Setari Cookie-uri

urgent

buna...am luat anticonceptionale jasmin 3 luni si am intrerupt o luna...am fost la medic si mi'a prescris cervugid ovule...mi'a intarziat menstruatia cu o saptamana...am facut si sex neprotejat cu iubitul...oare sunt insarcinata?...el nu a ejacula in mine...dar poate,din intamplare l'a scos prea tarziu si a ajuns unul acolo...vreau si eu niste pareri...urgent
11AleXa11
Postat pe 9 Septembrie 2011 23:11
PICCKARD
Postat pe 9 Septembrie 2011 23:13
De la: 11AleXa11, la data 2011-09-09 23:11:52buna...am luat anticonceptionale jasmin 3 luni si am intrerupt o luna...am fost la medic si mi'a prescris cervugid ovule...mi'a intarziat menstruatia cu o saptamana...am facut si sex neprotejat cu iubitul...oare sunt insarcinata?...el nu a ejacula in mine...dar poate,din intamplare l'a scos prea tarziu si a ajuns unul acolo...vreau si eu niste pareri...urgent


Ai chemat Salvarea?!

Fa-ti, femeie, un test de sarcina!!!! daca e asa "urgent"!

Noi de unde sa stim in ce directie au luat-o ... si cum sa ne exprimam, caci... "somnul ratiunii naste monstri!" dovada ne-o oferi chiar tu!
maimai_no1
Postat pe 10 Septembrie 2011 16:11
De la: 11AleXa11, la data 2011-09-09 23:11:52buna...am luat anticonceptionale jasmin 3 luni si am intrerupt o luna...am fost la medic si mi'a prescris cervugid ovule...mi'a intarziat menstruatia cu o saptamana...am facut si sex neprotejat cu iubitul...oare sunt insarcinata?...el nu a ejacula in mine...dar poate,din intamplare l'a scos prea tarziu si a ajuns unul acolo...vreau si eu niste pareri...urgent



De ce ai intrerupt contraceptivul timp de o luna de zile?Indiferent care ar fi motivul ,ar fi trebuit sa te protejezi prin folosirea de catre partener a prezervativului.Nu are nicio legatura "Cervugid-ul" cu anticonceptonalele!Acesta ti -s-a prescris intrucat ai o problema ginecologica,gen "cervicita","vaginita trichomonazica",vaginite provocate de "Candida",etc."nu? Cu atat mai mult trebuia sa te protejezi si sa-ti protejezi partenerul in acelasi timp,in cazul a astfel de inflamatii sau boli genitale!In cazul unui contact sexual neprotejat,chiar daca partenerul spune ca nu a ejaculat in interior si stiind ca orgasmul masculin,nu poate fi controlat 100% de catre barbat, in momentul respectiv,este posibil ca o cantitate infima de sperma,sa fi ajuns in vaginul tau si drept urmare ,sa fi ramas insarcinata.Pentru a ramane insarcinata,nu este nevoie de o cantitate foarte mare de sperma,este suficient ca un singur spermatozoid,sa fecundeze ovulul,asta in cazul in care erai la ovulatie!Deci,asa cum a spus si colega de mai sus,fa-ti un test de sarcina,sau du-te la medic ,in vederea unui control ginecologic!Atentie foarte mare,intrucat in cazul unei eventuale sarcini,este interzisa orice forma de tratament medicamentos!
RAINBOWLADY
Postat pe 10 Septembrie 2011 16:38
Din descrierea ta s-ar parea ca nu esti. Poate sa vina menstruatia si peste sarcina, dar e prea devreme sa afli. La trei saptamani de la ziua probabila a conceptiei, te poti duce sa iti faci teste de sarcina. Dar nu gen ``barza`` ca alea nu sunt concludente.
Eva32
Postat pe 26 Septembrie 2011 00:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa ajungi la marele O? 96 De la: battleofwits 19 Octombrie 2010 10:58
fantezie erotica 10 De la: Exploratorul 2 Iulie 2010 11:56
Va place sa faceti sex oral? ( sa o suge** sau sa dati lim**) 197 De la: 30 Aprilie 2016 11:29
cea mai reusita partida de sex? 23 De la: yumalai 14 Mai 2009 19:03
Stie cineva unde pot gasi un tip si o tipa poliamorosi? 2 De la: kudika_1001359 20 Februarie 2016 12:09