula am mirosul fin ). Parca sa zic eu ca dragutza asta tinerica s-a bagat in viatza de familie a puriului shi l-a cam despartzit de sotzie iar soacrei i s-a pus pata pe ea cand s-a instalat in locul celeilalte. Ce zici? Merge?









... se pare ca ti-ai format simturile ... ... dar ramin la parerea ca cine nu isi suporta socrii/parintii are o mare problema ... si astia cam trebuiesc evitati ... produc mai multe pagube decit beneficii ...
marco918
Postat pe 27 August 2011 01:45
De la: kudika411091, la data 2011-08-27 01:44:52
De la: Errin, la data 2011-08-24 14:50:58 Cu toate acestea mama mea intr-o situatie dificila ar refuza categoric sa stea cu noi ci ar accepta o persoana platita sa o ingrijeasca iar ea sa stea in casa ei . evident ca ne-am duce ori de cate ori am putea sa o ajutam si sa ne asiguram ca nu-i lipseste nimic.

Mama ta este o femeie cu bun simtz shi de sacrificiu. Sa ii dea Dumnezeu sanatate shi sa va mai bucuratzi mult timp de prezentza ei in viatza voastra









... nimeni nu are grija asa cum au grija rudele (cei de care ai avut si tu grija odata) de tine ... femeia (mama respectivului/respectivei) probabil vede ca ar fi tratata de copii (nora/ginere) cu dezinteres si ar accepta compromisul (de a fi ingrijita de o persoana platita - asta daca isi permit citva timp) decit de a fi o paria pentru propriile rude ... e dezolant cind o persoana batrina alege varianta asta ... arata ce lipsa de respect exista in familia respectiva ...

marco918
Postat pe 27 August 2011 01:50
De la: marco918, la data 2011-08-27 01:50:05
De la: kudika411091, la data 2011-08-27 01:44:52
De la: Errin, la data 2011-08-24 14:50:58 Cu toate acestea mama mea intr-o situatie dificila ar refuza categoric sa stea cu noi ci ar accepta o persoana platita sa o ingrijeasca iar ea sa stea in casa ei . evident ca ne-am duce ori de cate ori am putea sa o ajutam si sa ne asiguram ca nu-i lipseste nimic.

Mama ta este o femeie cu bun simtz shi de sacrificiu. Sa ii dea Dumnezeu sanatate shi sa va mai bucuratzi mult timp de prezentza ei in viatza voastra









... nimeni nu are grija asa cum au grija rudele (cei de care ai avut si tu grija odata) de tine ... femeia (mama respectivului/respectivei) probabil vede ca ar fi tratata de copii (nora/ginere) cu dezinteres si ar accepta compromisul (de a fi ingrijita de o persoana platita - asta daca isi permit citva timp) decit de a fi o paria pentru propriile rude ... e dezolant cind o persoana batrina alege varianta asta ... arata ce lipsa de respect exista in familia respectiva ...










... ar mai fi o varianta ... destul de raspindita azi ... sint persoane, azi in virsta, care nu prea au facut nimic pentru copii lor ... si cam stiu ce i-au invatat si la ce sa se astepte de la ei ... asa ca incearca sa fie realisti ... e chestia cu ... culegi ce ai semanat ...

marco918
Postat pe 27 August 2011 01:52
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-08-07 17:24:08buna!am nevoie de un sfat.sunt casatorita de 3ani,suntem impreuna de 6ani.el are 50ani,eu28.avem un copil de 3ani am stat acasa pt a avea grija de copil,iar acum vreau sa imi gasesc un job.dar parca totul se naruie.fratele sotului meu a murit,el avea grija de mama lor iar ea este oarba si nu poate sta singura.sotul meu vrea sa o aduca la noi.i-am sugerat sa angajam o persoana care sa aiba grija de ea,eu nu pot fi infirmiera ei.am si copil,dar el in ultimul timp e tot mai suparat,k se gandeste ce sa faca cu ma-sa.a inceput sa nu imi mai vorbeasca,e tot mai distant.dar eu vreau sa ma pot angaja,sa am grija de copil,de noi fara alte stresuri pe cap.mentionez k maica-sa e foarte cicalitoare,stresanta si rea.astept sfaturi!








