Setari Cookie-uri

Dam un Refresh vietii urbane?

Ce ati schimba in jurul vostru, daca ati putea? Sa zicem ca avem 20.000$ care trebuie investiti intr-o idee, ceva care ar putea fi schimbat. Nu conteaza cat de mic ori mare ar fi acel lucru. Voi ce ati schimba? :)
ioaname
Postat pe 30 Septembrie 2011 15:07
De la: ioaname, la data 2011-09-30 15:07:50Ce ati schimba in jurul vostru, daca ati putea? Sa zicem ca avem 20.000$ care trebuie investiti intr-o idee, ceva care ar putea fi schimbat. Nu conteaza cat de mic ori mare ar fi acel lucru. Voi ce ati schimba? :)



As darama toate vilele tantose,lipsite de bun gust si simt estetic si as ridica case pentru copiii parasiti si locuinte pentru femeile maltratate de catre iubitii lor soti,dar,..............nu cred ca-mi va ajunge suma de bani pusa la dispozitie si sponsori,........nu cred ca as gasi pentru a ma sustine in realizarea dorintei mele!
RAINBOWLADY
Postat pe 30 Septembrie 2011 15:46
Faina ideea ta! Am putea incepe cu Pipera!! :)))
ioaname
Postat pe 4 Octombrie 2011 18:44
as planta multi salcami pe toate strazile.... sau tei. Mai bine ciresi japomezi (am vazut recent niste poze din Japonia cu parcuri imense pline ce ciresi infloriti )
GHEISA_ALBA
Postat pe 4 Octombrie 2011 18:52
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-10-04 18:52:48as planta multi salcami pe toate strazile.... sau tei. Mai bine ciresi japomezi (am vazut recent niste poze din Japonia cu parcuri imense pline ce ciresi infloriti )


Da,tei si ciresi pretutindeni,Gheisa!Japonezii au un adevarat cult si detin o cultura vasta in tot ceea ce tine de ciresi si florile lor!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Octombrie 2011 19:40
Visatoare, numa' visatoare ! Eu as planta vii si pruni peste tot, sa vedeti voi ce frumos miros florile de prun si vita-de-vie tanara... Ca sa nu mai zicem de fructe, ce licori delicioase ar iesi din ele...
alegro6543
Postat pe 4 Octombrie 2011 19:44
De la: alegro6543, la data 2011-10-04 19:44:34Visatoare, numa' visatoare ! Eu as planta vii si pruni peste tot, sa vedeti voi ce frumos miros florile de prun si vita-de-vie tanara... Ca sa nu mai zicem de fructe, ce licori delicioase ar iesi din ele...


din fructe ? da, compot de prune, compot de struguri,dulceata....la astea te-ai referit ,nu ?!!
GHEISA_ALBA
Postat pe 4 Octombrie 2011 19:48
De la: alegro6543, la data 2011-10-04 19:44:34Visatoare, numa' visatoare ! Eu as planta vii si pruni peste tot, sa vedeti voi ce frumos miros florile de prun si vita-de-vie tanara... Ca sa nu mai zicem de fructe, ce licori delicioase ar iesi din ele...


Buna-i vinu' ghiurghiuliu,maaaaaaaaaiiiiiiiiiiiiiiiiii,ca-i de pruna sau gutai,maiiiiiiiiiii!Hac,hac!
Si ma suii in prunu' prun ,mai!
Si cazui,ca sunt batran,mai!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Octombrie 2011 19:50
Imeidat v-ati dat seama : numai la dulceturi si compoturi .. m-am referit. Bine ... si un pic la ... vin ori tuica. Dar .. doar un pic.
alegro6543
Postat pe 4 Octombrie 2011 19:53
De la: alegro6543, la data 2011-10-04 19:53:50Imeidat v-ati dat seama : numai la dulceturi si compoturi .. m-am referit. Bine ... si un pic la ... vin ori tuica. Dar .. doar un pic.


...doar un pic a mai ramas, vad ca 339 deja chefuieste cu ce a adunat de prin ....parcuri
GHEISA_ALBA
Postat pe 4 Octombrie 2011 19:57
De la: alegro6543, la data 2011-10-04 19:53:50Imeidat v-ati dat seama : numai la dulceturi si compoturi .. m-am referit. Bine ... si un pic la ... vin ori tuica. Dar .. doar un pic.


Normal,doar suntem femei,una,moldoveanca pe jumatate,cealalta,ardeleanca,iti dai seama ce bomba cu ceas iese din noi amandoua?Si cu pic-ul acela cum este?U n pic .....mai mult,nu?
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Octombrie 2011 19:57
Pai ... daca ati face un borcan de dulceata de prune si unu' de compot de struguri..., iar din restul fructelor .. vin si tuica.. cred ca ne-am intelege.
alegro6543
Postat pe 4 Octombrie 2011 20:02
De la: alegro6543, la data 2011-10-04 20:02:00Pai ... daca ati face un borcan de dulceata de prune si unu' de compot de struguri..., iar din restul fructelor .. vin si tuica.. cred ca ne-am intelege.



