Setari Cookie-uri

Pot primi un sfat?

Buna,

Am si eu nevoie de un sfat, as prefera de la barbati, pentru ca ma intereseaza un punct de vedere al lor in special, dar orice sfat e binevenit... Si daca se poate, fara mistouri... Am avut si eu o relatie de aproape 2 ani. Ne iubeam f mult, totul era ok. Apoi au inceput problemele: am fost data afara de la job, nu mi-am putut gasi altceva de lucru, ne-au presat foarte mult datoriile... Intr-un final, mi s-a oferit un job f bun in alt oras, la 500 km distanta de orasul in care locuiam cu el. Si am fost nevoita sa accept. El a fost, de fapt cel care m-a convins sa plec, spunandu-mi ca se va muta si el. dupa vreo 2 sapt, s-a razgandit. Dupa o luna, s-a despartit de mine, spunand ca nu poate sa renunte la facultate si la toata viata lui acolo. Si nu poate nicicum sa duca o relatie la distanta, pentru ca imi simte lipsa foarte tare, nu mai poate dormi, nu mai mananca; pur si simplu nu mai poate continua asa. Ne-am despartit... A continuat sa ma sune, sa imi spuna cat de mult ma iubeste, ca daca ajungem iar sa fim impreuna vom avea o familie. Intre timp(cel putin asa stiu eu) s-a combinat cu alta. Mi-a spus chiar el ca simte nevoie sa auda o vorba buna, sa aiba partenera de pat. Vroia de fapt o persoana care sa nu il streseze si pe la care sa mai inopteze cand simte nevoia. In momentul in care mi-a spus ca este cu ea, i-am cerut sa nu ma mai sune, sa ma lase in pace, pentru ca nu putea sa suport gandul, durea prea tare. Din momentul acela, a inceput sa imi trimita mesaje, offline-uri pe mess, mail-uri (nu i-am rasp la miciunul dintre ele) prin care ma ruga sa nu ii iau macar vocea mea, sa il las macar atat sa auda...
Dupa inca o luna, si-a lasat tot si s-a mutat in oarsul in care sunt eu, pentru a se lupta sa ma racastige. In acest moment suntem iar impreuna, dar nu pot sa scap de obsesie femeii cu care a fost, de obsesia ca m-a parasit ca sa fie cu ea si ca va face din nou acest lucru. Sunt aproape convinsa ca, de fapt ea a fost motivul despartirii, dar el nu recunoaste acest lucru.
Credeti ca efortul pe care l-a facuteste suficient pentru a-l ierta? Cum as putea sa privesc spre viitor si sa ma bucur ca suntem iar impreuna? Cum pot sa il cred ca acum are cele mai serioase intentii?

Merci mult!
Dadutza
Postat pe 27 Septembrie 2011 10:38
lipeste-l de tine cu super glue sau pune-i o lesa cu coada lunga ca la caini
Indiana_Jones
Postat pe 27 Septembrie 2011 10:42
hmmm, vroiam sfat fara misto, dar merci oricum
Dadutza
Postat pe 27 Septembrie 2011 10:46
imatur!
kiss_my_ass
Postat pe 27 Septembrie 2011 10:48
pai deja l-ai crezut ca are cele mai bune intentii,ca sunteti iar impreuna...in rest,poate fi cu oricare,nu numai cu aia,asa ca daca l-ai acceptat nu mai ai nici o posibilitate cu exceptia solutiei de mai sus
Indiana_Jones
Postat pe 27 Septembrie 2011 10:49
Suntem oarecum impreuna, dar nu cum eram. Pana la urma suntem toti oameni si fiecare facem greseli. Depinde cum ni le asumam. Nu vreau sa ii caut scuze, ci vreau sa expun situatia asa cum este.
As vrea sa fie totul frumos si roz, dar nu are cum... Nu stiu daca mai pot avea incredere in el. Asta este problema mea. In momentul asta el ar face orice sa fie asa cum era. M-a cerut de sotie, dar nu pot sa iau decizii radicale in situatia asta.
Dadutza
Postat pe 27 Septembrie 2011 10:54
De la: Dadutza, la data 2011-09-27 10:38:47Buna,

