masaj anticlulitic

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

elenatanase Avatarul lui elenatanase

5 mesaje
Oras: galati

buna sunt maseur de profesie si am vazut multe discuti despre masaju anticelulitic
un masaj anticelulitic nu doare sunt anumite creme care sparge coaja de portocala si nu doare
iar daca aveti vanatai pe corp de la masaj este foarte naspa
nu mai poti face masaj si a doua oara pt ca vanataile se acentuiaza si se pot sparge vasele de sange mici
deci un masaj de celulita nu doare suntem prea avansati ca sa mai facem vanatai
si nu este permis asa ceva in salon sau in alta parte
eu va spun din experienta mea am multe cliente care vin si imi zic ca au vanatai
asa dar nu mai vaceti masaj la pers care va fac vanatai
Raporteaza abuz de limbaj
elf_micut Avatarul lui elf_micut

11 mesaje

Doamne Fereste! Draga mea este trist ca in bransa aceasta exista si asemenea profesionisti ca tine. Pentru informatia ta si eu fac masaj de peste 10 ani, intre timp devenind kinetoterapeut. Sa ma ierte Dumnezeu, iti spun sincer ca eu nu m-as da pe mana ta. Si nu pentru ca nu ai da din maini cum trebuie dar esti foarte ......
In primul rand sa nu crezi ca daca ai facut un curs de masaj sau stii manevrele esti o buna profesionista. Iti dau trei sfaturi:
1.Invata sa "vorbeste" corect romaneste
2. Invata ce este celulita, pentru ca draga mea ea nu se sparge asa cum te-ai exprimat, daca vrei ma poti contacta pe adresa de e-mail elf_micut@yahoo.com si fara suparare iti explic mecanismul fiziologic prin care se formeaza aceasta celulita. Ca sa tratezi ceva trebuie sa intelegi despre ce este vorba.
3. Nu exista creme care "sparg coaja de portocala" . De fapt fara a te dezamagi te anunt ca nu exista creme miraculoase.

Si nu ma pot abtine dar te citez "deci un masaj de celulita nu doare suntem prea avansati ca sa mai facem vanatai
si nu este permis asa ceva in salon sau in alta parte". ca sa inteleg : cu ce suntem prea avansati????? Sau te vreferi decat la tine
kudika_7383 Avatarul lui kudika_7383

12 mesaje
Oras: bucuresti

Cateva cuvinte despre celulita si masajul anticelulitic:

"Celulita consta intr-o infiltratie cu grasime si apa a straturilor superficiale si profunde ale pielii. Desi cel mai frecvent celulita se asociaza cu obezitatea, la persoanele care depun efort fizic redus apare chiar daca nu sunt obeze. Ea se localizeaza in diferite regiuni ale corpului: ceafa, solduri si abdomen, regiunea lombara, coapse (in special in partea superioara si externa), partea de sus a bratelor, glezne, genunchi."

"Masajul poate fi inscris si intre masurile de prevenire a celulitei, dar in caz de formare a ei mai este o metoda obligatorie de tratament."

Cel mai eficient masaj anticelulitic este MASAJUL ANTICELULITIC CU BAMBUS.
Masajul anticelulitic cu bambus are caracteristici de biostimulare i reactivare, fiind benefic pentru microcirculaie i pentru eliminarea toxinelor din corp prin dreajul limfatic.
Acestea sunt benefice att asupra pielii, ct i a stratului de grsime, reducnd 4-5 cm din circumferina coapselor, oldurilor i a taliei, n acelai timp, elimin aspectul neplcut de coaj de portocal si reduce vergeturile.
Rezultate ale masajului anticelulitic cu bambus:
Netezirea i fermitatea pielii
Tonifiere i lifting coporal
Micorarea circumferinei corporale (4-5 cm) i accelerarea dispariiei grsimilor
Diminuarea sau dispariia celulitei, n funcie de gradul de celulit
Tratarea vergeturilor
Detoxifierea organismului
Drenaj limfaic
Intensificarea microcirculaiei.
Se recomand 2-3 edine / sptmn.

P.S.: Aplaud comentariul elf_micut!

Ana-Maria L., Tehnician maseur
Cu stima, Ana-Maria L, Tenician maseur: Masajul anticelulitic cu bambus este INAMICUL NR.1 impotriva CELULITEI!