Setari Cookie-uri

serios

am ceva probleme,nu grave si totusi.Sotia este plecata la munca in Italia si de cate ori vine acasa in loc sa na bucuram unul de altul{o iubesc si chiar vreau sa fie bine,}ne certam ca chiorii si doar pe bani,sa am cheltuit prea mult ca nu o mai iubesc ca dau banii la femei si cate si mai cate fara sa fie nimic adevarat.La femei nu am fost desi mai am unele scapari ,adica ma uit supa ele cu pofta,ce sa zic,dar stagnez,copii sant moftursi la mancarecea ce ma face sa cheltuiesc intradevar mai mult pe mancare ,si asta nu pot sa elimin din lista , si atunci?desi am incercat sa explic totul si a vazut acum ca a fost acasa tot pe a iei o tine ca fac eu risipa desi a cheltuit toti banii ei cu care a venit +calariul meu si tichetele de masa totul pe ce credeti,pe mancaresi unele deplasari 700km. cu masina si tot nu intelege cheltuielile ,zilnice facand 3 saptamani cat a stat acasa de dimineata pana seara scandal si totul pe aceasi chestie doar bani si iar bani .Rezist si rezist sar nu stiu pana cand ,desi o iubesc si nu sant gelos absolut de loc chiar daca este afara am tendinta de a pleca desi am doi copii care nu stiu ce parte vor alege cu toate ca ma iubesc si pe mine si pe sotie .

ionica49
Postat pe 28 August 2011 07:40
De la: ionica49, la data 2011-08-28 07:40:59am ceva probleme,nu grave si totusi.Sotia este plecata la munca in Italia si de cate ori vine acasa in loc sa na bucuram unul de altul{o iubesc si chiar vreau sa fie bine,}ne certam ca chiorii si doar pe bani,sa am cheltuit prea mult ca nu o mai iubesc ca dau banii la femei si cate si mai cate fara sa fie nimic adevarat.La femei nu am fost desi mai am unele scapari ,adica ma uit supa ele cu pofta,ce sa zic,dar stagnez,copii sant moftursi la mancarecea ce ma face sa cheltuiesc intradevar mai mult pe mancare ,si asta nu pot sa elimin din lista , si atunci?desi am incercat sa explic totul si a vazut acum ca a fost acasa tot pe a iei o tine ca fac eu risipa desi a cheltuit toti banii ei cu care a venit +calariul meu si tichetele de masa totul pe ce credeti,pe mancaresi unele deplasari 700km. cu masina si tot nu intelege cheltuielile ,zilnice facand 3 saptamani cat a stat acasa de dimineata pana seara scandal si totul pe aceasi chestie doar bani si iar bani .Rezist si rezist sar nu stiu pana cand ,desi o iubesc si nu sant gelos absolut de loc chiar daca este afara am tendinta de a pleca desi am doi copii care nu stiu ce parte vor alege cu toate ca ma iubesc si pe mine si pe sotie .


Voi mai aveti de impartit doar bani si atat
Barbie30_
Postat pe 28 August 2011 08:42
barbatii nu sunt tocmai cei mai buni contabili, in casnicie...un motiv bun pentru a deveni "ascultatori" nevestelor plecate sa munceasca printre straini... un sacrificiu enorm pentru ele...de dragul bunastarii vietii de familie; nu e prea placut cand nevasta munceste si trimite bani frumosi acasa si descopera la intoarcere ca tot chinul ei e-n...zadar; aici e "problema"... toate ar fi bune si frumoase daca datoriile, utilitatile sunt platite de sot, cum ar trebui, iar frigiderul este "plin"; in "vacanta" pe care o viseaza acasa pentru a-si incarca bateriile, in familia draga, ea...alearga, rezolva probleme pe care sotul le-a ignorat prioritatile pentru el fiind altele decat cele...reale; de aici... nemultumirile, nervii, discutiile; in parerea mea exagerez...ma insel?
kudika418682
Postat pe 28 August 2011 12:14
Intreab-o cum isi doreste sa se imparta banii, pe ce sa se duca, cat vrea sa puna deoparte. Daca vrea sa cheltuiasca mai mult pentru ea, are o problema, prioritatea ar trebui sa fie copiii si casa.
Tine o evidenta a cheltuielilor, asa nu mai are ce sa-ti reproseze cand vine acasa.
Iar pe copii educa-i sa manance ce le pui in farfurie, nu ce vor ei (da, stiu e mai usor de zis decat de facut, dar se poate cu vointa).

