Setari Cookie-uri

masaj anticlulitic

buna sunt maseur de profesie si am vazut multe discuti despre masaju anticelulitic
un masaj anticelulitic nu doare sunt anumite creme care sparge coaja de portocala si nu doare
iar daca aveti vanatai pe corp de la masaj este foarte naspa
nu mai poti face masaj si a doua oara pt ca vanataile se acentuiaza si se pot sparge vasele de sange mici
deci un masaj de celulita nu doare suntem prea avansati ca sa mai facem vanatai
si nu este permis asa ceva in salon sau in alta parte
eu va spun din experienta mea am multe cliente care vin si imi zic ca au vanatai
asa dar nu mai vaceti masaj la pers care va fac vanatai
elenatanase
Postat pe 28 Septembrie 2011 15:18


Doamne Fereste! Draga mea este trist ca in bransa aceasta exista si asemenea profesionisti ca tine. Pentru informatia ta si eu fac masaj de peste 10 ani, intre timp devenind kinetoterapeut. Sa ma ierte Dumnezeu, iti spun sincer ca eu nu m-as da pe mana ta. Si nu pentru ca nu ai da din maini cum trebuie dar esti foarte ......
In primul rand sa nu crezi ca daca ai facut un curs de masaj sau stii manevrele esti o buna profesionista. Iti dau trei sfaturi:
1.Invata sa "vorbeste" corect romaneste
2. Invata ce este celulita, pentru ca draga mea ea nu se sparge asa cum te-ai exprimat, daca vrei ma poti contacta pe adresa de e-mail elf_micut@yahoo.com si fara suparare iti explic mecanismul fiziologic prin care se formeaza aceasta celulita. Ca sa tratezi ceva trebuie sa intelegi despre ce este vorba.
3. Nu exista creme care "sparg coaja de portocala" . De fapt fara a te dezamagi te anunt ca nu exista creme miraculoase.

Si nu ma pot abtine dar te citez "deci un masaj de celulita nu doare suntem prea avansati ca sa mai facem vanatai
si nu este permis asa ceva in salon sau in alta parte". ca sa inteleg : cu ce suntem prea avansati????? Sau te vreferi decat la tine
elf_micut
Postat pe 9 Aprilie 2012 15:35
Cateva cuvinte despre celulita si masajul anticelulitic:

"Celulita consta intr-o infiltratie cu grasime si apa a straturilor superficiale si profunde ale pielii. Desi cel mai frecvent celulita se asociaza cu obezitatea, la persoanele care depun efort fizic redus apare chiar daca nu sunt obeze. Ea se localizeaza in diferite regiuni ale corpului: ceafa, solduri si abdomen, regiunea lombara, coapse (in special in partea superioara si externa), partea de sus a bratelor, glezne, genunchi."

"Masajul poate fi inscris si intre masurile de prevenire a celulitei, dar in caz de formare a ei mai este o metoda obligatorie de tratament."

Cel mai eficient masaj anticelulitic este MASAJUL ANTICELULITIC CU BAMBUS.
Masajul anticelulitic cu bambus are caracteristici de biostimulare ºi reactivare, fiind benefic pentru microcirculaþie ºi pentru eliminarea toxinelor din corp prin dreajul limfatic.
Acestea sunt benefice atât asupra pielii, cât ºi a stratului de grãsime, reducând 4-5 cm din circumferinþa coapselor, ºoldurilor ºi a taliei, în acelaºi timp, eliminã aspectul neplãcut de coajã de portocalã si reduce vergeturile.
Rezultate ale masajului anticelulitic cu bambus:
• Netezirea ºi fermitatea pielii
• Tonifiere ºi lifting coporal
• Micºorarea circumferinþei corporale (4-5 cm) ºi accelerarea dispariþiei grãsimilor
• Diminuarea sau dispariþia celulitei, în funcþie de gradul de celulitã
• Tratarea vergeturilor
• Detoxifierea organismului
• Drenaj limfaic
• Intensificarea microcirculaþiei.
Se recomandã 2-3 ºedinþe / sãptãmânã.

P.S.: Aplaud comentariul elf_micut!

Ana-Maria L., Tehnician maseur
kudika_7383
Postat pe 14 Mai 2012 16:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta minune 3 De la: anastasia_m 6 Martie 2010 10:13
bronzarea cu henna 1 De la: kudika071984 10 Octombrie 2010 00:54
Gambe inestetice 4 De la: kudika410890 1 Iulie 2011 17:27
ADIO CELULITA ....LIPO M6 LPG 31 De la: b63msh 20 Aprilie 2016 12:29
aparat cellules vacum 3 De la: kudika227566 11 Iulie 2010 22:58