Setari Cookie-uri

Implanturi mamare

Si a fãcut cineva operaþie de mãrire de sâni la dr dobos Cãlin...peste o luna jumate am operatia si cu cât se apropie mie din ce in ce mai frica...niºte sfaturi va rog:(
thhheuta
Postat pe 1 Octombrie 2011 01:07
MULT SUCCES,BAFTA SI MAI ALES RABDARE.
CIND O SA-TI TREACA DURERILE O SA-TI DAI SEAMA ,CA ESTI O FATA TUNATA!
Titanika
Postat pe 26 Octombrie 2011 09:20
ESTI O ANALFABETA AGRAMATA TUNATA DECLARATA,KULTIVATO.
Indiana_Jones
Postat pe 26 Octombrie 2011 09:25
Ca de obicei...intrebi ceva si þi se rãspunde cu totul altceva..de niºte persoane fff inteligente:(...pãcat
thhheuta
Postat pe 26 Octombrie 2011 18:20
De la: thhheuta, la data 2011-10-01 01:07:09Si a fãcut cineva operaþie de mãrire de sâni la dr dobos Cãlin...peste o luna jumate am operatia si cu cât se apropie mie din ce in ce mai frica...niºte sfaturi va rog:(
refuza operatia ca mori cu implanturile in tite...vad ca mori de frica si inainte si dupa operatie...
Indiana_Jones
Postat pe 26 Octombrie 2011 18:29
De la: polin, la data 2011-10-26 09:20:12MULT SUCCES,BAFTA SI MAI ALES RABDARE.
CIND O SA-TI TREACA DURERILE O SA-TI DAI SEAMA ,CA ESTI O FATA TUNATA!

Dedicatie pt tine analfabeto.
http://www.youtube.com/watch?v=SIAyFt2hELs
broscoiu
Postat pe 26 Octombrie 2011 18:35
De la: thhheuta, la data 2011-10-01 01:07:09Si a fãcut cineva operaþie de mãrire de sâni la dr dobos Cãlin...peste o luna jumate am operatia si cu cât se apropie mie din ce in ce mai frica...niºte sfaturi va rog:(


Da, eu am facut in Bucuresti la LASERMED- doc. NITESCU CRISTIAN, un doctor deosebit. Implanturile sunt foarte reusite, nu am avut reactii adverse, durerile sunt suportabile si trec cu analgezice. Important este sa porti corsetul care ti se pune in clinica.
Cat despre frica, nu are de ce, iti vor face anestezie, si te trezesti dupa ce se termina totul.
Cat despre rautatile unora, nu le baga in seama.
kukla
Postat pe 26 Octombrie 2011 18:57
Pe mine ma ia groaza numai cand citesc ca vrei sa-shi faci,,,dar sa fiu eu in locul tau....

Bafta multa itzi doresc...si sa nu apara complicatzii nedorite....
Arutzu28
Postat pe 27 Octombrie 2011 05:02
Nu e vb ca vreau sa fiu..tunata..vreau sa am sâni normali..sa pot sa port si eu macar o data pe an o bluza fãrã sutien fff gros..si nu mie frica de operatia in sine cât de ce va fi dupã...pt ca munca mea implica mult efort fizic..si deasta am vrut o pãrere...:(
Theodora_Preda_1
Postat pe 27 Octombrie 2011 16:16
daca ar fi numai femei pe lumea asta,nu ai mai simti nevoia sa te tunezi
Asynia
Postat pe 28 Octombrie 2011 00:51
De la: kukla, la data 2011-10-26 18:57:13
De la: thhheuta, la data 2011-10-01 01:07:09Si a fãcut cineva operaþie de mãrire de sâni la dr dobos Cãlin...peste o luna jumate am operatia si cu cât se apropie mie din ce in ce mai frica...niºte sfaturi va rog:(


Da, eu am facut in Bucuresti la LASERMED- doc. NITESCU CRISTIAN, un doctor deosebit. Implanturile sunt foarte reusite, nu am avut reactii adverse, durerile sunt suportabile si trec cu analgezice. Important este sa porti corsetul care ti se pune in clinica.
Cat despre frica, nu are de ce, iti vor face anestezie, si te trezesti dupa ce se termina totul.
Cat despre rautatile unora, nu le baga in seama.

