Setari Cookie-uri

cand soacra nu te vrea

am avut o soacra f rea nu m-a vrut de la inceput . acum sunt despartita de sot si continua sa le bage tot felul de prostii la copii in cap despre mine ,lucruri care nu sunt adevarate .mi-a facut viata un iad decand o cunosc nu stiu ce are cu mine dar pur si simplu nu ma poate suferi
roxanyca
Postat pe 29 August 2011 12:39
Aliaza-te cu bunicul. Bunicii intotdeauna sunt mai blanzi si mai rabdatori.
Eva32
Postat pe 30 August 2011 00:50
Cand soacra nu te vrea, trebuie sa te intrebi de ce. Stii cum se spune, soacrele conduc.Si alta zicala: soacra are intotdeauna dreptate. Vei vedea cum e cand vei fi si tu soacra.
Eva32
Postat pe 3 Septembrie 2011 02:00
mda...cred ca soacra ta face aceste lucruri din teama de a nu-si pierde nepotii avind in vedere ca voi sunteti separati ...si aruncind cu noroi in tine crede ca ii va apropia mai mult de ea.Sfatul meu e sa fii mereu calma(chiar daca de multe ori iti vine sa o stringi de git )..si zi ca ea si fa ca tine(asa m-a invatat pee mine sotu)...toate soacrele asteapta sa fie contrazise ca sa aiba cu cine sa se ciondaneasca...Tu, de cite ori vei avea ocazia laud-o si copiiilor spunele mereu ce norocosi sunt ei ca au o bunica asa de descurcareata si de inteleapta s.a.m.d...mai ales cind e ea de fata!Ai sa vezi ca totul se va schimba spre bine...stii vb aia ''VORBA DULCE MULT ADUCE''!İti doresc numaibine si sper sa fii reusit sa iti fiu de folos!
made_in_heaven
Postat pe 5 Septembrie 2011 04:03
De la: Eva32, la data 2011-08-30 00:50:17Aliaza-te cu bunicul. Bunicii intotdeauna sunt mai blanzi si mai rabdatori.


hi hi asta imi aminteste de un banc

O femeie avea 3 nurori (sau gineri...whatever :P) si intr-o zi s-a hotarat ea sa vada cat de multe o iubesc asa ca s-a hotarat sa le testeze. In prima zi o vede pe nora cea mare venind pe drum si cand sa intre pe poarta aceasta se arunca in fantana. Nora cea mare vazand grozavia se arunca dupa ea in fantana si o salveaza. A doua zi nora cea mare se trezeste la poarta cu o Dacia Logan si o felicitare pe care scrie "Bine faci, bine gasesti" semnat mama soacra. Urmatoarea zi nora ceamijlocie pe strada, cand se apropie de poarta soacra se arunca in fantana, aceasta sare dupa ea si o salveaza. A doua zi la poarta o motocicleta si un bilet pe care scrie "bine faci, bine gasesti" semnat mama soacra.
Vazand aceastea nora cea mica se gandeste: mai..daca nora cea mare a primit un Logan si nora cea mijlocie un motor eu ce primesc, o bicicleta? Ia lasa ca n-am eu nevoie de bicicleta ei. Urmatoarea zi nora cea mica pe strada, soacra pregatita sa sara in fantana. Ajunge nora cea mica la poarta, sare soacra in fantana iar nora cea mica super indiferenta trece mai departe. A doua zi un super Ferrari la poarta si un biletel "bine faci, bine gasesti" semnat Tata-socru.
Cryssa_
Postat pe 5 Septembrie 2011 09:32
Ea cum s-a inteles cu soacra ei? Si sotul ei e unicul copil? (nu am vazut sa fi spus)
IriRalu
Postat pe 15 Decembrie 2011 13:21
Sotul tau adica, daca e unicul copil. M-am grabit :D
IriRalu
Postat pe 15 Decembrie 2011 13:23
De la: Eva32, la data 2011-09-03 02:00:54Cand soacra nu te vrea, trebuie sa te intrebi de ce. Stii cum se spune, soacrele conduc.Si alta zicala: soacra are intotdeauna dreptate. Vei vedea cum e cand vei fi si tu soacra.


Ei lasa, ca asa sunt unele soacre pricinoase si nimic nu-i bun pentru baiatul lor...

Ma lasi? Cum adica soacra are intotdeauna dreptate? Mai ramanea sa spui sa construim si un altar soacrei si sa ne inchinam la altarul ei...

Iar daca vreo femeie a avut nesansa unei soacre nedrepte si rea, e musai ca acea nora cand va fi soacra sa devina o poama la fel de acra precum mama sotului ei, doar asa din razbunare, caci si ea a fost nedreptatita de o femeie rea? Stii care-i problema? Ca multe mame de baieti sunt extrem de posesive si vad in nora o concurenta, dar ceea ce nu intelege acea soacra sunt urmatoarele lucruri:

1. "copilul" e acum barbat in toata firea si are tot dreptul sa-si traiasca si el propria lui viata, asa cum si soacra a avut si are acest drept.

2. "copilul" isi poate iubi si mama, dar si sotia/iubita, asa ca soacra poate sa stea linistita daca fi-su iubeste o femeie, asta nu inseamna ca dumneai va fi uitata sau nu va mai fi iubita. Una e dragostea pentru mama si alta e dragostea pentru partener.

3. in loc ca soacra sa se bucure ca "plodul" ei si-a gasit o jumatate feminina care sa-i iubeasca, sa-i respecte si sa aiba grija de "copilul" ei, dumneai se infoaie toata ca, vezi domne, a aparut "concurenta" la orizont si vrea sa-i fure "copilul".

franziska_eu
Postat pe 24 Decembrie 2011 06:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
urmeaza sa ne casatorim 6 De la: kudika412138 12 Iulie 2013 16:21
invitatie 1 De la: speed_date 2 Octombrie 2009 19:20
sa ma marit cu cine vor parintii? 18 De la: kudika195501 30 Decembrie 2010 00:16
sa ma casatoresc sau nu??? 44 De la: ioana17_bibi 3 Martie 2010 20:10
Pro/Contra casatoriei intre homosexuali ! 365 De la: battleofwits 4 Iunie 2011 17:42