Setari Cookie-uri

Cum sa imi uit fostul iubit?

Buna!
Am avut o relatie de 2 ani si jumatate. El a terminat facultatea si a ales sa plece in localitatea de domiciliu. Am ajuns de comun acord la despartire, dar eu am facut-o doar din ambitie...(cred ca si el). Au trecut de atunci 3 luni si tot nu reusesc sa imi revin, il caut pe toate conturile de socializare(l-am sters din conturile mele...dar intru la prieteni :(( ), efectiv nu ma pot abtine... Am incercat sa il sun de 2 ori si mi-a vorbit distant si rece... Acum mai nou e implicat intr-o alta relatie...(cu o tipa studenta la aceeasi facultate ca si mine) . Ce pot sa fac ca sa il uit? Simt ca inebunesc ... totul in jur se rezuma la el...nu mai rezist...ajutor!!!
kudika438988
Postat pe 19 Septembrie 2011 15:18
De la: kudika438988, la data 2011-09-19 15:18:53Buna!
Am avut o relatie de 2 ani si jumatate. El a terminat facultatea si a ales sa plece in localitatea de domiciliu. Am ajuns de comun acord la despartire, dar eu am facut-o doar din ambitie...(cred ca si el). Au trecut de atunci 3 luni si tot nu reusesc sa imi revin, il caut pe toate conturile de socializare(l-am sters din conturile mele...dar intru la prieteni :(( ), efectiv nu ma pot abtine... Am incercat sa il sun de 2 ori si mi-a vorbit distant si rece... Acum mai nou e implicat intr-o alta relatie...(cu o tipa studenta la aceeasi facultate ca si mine) . Ce pot sa fac ca sa il uit? Simt ca inebunesc ... totul in jur se rezuma la el...nu mai rezist...ajutor!!!

.. v-ati despartit "din ambitie"?ei, lasa vei creste si vei invata ca intr-o relatie care se bazeaza pe respect si sentimente sincere, nu e loc de ambitii
Nu ai prietene/prieteni? iesi si tu distreaza-te...ai timp sa gasesti un baiat care,inainte de a face o alegere, sa discute si cu tine , sa cadeti de comun acord-ca vb aia intr-o relatie e nevoie de 2.
kudikay
Postat pe 19 Septembrie 2011 16:27
De la: kudika438988, la data 2011-09-19 15:18:53Buna!
Am avut o relatie de 2 ani si jumatate. El a terminat facultatea si a ales sa plece in localitatea de domiciliu. Am ajuns de comun acord la despartire, dar eu am facut-o doar din ambitie...(cred ca si el). Au trecut de atunci 3 luni si tot nu reusesc sa imi revin, il caut pe toate conturile de socializare(l-am sters din conturile mele...dar intru la prieteni :(( ), efectiv nu ma pot abtine... Am incercat sa il sun de 2 ori si mi-a vorbit distant si rece... Acum mai nou e implicat intr-o alta relatie...(cu o tipa studenta la aceeasi facultate ca si mine) . Ce pot sa fac ca sa il uit? Simt ca inebunesc ... totul in jur se rezuma la el...nu mai rezist...ajutor!!!







... ba frate ... eu nu pot intelege de ce sinteti IMBECILI ... inainte de a incepe o ''relatie'' de ce nu vorbiti despre ce vreti unul de la altul ... de ce va aruncati ca prostii in pat si apoi va dati cu capul de pereti ... incepeti ''prieteniile'' doar ca sa va fu teti si apoi ajungeti sa vreti mai mult ... dar nu stiti ce ... ce ai vrea acum ? ... poate o sa te mai caute sa iti mai faca o ''pofta'' ... doua ... si ce ai realizat cu asta ? ... va place sa va jupuiti ca prostii ... singuri ...
marco918
Postat pe 19 Septembrie 2011 16:35
De la: kudika438988, la data 2011-09-19 15:18:53Buna!
Am avut o relatie de 2 ani si jumatate. El a terminat facultatea si a ales sa plece in localitatea de domiciliu. Am ajuns de comun acord la despartire, dar eu am facut-o doar din ambitie...(cred ca si el). Au trecut de atunci 3 luni si tot nu reusesc sa imi revin, il caut pe toate conturile de socializare(l-am sters din conturile mele...dar intru la prieteni :(( ), efectiv nu ma pot abtine... Am incercat sa il sun de 2 ori si mi-a vorbit distant si rece... Acum mai nou e implicat intr-o alta relatie...(cu o tipa studenta la aceeasi facultate ca si mine) . Ce pot sa fac ca sa il uit? Simt ca inebunesc ... totul in jur se rezuma la el...nu mai rezist...ajutor!!!


