Setari Cookie-uri

Himen elastic

Buna! Mie nu mi`a curs sange deloc pana acu...si cred ca am himenul elastic.. La ginecolog se poate vedea ca nu mai sunt virgina? Pt ca mama mea vrea sa ma duca la un control:|
kudika432192
Postat pe 6 Septembrie 2011 13:16
fa-i o poza si pune-o aici... normal ca se poate vedea cand baga mana pana la cot
Pudika416607
Postat pe 6 Septembrie 2011 13:22
De la: Pudika416607, la data 2011-09-06 13:22:50fa-i o poza si pune-o aici... normal ca se poate vedea cand baga mana pana la cot


iar daca nu intra asa cum trebe mana, atunci poate picioru.
Gelico
Postat pe 6 Septembrie 2011 13:26
De la: kudika432192, la data 2011-09-06 13:16:02Buna! Mie nu mi`a curs sange deloc pana acu...si cred ca am himenul elastic.. La ginecolog se poate vedea ca nu mai sunt virgina? Pt ca mama mea vrea sa ma duca la un control:|


In cazul in care se confirma existenta himenului elastic,da,dezvirginarea nu este urmata de sangerarea specifica!Un medic experimentat,isi poate da seama ca ai fost deflorata!Daca mama ta este categorica in a-ti face control ginecologic,iti recomand,pentru a nu avea alte probleme,sa te duci la un medic ginecolog stagiar!Si cand nu judeci in actiunile tale,trebuie sa inveti ca exista si plata ,cel putin morala,pentru necugetare.Am zia.
RAINBOWLADY
Postat pe 6 Septembrie 2011 13:27
Si daca sunt minora..mama are voie sa stea inauntru cu mine,cand ma controleaza?
kudika432192
Postat pe 6 Septembrie 2011 13:33
ai vrea sa te vada mama ta in asemenea postura ?
yssa2010
Postat pe 6 Septembrie 2011 13:35
Poi nu.. tocmai daia intreb..ca nu vreau sa fie si ea de fata ca asa poate incerc sa il conving pe medic sa nu le zica cva in caz ca observa ca nu mai sunt :|
kudika432192
Postat pe 6 Septembrie 2011 13:37
doctorul o sa scrie in fisa de observatie: "himen perforat,scapat mana pana la cot...",normal ca o sa stea mama ta cu tine sa vada "cu ce" te incearca doctorul...
Pudika416607
Postat pe 6 Septembrie 2011 13:39
De la: kudika432192, la data 2011-09-06 13:33:00Si daca sunt minora..mama are voie sa stea inauntru cu mine,cand ma controleaza?


Da,sigur,chiar va insista sa ramana in cabinet,ca doar acesta este motivul pentru care te duce la control ginecologic! Doamne,sunteti de-a dreptul inconstiente in ceea ce priveste debutul in viata sexuala!

Sfatul meu;inainte de a merge la medic,fa-ti curaj si discuta sincer cu mama ta,chiar daca iti va face scandal pentru tampenia comisa!Este mama ta,singurul prieten ce-l ai in acest moment!Fii sincera cu ea,povesteste-i ce iti macina sufletul si incearca sa-ti asumi responsabilitatea pentru aiureala in care te-ai bagat!De multe ori,adevarul,sinceritatea,sterg orice vina!Discuta cu mama ta!
RAINBOWLADY
Postat pe 6 Septembrie 2011 13:46
mai eu nu inteleg o treaba ,ce anume a motivat-o pe mama ta sa i-a decizia de a te duce la medic?Intreb deoarece si eu am fost adolescenta odata ,mai demult ,dar mama mea nu a zis nici macar o data "hai ca te duc la medic sa vad daca mai esti sau nu virgina".
Ai facut ceva anume?Ai lipsit de acasa?Te-a prins cu un baiat in intimitate?
Mno asta e ,azi sunt eu mai blonda si nu inteleg sau poate mamele din ziua de azi isi cunosc odrazlele prea bine.
Orcum,daca vrea sa stie ca esti sau nu esti ,poti tu sa stai si in cap si sa postezi pe cate forumuri o sa doresti,ea tot va afla daca e determinata sa se convinga de acest lucru.
Cum a spus si 339(ca asta e fata desteapta si pe aceasta cale o tuc )pentru orce actiune exista si plata sau rasplata cum doresti tu .Bafta
piscolino
Postat pe 6 Septembrie 2011 13:47
De la: kudika432192, la data 2011-09-06 13:37:02Poi nu.. tocmai daia intreb..ca nu vreau sa fie si ea de fata ca asa poate incerc sa il conving pe medic sa nu le zica cva in caz ca observa ca nu mai sunt :|