Astea-s sfaturile mele
kudika_pudika
Postat pe 29 August 2011 00:28
De la: ionica49, la data 2011-08-28 07:40:59am ceva probleme,nu grave si totusi.Sotia este plecata la munca in Italia si de cate ori vine acasa in loc sa na bucuram unul de altul{o iubesc si chiar vreau sa fie bine,}ne certam ca chiorii si doar pe bani,sa am cheltuit prea mult ca nu o mai iubesc ca dau banii la femei si cate si mai cate fara sa fie nimic adevarat.La femei nu am fost desi mai am unele scapari ,adica ma uit supa ele cu pofta,ce sa zic,dar stagnez,copii sant moftursi la mancarecea ce ma face sa cheltuiesc intradevar mai mult pe mancare ,si asta nu pot sa elimin din lista , si atunci?desi am incercat sa explic totul si a vazut acum ca a fost acasa tot pe a iei o tine ca fac eu risipa desi a cheltuit toti banii ei cu care a venit +calariul meu si tichetele de masa totul pe ce credeti,pe mancaresi unele deplasari 700km. cu masina si tot nu intelege cheltuielile ,zilnice facand 3 saptamani cat a stat acasa de dimineata pana seara scandal si totul pe aceasi chestie doar bani si iar bani .Rezist si rezist sar nu stiu pana cand ,desi o iubesc si nu sant gelos absolut de loc chiar daca este afara am tendinta de a pleca desi am doi copii care nu stiu ce parte vor alege cu toate ca ma iubesc si pe mine si pe sotie .










... cam nasol cind femeia isi pune pantalonii si pleaca la munca ... e o categorie asa de rara ... poate ar trebui sa incepi sa ''produci'' si tu pe partea pe care ai acceptat-o ... sa vada si femeia niste rezultate, niste sacrificii ... similare cu ale ei ... sau va luati bagajul si plecati toti acolo ... asa cum au facut si altii ... veniti inapoi cind va stabilizati ...
marco918
Postat pe 29 August 2011 00:35
De la: ionica49, la data 2011-08-28 07:40:59am ceva probleme,nu grave si totusi.Sotia este plecata la munca in Italia si de cate ori vine acasa in loc sa na bucuram unul de altul{o iubesc si chiar vreau sa fie bine,}ne certam ca chiorii si doar pe bani,sa am cheltuit prea mult ca nu o mai iubesc ca dau banii la femei si cate si mai cate fara sa fie nimic adevarat.La femei nu am fost desi mai am unele scapari ,adica ma uit supa ele cu pofta,ce sa zic,dar stagnez,copii sant moftursi la mancarecea ce ma face sa cheltuiesc intradevar mai mult pe mancare ,si asta nu pot sa elimin din lista , si atunci?desi am incercat sa explic totul si a vazut acum ca a fost acasa tot pe a iei o tine ca fac eu risipa desi a cheltuit toti banii ei cu care a venit +calariul meu si tichetele de masa totul pe ce credeti,pe mancaresi unele deplasari 700km. cu masina si tot nu intelege cheltuielile ,zilnice facand 3 saptamani cat a stat acasa de dimineata pana seara scandal si totul pe aceasi chestie doar bani si iar bani .Rezist si rezist sar nu stiu pana cand ,desi o iubesc si nu sant gelos absolut de loc chiar daca este afara am tendinta de a pleca desi am doi copii care nu stiu ce parte vor alege cu toate ca ma iubesc si pe mine si pe sotie .



Numai cn a plecat dincolo stie kt de greu se face banul,nu k in Romania s-ar face mai ushor.
Dincolo sunt alte pretzuri iar banul pare k are totushi nitzel spor,pe cand in Romania cheltui averi numai pe mancare..
Eu cred k s-a obishnuit cu alt stil de viatza si a uitat k in Romania traiul e f scump.Stie k a tras din greu ptr fiecare leu pe care l-a adus acasa si e suparata k se cheltuie atat de ushor...
Arutzu28
Postat pe 29 August 2011 05:58
De la: ionica49, la data 2011-08-28 07:40:59am ceva probleme,nu grave si totusi.Sotia este plecata la munca in Italia si de cate ori vine acasa in loc sa na bucuram unul de altul{o iubesc si chiar vreau sa fie bine,}ne certam ca chiorii si doar pe bani,sa am cheltuit prea mult ca nu o mai iubesc ca dau banii la femei si cate si mai cate fara sa fie nimic adevarat.La femei nu am fost desi mai am unele scapari ,adica ma uit supa ele cu pofta,ce sa zic,dar stagnez,copii sant moftursi la mancarecea ce ma face sa cheltuiesc intradevar mai mult pe mancare ,si asta nu pot sa elimin din lista , si atunci?desi am incercat sa explic totul si a vazut acum ca a fost acasa tot pe a iei o tine ca fac eu risipa desi a cheltuit toti banii ei cu care a venit +calariul meu si tichetele de masa totul pe ce credeti,pe mancaresi unele deplasari 700km. cu masina si tot nu intelege cheltuielile ,zilnice facand 3 saptamani cat a stat acasa de dimineata pana seara scandal si totul pe aceasi chestie doar bani si iar bani .Rezist si rezist sar nu stiu pana cand ,desi o iubesc si nu sant gelos absolut de loc chiar daca este afara am tendinta de a pleca desi am doi copii care nu stiu ce parte vor alege cu toate ca ma iubesc si pe mine si pe sotie .