Nu mai rezisti?Fa o baie cu apa rece,plangi pana ti se umfla ochii,dar departe de oameni,da-ti palme,arunca calculatorul pentru a nu-l mai cauta virtual,nu-l mai cauta la telefon,caci are alta viata acum!
Cumva ,l-ai ajutat in facultate?Sunt si astfel de barbati profitori,interesati doar de obtinerea unui ajutor,indiferent de ce tip ar fi el!De ce v-ati despartit,care dintre voi a avut mai multe motive de despartire?Eu,banuiesc ca el!Si sa-ti spun ceva;Relatiile in care se strecoara distanta ,sunt de scurta durata si neconsistente!
RAINBOWLADY
Postat pe 19 Septembrie 2011 16:45
De la: kudika438988, la data 2011-09-19 15:18:53Buna!
l...nu mai rezist...ajutor!!!


Suna la 112.
anageo25
Postat pe 19 Septembrie 2011 16:58
De la: kudika438988, la data 2011-09-19 15:18:53Buna!
Am avut o relatie de 2 ani si jumatate. El a terminat facultatea si a ales sa plece in localitatea de domiciliu. Am ajuns de comun acord la despartire, dar eu am facut-o doar din ambitie...(cred ca si el). Au trecut de atunci 3 luni si tot nu reusesc sa imi revin, il caut pe toate conturile de socializare(l-am sters din conturile mele...dar intru la prieteni :(( ), efectiv nu ma pot abtine... Am incercat sa il sun de 2 ori si mi-a vorbit distant si rece... Acum mai nou e implicat intr-o alta relatie...(cu o tipa studenta la aceeasi facultate ca si mine) . Ce pot sa fac ca sa il uit? Simt ca inebunesc ... totul in jur se rezuma la el...nu mai rezist...ajutor!!!


si ziki k v-ati despartit doar din ambitie dupa 2 ani si ceva????
steffy91
Postat pe 19 Septembrie 2011 18:07
De la: steffy91, la data 2011-09-19 18:07:29
De la: kudika438988, la data 2011-09-19 15:18:53Buna!
Am avut o relatie de 2 ani si jumatate. El a terminat facultatea si a ales sa plece in localitatea de domiciliu. Am ajuns de comun acord la despartire, dar eu am facut-o doar din ambitie...(cred ca si el). Au trecut de atunci 3 luni si tot nu reusesc sa imi revin, il caut pe toate conturile de socializare(l-am sters din conturile mele...dar intru la prieteni :(( ), efectiv nu ma pot abtine... Am incercat sa il sun de 2 ori si mi-a vorbit distant si rece... Acum mai nou e implicat intr-o alta relatie...(cu o tipa studenta la aceeasi facultate ca si mine) . Ce pot sa fac ca sa il uit? Simt ca inebunesc ... totul in jur se rezuma la el...nu mai rezist...ajutor!!!


si ziki k v-ati despartit doar din ambitie dupa 2 ani si ceva????

atunci sa va fie de bine
steffy91
Postat pe 19 Septembrie 2011 18:07
asta-i tot Brosco...help-ajutor-2 conturi create azi,2 topicuri deschise...pun pariu pe toate pozele mele ca el e...
Indiana_Jones
Postat pe 19 Septembrie 2011 18:13
De la: Indiana_Jones, la data 2011-09-19 18:13:59asta-i tot Brosco...help-ajutor-2 conturi create azi,2 topicuri deschise...pun pariu pe toate pozele mele ca el e...

rautaciosuleeee
steffy91
Postat pe 19 Septembrie 2011 18:45
De la: steffy91, la data 2011-09-19 18:45:00
De la: Indiana_Jones, la data 2011-09-19 18:13:59asta-i tot Brosco...help-ajutor-2 conturi create azi,2 topicuri deschise...pun pariu pe toate pozele mele ca el e...

