Setari Cookie-uri

Am nevoie de ajutor!

Buna fetelor! Am o problema . De fiecare data cand imi epilez mustata(am incercat ceara, aparat de epilat, penseta-mai rar), dar dupa aceea imi apar niste cosuri/bubite mici si albe foarte inestetice. Am mai auzit cazuri de genul asta si mi-a fost recomandata crema de galbenele, cutaden, tetraciclina, dar NIMIC nu m-a ajutat si nu stiu ce sa fac. Sunt disperata! . Daca ati mai patit ca mina va rog sa ma ajutati!
kudika408805
Postat pe 18 Septembrie 2011 16:46
rade-o
Indiana_Jones
Postat pe 18 Septembrie 2011 16:55
foarte urit din partea ta ca ii spui asa ceva ,,,poti sa iti dai tu pe lama pe fata daca vrei asa de experiment sa vedem ce maimuta te faci indiana ...........draga mea uite ce sa faci eu zic daca nu ai banuti sa epiezi cu ceara calda la o cosmeticiana finuta care are minuta usoara si stie cum sa faca asta profesional daca ai un pic de banuti dute si fa electroliza o sa iti ia fir cu fir cu un ac fin care trimite curent de joasa tensiune exact la radacina si papila dermala cauterizeaza si vasele de zinge in acelasi timp firele care sunt in faza anagena nu vor mai creste pentru ca au teaca atasata de bulbul pilos si curentul ajunge direct unde trebuie si omoara papila daca sunt in faza catagena sau telogena ele vor creste la loc trebuie sa faci cam 5 6 sedinte uneori sapte sa scati de o mustacioara sa zicem medie nici super stufoasa nici foarte finuta....daca mai ranime cumva pufulet si te deranjeaza si vrei sa il iei poti sa incerci sa il epilezi de multe ori cu ceara si sa il dai cu depilar sistem nu epilar ca ala costa dublu si e acelasi produs numai ca vinzatoarele sunt smechere si isii fac reclama la greu dar trebuie sa epilezi de multe ori si sa dai cu produsul pina ce puful cedeaza cam de 12 14 16 ori o sa vezi ca se rareste cind ajunge pe la 10 12 aplicari la fire groase nu te omori sa incerci cu p produsul pt ca probabil trebuie muletttttttttttttttttttttttttttteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee aplicari ff multe si nici nu sunt sigura ca are sanse sa ajunga la radacina unui fir gros care e mult mai adinca infipta in derm decit puful nu te sfatuiesc sa faci laser sau ipl nu sunt permanente si nici prea eficiente daca vrei sa durezee cu adevarat fa cum ti-am zis eu ..........eu am incertcat atiitea chestii si iti spun sincer ca alceva mai bun si cu efect aproape de permanent nu vei gasi si niciodata nu da cu lama sau crema epilatoare paul va creste mai negru cu radacina mai puternica ,nu-ti strica fata lunindute dupa proaste te poop
kudika436578
Postat pe 8 Decembrie 2011 01:18
Nu mai folosi toate chestiile de pe piata (creme unguente)...IGIENA si starea pielii la epilare cu ceara/epilator care trebuie sa fie pudrata bine ca sa se mentina 100% uscata. Inainte dus si spalare cu sapun antibacterian, curatare apoi antiseptizezi cu spirt in final usuci si te pudrezi. Epilezi apoi iara pudrezi, Sfatul meu stiintific in domeniu SA NU VA HIDRATATI PIELEA DUPA EPILARE!!! umiditatea dupa caz atrage bacterii si formeaza foliculita. 1 zii chiar 2 se tine pielea in pudra si abia dupa 24-27 ore chiar va puteti spala apoi iara dati cu pudra in a 3-a zii poti sa te hidratezi pana atunci bei multe lichide. Acest lucru va elimina toate problemele cu bube. Si sa nu uitati de o exfoliere ca daca nu veti avea fire sub piele.
kudika049846
Postat pe 22 Ianuarie 2012 15:49
Draga mea cea mai buna solutie este sa te duci la un salon de epilare cu laser - o sa fie nevoie sa mergi de vreo 4-5 ori si nu este costisitor cam un milion sedinta ....dispare definitiv eventual iti mai creste cate un firicel pe care-l poti lua cu penseta... De asemenea te poti face in orice zona doresti - dar ca va fi mai costisitor ...insa este eficient - eu am fost si sunt foarte multumita ...
kudika_nikole
Postat pe 22 Ianuarie 2012 21:35
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-22 21:35:50Draga mea cea mai buna solutie este sa te duci la un salon de epilare cu laser - o sa fie nevoie sa mergi de vreo 4-5 ori si nu este costisitor cam un milion sedinta ....dispare definitiv eventual iti mai creste cate un firicel pe care-l poti lua cu penseta... De asemenea te poti face in orice zona doresti - dar ca va fi mai costisitor ...insa este eficient - eu am fost si sunt foarte multumita ...