Am si eu nevoie de un sfat, as prefera de la barbati, pentru ca ma intereseaza un punct de vedere al lor in special, dar orice sfat e binevenit... Si daca se poate, fara mistouri... Am avut si eu o relatie de aproape 2 ani. Ne iubeam f mult, totul era ok. Apoi au inceput problemele: am fost data afara de la job, nu mi-am putut gasi altceva de lucru, ne-au presat foarte mult datoriile... Intr-un final, mi s-a oferit un job f bun in alt oras, la 500 km distanta de orasul in care locuiam cu el. Si am fost nevoita sa accept. El a fost, de fapt cel care m-a convins sa plec, spunandu-mi ca se va muta si el. dupa vreo 2 sapt, s-a razgandit. Dupa o luna, s-a despartit de mine, spunand ca nu poate sa renunte la facultate si la toata viata lui acolo. Si nu poate nicicum sa duca o relatie la distanta, pentru ca imi simte lipsa foarte tare, nu mai poate dormi, nu mai mananca; pur si simplu nu mai poate continua asa. Ne-am despartit... A continuat sa ma sune, sa imi spuna cat de mult ma iubeste, ca daca ajungem iar sa fim impreuna vom avea o familie. Intre timp(cel putin asa stiu eu) s-a combinat cu alta. Mi-a spus chiar el ca simte nevoie sa auda o vorba buna, sa aiba partenera de pat. Vroia de fapt o persoana care sa nu il streseze si pe la care sa mai inopteze cand simte nevoia. In momentul in care mi-a spus ca este cu ea, i-am cerut sa nu ma mai sune, sa ma lase in pace, pentru ca nu putea sa suport gandul, durea prea tare. Din momentul acela, a inceput sa imi trimita mesaje, offline-uri pe mess, mail-uri (nu i-am rasp la miciunul dintre ele) prin care ma ruga sa nu ii iau macar vocea mea, sa il las macar atat sa auda...
Dupa inca o luna, si-a lasat tot si s-a mutat in oarsul in care sunt eu, pentru a se lupta sa ma racastige. In acest moment suntem iar impreuna, dar nu pot sa scap de obsesie femeii cu care a fost, de obsesia ca m-a parasit ca sa fie cu ea si ca va face din nou acest lucru. Sunt aproape convinsa ca, de fapt ea a fost motivul despartirii, dar el nu recunoaste acest lucru.
Credeti ca efortul pe care l-a facuteste suficient pentru a-l ierta? Cum as putea sa privesc spre viitor si sa ma bucur ca suntem iar impreuna? Cum pot sa il cred ca acum are cele mai serioase intentii?

Merci mult!


Mereu am spus ca relatiile in care partenerii se afla la distanta unul fata de celalalt, nu au trainicie si nu sunt de durata!Nu-l poti condamna pe fostul iubit pentru ca nu a suportat si nu a rezistat unui astfel de tip de relatie!Sunt foarte putini barbati cu astfel de tarie de caracter!Priveste ca fiind normala legatura sezoniera,pe care a avut-o cu cealalta femeie,barbatii nu pot rezista fara femei langa ei,decat daca s-au reprofilat pe categoria "barbati"!Faptul ca iubitul tau a rupt orice legatura cu trecutul ,s-a mutat in aceeasi localitate cu tine si a reusit sa te recastige,nu poate fi decat o bila alba pentru el!Poate ca te iubeste cu adevarat si vrea sa va traiti iubirea conform sentimentelor ce va leaga!Eu,daca as fi in locul tau,l-as mai tine in suspans,nu i-as da un raspuns concret,l-as mai "fierbe" nitel,lipsa incertitudinii ii ucide pe barbatii instabili sentimental si nu pot sa fie prefacuti prea mult timp!Lasati-va timp pentru a se maturiza relatia dintre voi,tu nu fi paranoica,nici geloasa,accepta realitatea asa cum este ea,nu ai pentru ce sa-l ierti,nu a rezistat departe de tine si a procedat in consecinta!Ar trebui sa te bucure faptul ca a revenit la tine,nu va ramane de facut decat sa vedeti cum evolueaza lucrurile ,dar fii ,totusi,circumspecta!
RAINBOWLADY
Postat pe 27 Septembrie 2011 11:25
De la: kudika421339, la data 2011-09-27 11:25:31
De la: Dadutza, la data 2011-09-27 10:38:47Buna,