rautaciosuleeee
de ceeeeee?cu ceeeeeeeeeee?
Indiana_Jones
Postat pe 19 Septembrie 2011 18:53
Eu zic sa faceti trenuletul tu,el si prietena lui ca sa va mai apropiati sufleteste si dupaia n-o sa mai fie rece cu tine.
broscoiu
Postat pe 19 Septembrie 2011 19:13
Ia Prozac, poate iti trece.
Eva32
Postat pe 19 Septembrie 2011 22:18
De la: Eva32, la data 2011-09-19 22:18:30Ia Prozac, poate iti trece.
nu cred,a fost creat doar pentru tine,are efect doar in privinta ta
Indiana_Jones
Postat pe 19 Septembrie 2011 22:27
Foarte simplu,iti gasesti altul.Inseamna ca nu a fost sa fie.E dificil dar o sa treaca
Gandeste-te:dc ptr el a fost asa de usor sa treaca peste tine si sa mearga mai departe,tu de ce nu ai putea?Poti sa o faci doar din ambitie :)
kudikadeea
Postat pe 22 Septembrie 2011 16:09
De la: marco918, la data 2011-09-19 16:35:16
De la: kudika438988, la data 2011-09-19 15:18:53Buna!
Am avut o relatie de 2 ani si jumatate. El a terminat facultatea si a ales sa plece in localitatea de domiciliu. Am ajuns de comun acord la despartire, dar eu am facut-o doar din ambitie...(cred ca si el). Au trecut de atunci 3 luni si tot nu reusesc sa imi revin, il caut pe toate conturile de socializare(l-am sters din conturile mele...dar intru la prieteni :(( ), efectiv nu ma pot abtine... Am incercat sa il sun de 2 ori si mi-a vorbit distant si rece... Acum mai nou e implicat intr-o alta relatie...(cu o tipa studenta la aceeasi facultate ca si mine) . Ce pot sa fac ca sa il uit? Simt ca inebunesc ... totul in jur se rezuma la el...nu mai rezist...ajutor!!!







... ba frate ... eu nu pot intelege de ce sinteti IMBECILI ... inainte de a incepe o ''relatie'' de ce nu vorbiti despre ce vreti unul de la altul ... de ce va aruncati ca prostii in pat si apoi va dati cu capul de pereti ... incepeti ''prieteniile'' doar ca sa va fu teti si apoi ajungeti sa vreti mai mult ... dar nu stiti ce ... ce ai vrea acum ? ... poate o sa te mai caute sa iti mai faca o ''pofta'' ... doua ... si ce ai realizat cu asta ? ... va place sa va jupuiti ca prostii ... singuri ...



si daca vorbeau inainte crezi ca`i spunea ala: "eu o sa termin fac peste 2,5 ani si o sa plec din oras" hai mah omule... sa fim seriosi, problemele de genu` asta nu le poti discuta inainte sa incepi o rel. pt ca nu te gandesti ca or sa apara ... cat despre fata, ce sa zic, cat mai multe iesiri cu prieteni, plimbari, multe activitati care s`o faca a uite ...ii urez succes sa treaca peste aceasta despartire
Alvin
Postat pe 22 Septembrie 2011 16:21
De la: kudika438988, la data 2011-09-19 15:18:53Buna!
Am avut o relatie de 2 ani si jumatate. El a terminat facultatea si a ales sa plece in localitatea de domiciliu. Am ajuns de comun acord la despartire, dar eu am facut-o doar din ambitie...(cred ca si el). Au trecut de atunci 3 luni si tot nu reusesc sa imi revin, il caut pe toate conturile de socializare(l-am sters din conturile mele...dar intru la prieteni :(( ), efectiv nu ma pot abtine... Am incercat sa il sun de 2 ori si mi-a vorbit distant si rece... Acum mai nou e implicat intr-o alta relatie...(cu o tipa studenta la aceeasi facultate ca si mine) . Ce pot sa fac ca sa il uit? Simt ca inebunesc ... totul in jur se rezuma la el...nu mai rezist...ajutor!!!