Evident ca orice medic la care vei merge va vedea foarte clar ca nu mai esti virgina Iar aia cu himenu elastic e vrajeala. Nu ti-a curs sange pnetru ca la unele femei himenul nu este asa puternic vasculatizat.
In primul rand nu are voie sa stea cu tine inauntru la control si in al doilea rand medicul nu are voie sa ii spuna ca nu mai esti. Asta pentru ca exista o regula de confidentialitate intre medic si pacient. In cazul in care sunt probleme grave si are nevoie de acordul ei sa intervina (eu stiu..operatii, tratamente, etc) asta pt ca esti minora. Cu atat mai mult daca ai peste 16 ani. Sper ca ai mai mult de atat Daca nu...e foarte grav pentru ca ala cu care te-ai culacat ar putea s-o pateasca rau de tot cu autoritatile (sau aia )
Cryssa_
Postat pe 6 Septembrie 2011 14:33
CU 100 DE EUROI I-AI INCHIS OCHII...IN VREMURILE DE AZI 100 DE EUROI VEDE MAI GREU,"ALTCEVA" MAI VEDE
Pudika416607
Postat pe 6 Septembrie 2011 14:37
I`am spus mamei mele..si a apreciat ca i`am zis...acu nu ma lasa sa ies cva timp..si incearca sa ascuda de tata sa nu afle..:|
kudika432192
Postat pe 6 Septembrie 2011 14:59
mai bine...ai economisit 100 de euro
Pudika416607
Postat pe 6 Septembrie 2011 15:01
De la: kudika432192, la data 2011-09-06 14:59:30I`am spus mamei mele..si a apreciat ca i`am zis...acu nu ma lasa sa ies cva timp..si incearca sa ascuda de tata sa nu afle..:|


bravo,ai procedat foarte corect.Mama intotdeauna va fi langa copii ei indiferent ce anume vor face ei.Ai o mama ok eu sincer sper sa pastrezi o legatura de prietenie cu ea si sa nu-i mai ascunzi nimic .
piscolino
Postat pe 6 Septembrie 2011 15:13
e de remarcat si pedeapsa
Pudika416607
Postat pe 6 Septembrie 2011 15:17
De la: kudika432192, la data 2011-09-06 14:59:30I`am spus mamei mele..si a apreciat ca i`am zis...acu nu ma lasa sa ies cva timp..si incearca sa ascuda de tata sa nu afle..:|



Felicitari,vezi ca poti fi si inteleapta?Draga,citeste si baga la cap ceea ce iti scriu acum si nu am sa ma repet ca sa nu mai deranjez publicul virtual!

Indiferent de firea mamei tale,indiferent de reticenta cu care priveste viata dezordonata pe care vreti voi,tinerii,sa o traiti,indiferent de ce masuri "radicale",va lua impotriva ta,sa nu uiti niciodata ca este mama ta,este cea care te-a alaptat la san,este cea care te-a leganat cand aveai nevoie de duiosia ei,este cea care are dreptul sa te judece atunci cand gresesti si este cea care iarta greselile pruncilor ei,chiar daca inima i-a fost ranita si lacrimile ii scalda obrajii!Ai sa intelegi toate acestea,cand vei fi si tu mama!Pana atunci,ascult-o si urmeaza-i sfaturile,caci in momentul in care nu o s-o mai ai alaturi,va fi prea tarziu !Atat,am scris deja prea mult!
RAINBOWLADY
Postat pe 6 Septembrie 2011 15:29
Si fa bine de-acuma incolo protejeza-te de fiecare data, indiferent de situatie, sa nu faci vreo boacana si sa-i aduci mamei tale un nepotel sau Doamne fereste sa iei si ceva boli.
Paraipan
Postat pe 7 Septembrie 2011 01:19
Daca e elastic, normal ca nu se vede.
Eva32
Postat pe 26 Septembrie 2011 00:29
normal ca la doctor bvei primi un raspuns
kudika_13450
Postat pe 2 August 2012 10:48
Foarte bine ca ai avut curajul de a-i povesti mamei tale,vroiam sa-ti spun de ginecolog,poate ca acuma ai trecut vri-un control si deacuma stii ca:

nu e posibil ca in camera sa fii doar tu si medicul ginecolog,obligatoriu e si o asistenta cu el,si in cazul in care mama ta doreste sa fie prezenta la efectuarea controlului,ea nu sta deasupra ta sa te priveasca cum o face medicul,
tu,mama,asistenta si doctorul sunteti toti 4 in aceiasi incapere,insa tu si ginecologul mergeti dupa o ''cortina'' sa zic asa,si acolo el verifica daca totul e ok,nu in vazul tuturor,fiindca sunt persoane care sunt de acord ca mama sa stea cu ei in camera doar ca sa nu le priveasca fiindca se incomodeaza si totul e posibil,daca tie frica ca mama sa nu-ti afle secretul scoti 'eurashi' ii arati medicului si-i faci semn ca sa spuna ca totul e ok,cu bani totul e posibil!
kudika382235
Postat pe 16 August 2012 05:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex 18 De la: saneradem 8 Februarie 2012 14:37
3 intr-o barca :) 35 De la: Celia_29 30 Septembrie 2010 16:52
HINT : Cu ce coafurã îl SEDUCI din prima, în funcþie de zodia lui !!!!! 21 De la: kudika_12473 6 Septembrie 2012 18:06
Am nevoie de ajutorul vostru,ideile voastre!! 22 De la: kudika316223 23 August 2010 18:11
Intrebare 3 103 De la: chappy 29 Decembrie 2011 02:21