Eu stau si ma gandesc si ma intreb totodata ,de ce a plecat sotia ta sa munceasca in strainatate,cand are doi copii si ar fi trebuit ca tu sa faci acest sacrificiu,nicidecum ea!Viata departe de copii,de familie,nu este deloc usoara,oricati bani s-ar castiga pe acele meleaguri!Nu ai spus!, cu ce te ocupi?Voi,barbatii,nu prea sunteti calculati in ceea ce priveste administrarea financiara,mai ales cand va vin banii mura-n gura ,sunteti de capul vostru si nu ii pretuiti in niciun fel! Sotia ta,pe langa faptul ca este departe de voi,are si ea nevoile ei si ii este foarte greu si cand vine acasa si vede ca toata munca ei se duce pe pustiu,normal ca este nervoasa si faptul ca va certati din cauza banilor,nu face decat sa imi intareasca convingerea ca incepeti sa va aflati intr-un impas!Nu banii inseamna totul intr-o casnicie!Tu te-ai invatat cam risipitor in ceea ce priveste repartizarea banilor in ceea ce priveste masa din familie.Da,stiu cum sunt copiii ,stiu cum prefera ei sa manance,mai degraba nesanatos,decat ceva gatit proaspat!Dar tie iti revine sarcina,daca tot ai ales sa stai acasa,sa ii educi si in acest sens.Invata-i cu mancare gatita,proaspata si din cand in cand ,rasfata-i caci,asa sunt copiii!Ei profita de orice libertate data voit sau din inertia situatiei!Incearca sa-ti schimbi atitudinea fata de chivernisirea familiei,ai grija de copii si incearca sa-ti intelegi si sa-ti ajuti sotia mai mult decat ai facut-o pana acum!In ceea ce priveste fidelitatea ta fata de sotie,nu te contrazic,dar nu cred o vorba din ceea ce spui!Cand iubesti,nu te certi cu sotia pentru bani,dimpotriva,cauti sa inlocuiesti tristetea singuratatii cu clipe de iubire,nu de cearta.Numai tu cunosti adevarul!Bucurati-va de familia pe care o aveti impreuna,daca situatia scapa de sub control si daca nu vreti sa ajungeti la probleme mai grave,sotia ta poate renunta la munca departe de voi si sa-si gaseasca in tara,un loc de munca,chiar daca nu este la fel de bine platit!Ce conteaza mai mult?Banii sau fericirea voastra?Ganditi-va ca aveti doi copii carora trebuie sa le fiti alaturi,apropiati!Sa va iubiti mult,acesta este sfatul meu!
RAINBOWLADY
Postat pe 29 August 2011 07:45
De la: kudika421339, la data 2011-08-29 07:45:32
Eu stau si ma gandesc si ma intreb totodata ,de ce a plecat sotia ta sa munceasca in strainatate,cand are doi copii si ar fi trebuit ca tu sa faci acest sacrificiu,nicidecum ea!

Se mai intampla daca ea are o meserie care se cere pe afara si el nu. Si mai ales daca el e putin fatalau
kudika_pudika
Postat pe 29 August 2011 12:57
De la: kudika_pudika, la data 2011-08-29 12:57:28
De la: kudika421339, la data 2011-08-29 07:45:32
Eu stau si ma gandesc si ma intreb totodata ,de ce a plecat sotia ta sa munceasca in strainatate,cand are doi copii si ar fi trebuit ca tu sa faci acest sacrificiu,nicidecum ea!

Se mai intampla daca ea are o meserie care se cere pe afara si el nu. Si mai ales daca el e putin fatalau


Asa da,se explica,nu este singurul barbat comod ,caruia ii place sa fie intretinut de sotie!Iar faptul ca ea ar avea o meserie cautata,nu prea sta in picioare!Eu as intreba;Ce mama si-ar lasa doi copii mici in grija tatalui,cand ar trebui sa faca el acest lucru,mamei revenindu-i sarcina de a-si creste copilasii?Eu una,nu as proceda astfel,indiferent de ce meserie as avea!Locul mamei este,intotdeauna,langa puii ei,tatal trebuie sa asigure confortul intregii familii.Aceasta este parerea mea!Iar ea are "vina" ca a acceptat aceasta situatie!Femeile,intotdeauna,au capacitatea de a se sacrifica mult mai mult decat barbatii!Si tot ele sunt cele care sufera enorm din aceasta cauza!
RAINBOWLADY
Postat pe 29 August 2011 13:12
De la: kudika421339, la data 2011-08-29 13:12:37
De la: kudika_pudika, la data 2011-08-29 12:57:28
De la: kudika421339, la data 2011-08-29 07:45:32
Eu stau si ma gandesc si ma intreb totodata ,de ce a plecat sotia ta sa munceasca in strainatate,cand are doi copii si ar fi trebuit ca tu sa faci acest sacrificiu,nicidecum ea!

