Setari Cookie-uri

Solutie impotriva acneei!

pentru tenul cu probleme poti folosi o data pe saptamana o masca din 3 pastile de aspirina netamponata puisata si frecata cu o lingurita de miere apoi aplici pe fata curata cam 20-30 min , daca o tii si mai mult e si mai bn
kudika421834
Postat pe 4 Octombrie 2011 14:23
pentru exloliere poti folosi malai amestecat cu o lingurita de miree si masezi usor fata , poti folosi de doaua ori pe saptamana
kudika421834
Postat pe 4 Octombrie 2011 14:25
buna!
pentru tenul acneic nu este recomandat sa iti faci aceasta exfoliere cu malai pentru ca malaiul este mult prea abraziv pentru fata si nu trebuie folosit pe nici un fel de ten decat pe corp pe tenul acneic se vor face numai peelinguri enzimatice acestea fiind cel mai bine agreate de tenul acneic pentru ca va curata fata si va elimina celulele moarte fara sa irite si papulele(cosuri) si in plus exfolierea cu malai este dureroasa pe un ten acneic.
Este adevarat ca acidul salicilic din aspirina se foloseste in terapiile de ten acneic dar nu aspirina. Aceasta nu va face decat sa usuce pielea si in acest caz nu asta ne dorim pentru ca vom avea pielea uscata o perioada scurta si apoi vom avea o hipersecretie de sebum ce va duce la aparitia unor noi papule.
Tenul acneic este un ten complex ce are nevoie de multa ingrijire si daca se aplica si tratamente necorespunzatoare vom avea mai mult de suferit.
Daca mai aveti intrebari le astept cu drag!
kudika448869
Postat pe 9 Octombrie 2011 01:33
1-Spalati-va zilnic de doua -trei ori /zi cu sapun lichid (ON-LINE intimate care gel) sau cu un sapun emolient (Dove,Fa,Protex), 2-seara inainte de culcare stergeti-va bine tenul cu o solutie antiacneica tip Tarr, 3- Abtineti-va sa consumati grasimi , lactate medii sau grase,paine alba ,dulciuri si bauturi racoritoare (exceptie cele no-sugar), mezeluri grase,precum si alimente prajite de orice fel. Pentru cosurile si acneele deja dezvoltate, incercati sa le curatati de continutul purulent dupa o baie de aburi de musetel (lasarea lor sa se usuce sau vindece singure face ca continutul lor sa iasa intr-o noua eruptie dintr-o alta locatie),dupa care succesiv aplicati-le pe suprafata o picatura de ATZERBINE(se scrie Acerbine 2/1 spray ) si Baneocin pulbere .Sper ca sugestia mea sa va fie de ajutor .
crysis
Postat pe 9 Octombrie 2011 10:05
Buna,
Recomand o masca folosita cel putin o saptamana zilnic din:ceapa data pe razatoarea mica,la care se adauga ulei de masline presat la rece ,atat cat sa fie o pasta care se intinde pe fata.Dupa vreo zece minute se spala fata cu apa calduta.Este indicat sa se faca aceasta masca seara pentru a nu spala fata cu sapun sau altceva datorita mirosului.Adevarat,este singurul inconvenient major pentru unele persoane,dar merita.In plus este natural si nu dauneaza cu nimic(probat de mine si a functionat).
Va doresc numai bine si un ten curat !
kabea
Postat pe 9 Octombrie 2011 10:46
Eu folosesc Zineryt.Este singurul care m-a ajutat.Mi-am facut cred ca 100 de masti si nimic.Nu am multe cosuri doar cateva pe frunte si unul- doua ratacite pe fata dar ma disperau.In doua zile am scapat cu Zineryt.Si pont pt cei, cele care vor sa cumpere Zineryt: Eu l-am luat de pe okazii cu 20 lei.Acum e si la 18 si la 17 lei.
cosminutza_21
Postat pe 9 Octombrie 2011 12:11
Tot ce spuneti poate ajuta la tratarea efectului - adica bubele. Dar nu impiedica reaparitia lor.
Trebuie gasita cauza - de ce tot apar? De obicei e ceva intern, de alimentatie sau hormonal.
Poate fi o problema de toxine: corpul nu poate sa le elimine si de aceea trebuie ajutat. Luati de la plafar sau de la magazine naturiste pastile de pelin, nuca neagra si ulei de canepa. Ajuta foarte bine la dezintoxicare.
greencat
Postat pe 17 Octombrie 2011 13:50
apa termala face minuni pentru acnee sa stiti;)
ancaconstantin
Postat pe 20 Octombrie 2011 12:06
De la: ancaconstantin, la data 2011-10-20 12:06:37apa termala face minuni pentru acnee sa stiti;)


Hai lasa, pe bune?!

doi_ochi_caprui
Postat pe 20 Octombrie 2011 12:36
Apa termala?? La mine nu a avut niciun rezultat..
GeorgianaBB
Postat pe 20 Octombrie 2011 22:32
De la: GeorgianaBB, la data 2011-10-20 22:32:55Apa termala?? La mine nu a avut niciun rezultat..