... ce oportunista esti ... si putin lenesa si cam cinica ... dar puuuutiin ...
marco918
Postat pe 27 August 2011 01:55
De la: marco918, la data 2011-08-27 01:55:51
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-08-07 17:24:08buna!am nevoie de un sfat.sunt casatorita de 3ani,suntem impreuna de 6ani.el are 50ani,eu28.avem un copil de 3ani am stat acasa pt a avea grija de copil,iar acum vreau sa imi gasesc un job.dar parca totul se naruie.fratele sotului meu a murit,el avea grija de mama lor iar ea este oarba si nu poate sta singura.sotul meu vrea sa o aduca la noi.i-am sugerat sa angajam o persoana care sa aiba grija de ea,eu nu pot fi infirmiera ei.am si copil,dar el in ultimul timp e tot mai suparat,k se gandeste ce sa faca cu ma-sa.a inceput sa nu imi mai vorbeasca,e tot mai distant.dar eu vreau sa ma pot angaja,sa am grija de copil,de noi fara alte stresuri pe cap.mentionez k maica-sa e foarte cicalitoare,stresanta si rea.astept sfaturi!








... ce oportunista esti ... si putin lenesa si cam cinica ... dar puuuutiin ...


Buna dimineata !
Daca noi toti inainte de a lua o hotarare buna sau rea, am sta sa chibzuim nitel si mai ales sa gandim si din punctul persoanei in problema, ceva de genul; daca asi fi eu in locul ei???..
Ati spus ca, sotul are 50 de ani, dvs. 29 ani. Sotul a mai fost casatorit?, lati despartit dvs. cumva de sotia lui?.
Soacra a fost impotriva acestei relatii si apoi casatorie cu fiul ei??.
Orice mama are niste observatii , dojeni, cearta sau sfaturi de dat atunci cand este vorba de copilul ei chiar daca are 50 de ani, tot copilul ei este.
Cred ca tu ai o problema(nu intru in amanunte , le simt).
Dar; in primul rand soacra dvs. care acum este oarba, beneficiaza legal de; pensia ei de vechime in munca + 250 lei/handicap(pentru tratamente), si beneficiaza de insotitor platit prin asistenta sociala(primarie), cu un salariu minim pe economie(cam 600 lei net). Astfel ar putea beneficia de toate acestea , fie trecute in cupoanele ei de pensie, sau poate sa ceara un salariat care va sta cu ea 8 ore, timp in care aceasta ii va face cumparaturi, curatenie, mancare, spalat etc. Ori ce orb, dupa ce identifica spatiul in care traieste, se descurca foarte bine. Dar dumneaei fiind de curand oarba, are o problema de accept al handicapului si astfel poate avea unele manifestari de nevroza, depresie, axietate.
Dvs. vreti un job??, puteti fi salariata social la soacra dvs.(sa aveti vechime la pensie si asigurare de sanatate), in acelasi timp aveti grija si de copil, astfel scapati de alte cheltuieli cu gradinita cu program prelungit.
Nu stiu din ce oras sunteti si nici ce pregatire profesionala, ma refer la ce fel de job credeti ca va veti gasi si mai ales ,ce salariu credeti ca veti avea??. Aici ei 600 lei net si stai si acasa , ai grija si de copil . Mama soacra este doar oarba , nu este paralizata in pat, sa necesite ingrijiri speciale. Poate sa ramana si singura acasa mai multe ore, poate sa manance singura sau chiar sa trebaluiasca prin casa. Am verisoara mea, care se descurca minunat in gospodarie, iese la plimbare insotita de rude, prieteni, merge la petreceri. Numai ca, verisoara mea , are suport moral si psihic in familie. Este inconjurata de rude si prieteni si mai ales nu este o povara pentru nora sa. Aceasta chiar este prietena cu ea,o ajuta si o ia si pe mama soacra la un gratar sau vreo petrecere in familie ,intr-o statiune etc.
Nu inteleg de ce se face diferenta asta ;**soacra** si nu ma refer la soacra de baiat sau fata. Ea nu este mama?.
Dar, avand in vedere ca dvs. clar nu veti avea grija de soacra(nu sunteti in stare , aveti multe lipsuri),
Mergeti la Asociatia nevazatorilor din localitatea dumneaiei, acestia va va indruma care sunt pasii de urmat. Medicul oftamolog va va face documentarul pentru pensie de handicap, cu care veti merge la asociatia nevazatorilor, iar pentru asistat social, mergeti la asistenta sociala din primarie, care va va face dosar de asistat de stat. Acolo cereti un salariat , altul decat din familie, care o va ingriji la domiciliul ei, fara sa va deranjeze pe dvs.Dar; *****BATUL ARE DOUA CAPETE, LOVESTI TU ACUM DAR, SE INTOARCE PRECUM BUMERANGUL****. Nici soacra nu a fost oarba, a orbit la batranete. Crezi ca esti de neatins si sa stii ca nu trebuie sa te blesteme ea, te va blestema insasi viata. Ai mentionat ca:**soacra este foarte cicalitoare si rea***, spusei tu!!......, tu cum esti vazuta din afara????. Din ce ai scris si cum ai pus problema, tu esti chiar ;***SCORCHIE*****
dorina27
Postat pe 27 August 2011 08:21
Care e asemanarea intre o sticla de bere si o soacra?
R: Pe amandoua le vrem pe masa,reci si cu spume la gura...
Arutzu28
Postat pe 27 August 2011 19:39
De la: Arutzu28, la data 2011-08-27 19:39:18Care e asemanarea intre o sticla de bere si o soacra?
R: Pe amandoua le vrem pe masa,reci si cu spume la gura...