Perfect,dar cum preferi sa se macereze prunele,in tocitoare sau in butoi din plastic?Si prima mana,fruncea,te descurci s-o pui singur in damigeana,ma gandesc ca oi fi ametit atunci,de la atata abur parfumat,nu?
Si la obtinerea tescovinei este mai simplu,stai langa cazansi astepti sa curga licoarea!Si vezi ca ne intelegem,numa fructe sa fie,caci , de restu" ne ocupam noi!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Octombrie 2011 20:07
Stati asa.... sa ne intelegem : eu ma ocup doar de baut, de restu' .. va ocupati voi... ca eu nu ma pricep.
alegro6543
Postat pe 4 Octombrie 2011 20:08
De la: alegro6543, la data 2011-10-04 20:08:41Stati asa.... sa ne intelegem : eu ma ocup doar de baut, de restu' .. va ocupati voi... ca eu nu ma pricep.


Si oi be pana la ziua,mai
Vin si tuica si rachie,mai
Si-oi canta din lemn de prun,mai
Cu palinca sa ma-ngan,mai!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Octombrie 2011 20:12
De la: alegro6543, la data 2011-10-04 20:08:41Stati asa.... sa ne intelegem : eu ma ocup doar de baut, de restu' .. va ocupati voi... ca eu nu ma pricep.



Da, unde e mai greu....acolo e barbatul !!
GHEISA_ALBA
Postat pe 4 Octombrie 2011 20:15
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-10-04 20:15:17
De la: alegro6543, la data 2011-10-04 20:08:41Stati asa.... sa ne intelegem : eu ma ocup doar de baut, de restu' .. va ocupati voi... ca eu nu ma pricep.



Da, unde e mai greu....acolo e barbatul !!



Si la munca,jos barbatu'
Ca e obosit saracu'
De atata dus la gura
Paharu" cu zama de pruna!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Octombrie 2011 20:19
Ma bag si eu in seama aici cu voi...desi as gusta din dulceatza pe care o face gheisa si 339,dar daca as avea 20000 euro pe care as vrea sa ii investesc in ceva ...as mai astupa din gropile de pe strazi...desi ne-ar trebui cateva milioane de euro sa le acoperim pe toate...asta cred ca ar conveni multor soferi si soferite care platesc rovigneta degeaba...!!!
callybra
Postat pe 4 Octombrie 2011 20:23
Iar nu e bine. Eu in gropi as planta pruni si vita-de-vie. sa vezi ce peisaj, ce splendoare ... dar si ce licoare !!!
alegro6543
Postat pe 4 Octombrie 2011 20:25
De la: callybra, la data 2011-10-04 20:23:47Ma bag si eu in seama aici cu voi...desi as gusta din dulceatza pe care o face gheisa si 339,dar daca as avea 20000 euro pe care as vrea sa ii investesc in ceva ...as mai astupa din gropile de pe strazi...desi ne-ar trebui cateva milioane de euro sa le acoperim pe toate...asta cred ca ar conveni multor soferi si soferite care platesc rovigneta degeaba...!!!


As adauga ceva si anume parcuri,spatii verzi pentru copii,locuri de joaca,azile pentru batranii parasiti de familie,eeeeeehh,sunt multe lucruri apropiate inimii mele,dar care nu or sa se realizeze niciodata!Oricum,felicitari pentru ideea avuta!si te invit si la o dulceata de struguri,sa nu cumva sa poftesti!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Octombrie 2011 20:28
De la: alegro6543, la data 2011-10-04 20:25:56Iar nu e bine. Eu in gropi as planta pruni si vita-de-vie. sa vezi ce peisaj, ce splendoare ... dar si ce licoare !!!


IAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRRR?

Si-uite asa,din prun in prun
Ajunsei din om bun,nebun
Ma urcai pe-o creanga moale
Si ma lovii din greu la sale!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Octombrie 2011 20:30
De la: alegro6543, la data 2011-10-04 20:25:56Iar nu e bine. Eu in gropi as planta pruni si vita-de-vie. sa vezi ce peisaj, ce splendoare ... dar si ce licoare !!! [/quote


Da' vad ca tii bine la bautura !!] Eu am ametit doar de cand vorbim....
ok, trebuie sa avem grija de drumuri, am avea parte de multi turisti, ar fii o sursa reala de venituri, dar.....cine ?? Noi ? nu.....
GHEISA_ALBA
Postat pe 4 Octombrie 2011 20:36
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-10-04 20:36:48
De la: alegro6543, la data 2011-10-04 20:25:56Iar nu e bine. Eu in gropi as planta pruni si vita-de-vie. sa vezi ce peisaj, ce splendoare ... dar si ce licoare !!! [/quote


Da' vad ca tii bine la bautura !!] Eu am ametit doar de cand vorbim....
ok, trebuie sa avem grija de drumuri, am avea parte de multi turisti, ar fii o sursa reala de venituri, dar.....cine ?? Noi ? nu.....