E normal.E doar o simpla apa termala, nu poate face mai nimic impotriva acneei.
doi_ochi_caprui
Postat pe 22 Octombrie 2011 12:21
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-22 12:21:21
De la: GeorgianaBB, la data 2011-10-20 22:32:55Apa termala?? La mine nu a avut niciun rezultat..

E normal.E doar o simpla apa termala, nu poate face mai nimic impotriva acneei.

Ba nu e adevarat.Are efect.Dupa folosirea ei iti vine mintea la cap si folosesti tratamente corecte , adecvate pentru problema respectiva.
PRALEA_
Postat pe 22 Octombrie 2011 15:36
De la: PRALEA_, la data 2011-10-22 15:36:58
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-22 12:21:21
De la: GeorgianaBB, la data 2011-10-20 22:32:55Apa termala?? La mine nu a avut niciun rezultat..

E normal.E doar o simpla apa termala, nu poate face mai nimic impotriva acneei.

Ba nu e adevarat.Are efect.Dupa folosirea ei iti vine mintea la cap si folosesti tratamente corecte , adecvate pentru problema respectiva.


Asa da!
doi_ochi_caprui
Postat pe 22 Octombrie 2011 17:11
POTI INCERCA Ulei Baza Krautergarden - Avocado, la baiatul meu a dat rezultate
kudika511699
Postat pe 24 Februarie 2012 15:45
Nu m-a ajutat nimic altceva in afara de mibazon. Este un unguent pt uz veterinar care la mine a facut minuni. Nu aveam multe cosuri, dar alea care le aveam nu treceau cu nimic. In sf mi-am luat mibazon si imi trec chiar si petele. Singurul inconvenient este ca iti cam astupa porii si mi-au aparut cateva cosuri in piele dar se scot usor asa ca e bine.
cosminutza_21
Postat pe 24 Februarie 2012 18:00
Si eu am avut si am probleme cu acneea de aproximativ 2 ani. La inceput am crezut ca nu este nimic serios, doar ceva de la menstruatie, dupa au inceput sa apara din ce in ce mai multe cosuri si toate au lasat semne in urma lor (aveam 14 ani cand au inceput problemele). Apoi, am descoperit ca am un chist la ovare si am dedus ca de acolo provin problemele si orice masca sau orice tratament(am incercat zynerit, niste antibiotice prescrise de dermatolog, brevoxyl s.a) nu functiona. Dupa ce am scapat de chist(cu ajutorul anticonceptionalelor prescrise de doctorul meu) incet incet au disparut si problemele cu acneea. Aveam doar cateva semne si imi aparea cate 1-2 inainte de menstruatie, dar eram extrem de fericita. Acum 1 saptamana am facut rubeola, iar problemele au inceput iar(mie imi ies cosuri doar in obraji) si pe obrazul stang m-am umplut iar de cosuri. Ma simt ingrozitor, am incercat sa beau cat de multa apa am putut, rutina de ingrijire este aceiasi ca si inainte de rubeola, dar stiti bine ca senzatia pe care o ai cand te uiti in oglinda este ingrozitoare. ce alte produse ati mai incercat voi si au functionat?
kudika432427
Postat pe 1 Aprilie 2012 23:11
Eu folosesc un produs destul de la indemana si care este si eficient pentru mine.
Se numeste Dermacol AcneClear Moisturising Gel-Cream, este special creata ca sa nu blocheze porii este antiseptica si dezinfectanta.
Voi ce altceva mai folositi?
AncaDiaconu
Postat pe 11 Aprilie 2012 18:32
Va recomand gama PURITY de la DR TEMT, au vreo 10 produse antiacnee, poti alege de la sapun pana la fiole
kudika_7190
Postat pe 12 Mai 2012 08:52
De la: kudika_7190, la data 2012-05-12 08:52:58Va recomand gama PURITY de la DR TEMT, au vreo 10 produse antiacnee, poti alege de la sapun pana la fiole




am voie sã vã recomand ºi eu ceva ?
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 12 Mai 2012 09:07
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-12 09:07:48
De la: kudika_7190, la data 2012-05-12 08:52:58Va recomand gama PURITY de la DR TEMT, au vreo 10 produse antiacnee, poti alege de la sapun pana la fiole




am voie sã vã recomand ºi eu ceva ?