sau poate sa si-o lase sa creasca si sa spuna ca-i sora femeii cu mustata.
guru_ion
Postat pe 23 Ianuarie 2012 08:27
De la: guru_ion, la data 2012-01-23 08:27:44
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-22 21:35:50Draga mea cea mai buna solutie este sa te duci la un salon de epilare cu laser - o sa fie nevoie sa mergi de vreo 4-5 ori si nu este costisitor cam un milion sedinta ....dispare definitiv eventual iti mai creste cate un firicel pe care-l poti lua cu penseta... De asemenea te poti face in orice zona doresti - dar ca va fi mai costisitor ...insa este eficient - eu am fost si sunt foarte multumita ...


sau poate sa si-o lase sa creasca si sa spuna ca-i sora femeii cu mustata.


Toti oameni au par pe corp tocmai de aceea s-au inventat metodele de epliare atat pentru femei cat si pentreu barbati...asa ca ar putea spune ca este sora cu oricine ....
kudika_nikole
Postat pe 23 Ianuarie 2012 17:41
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-23 17:41:50
De la: guru_ion, la data 2012-01-23 08:27:44
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-22 21:35:50Draga mea cea mai buna solutie este sa te duci la un salon de epilare cu laser - o sa fie nevoie sa mergi de vreo 4-5 ori si nu este costisitor cam un milion sedinta ....dispare definitiv eventual iti mai creste cate un firicel pe care-l poti lua cu penseta... De asemenea te poti face in orice zona doresti - dar ca va fi mai costisitor ...insa este eficient - eu am fost si sunt foarte multumita ...


sau poate sa si-o lase sa creasca si sa spuna ca-i sora femeii cu mustata.


Toti oameni au par pe corp tocmai de aceea s-au inventat metodele de epliare atat pentru femei cat si pentreu barbati...asa ca ar putea spune ca este sora cu oricine ....


asa e. insa unele femei au in exces. si atunci poate intervenii relatia de sora cu femeia cu mustata.
guru_ion
Postat pe 23 Ianuarie 2012 19:50
De la: guru_ion, la data 2012-01-23 19:50:34
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-23 17:41:50
De la: guru_ion, la data 2012-01-23 08:27:44
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-22 21:35:50Draga mea cea mai buna solutie este sa te duci la un salon de epilare cu laser - o sa fie nevoie sa mergi de vreo 4-5 ori si nu este costisitor cam un milion sedinta ....dispare definitiv eventual iti mai creste cate un firicel pe care-l poti lua cu penseta... De asemenea te poti face in orice zona doresti - dar ca va fi mai costisitor ...insa este eficient - eu am fost si sunt foarte multumita ...


sau poate sa si-o lase sa creasca si sa spuna ca-i sora femeii cu mustata.


Toti oameni au par pe corp tocmai de aceea s-au inventat metodele de epliare atat pentru femei cat si pentreu barbati...asa ca ar putea spune ca este sora cu oricine ....


asa e. insa unele femei au in exces. si atunci poate intervenii relatia de sora cu femeia cu mustata.


Mie nu-mi place sa folosesc expresia aceasta - oricum indiferent de gradul de pilozitate - se pate inlatura tot prin epilare cu laser - atat doar ca este putin costisitor - dar si asta depinde de bugetul fiecaruia....
kudika_nikole
Postat pe 24 Ianuarie 2012 17:34
Buna! Acum sunt foarte multe metode de epilare, tratamente... atat la cosmetica cat si la saloane si clinici private... 1-2 milioane cred ca oricine isi permite. si eu iti recomand sa incerci epilarea cu laser.
bodorinlaura
Postat pe 3 Februarie 2012 11:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FETELOR vreau sa va recomand un nou produs PUDRA MAGICA PENTRU EPILAT 30 De la: touray 8 Mai 2015 12:30
DESPRE EPILAREA DEFINITIVA CU LASER 7 De la: anairda1975 18 Mai 2010 16:25
epilat inghinal 6 De la: andra88 20 Mai 2012 19:05
Fire de par crescute sub piele 1 De la: Flavinia 13 Aprilie 2015 19:37
refuzul....de a te simti bine?? 11 De la: geo_tz 31 Decembrie 2008 17:27