Se mai intampla daca ea are o meserie care se cere pe afara si el nu. Si mai ales daca el e putin fatalau


Asa da,se explica,nu este singurul barbat comod ,caruia ii place sa fie intretinut de sotie!Iar faptul ca ea ar avea o meserie cautata,nu prea sta in picioare!Eu as intreba;Ce mama si-ar lasa doi copii mici in grija tatalui,cand ar trebui sa faca el acest lucru,mamei revenindu-i sarcina de a-si creste copilasii?Eu una,nu as proceda astfel,indiferent de ce meserie as avea!Locul mamei este,intotdeauna,langa puii ei,tatal trebuie sa asigure confortul intregii familii.Aceasta este parerea mea!Iar ea are "vina" ca a acceptat aceasta situatie!Femeile,intotdeauna,au capacitatea de a se sacrifica mult mai mult decat barbatii!Si tot ele sunt cele care sufera enorm din aceasta cauza!

Lasa tu ca-s multe mame care de-abia asteapta sa ajunga prin strainataturi fara copii, chiar daca sunt la munca, vad asta ca pe o vacanta. Sunt cazuri chiar aici pe kudika si am cunoscut cateva si in real.
kudika_pudika
Postat pe 29 August 2011 13:18
De la: kudika_pudika, la data 2011-08-29 13:18:36
De la: kudika421339, la data 2011-08-29 13:12:37
De la: kudika_pudika, la data 2011-08-29 12:57:28
De la: kudika421339, la data 2011-08-29 07:45:32
Eu stau si ma gandesc si ma intreb totodata ,de ce a plecat sotia ta sa munceasca in strainatate,cand are doi copii si ar fi trebuit ca tu sa faci acest sacrificiu,nicidecum ea!

Se mai intampla daca ea are o meserie care se cere pe afara si el nu. Si mai ales daca el e putin fatalau


Asa da,se explica,nu este singurul barbat comod ,caruia ii place sa fie intretinut de sotie!Iar faptul ca ea ar avea o meserie cautata,nu prea sta in picioare!Eu as intreba;Ce mama si-ar lasa doi copii mici in grija tatalui,cand ar trebui sa faca el acest lucru,mamei revenindu-i sarcina de a-si creste copilasii?Eu una,nu as proceda astfel,indiferent de ce meserie as avea!Locul mamei este,intotdeauna,langa puii ei,tatal trebuie sa asigure confortul intregii familii.Aceasta este parerea mea!Iar ea are "vina" ca a acceptat aceasta situatie!Femeile,intotdeauna,au capacitatea de a se sacrifica mult mai mult decat barbatii!Si tot ele sunt cele care sufera enorm din aceasta cauza!

Lasa tu ca-s multe mame care de-abia asteapta sa ajunga prin strainataturi fara copii, chiar daca sunt la munca, vad asta ca pe o vacanta. Sunt cazuri chiar aici pe kudika si am cunoscut cateva si in real.


Or fi Pudika,nu zic ca nu,dar aici am vrut sa fac abstractie de astfel de cazuri.Eu nu mi-as lasa copiii pe mana nimanui,iar in ceea ce priveste cazul nostru,totusi,ma indoiesc sa fie aceeasi situatie!Dar lumea este ciudata si exista si femei care stiu sa-si traiasca viata,chiar daca sunt mame!Aceasta tine de emanciparea femeii,de ceea ce a vazut la parinti,de experienta de viata avuta s.a.m.d.IDEEA FINALA ESTE ACEEA CA, ACOLO UNDE INTRA CEARTA,DISCORDIA,NEMULTUMIREA RECIPROCA,DISPARE IUBIREA!! Am zis!
RAINBOWLADY
Postat pe 29 August 2011 13:31
Uneori pleaca femeia pt ca ea gaseste mai usor de lucru...zic si eu..stiu cateva famulii care au procedat asa...sotul a ramas cu copii si s-a descurcat excelent...pana ea a gasit ceva de lucru pt el si au facut schimb
_oktober_
Postat pe 29 August 2011 13:36
De la: _oktober_, la data 2011-08-29 13:36:12
"sotul a ramas cu copii si s-a descurcat excelent...pana ea a gasit ceva de lucru pt el si au facut schimb"