Buna dimineata, Riga !
Am citit peste tot pe forum de atatea creme ce folosesc fetele noastre moderne. Pacat ca nu mai stie lumea de metodele naturiste ale bunicii ( o masca de castravete crud pe fata face minuni , de exemplu ) sau miere cu tarate. Eu zic ca ar trebui sa ne intoarcem la natura, la ce ne ofera ea.
GHEISA_
Postat pe 12 Mai 2012 09:19
De la: GHEISA_, la data 2012-05-12 09:19:45
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-12 09:07:48
De la: kudika_7190, la data 2012-05-12 08:52:58Va recomand gama PURITY de la DR TEMT, au vreo 10 produse antiacnee, poti alege de la sapun pana la fiole




am voie sã vã recomand ºi eu ceva ?


Buna dimineata, Riga !
Am citit peste tot pe forum de atatea creme ce folosesc fetele noastre moderne. Pacat ca nu mai stie lumea de metodele naturiste ale bunicii ( o masca de castravete crud pe fata face minuni , de exemplu ) sau miere cu tarate. Eu zic ca ar trebui sa ne intoarcem la natura, la ce ne ofera ea.



aha...m-ai prins...gheiºo...la masca de castravete mã gândeam ºi io...be sure
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 12 Mai 2012 09:58
cred ca tratamentul cel mai bun pentru acnee (si de altfel orice problema cu pielea) este cel dat de un medic dermatolog. persoanelor interesate le pot recomanda o dr foarte buna, o cheama Monica Darmanescu si o gasiti la delta hospital.
maria_popescu2011
Postat pe 14 Mai 2012 03:29
Mie mi-a mers foarte bine, atat la reducerea cosurilor cat si la hidratarea fetei, crema cu nectar de gutuie, de la elmiplant, amestecata cu 5 ml ulei de migdale, presat la rece.
kudika_19970
Postat pe 5 Noiembrie 2012 18:37
Un alt produs foarte bun este asta: http://track.derminax.ro/product/Derminax/?pid=123&uid=1419 curata tenul destul de repede.
Diana20252
Postat pe 9 Noiembrie 2012 14:46
sunt farmacii care fac produse pentru cosuri in laboratoare proprii. te duci la farmacie iar farmacistul in functie de tenul pe care-l ai iti face o crema speciala pentru tine. mie mi-a luat puroiul dintr-un cos (stiu ca suna urat) si mi-a facut tratament. a dat rezultate, numai ca acum crema asta a devenit crema mea zilnica, mi-e frica sa folosesc alta, nu mai vreau cosuri pe fata :(
kudika_20652
Postat pe 9 Noiembrie 2012 15:26
pentru tratarea acneei va recomand sapunul cu lapte de capra

http://www.epilatpro.ro/sapun-lapte-capra

http://sapunpro.ro/
kudika_21276
Postat pe 3 Decembrie 2012 13:07
Va recomand o solutie handmade din ingrediente naturale, alese special pentru a ajuta tenul cu probleme:

http://www.handmadesisterbeauty.blogspot.ro/2013/05/palmarosa-si-chimenul-iti-resusciteaza.html
si
http://www.handmadesisterbeauty.blogspot.ro/2013/05/serul-cu-chimen-negru-si-neem-spaima.html.
HandmadeSister
Postat pe 13 Mai 2013 16:38
Exista foarte multe remedii care pretind ca pot vindeca definitiv acneea, dar foarte multe dintre ele se dovedesc a avea doar un efect temporar. Dupa ce te bucuri ca ai mai scapat in sfarsit de acnee, ea reapare intr-un mod si mai vulgar.
Exact asa am patit eu.Am pierdut timp si bani pe la zeci de cabinete. Fiecare dermatolog imi recomanda altceva si asa m-am trezit tot incercand la creme. Acum m-am decis sa-mi caut singura un remediu pt boala asta. Momentan am aflat un produs naturist numit Derminax. O sa mai caut date desore el si poate o sa iau o cutie.
kudika_930306
Postat pe 8 August 2013 15:13
Da pan ala urma e si asta o solutie. Sa cauti singura un produs care sa te ajute sa scapi de cosuri. Daca o sa si reusesti atunci e super fain!
Partea faina e ca in zilele noastre internetul are destule informatii incat sa te ajute sa gasesti un produs eficient si care sa nu iti genereze efecte adverse!
kudika_931294
Postat pe 19 August 2013 10:05
Ati incercat cu Mibazon ? Eu nu am probleme , dar imi spunea medicul veterinar , ca multa lume cumpara crema asta pentru a se trata de acnee. De fapt e o crema pe baza de 3 antibiotice pentru uz veterinar.
Rotty_
Postat pe 19 August 2013 10:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa scap de gusa! 3 De la: kudika224094 8 Noiembrie 2010 11:06
Produse BIO 1 De la: radu 6 Octombrie 2008 11:12
ApiCompleX 1 De la: ApiCompleX 27 August 2011 13:28
Vopsea de par 2 De la: kudika340283 14 Decembrie 2010 09:04
vestimentatie 1 De la: elena_mihaela 28 Ianuarie 2011 14:45