Setari Cookie-uri

sinuzita cronica

salutare tuturor! sunt mai nou venita in gasca si nu prea stiu daca s-a mai discutat pe aceasta tema pana acum. am si eu o intrebare referitoare la sinuzita cronica. ce stiti despre ea, se poate trata si fara operatie? am fost la medic, am urmat nenumarate tratamente cu antibiotice, antialergenice, aerosoli, etc. in urma unei tomografii mi s-a spus ca am sinuzita sfenoidala cronica si ca trebuie sa ma operez. am dureri groaznice de cap si mi-e cam teama de operatie.
geomodern
Postat pe 30 August 2011 10:11
De la: geomodern, la data 2011-08-30 10:11:41salutare tuturor! sunt mai nou venita in gasca si nu prea stiu daca s-a mai discutat pe aceasta tema pana acum. am si eu o intrebare referitoare la sinuzita cronica. ce stiti despre ea, se poate trata si fara operatie? am fost la medic, am urmat nenumarate tratamente cu antibiotice, antialergenice, aerosoli, etc. in urma unei tomografii mi s-a spus ca am sinuzita sfenoidala cronica si ca trebuie sa ma operez. am dureri groaznice de cap si mi-e cam teama de operatie.



Daca sinuzita este deja cronicizata,sigur ca ultima solutie este interventia chirurgicala,dar inainte de a te opera,consulta mai multi medici ORL-isti!Parerile sunt impartite si ea implica instalarea unei sensibilitati la toti factorii de mediu externi.Cere parerea a mai multor medici,inainte de a te supune interventiei chirurgicale respective.Sanatate1
RAINBOWLADY
Postat pe 30 August 2011 10:34
pt tratarea sinuzitei recomand cu toata increderea Sinutoxul, este obtinut din plante si in plus, nu tb luat impreuna cu un antiinflamator.
la capitolul dr ORL-isti o recomand pe dr Raluca Grigore de la Spitalul Coltea.
carmen_p09
Postat pe 31 Octombrie 2012 17:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Copiii autisti si recuperarea lor! 4 De la: roz5blue6lila7 24 Noiembrie 2010 21:43
un raspuns de la un medic va rog 5 De la: kudika226898 12 Decembrie 2010 20:35
zyprexa 8 De la: Roxana_Sindie_1 3 Mai 2012 14:06
Dezinfectarea lenjeriei intime 10 De la: kudika514482 4 August 2020 18:04
Atacuri de Panica 1 De la: Sic_Cogito 28 Martie 2011 15:06