Am si eu nevoie de un sfat, as prefera de la barbati, pentru ca ma intereseaza un punct de vedere al lor in special, dar orice sfat e binevenit... Si daca se poate, fara mistouri... Am avut si eu o relatie de aproape 2 ani. Ne iubeam f mult, totul era ok. Apoi au inceput problemele: am fost data afara de la job, nu mi-am putut gasi altceva de lucru, ne-au presat foarte mult datoriile... Intr-un final, mi s-a oferit un job f bun in alt oras, la 500 km distanta de orasul in care locuiam cu el. Si am fost nevoita sa accept. El a fost, de fapt cel care m-a convins sa plec, spunandu-mi ca se va muta si el. dupa vreo 2 sapt, s-a razgandit. Dupa o luna, s-a despartit de mine, spunand ca nu poate sa renunte la facultate si la toata viata lui acolo. Si nu poate nicicum sa duca o relatie la distanta, pentru ca imi simte lipsa foarte tare, nu mai poate dormi, nu mai mananca; pur si simplu nu mai poate continua asa. Ne-am despartit... A continuat sa ma sune, sa imi spuna cat de mult ma iubeste, ca daca ajungem iar sa fim impreuna vom avea o familie. Intre timp(cel putin asa stiu eu) s-a combinat cu alta. Mi-a spus chiar el ca simte nevoie sa auda o vorba buna, sa aiba partenera de pat. Vroia de fapt o persoana care sa nu il streseze si pe la care sa mai inopteze cand simte nevoia. In momentul in care mi-a spus ca este cu ea, i-am cerut sa nu ma mai sune, sa ma lase in pace, pentru ca nu putea sa suport gandul, durea prea tare. Din momentul acela, a inceput sa imi trimita mesaje, offline-uri pe mess, mail-uri (nu i-am rasp la miciunul dintre ele) prin care ma ruga sa nu ii iau macar vocea mea, sa il las macar atat sa auda...
Dupa inca o luna, si-a lasat tot si s-a mutat in oarsul in care sunt eu, pentru a se lupta sa ma racastige. In acest moment suntem iar impreuna, dar nu pot sa scap de obsesie femeii cu care a fost, de obsesia ca m-a parasit ca sa fie cu ea si ca va face din nou acest lucru. Sunt aproape convinsa ca, de fapt ea a fost motivul despartirii, dar el nu recunoaste acest lucru.
Credeti ca efortul pe care l-a facuteste suficient pentru a-l ierta? Cum as putea sa privesc spre viitor si sa ma bucur ca suntem iar impreuna? Cum pot sa il cred ca acum are cele mai serioase intentii?

Merci mult!


