Setari Cookie-uri

Vreau un sfat

Buna dimineatza tuturor!!!.Iata ca deschid un nou topic...pt a va afla parerea...Astazi este ziua de nastere a tatalui copilului meu...Desi nu mai suntem impreuna ca si cuplu de aproape 4 ani jumate...as vrea astazi sa ii fac un cadou...dar mi-e frica ca gestul meu sa nu il interpreteze altfel...sa creada ca vreau altceva de la el...Voi ce sfat imi dati?Asta pt ca el mi-a trimis prin altcineva un buchet de flori de ziua mea
callybra
Postat pe 2 Octombrie 2011 10:37
De la: callybra, la data 2011-10-02 10:37:20Buna dimineatza tuturor!!!.Iata ca deschid un nou topic...pt a va afla parerea...Astazi este ziua de nastere a tatalui copilului meu...Desi nu mai suntem impreuna ca si cuplu de aproape 4 ani jumate...as vrea astazi sa ii fac un cadou...dar mi-e frica ca gestul meu sa nu il interpreteze altfel...sa creada ca vreau altceva de la el...Voi ce sfat imi dati?Asta pt ca el mi-a trimis prin altcineva un buchet de flori de ziua mea
trimite i cadoul prin mn,,vrei adresa
thadoogback
Postat pe 2 Octombrie 2011 10:40
De la: callybra, la data 2011-10-02 10:37:20Buna dimineatza tuturor!!!.Iata ca deschid un nou topic...pt a va afla parerea...Astazi este ziua de nastere a tatalui copilului meu...Desi nu mai suntem impreuna ca si cuplu de aproape 4 ani jumate...as vrea astazi sa ii fac un cadou...dar mi-e frica ca gestul meu sa nu il interpreteze altfel...sa creada ca vreau altceva de la el...Voi ce sfat imi dati?Asta pt ca el mi-a trimis prin altcineva un buchet de flori de ziua mea
du-i copilu'
Indiana_Jones
Postat pe 2 Octombrie 2011 10:40
Trimite-i si tu prin altcineva, o sticla de vin. E un gest simbolic, arata-i doar ca ti-ai adus aminte ca e ziua lui.
GHEISA_ALBA
Postat pe 2 Octombrie 2011 10:44
De la: callybra, la data 2011-10-02 10:37:20Buna dimineatza tuturor!!!.Iata ca deschid un nou topic...pt a va afla parerea...Astazi este ziua de nastere a tatalui copilului meu...Desi nu mai suntem impreuna ca si cuplu de aproape 4 ani jumate...as vrea astazi sa ii fac un cadou...dar mi-e frica ca gestul meu sa nu il interpreteze altfel...sa creada ca vreau altceva de la el...Voi ce sfat imi dati?Asta pt ca el mi-a trimis prin altcineva un buchet de flori de ziua mea


Extraordinar,ti-a trimis un buchet de flori de ziua ta?Daca era un barbat si un tata exceptional ,nu erati acum despartiti!Sa nu-mi spui ca oamenii se despart si din motive de prea mult "BIne"!Un simplu "La multi ani!" este arhisuficient!Si daca o faci ca o compensatie adusa gestului facut de el,este egal cu "0"!Buchetele de flori trebuiau aduse in timpul vietii de cuplu,nu in afara lui!Ipocrizia poate lua multe si diverse fete!Dar tu poti face ceea ce vrei,nu ceea ce te sfatuim noi!
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Octombrie 2011 10:45
De la: kudika421339, la data 2011-10-02 10:45:19
De la: callybra, la data 2011-10-02 10:37:20Buna dimineatza tuturor!!!.Iata ca deschid un nou topic...pt a va afla parerea...Astazi este ziua de nastere a tatalui copilului meu...Desi nu mai suntem impreuna ca si cuplu de aproape 4 ani jumate...as vrea astazi sa ii fac un cadou...dar mi-e frica ca gestul meu sa nu il interpreteze altfel...sa creada ca vreau altceva de la el...Voi ce sfat imi dati?Asta pt ca el mi-a trimis prin altcineva un buchet de flori de ziua mea