... si tu o sa fiii ... soacraaa ...
marco918
Postat pe 27 August 2011 19:42
De la: lilyy_grace, la data 2011-08-23 23:36:35
De la: kudika139586, la data 2011-08-22 23:21:14DACA ERA MAICATA ? VEZI??? NORMAL CA E SUPARAT PT CA-L DOARE CA E MAMA LUI!!!PE TINE NU TE AR DUREA DACA ERA MAMA TA??? ESTI REA!! TREBUIE SA AI RABDARE CU BATRINII. AI GRIJA CA O SA FII SI TU SOACRA SI DUMNEZEU TE VA RASPLATI LA FEL CUM PROCEDEZI SI TU.

ha ha ha ! DAR CE EA S A MARITAT CU BATRANA?
E CUMVA INFIRMIERA SI NOI NU STIM???
GINA, NU NE AI PRECIZAT...LUCREZI CUMVA LA UN AZIL??? FI DRAGA BLANDA CU BATRANII !!!
NU SUNT INFIRMIERA DRAGA ,,SUNT MEDIC PSHIATRU,,SI CRED CA NU GINDESTI BINE!
kudika139586
Postat pe 27 August 2011 22:24
NAI INCOTRO-CA SA AI O FAMILIE FERICITA SI SA RAMINA MEREU UNITA,TREBUIE SA-TI ACCEPTI SOACRA.NU ZIC DIN RAUTATE,DAR TE VA APRECIA IN TIMP.TREBUIE DOAR SA AVETI RABD UNA CU CEALALTA.ATUNCI CIND VEDE SOTU CA E TOTU IN ORDINE LA VOI TE VA IUBI SI TE VA APRECIA MAI MULT.TOTUL DEPINDE DE TINE!IN VIITOR POATE VA APRECIA SI COPILUL TAU CU FAM LUI SA AIBE TOT ASA GRIJA DE TINE!!!TE PUP SI-TI UREZ MULTA RABDARE IN VIITORUL APROPIAT.TOTUL DEPINDE DE TINE!!
Titanika
Postat pe 28 August 2011 10:06
De la: Arutzu28, la data 2011-08-27 19:39:18Care e asemanarea intre o sticla de bere si o soacra?
R: Pe amandoua le vrem pe masa,reci si cu spume la gura...


"Femeia observa ca lipseshte din biblioteca o carte shi ishi intreaba sotzul:
-Unde e cartea Cum sa traieshti peste o suta de ani?
-Am aruncat-o!
_Pai de ce?
-Incepuse ma-ta s-o citeasca!"
kudika411091
Postat pe 28 August 2011 11:58
De la: marco918, la data 2011-08-27 19:42:52
De la: Arutzu28, la data 2011-08-27 19:39:18Care e asemanarea intre o sticla de bere si o soacra?
R: Pe amandoua le vrem pe masa,reci si cu spume la gura...