A trecut prea putin timp, ai rabdare... N-ai cum sa uiti o relatie de doi ani in doua zile... Iar el, daca te-a inlocuit cu alta intr-un timp asa de scurt, inseamna ca nu a tinut deloc la tine si abia astepta sa fie liber.
Micaell
Postat pe 23 Septembrie 2011 11:27
Dupa doi ani petrecuti impreuna voi va despartiti datorita distantei si ambitiei?Ambitie prosteasca
Mai daca el te-a inlocuit repejor inseamna ca nu prea era atasat de tine ,se pare ca nu ati impartasit aceleasi sentimente.
Ia o carte interesanta si citeste (asta ca sa nu te mai gandesti la el),iesi mai des cu prietenele in oras,flirteaza cu alti baieti ce naiba esti atat de tanara,nu mai sta sa-ti plangi de mila
piscolino
Postat pe 23 Septembrie 2011 11:42
cred ca sunt destul de mare. am 23
kudika438988
Postat pe 23 Septembrie 2011 16:42
te bagi si u unde nu iti fierbe oala...nu stii nimic...
kudika438988
Postat pe 23 Septembrie 2011 16:44
Asta e. Daca a fost ambitie prosteasca, nu mai ai ce face. Il uiti pur si simplu.
Eva32
Postat pe 24 Septembrie 2011 23:00
cred ca n-o sa ti treaca asa usor,... mai rau,nu-ti programa uitarea,asta!sunt femei care n-au uitat niciodata marea lor iubire,eu,ma chinui de 2 ani sa uit,nu de doua luni,,,cauta compania altor tineri,nu fa comparatii,plimba-te,stai in natura.... alege sa vorbesti doar cu persoanele pozitive!trebuie s atreaca ,candva!
kudika396876
Postat pe 25 Septembrie 2011 09:02
"Iubirea este ca o clepsidra,cand ti se umple sufletul....ti se goleste creierul"
Barbie30_
Postat pe 25 Septembrie 2011 09:39
Nu te chinui singura. Faptul ca a renuntat la tine dupa 2 ani si jumatate si si-a facut si alta relatie atat de repede, arata faptul ca relatia a fost doar asa "sa fie". Stiu ca e dureros si inca nu te poti impaca cu ideea, dar din pacate astfel de lucruri exista. Eu cred ca fostul tau prieten inca mai copilareste, vrea sa se bucure de viata, asta insemnand sa aiba cat mai multe femei.Tu nu ai nicio vina, problema este la el, fiind un superficial. Un om cu principii sanatoase si ceva minte, nu ar sta cu o femeie atata timp ca dupa aceea sa se debaraseze de ea atat de usor. Nu te invinovati, ca nu ai de ce, astfel de lucruri, se intampla pur si simplu. Important e acum sa gasesti puterea sa sa nu te mai gandesti la el, sa nu te mai interesezi ce face, pt ca in felul acesta nu il vei uita, dimpotriva calvarul o sa fie din ce mai mare.
kudika410734
Postat pe 25 Septembrie 2011 09:50
De la: kudika438988, la data 2011-09-19 15:18:53Buna!
Am avut o relatie de 2 ani si jumatate. El a terminat facultatea si a ales sa plece in localitatea de domiciliu. Am ajuns de comun acord la despartire, dar eu am facut-o doar din ambitie...(cred ca si el). Au trecut de atunci 3 luni si tot nu reusesc sa imi revin, il caut pe toate conturile de socializare(l-am sters din conturile mele...dar intru la prieteni :(( ), efectiv nu ma pot abtine... Am incercat sa il sun de 2 ori si mi-a vorbit distant si rece... Acum mai nou e implicat intr-o alta relatie...(cu o tipa studenta la aceeasi facultate ca si mine) . Ce pot sa fac ca sa il uit? Simt ca inebunesc ... totul in jur se rezuma la el...nu mai rezist...ajutor!!!


Barbatii simt in momentul in care tu inca esti interesata de ei. Si atunci nu iti dau atentie. In momentul in care tu arati ca pe tine te doare in cot si realizeaza ca te-au pierdut, se intorc de multe ori la tine. Dar nu asta trebuie sa fie scopul tau.
Uite.. si eu am trecut prin ceva asemanator, foarte asemanator. Diferenta este ca el nu a tb sa plece in localitatea vecina, ci in Anglia. Ideea ca sa uiti de un barbat nu cred ca este neaparat sa ii stergi contul, sa nu te mai interesezi deloc de el.. el ramane in felul in asta in subconstientul tau. Cand te gandesti ca *nu trebuie sa te gandesti la fostul* nu faci altceva decat sa te gandesti la el.
Exista doua "metode" care la mine au functionat:
- timpul; in sensul ca nu tb sa te astepti sa uiti de el peste noapte si nu trebuie sa disperi cand vezi ca nu se intampla asta; in felul asta doar iti reimprospatezi rana over and over again.
- sa iti concentrezi atentia pe altceva si pe altcineva;

