Setari Cookie-uri

scoala

Scuze de deranj...as vrea sa stiu ce diferente se dau daca ma transfer din clasa a 10a semestrul 2 la alt liceu la filologie eu sunt la stiinte sociale?se da doar un test la latina sau si la romana?si imi trebuie media de cls a 9a si a 10a sau doara10a?si cum sa ma tund si sa ma vopsesc daca am parul mediu,fata ovala spr erotunda,sunt blonda(un blond inchis)si ochii verzi si magandeam sa ma tund bob mediu sau scurt si sa ma vopsesc roscata dar nush ce nuanta mi s.ar potrivi ...detalii despre bob si alte tunsori...care sunt tunsori usor si greu de intretinut...greu de intretinut este bob e adevarat?si nu cred ca mi.ar sta bine cu bretonsi cum sa scap de cosuri ca nu mai suport am peste tot am folosit multe tratamente...cat tine pubertatea asta?am si puncte albe sub piele cum sa le scot si un semn mare de la varicela(1cm)si se vad urat...parul meu e pik ondulat cum sa fie mereu drept?Multumesc mult astea sunt intrebarile(scuze ca sunt multe)dar am nevoie de ajutor.O zi buna
kudika441592
Postat pe 27 Septembrie 2011 22:18
Incearca fierul de calcat daca vrei par drept.
broscoiu
Postat pe 27 Septembrie 2011 22:58


Ce tare!Deschizi topicul pt o chestie si ceri alte chestii.De un leu, vrei cam multe.
Ti-am mai zis odata care ar fi variantele:
1)pt acnee, mergi la dermatolog, alta sansa n-ai, daca e grava situatia.
2)pt tuns si vopsit, mergi la un salon, aia acolo se pricep si te pot ajuta.

(daca n-ai bani, asta-i alta mancare de peste)
doi_ochi_caprui
Postat pe 27 Septembrie 2011 23:30
De la: kudika441592, la data 2011-09-27 22:18:41Scuze de deranj...as vrea sa stiu ce diferente se dau daca ma transfer din clasa a 10a semestrul 2 la alt liceu la filologie eu sunt la stiinte sociale?se da doar un test la latina sau si la romana?si imi trebuie media de cls a 9a si a 10a sau doara10a?si cum sa ma tund si sa ma vopsesc daca am parul mediu,fata ovala spr erotunda,sunt blonda(un blond inchis)si ochii verzi si magandeam sa ma tund bob mediu sau scurt si sa ma vopsesc roscata dar nush ce nuanta mi s.ar potrivi ...detalii despre bob si alte tunsori...care sunt tunsori usor si greu de intretinut...greu de intretinut este bob e adevarat?si nu cred ca mi.ar sta bine cu bretonsi cum sa scap de cosuri ca nu mai suport am peste tot am folosit multe tratamente...cat tine pubertatea asta?am si puncte albe sub piele cum sa le scot si un semn mare de la varicela(1cm)si se vad urat...parul meu e pik ondulat cum sa fie mereu drept?Multumesc mult astea sunt intrebarile(scuze ca sunt multe)dar am nevoie de ajutor.O zi buna

1.intreaba la liceul unde vrei sa te transferi,poate dai diferente la muzica,filozofie,chimie si geografie,de unde naiba sa stim noi astea?
2.lasa-ti parul lung si fa-te bruneta cu breton pe dreapta,sa-ti ascunzi eruptia de cosuri,pana-ti trece pubertatea
3.pune-ti lentile de contact sa se potriveasca cu noul look
4.lasa cosurile acolo,ca-ti trec singure
5.cauta-ti un iubit,Bob e foarte bun,mai ales daca e de import
6.vezi tu cum il intretii,de unde sa stim noi astea?
7.noapte buna
Indiana_Jones
Postat pe 27 Septembrie 2011 23:45
De la: kudika441592, la data 2011-09-27 22:18:41Scuze de deranj...as vrea sa stiu ce diferente se dau daca ma transfer din clasa a 10a semestrul 2 la alt liceu la filologie eu sunt la stiinte sociale?se da doar un test la latina sau si la romana?si imi trebuie media de cls a 9a si a 10a sau doara10a?si cum sa ma tund si sa ma vopsesc daca am parul mediu,fata ovala spr erotunda,sunt blonda(un blond inchis)si ochii verzi si magandeam sa ma tund bob mediu sau scurt si sa ma vopsesc roscata dar nush ce nuanta mi s.ar potrivi ...detalii despre bob si alte tunsori...care sunt tunsori usor si greu de intretinut...greu de intretinut este bob e adevarat?si nu cred ca mi.ar sta bine cu bretonsi cum sa scap de cosuri ca nu mai suport am peste tot am folosit multe tratamente...cat tine pubertatea asta?am si puncte albe sub piele cum sa le scot si un semn mare de la varicela(1cm)si se vad urat...parul meu e pik ondulat cum sa fie mereu drept?Multumesc mult astea sunt intrebarile(scuze ca sunt multe)dar am nevoie de ajutor.O zi buna



Incerc si eu sa te ajut spunandu-ti urmatoarele:
-mergi la secretariatul institutiei la care vrei sa-ti faci transferul si solicita informatiile respective.Dar nu este cam tarziu pentru asa ceva?De regula,aceste probleme se rezolva inaintea inceperii anului scolar!Si mediile de absolvire din clasele a 9-a si a 10-a,trebuie sa fie cel putin la nivelul ultimei medii de absolvire a profilului la care vrei sa te transferi.
-Esti inca o pustoaica,de ce nu-ti lasi parul in starea naturala,ai tot timpul de acum incolo,sa-l distrugi cu chimicalele continute de vopseaua de par?Poti merge la un salon de coafura si sa ceri sfaturile unui profesionist,singurul in masura sa te ajute in aceasta problema!sfatul meu este acela de a nu-ti distruge podoaba capilara de la aceasta varsta!Mai asteapta,caci nu au intrat zilele in sac!Alege ca prioritate cartea ,studiul personal,evolutia profesionala si apoi te poti deda la artificiile folosite de catre femei!
-Pubertatea este o problema delicata,fiecare persoana trece prin chinurile ei mai mult sau mai putin traumatizat.Pentru tratarea acneei poti merge la medicul dermatolog,dar nu inainte de a consulta si un medic endocrinolog,caci acneea are la baza dereglari hormonale!Si farmacia verde are tratamente naturiste pentru tratarea acestei afectiuni.
-ai parul ondulat,ti-l poti indrepta folosind placa pentru intins parul,dar aceasta implica aparitia deteriorarii firului de par,distrugerea lui,in cazul in care placa este folosita mai mult decat este necesar!Nu-ti recomand folosirea acestei placi,caci iti vei distruge parul!
-punctele albe sunt acumulari de sebum,deci este o dereglare a glandei sebacee,nu sunt periculoase,se pot extrage la cosmetica,dar tu avand aceasta predispozitie,ele pot aparea in alta zona a fetei.
-semnul lasat de varicela se poate masca prin make-up,deci poti pudra usor portiunea afectata!
RAINBOWLADY
Postat pe 28 Septembrie 2011 07:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
produse sunsilk 6 De la: incognito_cris 27 Aprilie 2015 18:16
Filosofie 20 De la: cristinxxx 21 Ianuarie 2012 21:34
Asta-i pohta ce-am pohtit:-) 51 De la: criszoe 10 Aprilie 2012 14:36
Buna. 8 De la: nicegirl 4 Iunie 2013 08:57
Frumusete - pudra de talc 1 De la: De_deea 22 Iunie 2011 23:18