Setari Cookie-uri

Traumele psoriazisului

As vrea sa vin in ajutorul tuturor ce se confrunta cu aceasta boala stiind ca Exista cateva tipuri diferite de tratamente disponibile pentru tratarea psoriazisului, dar tinand cont de natura sa recurenta (ciclica), aceasta boala, psoriazis, este intr-adevar o adevarata provocare cand vine vorba de tratare.
Tipul de tratament prescris unui pacient cu psoriazis, depinde in mare masura de varsta si sexul persoanei in cauza, si de asemenea de gradul de severitate al bolii.
La inceput, doctorul mi-a prescris cu un tratament pentru psoriazis mai putin invaziv, ca de exemplu, medicamentele putin riscante. Daca acestea nu au fost eficiente, tratamentul pentru psoriazis trece la o treapta mai invaziva.
Cu toate acestea, oricat de infricosator v-ar parea sa stiti ca eu am avut succes cu o crema special creata pentru psoriazis , din ingrediente naturale ce mi-a recomandat-o doctorul dupa nenumarate produse.
In sfarsit pot spune ca ma simt mai bine, deoarece aveam impresia ca boala psoriazis imi ameninta viata acum pot spune ca numai am cojite, roseata si alte lucruri stanjenitoare ce le provoaca acesta boala.
Stiu ca e greu sa treceti prin asa ceva ,si daca doriti va las id-ul meu sa socializam despre boala care na face mai puternice. vrabie.loredana@yahoo.com
Vrabie_Loredana
Postat pe 9 Septembrie 2011 15:03
Vrabia malai viseaza...
kudika226898
Postat pe 11 Septembrie 2011 08:16
De la: kudika226898, la data 2011-09-11 08:16:54Vrabia malai viseaza...


fooooooarte inteligent !
GHEISA_ALBA
Postat pe 11 Septembrie 2011 08:20
Oare este ceva de ras?
Psoriazisul este o boala cumplita...eu sufar de aceasta boala de foarte multi ani.Nu cred ca Loredana ar trebui luata peste picior.In opinia mea, ea ar trebui felicitata ca a avut inspiratia si curajul de a deschide un topic pe aceasta tema. Multi oameni care au psoriazis prefera sa se interiorizeze si sa se izoleze de ceilalti oameni de teama de a nu fi judecati.
Ce ar fi daca am lasa ironiile la o parte si am discuta serios despre produsele pe care le-am folosit sau le folosim in prezent pentru tratarea acestei boli de piele. Ma adresez in primul rand celor care sufera de psoriazis si nu numai...si celor care au in familia lor persoane care sufera de aceasta boala groaznica.
Angell_24
Postat pe 10 Octombrie 2011 13:45
In vindecarea psoriazisului trebuie plecat de la ideea ca este o boala AUTOIMUNA si deci trebuie inteles ce a perturbat sistemul imunitar.
Un articol interesant pt cei care doresc sa se VINDECE:
"Treatment of psoriasis with Chaga - Prof. E.A. Dosychev, V.N. Bystrova"

Vestn Dermatol Venerol, 1973 May;47(5):79-83 - USSR. © (1973) The authors.

Fifty patients with psoriasis were treated in an out-patient ward by continuous administration of aqueous solutions of official preparations of Chaga fungus. As concurrent diseases, 46 patients had different chronic inflammatory diseases of the gastrointestinal tract and 4 had chronic inflammatory diseases of the otorhinolaryngological organs. Treatment and follow-up of these patients lasted from 3 months to 2 years. Complete disappearance of psoriatic eruptions was observed in 38 patients, considerable improvement in 8 patients. No therapeutic effect was achieved in only 4 patients. Simultaneously with disappearance of psoriatic eruptions manifestations of the concurrent diseases of the gastrointestinal tract were modified or disappeared completely. Less significant therapeutic effect was observed in the subjects with concurrent diseases of the otorhinolaryngological (ENT) organs, abusing drinks, and having significant long-term, nutrition disorders.

Ce ziceti de asta ?


dusa
Postat pe 10 Octombrie 2011 16:19
Hop si MLM-ila de serviciu...
kudika226898
Postat pe 11 Octombrie 2011 08:16
De la: kudika226898, la data 2011-10-11 08:16:56Hop si MLM-ila de serviciu...

Daca ai fi citit macar putin ai fi inteles ca chaga salbatica creste numai in Siberia, Mongolia si China ... si inca nu am vazut un MLM de acolo ! Dar daca TU ai vazut, spune-ne si noua, nu ne lasa in ceata !
dusa
Postat pe 11 Octombrie 2011 16:41
orice ai scrie pe acest forum se considera o reclama. dar cand vine vorba de o anumita boala nu te mai joci.
m-am adresat asupra problemei, am povestit prin ce am trecut, nu cred ca am facut o reclama iar bagaretele in seama sa se abtina si sa isi vada de ale lor.Mc si va doresc o zi frumoasa.
Vrabie_Loredana
Postat pe 17 Octombrie 2011 13:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Londra. 36 De la: enemgabriel 19 Iulie 2009 16:58
Zhendao acupunctura 5 De la: puiut_77 16 Februarie 2011 11:21
Un dentist ºi-a anesteziat pacienta ca sã facã sex oral cu ea.Ce ziceti de asta? 13 De la: sweet_dream 29 Februarie 2012 20:34
Traumele psoriazisului 8 De la: Vrabie_Loredana 17 Octombrie 2011 13:22
Salazionul 16 De la: floare_de_crin 14 Martie 2014 15:17