Eu cred ca nu poti sa uiti un tip cu adevarat decat in momentul in care simti ceva mai puternic pentru altcineva. So... planul ar fi mai intai sa iti recapeti stima si increderea in tine: incearca sa fii mai buna pe toate planurile. Lucreaza mai mult, invata mai mult, aranjeaza-te si fa o schimbare de look, incearca sa te imbunatatesti pentru tine insati, nu pentru altcineva. Si vei vedea ca te vei simti m bine. Si la un moment dat vei intalni un tip care sa iti placa, concentreaza-ti atentia pe el. Dar NU pentru ca sa il faci gelos pe fostul. Nu fii cu un tip decat daca chiar iti place de el, nu de amorul artei. Accepta faptul ca inca nu l-ai uitat pe fostul si ca e firesc sa te m gandesti la el din cand in cand.. dar iesi la date-uri, simte-te bine, nu te izola in casa cautandu-l pe facebook. Concentreaza-te pe alt tip mai compatibil. Let your ex go. Si apoi vei vedea. Era o vorba pe net: "If you love something enough, let it go free. If it doesn't return, it was never meant to be." Daca fostul tau prieten chiar te-a iubit si ai lasat o urma in sufletul lui, se va intoarce la tine. Daca nu, nu. Si tu vei intalni pe cineva care sa te respecte si sa te iubeasca asa cum meriti

Nadzieja
Postat pe 25 Septembrie 2011 12:58
Atunci cand ai vorbit cu el i-ai explicat care sunt sentimantele tale? Spune-i cum stau lucrurile si ce iti doresti tu... Si nu lasa prea mult timp sa treaca pentru a face asta pentru ca apoi s-ar putea si fie prea tarziu....
MimiMihaela
Postat pe 25 Septembrie 2011 16:59
Mie nu mi se pare ca vrei sa il uiti.... ci ca il vrei inapoi :|
MimiMihaela
Postat pe 25 Septembrie 2011 17:01
Incearca sa gasesti pe altcineva, o iubire noua repara inima franta.Faptul ca este cu alta inseamna ca a vrut doar o relatie pana sa termine facultatea, si asta a si obtinut.
Maya14
Postat pe 25 Septembrie 2011 18:39
O partida cu o alta persoana si iti vei da seama ca nu e singurul care poate fi Fat Frumosul tau...
Leonard9208
Postat pe 25 Septembrie 2011 20:16
Este trist ca lucrurile se mai intampla asa. Da, cateodata jocul de-a despartirea poate conduce la intarirea relatiei, mai ales pt ca in acel moment partenerii constientizeaza cam ce inseamna unul pt celalalt, poate mai si schimba cateva vorbe despre lucrurile nespuse dintre ei , si la final ........ bomboana de pe tort ......sexul de impacare ! Dar e un joc periculos si dureros , mai ales daca unul din parteneri are ceva dubii sau nemultumiri privind relatia. Se va rupe de cuplu. Ce poti face? Nu prea multe, zic eu. Ori stai deoparte complet (suferi si poate si uiti dupa o vreme), ori incerci din cand in cand sa-i "sari" in fata, adica sa va intersectati si poate, poate (cu muuuulllttt noroc) s-o drege treaba. Dar Nu te umili!
Totusi cred ca , din nefericire, ar trebui sa tragi aer in piept si sa mergi pe drumul tau mai departe. Stiu ca te doare, constientizez ca sfaturile logice nu fac doi bani fata de ce in sufletul tau acum , dar .......nu ai de ales. Invata ce este de invatat din asta si mergi mai departe !!!!
lazar7
Postat pe 24 Octombrie 2011 08:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imi e groaznic de greu 86 De la: andrea_m 17 Iulie 2011 01:31
despartire... 11 De la: angels2008a 25 Februarie 2009 12:28
nu as fi crezut.. 8 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 14:13
motiv de ingrijorare... 8 De la: Ame_ly 23 Aprilie 2011 19:20
cum ne facem copii sa inteleaga ca uneori parintii nu mai pot locuii impreuna? 8 De la: marco918 8 Martie 2010 01:57