Corect,dar aici nu s-a prezentat o astfel de situatie!Sunt si barbati ce-si asuma ,cu cinste chiar,rolul de tata,nu zic ca nu sunt,dar cu un mica conditie ce trebuie indeplinita si anume;sa se iubeasca cu adevarat ,sa se inteleaga asupra rolului fiecaruia in familie si sa comunice intre ei.
RAINBOWLADY
Postat pe 29 August 2011 13:54
De la: kudika421339, la data 2011-08-29 13:12:37
De la: kudika_pudika, la data 2011-08-29 12:57:28
De la: kudika421339, la data 2011-08-29 07:45:32
Eu stau si ma gandesc si ma intreb totodata ,de ce a plecat sotia ta sa munceasca in strainatate,cand are doi copii si ar fi trebuit ca tu sa faci acest sacrificiu,nicidecum ea!

Se mai intampla daca ea are o meserie care se cere pe afara si el nu. Si mai ales daca el e putin fatalau


Asa da,se explica,nu este singurul barbat comod ,caruia ii place sa fie intretinut de sotie!Iar faptul ca ea ar avea o meserie cautata,nu prea sta in picioare!Eu as intreba;Ce mama si-ar lasa doi copii mici in grija tatalui,cand ar trebui sa faca el acest lucru,mamei revenindu-i sarcina de a-si creste copilasii?Eu una,nu as proceda astfel,indiferent de ce meserie as avea!Locul mamei este,intotdeauna,langa puii ei,tatal trebuie sa asigure confortul intregii familii.Aceasta este parerea mea!Iar ea are "vina" ca a acceptat aceasta situatie!Femeile,intotdeauna,au capacitatea de a se sacrifica mult mai mult decat barbatii!Si tot ele sunt cele care sufera enorm din aceasta cauza!


nu cred ca e fatalau sau intretinut...pur si simplu nu toate persoanele cred in rolurile traditionale barbat/femeie...si in vremuri ca astea de acuma, nici pentru cine crede nu e asa usor sa le aplice...
DayC
Postat pe 29 August 2011 18:51
De la: marco918, la data 2011-08-29 00:35:15
De la: ionica49, la data 2011-08-28 07:40:59am ceva probleme,nu grave si totusi.Sotia este plecata la munca in Italia si de cate ori vine acasa in loc sa na bucuram unul de altul{o iubesc si chiar vreau sa fie bine,}ne certam ca chiorii si doar pe bani,sa am cheltuit prea mult ca nu o mai iubesc ca dau banii la femei si cate si mai cate fara sa fie nimic adevarat.La femei nu am fost desi mai am unele scapari ,adica ma uit supa ele cu pofta,ce sa zic,dar stagnez,copii sant moftursi la mancarecea ce ma face sa cheltuiesc intradevar mai mult pe mancare ,si asta nu pot sa elimin din lista , si atunci?desi am incercat sa explic totul si a vazut acum ca a fost acasa tot pe a iei o tine ca fac eu risipa desi a cheltuit toti banii ei cu care a venit +calariul meu si tichetele de masa totul pe ce credeti,pe mancaresi unele deplasari 700km. cu masina si tot nu intelege cheltuielile ,zilnice facand 3 saptamani cat a stat acasa de dimineata pana seara scandal si totul pe aceasi chestie doar bani si iar bani .Rezist si rezist sar nu stiu pana cand ,desi o iubesc si nu sant gelos absolut de loc chiar daca este afara am tendinta de a pleca desi am doi copii care nu stiu ce parte vor alege cu toate ca ma iubesc si pe mine si pe sotie .










... cam nasol cind femeia isi pune pantalonii si pleaca la munca ... e o categorie asa de rara ... poate ar trebui sa incepi sa ''produci'' si tu pe partea pe care ai acceptat-o ... sa vada si femeia niste rezultate, niste sacrificii ... similare cu ale ei ... sau va luati bagajul si plecati toti acolo ... asa cum au facut si altii ... veniti inapoi cind va stabilizati ...


macar este o femeie care poate sa-si strige nemultumirea in gura mare .
altele doar muncesc si rabda fraierii de acasa
PUIA_40
Postat pe 29 August 2011 19:01
De la: _oktober_, la data 2011-08-29 13:36:12Uneori pleaca femeia pt ca ea gaseste mai usor de lucru...zic si eu..stiu cateva famulii care au procedat asa...sotul a ramas cu copii si s-a descurcat excelent...pana ea a gasit ceva de lucru pt el si au facut schimb

trilulilu!
PUIA_40
Postat pe 29 August 2011 19:02
De la: PUIA_40, la data 2011-08-29 19:02:59
De la: _oktober_, la data 2011-08-29 13:36:12Uneori pleaca femeia pt ca ea gaseste mai usor de lucru...zic si eu..stiu cateva famulii care au procedat asa...sotul a ramas cu copii si s-a descurcat excelent...pana ea a gasit ceva de lucru pt el si au facut schimb