Mereu am spus ca relatiile in care partenerii se afla la distanta unul fata de celalalt, nu au trainicie si nu sunt de durata!Nu-l poti condamna pe fostul iubit pentru ca nu a suportat si nu a rezistat unui astfel de tip de relatie!Sunt foarte putini barbati cu astfel de tarie de caracter!Priveste ca fiind normala legatura sezoniera,pe care a avut-o cu cealalta femeie,barbatii nu pot rezista fara femei langa ei,decat daca s-au reprofilat pe categoria "barbati"!Faptul ca iubitul tau a rupt orice legatura cu trecutul ,s-a mutat in aceeasi localitate cu tine si a reusit sa te recastige,nu poate fi decat o bila alba pentru el!Poate ca te iubeste cu adevarat si vrea sa va traiti iubirea conform sentimentelor ce va leaga!Eu,daca as fi in locul tau,l-as mai tine in suspans,nu i-as da un raspuns concret,l-as mai "fierbe" nitel,lipsa incertitudinii ii ucide pe barbatii instabili sentimental si nu pot sa fie prefacuti prea mult timp!Lasati-va timp pentru a se maturiza relatia dintre voi,tu nu fi paranoica,nici geloasa,accepta realitatea asa cum este ea,nu ai pentru ce sa-l ierti,nu a rezistat departe de tine si a procedat in consecinta!Ar trebui sa te bucure faptul ca a revenit la tine,nu va ramane de facut decat sa vedeti cum evolueaza lucrurile ,dar fii ,totusi,circumspecta!
fara raspuns si suspans fuge direct la ailalta
Indiana_Jones
Postat pe 27 Septembrie 2011 11:29
Nu a fugit la ailalta, mi-a spus ca va fi langa mine de acum incolo la bine si la rau si ca va trage pentru relatia asta toata viata daca eu voi accepta ca el sa fie langa mine. Spune ca regreta foarte tare greseala facuta si ca este constient ca il poate afecta toata viata, dar ca este dispus sa traga oricat.
Dadutza
Postat pe 27 Septembrie 2011 11:46
A vrut si el o pauza,s-o f*ta pe alta pana sa se simta pregatit sa se mute in alt oras cu tine.Intre timp te cauta pe tine ca sa fie sigur ca atunci cand o sa vrea sa se intoarca o sa fii acolo sa-l astepti.
broscoiu
Postat pe 27 Septembrie 2011 12:24
Hmmm, citeam ieri pe un topic cum ca in perioada cat au fost despartiti, el a lasat pe o ea (alta) insarcinata, dupa care a revenit val vartej la prima cu cerere in casatorie si promisiuni de iubire eterna...
luchianramona
Postat pe 27 Septembrie 2011 12:52
Da, am vazut si eu ieri topicul ala... Oricum, din momentul in care a venit aici, l-am intrebat daca s-a protejat de fiecare data, macar sa stiu la ce sa ma astept. A spus ca s-a protejat. Sper ca asa si este... Chiar nu as vrea sa ma trezesc si eu cu o situatie similara.
Dadutza
Postat pe 27 Septembrie 2011 12:56
Sorry, Curcubeu, dar ei nu au avut o relatie la distanta. El a refuzat sa o insoteasca din diferite motive de el stiute. Al naibii! Acum , dupa ce si-a facut de cap, a putut sa vina dupa ea. Ma lasi????

"barbatii nu pot rezista fara femei langa ei"???? Pai daca era asa de ce nu a insotit-o??? Stii foarte bine definitia iubirii si totusi ii dai bile albe infidelului, lasului??

Stiu ca suna urat dar eu in locul ei i-as spune: " inainte sa iau o hotarare, lasa-ma sa probez si eu pe altcineva si daca nu gasesc ceva mai bun ca tine atunci ne casatorim". Sa vedem, ii convine???
ilumax_76
Postat pe 27 Septembrie 2011 12:58
De la: luchianramona, la data 2011-09-27 12:52:49Hmmm, citeam ieri pe un topic cum ca in perioada cat au fost despartiti, el a lasat pe o ea (alta) insarcinata, dupa care a revenit val vartej la prima cu cerere in casatorie si promisiuni de iubire eterna...


ce stii tu?...dragostea e oarba! copiii cu alta, infidelitati gramada, sunt vax albina pe langa o mare iubire
kiss_my_ass
Postat pe 27 Septembrie 2011 12:59
De la: ilumax_76, la data 2011-09-27 12:58:01Sorry, Curcubeu, dar ei nu au avut o relatie la distanta. El a refuzat sa o insoteasca din diferite motive de el stiute. Al naibii! Acum , dupa ce si-a facut de cap, a putut sa vina dupa ea. Ma lasi????

"barbatii nu pot rezista fara femei langa ei"???? Pai daca era asa de ce nu a insotit-o??? Stii foarte bine definitia iubirii si totusi ii dai bile albe infidelului, lasului??