când þi ai fãcut operatia?si cât te a costat?poþi sa mi dai mai multe informaþii..ca eu stau doar o luna in tara..si am vb deja cu doctorul si mia zis ca e suficient dacã totul merge bine..si apoi pot sa mai fac controalele si aici in Franta...
thhheuta
Postat pe 28 Octombrie 2011 11:40
De la: kukla, la data 2011-10-26 18:57:13
De la: thhheuta, la data 2011-10-01 01:07:09Si a fãcut cineva operaþie de mãrire de sâni la dr dobos Cãlin...peste o luna jumate am operatia si cu cât se apropie mie din ce in ce mai frica...niºte sfaturi va rog:(


Da, eu am facut in Bucuresti la LASERMED- doc. NITESCU CRISTIAN, un doctor deosebit. Implanturile sunt foarte reusite, nu am avut reactii adverse, durerile sunt suportabile si trec cu analgezice. Important este sa porti corsetul care ti se pune in clinica.
Cat despre frica, nu are de ce, iti vor face anestezie, si te trezesti dupa ce se termina totul.
Cat despre rautatile unora, nu le baga in seama.

când þi ai fãcut operatia?si cât te a costat?poþi sa mi dai mai multe informaþii..ca eu stau doar o luna in tara..si am vb deja cu doctorul si mia zis ca e suficient dacã totul merge bine..si apoi pot sa mai fac controalele si aici in Franta...
thhheuta
Postat pe 28 Octombrie 2011 11:44
De la: thhheuta, la data 2011-10-28 11:44:38
De la: kukla, la data 2011-10-26 18:57:13
De la: thhheuta, la data 2011-10-01 01:07:09Si a fãcut cineva operaþie de mãrire de sâni la dr dobos Cãlin...peste o luna jumate am operatia si cu cât se apropie mie din ce in ce mai frica...niºte sfaturi va rog:(


Da, eu am facut in Bucuresti la LASERMED- doc. NITESCU CRISTIAN, un doctor deosebit. Implanturile sunt foarte reusite, nu am avut reactii adverse, durerile sunt suportabile si trec cu analgezice. Important este sa porti corsetul care ti se pune in clinica.
Cat despre frica, nu are de ce, iti vor face anestezie, si te trezesti dupa ce se termina totul.
Cat despre rautatile unora, nu le baga in seama.

când þi ai fãcut operatia?si cât te a costat?poþi sa mi dai mai multe informaþii..ca eu stau doar o luna in tara..si am vb deja cu doctorul si mia zis ca e suficient dacã totul merge bine..si apoi pot sa mai fac controalele si aici in Franta...


Am facut in 2008, octombrie. A costat 3000 Euro, si a meritat fiecare eurocent. Cei care nu au avut probleme de gen sanii mici, nu stiu cum este sa nu se aseze nimic bine pe tine.
Probabil ca analizele ti le va face la clinica unde te operezi.Este suficient 1 luna, insa cum ti-am mai spus si im primul mesaj, corsetul este foarte important sa-l porti.
Probabil ca firele ti le va scoate aici, asa ca restul de controale le poti face si in Franta.
Este bine sa mergi cu o pijama care are nasturi, capse sau fermoar in fata. Probabil ca ti-a spus doctorul sa nu iei analgezice sau antiimflamatoare pana cu 10 zile inainte de implant.
Cat despre dureri, sunt chiar suportabile, acuma mai depinde si ce gramaj pui....
Daca te mai pot ajuta si cu alte informatii, intreaba-ma si am sa-ti raspund cu placere.
kukla
Postat pe 28 Octombrie 2011 20:13
K..mersi mult..pe 16 ajung in tara..pe 17 fac analizele si pe 21 sunt programatã la operaþie..sa vedem ce va fi...
Theodora_Preda_1
Postat pe 31 Octombrie 2011 10:37
succes, si au acum 1 sapt mi-am pus...chiar e ok....nu e chiar asa de greu..., numai bine!!!
kudika493150
Postat pe 5 Ianuarie 2012 22:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help 3 De la: Arutzu28 28 August 2011 04:30
vreau sa ma ingras 9 De la: kudika_33425 21 Aprilie 2013 22:12
regenerarea parului 10 De la: kudika407924 17 Iunie 2011 15:48
1 martie 16 De la: Apantonia 25 Februarie 2014 18:22
Salon Juliette 6 De la: kudika_29475 10 Noiembrie 2014 23:00