Setari Cookie-uri

Ce produse de par folositi?

Fetelor voi ce produse de par folositi in afara de sampon si balsam?De exemplu cand va faceti o coafura folositi fixativ sau spuma?Ceara de par e buna?Foloseste cineva?ce imi recomandati?
Problema e ca parul meu se ciufuleste repede si ma gandeam sa folosesc ceara de par sa nu mai stea asa.Ce ziceti?E o idee buna?
eva1909
Postat pe 8 Septembrie 2011 21:08
De la: eva1909, la data 2011-09-08 21:08:02Fetelor voi ce produse de par folositi in afara de sampon si balsam?De exemplu cand va faceti o coafura folositi fixativ sau spuma?Ceara de par e buna?Foloseste cineva?ce imi recomandati?
Problema e ca parul meu se ciufuleste repede si ma gandeam sa folosesc ceara de par sa nu mai stea asa.Ce ziceti?E o idee buna?



Toate produsele pentru cosmetizarea si intretinerea parului, sunt eficiente daca sunt intrebuintate cu chibzuinta.Orice tip de par poate fi aranjat dupa dorintele fiecarei persoane.Femeile tinere,folosesc de regula spuma la coafarea podoabei capilare,pe cand cele mai in varsta,au ramas fidele fixativului de par,nefiind totusi,o regula generala!In ceea ce priveste intrebarea pe care ne-o pui,da,poti folosi ceara ,dar si spuma deopotriva,la aranjarea parului tau ravasit.
RAINBOWLADY
Postat pe 8 Septembrie 2011 21:53
Eu folosesc crema pentru par, ca sa-l hidratez si sa il disciplinez. Preferata mea este Sleek Blow Out Cream de la label.m .
Amalia06
Postat pe 5 Februarie 2012 04:49
Eu folosesc fixativ taft rosu pentru volum si stralucire - ti-l recomand...
kudika_nikole
Postat pe 5 Februarie 2012 16:05
De la: eva1909, la data 2011-09-08 21:08:02Fetelor voi ce produse de par folositi in afara de sampon si balsam?De exemplu cand va faceti o coafura folositi fixativ sau spuma?Ceara de par e buna?Foloseste cineva?ce imi recomandati?
Problema e ca parul meu se ciufuleste repede si ma gandeam sa folosesc ceara de par sa nu mai stea asa.Ce ziceti?E o idee buna?


In afara de sampon si masca de par din produse naturale, nu folosesc produse pentru aranjat parul, pur si simplu nu-mi place ce efect au asupra parului meu. Te sfatuiesc si pe tine sa nu folosesti prea des spuma de par, fixativ, ceara de par etc, daca tii la sanatatea parului tau.
franziska_eu
Postat pe 6 Februarie 2012 13:17
Pe langa sampon si balsam mai folosesc si tratamentul Therapy Age Defying Recovery Mask de la label.m.
Amalia06
Postat pe 21 Martie 2012 02:24
De la: eva1909, la data 2011-09-08 21:08:02Fetelor voi ce produse de par folositi in afara de sampon si balsam?De exemplu cand va faceti o coafura folositi fixativ sau spuma?Ceara de par e buna?Foloseste cineva?ce imi recomandati?
Problema e ca parul meu se ciufuleste repede si ma gandeam sa folosesc ceara de par sa nu mai stea asa.Ce ziceti?E o idee buna?


ii buna ceara da par da cam ingrasa firu da par!!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 21 Martie 2012 15:13
Hair Stylist caut modele pt. (spalat, tuns, aranjat, vopsit) intr-un salon din Cluj.
Pret: GRATUIT (in afara de vopsit care e 10 Ron indiferent de necesar).
Doar produse profesionale.
Pretul este gratuit fiindca urmez un curs de hairstyling.
Pentru programari, add: nicu_soso@yahoo.com
nicu_soso
Postat pe 25 Martie 2012 14:17
De la: kudika516527, la data 2012-03-25 14:17:26Hair Stylist caut modele pt. (spalat, tuns, aranjat, vopsit) intr-un salon din Cluj.
Pret: GRATUIT (in afara de vopsit care e 10 Ron indiferent de necesar).
Doar produse profesionale.
Pretul este gratuit fiindca urmez un curs de hairstyling.
Pentru programari, add: nicu_soso@yahoo.com

Neaparat blonde, ochi albastri, peste 1,70 m si sa arate bine!
Armain
Postat pe 25 Martie 2012 14:21
Stiu ca poate suna "old style" dar sincer, cel mai bun balsam de par si unicul care nu mi-a ingrasat parul a fost banalul otet de mere (parul meu este normal, se ingrasa in 6-7 zile, are tendinte de inasprire dar asta nu este o problema majora).

Otetul de mere nu numai ca nu ingrasa firul de par ci si ajuta la intarirea firului de par. Nu mai zic de volumul pe care i-l confera + stralucirea aceea pe care ne-o dorim toate. Nu mai zic ca descurca parul foarte usor, nu se mai electrizeaza si poate fi coafat fara prea mult fixativ.
DorisTanase
Postat pe 24 August 2015 02:59
Eu imi fac frecvent masti de par cu ulei de ricin amestecat cu ulei de masline si cateva capsule de vitamina E, dupa care spal parul cu sampon normal, clatesc cu conditioner, sau otet de mere.
Parul se mai inasprise de la vopsit, dar dupa tratamentul cu uleiuri, a devenit moale, matasos si lucios aratand f natural si sanatos.
kudika_11495
Postat pe 24 August 2015 07:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caderea parului 11 De la: balrog 14 Martie 2011 13:52
CONCURS: Castiga o placa de par Remington! 1 De la: kudika503843 6 Februarie 2012 11:31
Tendinte in coafuri 2010 3 De la: balrog 14 Martie 2011 14:02
mica mea afacere..hmm :D 1 De la: stefana 25 Iunie 2009 16:29
grand opening La Coquette Beauty Salon by Angelo 361 De la: angelo_micnegrusiurat 18 August 2014 22:36