Stiu ca suna urat dar eu in locul ei i-as spune: " inainte sa iau o hotarare, lasa-ma sa probez si eu pe altcineva si daca nu gasesc ceva mai bun ca tine atunci ne casatorim". Sa vedem, ii convine???


thuamneeee, ce-mi place!! credeam ca-s singura ce se gandeste la faza cu probatu!!
kiss_my_ass
Postat pe 27 Septembrie 2011 13:00
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-27 13:00:26
De la: ilumax_76, la data 2011-09-27 12:58:01Sorry, Curcubeu, dar ei nu au avut o relatie la distanta. El a refuzat sa o insoteasca din diferite motive de el stiute. Al naibii! Acum , dupa ce si-a facut de cap, a putut sa vina dupa ea. Ma lasi????

"barbatii nu pot rezista fara femei langa ei"???? Pai daca era asa de ce nu a insotit-o??? Stii foarte bine definitia iubirii si totusi ii dai bile albe infidelului, lasului??

Stiu ca suna urat dar eu in locul ei i-as spune: " inainte sa iau o hotarare, lasa-ma sa probez si eu pe altcineva si daca nu gasesc ceva mai bun ca tine atunci ne casatorim". Sa vedem, ii convine???


thuamneeee, ce-mi place!! credeam ca-s singura ce se gandeste la faza cu probatu!!


Pup si eu blondina
ilumax_76
Postat pe 27 Septembrie 2011 13:03
Ca sa iti explic de ce nu a putut sa ma insoteasca din prima... El este un copil care a crescut fara parinti, care s-a zbatut si s-a educat singur. Nu mai are parinti de la varsta de 5 ani. In momentul in care eu am plecat de langa el, s-a simtit abandonat, ca atunci cand tatal lui l-a parasit lasandu-l singur.
Din toata familia (cea pe care o cunoaste cel putin) este singurul care are studii superioare in curs. Din cauza asta nu a putut sa plece si sa isi lase studiile. Spre deosebire de restul familiei, el doreste sa realizeze ceva in viata asta. Este student cu bursa, implicat in facultate. Asta e motivul pentru care nu a putut sa plece de acolo.
Dadutza
Postat pe 27 Septembrie 2011 13:05
De la: ilumax_76, la data 2011-09-27 13:03:13
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-27 13:00:26
De la: ilumax_76, la data 2011-09-27 12:58:01Sorry, Curcubeu, dar ei nu au avut o relatie la distanta. El a refuzat sa o insoteasca din diferite motive de el stiute. Al naibii! Acum , dupa ce si-a facut de cap, a putut sa vina dupa ea. Ma lasi????

"barbatii nu pot rezista fara femei langa ei"???? Pai daca era asa de ce nu a insotit-o??? Stii foarte bine definitia iubirii si totusi ii dai bile albe infidelului, lasului??

Stiu ca suna urat dar eu in locul ei i-as spune: " inainte sa iau o hotarare, lasa-ma sa probez si eu pe altcineva si daca nu gasesc ceva mai bun ca tine atunci ne casatorim". Sa vedem, ii convine???


thuamneeee, ce-mi place!! credeam ca-s singura ce se gandeste la faza cu probatu!!


Pup si eu blondina


pupa ca tare-i mai place!
kiss_my_ass
Postat pe 27 Septembrie 2011 13:06
Intr-adevar, iubirea este oarba. Istoria demonstreaza ca de cele mai multe ori iubim orbeste pe cineva si ne culcam cu altcineva din cauza orbirii. Interesant este daca el are simtul moral nu este orb, si iubirea aceea colaterala mama, suficient de oarba sau macar proasta si sa-i mai faca vreo doi copii pana cand tipul se hotaraste fortat de imprejurari sa ajunga dictator pe o insula din oceanul inghetat de Nord.Avantajul este ca pinguinesele sau pinguinele chiar daca au doua picioare, nu se culca cu orice necunoscut, pana cand acesta nu face ca un magarus.
kudika023770
Postat pe 27 Septembrie 2011 13:08
De la: Dadutza, la data 2011-09-27 13:05:57Ca sa iti explic de ce nu a putut sa ma insoteasca din prima... El este un copil care a crescut fara parinti, care s-a zbatut si s-a educat singur. Nu mai are parinti de la varsta de 5 ani. In momentul in care eu am plecat de langa el, s-a simtit abandonat, ca atunci cand tatal lui l-a parasit lasandu-l singur.
Din toata familia (cea pe care o cunoaste cel putin) este singurul care are studii superioare in curs. Din cauza asta nu a putut sa plece si sa isi lase studiile. Spre deosebire de restul familiei, el doreste sa realizeze ceva in viata asta. Este student cu bursa, implicat in facultate. Asta e motivul pentru care nu a putut sa plece de acolo.