trilulilu!
lilu_67
Postat pe 29 August 2011 19:57
De la: _oktober_, la data 2011-08-29 13:36:12Uneori pleaca femeia pt ca ea gaseste mai usor de lucru...zic si eu..stiu cateva famulii care au procedat asa...sotul a ramas cu copii si s-a descurcat excelent...pana ea a gasit ceva de lucru pt el si au facut schimb
si zici bine,dar trebue inteligenta si diplomatie.
lilu_67
Postat pe 29 August 2011 20:15
De la: ionica49, la data 2011-08-28 07:40:59am ceva probleme,nu grave si totusi.Sotia este plecata la munca in Italia si de cate ori vine acasa in loc sa na bucuram unul de altul{o iubesc si chiar vreau sa fie bine,}ne certam ca chiorii si doar pe bani,sa am cheltuit prea mult ca nu o mai iubesc ca dau banii la femei si cate si mai cate fara sa fie nimic adevarat.La femei nu am fost desi mai am unele scapari ,adica ma uit supa ele cu pofta,ce sa zic,dar stagnez,copii sant moftursi la mancarecea ce ma face sa cheltuiesc intradevar mai mult pe mancare ,si asta nu pot sa elimin din lista , si atunci?desi am incercat sa explic totul si a vazut acum ca a fost acasa tot pe a iei o tine ca fac eu risipa desi a cheltuit toti banii ei cu care a venit +calariul meu si tichetele de masa totul pe ce credeti,pe mancaresi unele deplasari 700km. cu masina si tot nu intelege cheltuielile ,zilnice facand 3 saptamani cat a stat acasa de dimineata pana seara scandal si totul pe aceasi chestie doar bani si iar bani .Rezist si rezist sar nu stiu pana cand ,desi o iubesc si nu sant gelos absolut de loc chiar daca este afara am tendinta de a pleca desi am doi copii care nu stiu ce parte vor alege cu toate ca ma iubesc si pe mine si pe sotie .

Daca iti trimite toti banii,ai inteleg revolta,stabiliti o suma lunara de care ai nevoie pt tine si copii,iar restul sa-i adune ea si nu vei mai avea asemenea discutii.....sau inverseaza situatia,sa stea ea acasa si dute tu afara.....orcum ar fi..... blestematii sa fie cei ce au adus tara in asemenea saracie ,
lilu_67
Postat pe 29 August 2011 20:27
De la: lilu_67, la data 2011-08-29 20:27:53
De la: ionica49, la data 2011-08-28 07:40:59am ceva probleme,nu grave si totusi.Sotia este plecata la munca in Italia si de cate ori vine acasa in loc sa na bucuram unul de altul{o iubesc si chiar vreau sa fie bine,}ne certam ca chiorii si doar pe bani,sa am cheltuit prea mult ca nu o mai iubesc ca dau banii la femei si cate si mai cate fara sa fie nimic adevarat.La femei nu am fost desi mai am unele scapari ,adica ma uit supa ele cu pofta,ce sa zic,dar stagnez,copii sant moftursi la mancarecea ce ma face sa cheltuiesc intradevar mai mult pe mancare ,si asta nu pot sa elimin din lista , si atunci?desi am incercat sa explic totul si a vazut acum ca a fost acasa tot pe a iei o tine ca fac eu risipa desi a cheltuit toti banii ei cu care a venit +calariul meu si tichetele de masa totul pe ce credeti,pe mancaresi unele deplasari 700km. cu masina si tot nu intelege cheltuielile ,zilnice facand 3 saptamani cat a stat acasa de dimineata pana seara scandal si totul pe aceasi chestie doar bani si iar bani .Rezist si rezist sar nu stiu pana cand ,desi o iubesc si nu sant gelos absolut de loc chiar daca este afara am tendinta de a pleca desi am doi copii care nu stiu ce parte vor alege cu toate ca ma iubesc si pe mine si pe sotie .

Daca iti trimite toti banii,ai inteleg revolta,stabiliti o suma lunara de care ai nevoie pt tine si copii,iar restul sa-i adune ea si nu vei mai avea asemenea discutii.....sau inverseaza situatia,sa stea ea acasa si dute tu afara.....orcum ar fi..... blestematii sa fie cei ce au adus tara in asemenea saracie ,