... si tu o sa fiii ... soacraaa ...



Heheheheheeee,e cale lunga pana sa ajung la statutul ala....
Arutzu28
Postat pe 28 August 2011 15:36
Apropo de soacre, fiindca tot s-a ajuns la bascalie.

Cica era o soacra si avea trei gineri: unul mare, unul mijlociu si un ginere mic. Se gandeste la un moment dat soacra ca ar fi bine sa-si puna la incercare ginerii, sa vada ce fel de oameni sunt. Uite asa, la un moment dat, cand vede soacra ca ginerele mare intra pe poarta, hop s-arunca-n fantana. Ginerele mare, disperat s-arunca dupa ea s-o scoata. A doua zi ginerele mare gaseste in fata casei o masina Dacia cu un mesaj de la soacra "bine faci bine gasesti"

Trece o vreme si vine vremea ginerelui mijlociu. Intra asta pe poarta, soacra hop in fantana. Ginerele mijlociu innebunit s-arunca dupa soacra sa o salveze. A doua zi ginerele mijlociu gaseste in fata casei o motocicleta Honda cu mesajul de la soacra "bine faci bine gasesti"

Vine desigur si vremea ginerelui mic. Aceasi poveste. Intra pe poarta, soacra top in fantana. Ginerele mic insa isi face asa un calcul de moment "Bai frate daca ginerelui mare i-a dat o masina, aluia mijlociu un motor, pai mie ce-o sa-mi dea; o bicicleta? Pai pt o bicicleta nu merita sa-mi risc eu viata ca sa o salvez, mai bine o las acolo" Si pleaca omul acasa, linistit. A doua zi gaseste ginerele mic in fata casei o masina Bugatti Veyron, tunata cu de toate, cu mesaj de la tata-socru "bine faci, bine gasesti"
Gelico
Postat pe 31 August 2011 23:28
De la: Gelico, la data 2011-08-31 23:28:42Apropo de soacre, fiindca tot s-a ajuns la bascalie.

Cica era o soacra si avea trei gineri: unul mare, unul mijlociu si un ginere mic........................................... A doua zi gaseste ginerele mic in fata casei o masina Bugatti Veyron, tunata cu de toate, cu mesaj de la tata-socru "bine faci, bine gasesti"


kudika411091
Postat pe 1 Septembrie 2011 23:41
Buna.va multumesc pt raspunsuri.Cei care ma judeca ca l-am despartit de nevasta si mai mentioneaza ca au simtul fin ma bufneste rasul.era divortat de 15ani si singur cand ne-am cunoscut.dragostea a venit pe parcurs.nu sunt lenesa,nu am nici multe lipsuri cum comenteaza niste persoane lipsite de ratiune si cunoastere.judecati fara sa ganditi.eu trebuie sa ma intorc la munca pt a ma reintegra in societate.sunt contabil si nu pot da cu piciorul unei cariere pt a deveni infirmiera unei batrane.numai in tara asta sunt multi oameni ingusti la minte.vreau sa i pot oferi copilului meu tot ce pot mai bun,din banii castigati in urma muncii mele.soacra este o persoana dificila si din cauza handicapului,dar si pt ca asa este firea ei.parintii mei mereu m-au sprijinit si ajutat,mama mea chiar a vrut sa o ia la ea sa stea dar nu vrea sa accepte,nici la noi nu a venit ca zice ca nu suporta copilul ca tipa,se joaca si ei nu i trebuie asa ceva.sta la sora ei care se plange k nu se poate intelege cu ea de dificila ce e.toti ajungem batrani dar intr-o asa situatie alegem sa stam in banca noastra,nu sa trancanim toata ziua.inainte sa judecati ganditi.
kudika_ruxandra
Postat pe 3 Septembrie 2011 22:46
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-09-03 22:46:00inainte sa judecati ganditi.