si totusi ce vrei de la noi? sa te convingem ca-i baiat bun sau ce? ai venit c-o problema, ti s-a raspuns, fiecare dupa cum il taie capul, dar vad ca nimic nu-i pe placul tau! fa-i cum te taie capul numa ca te rog eu sa nu revii cu un alt topic in care plangi cu lacrimi de corcodil ca soarta cea rea v-a fost potrivnica si v-a despartit din nou iar el, neantelesul, lipsitul de afectiune a trebuit sa-si gaseasca o alta fusta sub care sa se adaposteasca cat timp voi ati fost despartiti iar dupa ceva timp a realizat ca a gresit si s-a intors la tine, hotarat sa te cucereasca asa cum a facut-o intaias pentru prima oara deci da este baiat bun!
kiss_my_ass
Postat pe 27 Septembrie 2011 13:11
De la: kudika023770, la data 2011-09-27 13:08:37Intr-adevar, iubirea este oarba. Istoria demonstreaza ca de cele mai multe ori iubim orbeste pe cineva si ne culcam cu altcineva din cauza orbirii. Interesant este daca el are simtul moral nu este orb, si iubirea aceea colaterala mama, suficient de oarba sau macar proasta si sa-i mai faca vreo doi copii pana cand tipul se hotaraste fortat de imprejurari sa ajunga dictator pe o insula din oceanul inghetat de Nord.Avantajul este ca pinguinesele sau pinguinele chiar daca au doua picioare, nu se culca cu orice necunoscut, pana cand acesta nu face ca un magarus.


eu cred ca-s gaste nu pinguinese!
kiss_my_ass
Postat pe 27 Septembrie 2011 13:13
De la: Dadutza, la data 2011-09-27 13:05:57Ca sa iti explic de ce nu a putut sa ma insoteasca din prima... El este un copil care a crescut fara parinti, care s-a zbatut si s-a educat singur. Nu mai are parinti de la varsta de 5 ani. In momentul in care eu am plecat de langa el, s-a simtit abandonat, ca atunci cand tatal lui l-a parasit lasandu-l singur.
Din toata familia (cea pe care o cunoaste cel putin) este singurul care are studii superioare in curs. Din cauza asta nu a putut sa plece si sa isi lase studiile. Spre deosebire de restul familiei, el doreste sa realizeze ceva in viata asta. Este student cu bursa, implicat in facultate. Asta e motivul pentru care nu a putut sa plece de acolo.

Asta e un lucru bun ca vrea sa faca ceva in viata, dar tot nu m-am lamurit pe deplin, venind dupa tine inseamna ca a renuntat la facultate ?
luchianramona
Postat pe 27 Septembrie 2011 13:17
De la: Dadutza, la data 2011-09-27 10:54:22 M-a cerut de sotie, dar nu pot sa iau decizii radicale in situatia asta.

inainte sau dupa ce ai deschis picioarele?
bemm
Postat pe 27 Septembrie 2011 13:17
De la: bemm, la data 2011-09-27 13:17:51
De la: Dadutza, la data 2011-09-27 10:54:22 M-a cerut de sotie, dar nu pot sa iau decizii radicale in situatia asta.

inainte sau dupa ce ai deschis picioarele?


cata rautate!!! tu nu stii ca iubirea cere sacrificii?!
kiss_my_ass
Postat pe 27 Septembrie 2011 13:22
Depinde la cine te referi. Orbirea in dragoste face uneori sa iti imaginezi o pinguinca fiind o rata sau o gasculita dar si reciproca este valabila. Uneori orbirea este atat de puternica incat unul a luat pisica drept amanta desi aia mieuna si-l zgaria de mama focului. Si acum declara ca niciodata nu a trait o noapte asa de patimasa iar zgarieturile sunt dovada certa ca aventura a fost reala.Mai ales ca a trebuit nevasta-sa sa-l tamponeze cu iod.
kudika023770
Postat pe 27 Septembrie 2011 13:23
Oameni buni, vroiam un sfat... Incercam sa prezint situatia asa cum a fost. Eram curioasa de sfaturi mature. Vroiam sa vad un punct de vedere din partea masculina...