particip si eu la blestem si chiar infig ace in doua papusi cu aspect de bOC si de bASE
PUIA_40
Postat pe 29 August 2011 20:31
De la: ionica49, la data 2011-08-28 07:40:59am ceva probleme,nu grave si totusi.Sotia este plecata la munca in Italia si de cate ori vine acasa in loc sa na bucuram unul de altul{o iubesc si chiar vreau sa fie bine,}ne certam ca chiorii si doar pe bani,sa am cheltuit prea mult ca nu o mai iubesc ca dau banii la femei si cate si mai cate fara sa fie nimic adevarat.La femei nu am fost desi mai am unele scapari ,adica ma uit supa ele cu pofta,ce sa zic,dar stagnez,copii sant moftursi la mancarecea ce ma face sa cheltuiesc intradevar mai mult pe mancare ,si asta nu pot sa elimin din lista , si atunci?desi am incercat sa explic totul si a vazut acum ca a fost acasa tot pe a iei o tine ca fac eu risipa desi a cheltuit toti banii ei cu care a venit +calariul meu si tichetele de masa totul pe ce credeti,pe mancaresi unele deplasari 700km. cu masina si tot nu intelege cheltuielile ,zilnice facand 3 saptamani cat a stat acasa de dimineata pana seara scandal si totul pe aceasi chestie doar bani si iar bani .Rezist si rezist sar nu stiu pana cand ,desi o iubesc si nu sant gelos absolut de loc chiar daca este afara am tendinta de a pleca desi am doi copii care nu stiu ce parte vor alege cu toate ca ma iubesc si pe mine si pe sotie .

kudika021451
Postat pe 30 August 2011 02:52
SI EU LUCREZ IN AUSTRIA,SI TRIMIT BANII ACASA CAM 1300 EURO SI 200-250 IMI OPRESC EU.TOATE COSTA BANI SI EA TREBUIE SA INTELEAGA ASTA.ORI POATE UNDE LUCREAZA ,LOCUL ESTE FOARTE STRESNT SI E MEREU NERVOASA.MI SA INTIMPLAT SI MIE.MAM DUS LA DCT IAR TRATAMENTUL CE MI LA DAT NU MA PREA AJUTAT.ACUM CU AJUTORUL UNEI PRIETENE MA SFATUIT SA CUMPAR OMEGA 3.ASTA MA AJUTAT.LASO SA FACA CE VREA EA.AJUTO SA SE LINISTEASCA CACI ARE NEVOIE DE FOARTE MULTA LINISTE.TOTUL E DIN CAUZ STRESULUI UNDE LUCREAZA.NO CONDAMNA!!!AI S VEZI CA TOTU VA DEVENI LA NORMAL.TOTUL DEPINDE DE TINE.PASTREAZA TOATE BONURILE,FILMEAZA PE TLF MOFTURILE COPIILOR SI VA INTELEGE.CUMPARAI MEDICAMENTU.PAAAAAAAAAAAA!!!
Titanika
Postat pe 18 Septembrie 2011 10:21
Am scris un post putin mai devreme pe acest topic si vad ca n-a aparut.Trebuie cumva sa astept sa-l accepte moderatorii sau bantuie fantomele de nu s-a incarcat?
Ca nu mai stau sa-l mai scriu inca o data.
Multumesc
Mayyyyana
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:03
dragilor multumesc pentru unele sfatur primite ,eu chiar sfaturi ma asteptam nu sa ne judecati,in fine.Eu am un loc de munca in subteran la mina si nu cred ca puteam sa plec in afara la munca iar ea fiind o femeie harnica si dupa citeva insuccese la locurile de munca pe care l-ea avut cind a primit o oferta sigura de afara a acceptat fara sa stea pe ginduri binenteles avind incredere in mine ca voi avea grija copiilor ,serviciului si a casei si cred eu si sper ca nu am dezamagito.A fost acasa a vazut preturile ,salariile cheltuielile zilnice fara exagerari si a inteles realitatea in care se afla toata tara si nu numai noi,salarii mici datorii la banci preturi mari,etc.Suntem bine multumim chiar si celui care m-a crezut un fatalau.Este usor sa judeci de pe margine fara sa vezi realitatea si greutatile de zi cu zi in care prima grije este familia .Da ,si mie imi este greu sa nu o am linga mine dar,pentru ca exista un dar situatia financiara in care suntem nu numai noi n-ea impins la un asemenea sacrificiu .Imprumutul bancar l-am facut cind totul era roz si aveam sperante de mai bine dar iata ca am luat plasa cu totii.Inca O DATA VA MULTUMESC .
ionica49
Postat pe 20 Noiembrie 2011 12:17
De la: ionica49, la data 2011-11-20 12:17:47dragilor multumesc pentru unele sfatur primite ,eu chiar sfaturi ma asteptam nu sa ne judecati,in fine.Eu am un loc de munca in subteran la mina si nu cred ca puteam sa plec in afara la munca iar ea fiind o femeie harnica si dupa citeva insuccese la locurile de munca pe care l-ea avut cind a primit o oferta sigura de afara a acceptat fara sa stea pe ginduri binenteles avind incredere in mine ca voi avea grija copiilor ,serviciului si a casei si cred eu si sper ca nu am dezamagito.A fost acasa a vazut preturile ,salariile cheltuielile zilnice fara exagerari si a inteles realitatea in care se afla toata tara si nu numai noi,salarii mici datorii la banci preturi mari,etc.Suntem bine multumim chiar si celui care m-a crezut un fatalau.Este usor sa judeci de pe margine fara sa vezi realitatea si greutatile de zi cu zi in care prima grije este familia .Da ,si mie imi este greu sa nu o am linga mine dar,pentru ca exista un dar situatia financiara in care suntem nu numai noi n-ea impins la un asemenea sacrificiu .Imprumutul bancar l-am facut cind totul era roz si aveam sperante de mai bine dar iata ca am luat plasa cu totii.Inca O DATA VA MULTUMESC .