Da,aici ai dreptate,Gheisa,suntem o tara fara infrastructura,nu cunoastem si nici stim sa valorificam resursele naturale proprii.Avem o tara splendida,tote formele de relief sunt prezente si toate aduc un plus de valoare tarii,chiar daca am ajuns lada de gunoi a Europei! Avem frumuseti de vis,oameni buni,ospitalieri,dar nu ne cunoastem interesul,aici este problema!Vecinii nostri sunt cu mult sub nivelul nostru,dar au o organizare exceptionala in ceea ce priveste dezvoltarea turismului!Putem umple gropile cu ce dorim noi,dar daca nu stim sa ne facem un Marketing de valoare,suntem nuli pe toate planurile! S i Allegro canta,nu iooooooooo!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Octombrie 2011 20:43
Hmmm, decat sa intram in politica, turism, venituri... si alte alea', mai bine ramanem la pruni si vita de vie. E o discutie mult mai usoara, mai ales acum... cand fierbe tulburelu' si fermenteaza pruna...
alegro6543
Postat pe 4 Octombrie 2011 20:44
De la: alegro6543, la data 2011-10-04 20:44:15Hmmm, decat sa intram in politica, turism, venituri... si alte alea', mai bine ramanem la pruni si vita de vie. E o discutie mult mai usoara, mai ales acum... cand fierbe tulburelu' si fermenteaza pruna...



Si sa curga tulburelu"
Taie mandro berbecelu"!
Vino-ncoa si-n brata-mi pune,
Mustul dulce stors de mine!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Octombrie 2011 20:55
Eu as alege tei :) Sunt cateva stradute in spate la Universitate, pline cu tei. Primavara este raiul de pe pamant. Mi-ar placea sa putem planta peste tot tei. Cu 20.000$ cumparam vreo doi puieti, nu? Cine stie cat costa un tei? :)
ioaname
Postat pe 6 Octombrie 2011 00:05
Ok, deci daram vile si facem adaposturi pentru copiii strazii si femeile maltratate. In 24 de ore, adaposturile vor fi vandalizate de copiii strazii, iar femeile maltratate se vor intoarce la sotii lor.

Plantam pomi fructiferi. Superb. Daca vor scapa de topoarele tiganilor si vor apuca sa dea rod, vor cadea curand la pamant sub greutatea celor ce se vor catara in ei sa fure roadele.

Gropile? Hmm..! Nu-i rea ideea, dar cand vor auzi oamenii morti de foame ca ai bagat banii in asfalt, te vor fugari cu pietre.

Sincer? As face lagare unde sa-i tin cu forta pe toti si sa-i educ sa fie oameni. Atunci nu vom mai avea nevoie de adaposturi pentru nimeni, vom putea planta pomi si flori, iar materialele din care se vor repara drumurile vom fi siguri ca sunt cele bune si nu contrafacute si ca rezista asa cum rezista in tarile civilizate.
rashela
Postat pe 6 Octombrie 2011 00:53
cu 20000 de euro as infrumuseta orasul cumparandu-mi un jeep mai nou (ca nou nout costa mai mult) pe care l-as parca in fatza blocului langa tomberonul de gunoi!
PICCKARD
Postat pe 6 Octombrie 2011 06:31
De la: rashela, la data 2011-10-06 00:53:17Ok, deci daram vile si facem adaposturi pentru copiii strazii si femeile maltratate. In 24 de ore, adaposturile vor fi vandalizate de copiii strazii, iar femeile maltratate se vor intoarce la sotii lor.

Plantam pomi fructiferi. Superb. Daca vor scapa de topoarele tiganilor si vor apuca sa dea rod, vor cadea curand la pamant sub greutatea celor ce se vor catara in ei sa fure roadele.

Gropile? Hmm..! Nu-i rea ideea, dar cand vor auzi oamenii morti de foame ca ai bagat banii in asfalt, te vor fugari cu pietre.

Sincer? As face lagare unde sa-i tin cu forta pe toti si sa-i educ sa fie oameni. Atunci nu vom mai avea nevoie de adaposturi pentru nimeni, vom putea planta pomi si flori, iar materialele din care se vor repara drumurile vom fi siguri ca sunt cele bune si nu contrafacute si ca rezista asa cum rezista in tarile civilizate.


mi-e teama ca nu vei mai avea mana de lucru!
kiss_my_ass
Postat pe 6 Octombrie 2011 09:21
mi`as lua ghiul si geaca de piele
Alvin
Postat pe 6 Octombrie 2011 09:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
probleme cu parinti.... 21 De la: cosminutza_21 5 Mai 2011 17:42
CONCURS CONDO 5 De la: luminitagrigoriu 6 Aprilie 2009 15:27
14 februarieValentine's Day versus 24 februarie Sarbatoarea Dragobetelui 25 De la: cornelia_leia 24 Februarie 2009 18:15
Apartament in rate 11 De la: EverGreenRo 13 Ianuarie 2015 15:34
Referitor la casele ANL 31 De la: ramonyka06 9 Octombrie 2013 21:32