Daca nu iti place topicul, nu e nevoie sa il citesti, sau nu e nevoie sa il comentezi
Dadutza
Postat pe 27 Septembrie 2011 13:24
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-27 13:22:21
De la: bemm, la data 2011-09-27 13:17:51
De la: Dadutza, la data 2011-09-27 10:54:22 M-a cerut de sotie, dar nu pot sa iau decizii radicale in situatia asta.

inainte sau dupa ce ai deschis picioarele?


cata rautate!!! tu nu stii ca iubirea cere sacrificii?!

departe de mine acest gand! bonjur madame!
bemm
Postat pe 27 Septembrie 2011 13:29
De la: Dadutza, la data 2011-09-27 13:05:57Ca sa iti explic de ce nu a putut sa ma insoteasca din prima... El este un copil care a crescut fara parinti, care s-a zbatut si s-a educat singur. Nu mai are parinti de la varsta de 5 ani. In momentul in care eu am plecat de langa el, s-a simtit abandonat, ca atunci cand tatal lui l-a parasit lasandu-l singur.
Din toata familia (cea pe care o cunoaste cel putin) este singurul care are studii superioare in curs. Din cauza asta nu a putut sa plece si sa isi lase studiile. Spre deosebire de restul familiei, el doreste sa realizeze ceva in viata asta. Este student cu bursa, implicat in facultate. Asta e motivul pentru care nu a putut sa plece de acolo.

buna
parerea mea e ca exact cum spunea cineva pe aici "a vrut si el o pauza sa o sparga nitelus pe aia "dar gandul tot la tine ii era.a vrut si el sa mai vada inca o pi...daca e tot pe verticala si are falci...
dupa cum zici ca nu are parinti si a ajuns sa fie la facultate si cu bursa...e un element bun,merita sa investesti in el,dar...totusi trebuie sa fii circumspecta.
daca drumul lui se v-a intersecta cu o alta "mai deocheata"s-ar putea ca iar sa vrea sa-si incerce pistolul daca mai trage pe foc automat.
de apreciat este faptul ca ti-a spus despre relatie si asta poate fi un punct in favoarea lui.
se putea cupla si sa nu-ti zica nimic...deci eu consider ca a fost si este sincer in ce face si in ce isi propune.
parerea mea e ca merita sa-i dai o sansa
PRALEA_
Postat pe 27 Septembrie 2011 13:29
De la: Dadutza, la data 2011-09-27 13:24:40Oameni buni, vroiam un sfat... Incercam sa prezint situatia asa cum a fost. Eram curioasa de sfaturi mature. Vroiam sa vad un punct de vedere din partea masculina...

Daca nu iti place topicul, nu e nevoie sa il citesti, sau nu e nevoie sa il comentezi


aham, daca nu-ti plac raspunsurile, ocoleste-le!imi rezerv dreptul de a comenta ce vreau!
sarmanu baiat, este un sfant de baiat iar tu o catea! cum ai putut sa-l parasesti? cum ai putut sa-l trimiti in bratlele alteia? numai tu esti de vina! nici nu meriti un asemenea baiat!

acu ii mai bine?!!
kiss_my_ass
Postat pe 27 Septembrie 2011 13:30
Merci mult pentru raspuns. Ma ia si pe mine cineva in serios...
Dadutza
Postat pe 27 Septembrie 2011 13:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salut 89 De la: steffy91 24 Ianuarie 2012 16:57
ajutor umanitar 1 De la: lumi27 14 Iunie 2010 14:37
viata bate filmul 112 De la: adutzza_eu 25 Septembrie 2014 17:43
putina prietenie :) 5 De la: chocojeans 30 Iunie 2010 22:09
Terapie prin dans pentru cupluri 2 De la: Dance_with_me_studio 10 Martie 2011 23:10