Trebuia sa expui toata problema, coerent, ca-ntr-o compunere :introducere, cuprins shi incheiere. Normal ca ai dat curs presupunerilor. Lumea trebuie sa ghiceasca ce se intampla acolo ?! Vrei sfaturi? Trebuie sa spui tot! Iar,daca ai ales varianta de a-tzi expune viatza aici, trebuie sa te ashteptzi la orice,fara suparare. Cine se supara ii taiem nasul!!!
kudika411091
Postat pe 5 Septembrie 2011 01:16
De la: kudika411091, la data 2011-09-05 01:16:05
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-09-03 22:46:00inainte sa judecati ganditi.


Trebuia sa expui toata problema, coerent, ca-ntr-o compunere :introducere, cuprins shi incheiere. Normal ca ai dat curs presupunerilor. Lumea trebuie sa ghiceasca ce se intampla acolo ?! Vrei sfaturi? Trebuie sa spui tot! Iar,daca ai ales varianta de a-tzi expune viatza aici, trebuie sa te ashteptzi la orice,fara suparare. Cine se supara ii taiem nasul!!!


Eu am drujba dak te ajuta cu cv..
Arutzu28
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:23
De la: Arutzu28, la data 2011-08-28 15:36:56
De la: marco918, la data 2011-08-27 19:42:52
De la: Arutzu28, la data 2011-08-27 19:39:18Care e asemanarea intre o sticla de bere si o soacra?
R: Pe amandoua le vrem pe masa,reci si cu spume la gura...







... si tu o sa fiii ... soacraaa ...



Heheheheheeee,e cale lunga pana sa ajung la statutul ala....








... mult sau putin ... pooooate o sa fii ... o sa vezi cum e ... asta daca nu o sa educi niste paparude care sa se ascunda dupa fustele tale pina la adinci batrinetzi ...

marco918
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:41
De la: kudika139586, la data 2011-08-26 23:13:48
De la: lilyy_grace, la data 2011-08-23 23:24:18
De la: steffy91, la data 2011-08-08 18:26:57
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-08-08 18:24:58cand m-am casatorit ea vedea,si-a pierdut vederea pe parcurs.apartamentul unde statea cu,cumnatul meu ea il cumparase pe numele cumnatului,nu a contat ca avea doi baieti iar acum ca ne-am facut o casa a noastra ne trezim cu baba pe cap.care toata ziua s-ar certa si nu i convine nimic.azi tipa copilul si baba i zice taci din gura ca te plesnesc.asa se vorbeste cu un nepot?imi dau seama cum va fi mai incolo.daca parintii mei ar trece printr-o situatie asemanatoare as angaja o femeie sa aiba grija de ei.nu ma pot resemna la o viata asa grea,alaturi de soacra mea.

ok,poate si soacra ta e putin cam rea..insa mi se pare ca si tu ai ceva rautate in tine....

IA STAI TU CU SOACRA TA ! SI BOLNAVA ! SA DEA DUMNEZEU SA AI ASA O SOARTA!!! CA SA NU MAI VORBESTI DE NIMENI !!! SAU TU VEI FI MAMA RANITILOR ? TE BAGI SI TU IN SEAMA ...
BUN GINDIT !!! SUNT DE ACEEASI PARERE,,CE SUFLET PATE SA AIBE!!
alena
Postat pe 27 Octombrie 2012 19:59
Nu este corect sa te oblige sa ai grija de ea. El ar face la fel? Ar trebui sa fie mandru ca vrei sa te angajezi si sa aduci mai multi bani in casa. Ca asa, si daca stai cu ea ce o sa-i faci non stop de mancare si s-o speli? Nu e frumos si e inconfortabil.
kudika_17683
Postat pe 1 Noiembrie 2012 00:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce barbatu-l face dragoste cu ochii inchisi? 166 De la: kudika415564 25 Septembrie 2011 17:24
14 februarieValentine's Day versus 24 februarie Sarbatoarea Dragobetelui 25 De la: cornelia_leia 24 Februarie 2009 18:15
incurajare si raspuns 2 De la: 7aleinad 13 Februarie 2009 14:35
Craciun fericit! 31 De la: Dekore_Studio 24 Mai 2009 00:57
Electronice 2 De la: marco918 21 Iulie 2010 15:46