Dragul meu,ma bucur pentru noutatile aduse!Tot ceea ce ti s-a scris ,cu toate micile rautati,au avut drept scop, lamurirea lucrurilor dintre voi doi!Micile neajunsuri apar ori de cate ori cei impricinati nu dau toate detaliile in momentul in care isi expun problemele pe forum!Personal,ma bucur ca ati reusit sa treceti peste situatia neplacuta,instalata in familia voastra ,la momentul respectiv!Familia inseamna sacrificiu,daruire,comunicare,toate izvorand din aceeasi iubire reciproca!Mergeti mai departe,probleme vor mai fi,dar daca comunicati unul cu celalalt,acestea se vor rezolva!Si aveti grija de copiii vostri,ei au fost,sunt si vor ramane oglinda voastra,tot timpul de acum incolo!
RAINBOWLADY
Postat pe 20 Noiembrie 2011 12:26
De la: MayanMistica, la data 2011-09-26 23:03:21Am scris un post putin mai devreme pe acest topic si vad ca n-a aparut.Trebuie cumva sa astept sa-l accepte moderatorii sau bantuie fantomele de nu s-a incarcat?
Ca nu mai stau sa-l mai scriu inca o data.
Multumesc

Si mie mi-a disparut un mesaj de la un topic tot d-aci.
Fantomele de la 12 ziua (ca noapte nu era).
Max2
Postat pe 20 Noiembrie 2011 18:55
De la: Max2, la data 2011-11-20 18:55:10
De la: MayanMistica, la data 2011-09-26 23:03:21Am scris un post putin mai devreme pe acest topic si vad ca n-a aparut.Trebuie cumva sa astept sa-l accepte moderatorii sau bantuie fantomele de nu s-a incarcat?
Ca nu mai stau sa-l mai scriu inca o data.
Multumesc

Si mie mi-a disparut un mesaj de la un topic tot d-aci.
Fantomele de la 12 ziua (ca noapte nu era).

mai maxilica vad ca-ti cam place sa scri... nu-mi scri si mie o poezie de dragoste
steffy91
Postat pe 20 Noiembrie 2011 18:56
Nu m-ar deraja, doar ca nu ar avea mare scop din moment ce nu-s indragostit de tine.
Iar creatiile mele artistice, datorita conditiilor actuale, au o conotatie mai intunecata si s-ar putea sa nu faca bine la inima (cine mai are si d-asta).
In afara de asta, prefer sa creez citate mai mult decat poezie pentru ca sunt mai scurte si mai la obiect.
Max2
Postat pe 21 Noiembrie 2011 19:06
Sa nu va bage in ceata expresia 'creez citate' pentru ca odata ce-am debitat ceva, se gasesc foarte repede foarte multi care sa foloseasca din plin creatia. :D
Max2
Postat pe 21 Noiembrie 2011 19:09
De la: Max2, la data 2011-11-21 19:09:54Sa nu va bage in ceata expresia 'creez citate' pentru ca odata ce-am debitat ceva, se gasesc foarte repede foarte multi care sa foloseasca din plin creatia. :D


Una dintre postarile tale de pe blog, de aici, apare pe un alt site sub nume de femeie. Banuiesc ca e vreo persoana "binevoitoare" care s-a simtit inspirata de randurile tale, atat de inspirata incat si-a insusit textul tau, fara sa mentioneze acest lucru.
franziska_eu
Postat pe 22 Decembrie 2011 04:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Traditii la nunta 15 De la: bursuka 28 Septembrie 2009 16:40
rochii de mireasa de inchiriat 1 De la: bestbride 17 Februarie 2010 18:45
2 incompatibili 31 De la: donttouch 26 Mai 2009 15:28
Cum ºtii cã el este Alesul? 16 De la: valita76 14 Mai 2009 16:38
Marea dilema a casatoriei mele! 24 De la: kudika_pudika 21 Ianuarie 2011 01:38