Setari Cookie-uri

Help!

Ma sfatuieste cineva? mi-am inceput viata sexuala de o luna....dupa doua saptamini de dureri...am ajuns sa nu simt nimic in timpul actului sexual....nici placere nici durere? sa fie oare ceva in neregula cu mine?
agendairina
Postat pe 29 Septembrie 2011 10:06
Da. Se intampla ca nu ai fost pregatita pt inceperea vietii sexuale. Se intampla ca ti-ai ales un partener neexperimentat in ale sexului, imatur, egoist. Asta se intampla!
ilumax_76
Postat pe 29 Septembrie 2011 10:10
de pregatita ma pregateste...sunt uda foarte tare....nu mai stiu ce sa fac :(((
agendairina
Postat pe 29 Septembrie 2011 10:23
De la: agendairina, la data 2011-09-29 10:23:00de pregatita ma pregateste...sunt uda foarte tare....nu mai stiu ce sa fac :(((


Ok. Atunci e prea...."mic"..intelegi tu.
ilumax_76
Postat pe 29 Septembrie 2011 10:33
De la: agendairina, la data 2011-09-29 10:23:00de pregatita ma pregateste...sunt uda foarte tare....nu mai stiu ce sa fac :(((



mai exerseaza,o sa reusesti pana la urma
Ame_ly
Postat pe 29 Septembrie 2011 11:14
pana la urma si sexul este o arta, nu toata lumea poate face sex asa ca in filme jumatate din placere este talent si restul exercitiu si un partener bun
yumy
Postat pe 29 Septembrie 2011 11:25
De la: agendairina, la data 2011-09-29 10:06:49Ma sfatuieste cineva? mi-am inceput viata sexuala de o luna....dupa doua saptamini de dureri...am ajuns sa nu simt nimic in timpul actului sexual....nici placere nici durere? sa fie oare ceva in neregula cu mine?



Imi exprim adeziunea la cele spuse de predecesoarele mele,adaugand faptul ,ca trebuie sa ai rabdare cu tine,debutul sexual implica durere,emotie si retinere!Nu ne spui nimic referitor la varstele voastre,este important ca macar partenerul tau sa fie experimentat in ale amorului,orice inceput de viata sexuala feminina are si o doza vremelnica, de frigiditate,stare ,ce va disparea in urma actelor repetate.Nu intra in panica postdebut pentru ca nu este cazul!Cu mult tact,intelegere,tandrete,toate venite din partea iubitului tau,vei reusi sa treci de acesi impas din viata-ti sexuala.Iubirea cu un barbat,mai ales cu cel de care esti indragostita,este unica,minunata,desavarsita!Dar ca sa traiesti astfel de clipe,trebuie sa treci de etapele intermediare ale actului sexual!Vei cunoaste placerea,o vei dori din ce in ce mai mult ,te vei pierde in imbratisarile partenerului tau si vei fi fericita,dar ai rabdare,toate vin la timpul lor,nu te speria,caci nu este nimic urat sau anormal in a face dragoste cu iubitul tau!
RAINBOWLADY
Postat pe 29 Septembrie 2011 12:03
De la: agendairina, la data 2011-09-29 10:06:49Ma sfatuieste cineva? mi-am inceput viata sexuala de o luna....dupa doua saptamini de dureri...am ajuns sa nu simt nimic in timpul actului sexual....nici placere nici durere? sa fie oare ceva in neregula cu mine?
Esti Brosco sau femeie ?
Indiana_Jones
Postat pe 29 Septembrie 2011 12:06
merci
agendairina
Postat pe 29 Septembrie 2011 12:34
eu am 22...el are 32...ne iubim si vrem sa ne casatorim...mie frica pentru ca totul este perfect si din cauza sexului sa nu-l pierd...el e deranjat de faptul ca eu nu simt nimic...
agendairina
Postat pe 29 Septembrie 2011 12:37
O luna?e prea putin stai sa vezi knd o sa treaca 4 5 6 luni si tot sa nu simti nik atunci sa ti faci 'griji'...o luna e inca prea devreme....ai rabdare
Deeliaaaa
Postat pe 29 Septembrie 2011 12:50
merci...am nevoie de pareri
agendairina
Postat pe 29 Septembrie 2011 12:52
De la: agendairina, la data 2011-09-29 12:37:36eu am 22...el are 32...ne iubim si vrem sa ne casatorim...mie frica pentru ca totul este perfect si din cauza sexului sa nu-l pierd...el e deranjat de faptul ca eu nu simt nimic...


El la 32 de ani, cred ca are desula experienta, deci, poate esti tu mai rigida, mimeaza si tu ca sa nu-l pierzi.
Incearca sa te masturbezi singura, vezi daca asa simti ceva.
doi_ochi_caprui
Postat pe 30 Septembrie 2011 00:40
De la: agendairina, la data 2011-09-29 12:37:36eu am 22...el are 32...ne iubim si vrem sa ne casatorim...mie frica pentru ca totul este perfect si din cauza sexului sa nu-l pierd...el e deranjat de faptul ca eu nu simt nimic...


Poftim? Domnul are 32 de ani si e "deranjat" ca tu nu simti nimic? Dar "totul e perfect".
Domnul asta bun la toate, ar trebui sa stie la varsta lui ce sa-ti faca, cum sa se comporte. In primul rand sa te simti iubita, nu sa intri in panica si sa-ti asumi esecul TU ca nu-i vina ta. Imi imaginez cate si ce gen de discutii ati purtat de ai ajuns sa te simti vinovata si sa cauti raspunsuri pe un forum.

"E ceva in neregula cu mine?" Asa ti-o zis domnul?
Apoi, nu, nu cu tine e ceva in neregula. Toate sansele ca la el sa fie buba. In "experienta" lui vasta cu o virgina.


ps. Ce i-as fi zis vre doua sa fi facut pe ofuscatul in fata mea dupa doar doua saptamani.
rashela
Postat pe 30 Septembrie 2011 00:50
oricum, parerea mea este sa nu-ti faci griji asa devreme.si daca consideri ca nu sunt deajuns sfaturile noastre poti sa te consulti cu o persoana specializata de la un playing familiar. multa bafta
kudika447042
Postat pe 6 Octombrie 2011 13:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NONI-originalul suc-miracol al naturii 1 De la: TahitianNoniRomania 3 Octombrie 2009 20:33
testare fara recoltare,fara a fii nevoie sa te dezbraci ! 5 De la: camiflorea 18 Aprilie 2010 21:30
AJUTOR 1 De la: healthy000665 15 Martie 2009 15:34
HERPESUL GENITAL 1 De la: asmed_anca 24 Septembrie 2009 16:31
Infectie HPV 30 De la: ffbianca85 4 Noiembrie 2010 11:58