Extraordinar,ti-a trimis un buchet de flori de ziua ta?Daca era un barbat si un tata exceptional ,nu erati acum despartiti!Sa nu-mi spui ca oamenii se despart si din motive de prea mult "BIne"!Un simplu "La multi ani!" este arhisuficient!Si daca o faci ca o compensatie adusa gestului facut de el,este egal cu "0"!Buchetele de flori trebuiau aduse in timpul vietii de cuplu,nu in afara lui!Ipocrizia poate lua multe si diverse fete!Dar tu poti face ceea ce vrei,nu ceea ce te sfatuim noi!
vaii cata inteligenta
thadoogback
Postat pe 2 Octombrie 2011 10:47
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-10-02 10:44:09Trimite-i si tu prin altcineva, o sticla de vin. E un gest simbolic, arata-i doar ca ti-ai adus aminte ca e ziua lui.
prin mn,trebuia sa accentuezi
thadoogback
Postat pe 2 Octombrie 2011 10:48
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-10-02 10:44:09Trimite-i si tu prin altcineva, o sticla de vin. E un gest simbolic, arata-i doar ca ti-ai adus aminte ca e ziua lui.

nu vin...ca il face sa bea de suparare...un potr chi,breloc ceva ce poate fi pastrat mai mult timp langa el...
aaaa si apropo daca dupa atata timp nu a-ti uitat de zilele voastre...parerea mea e ca va iubiti si ca va-ti despartit din prostie....
PRALEA_
Postat pe 2 Octombrie 2011 10:49
De la: kudika421339, la data 2011-10-02 10:45:19
De la: callybra, la data 2011-10-02 10:37:20Buna dimineatza tuturor!!!.Iata ca deschid un nou topic...pt a va afla parerea...Astazi este ziua de nastere a tatalui copilului meu...Desi nu mai suntem impreuna ca si cuplu de aproape 4 ani jumate...as vrea astazi sa ii fac un cadou...dar mi-e frica ca gestul meu sa nu il interpreteze altfel...sa creada ca vreau altceva de la el...Voi ce sfat imi dati?Asta pt ca el mi-a trimis prin altcineva un buchet de flori de ziua mea


Extraordinar,ti-a trimis un buchet de flori de ziua ta?Daca era un barbat si un tata exceptional ,nu erati acum despartiti!Sa nu-mi spui ca oamenii se despart si din motive de prea mult "BIne"!Un simplu "La multi ani!" este arhisuficient!Si daca o faci ca o compensatie adusa gestului facut de el,este egal cu "0"!Buchetele de flori trebuiau aduse in timpul vietii de cuplu,nu in afara lui!Ipocrizia poate lua multe si diverse fete!Dar tu poti face ceea ce vrei,nu ceea ce te sfatuim noi!
Aduti aminte ca mai am un topic scris...la care ai avut si postare...ai sa vezi acolo motivul pt care ne-am despartit;)Iar flori imi aducea aproape la fiecare intalnire pt ca ador florile...asta cand eram impreuna...
callybra
Postat pe 2 Octombrie 2011 11:00
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-10-02 10:44:09Trimite-i si tu prin altcineva, o sticla de vin. E un gest simbolic, arata-i doar ca ti-ai adus aminte ca e ziua lui.
Nu pot sa ii trimit un vin ca nu are voie sa bea alcool!!!
callybra
Postat pe 2 Octombrie 2011 11:01
De la: callybra, la data 2011-10-02 11:01:59
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-10-02 10:44:09Trimite-i si tu prin altcineva, o sticla de vin. E un gest simbolic, arata-i doar ca ti-ai adus aminte ca e ziua lui.
Nu pot sa ii trimit un vin ca nu are voie sa bea alcool!!!

In cazul asta ureaza-i multa sanatate,poate ii duci si copilul de ziua lui sa-l vada si cam atat.
broscoiu
Postat pe 2 Octombrie 2011 11:05
De la: callybra, la data 2011-10-02 11:01:59
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-10-02 10:44:09Trimite-i si tu prin altcineva, o sticla de vin. E un gest simbolic, arata-i doar ca ti-ai adus aminte ca e ziua lui.
Nu pot sa ii trimit un vin ca nu are voie sa bea alcool!!!
bai nene i mi trimiti cadoul ala sau vb vb de vb
thadoogback
Postat pe 2 Octombrie 2011 11:08
De la: callybra, la data 2011-10-02 11:00:33
De la: kudika421339, la data 2011-10-02 10:45:19
De la: callybra, la data 2011-10-02 10:37:20Buna dimineatza tuturor!!!.Iata ca deschid un nou topic...pt a va afla parerea...Astazi este ziua de nastere a tatalui copilului meu...Desi nu mai suntem impreuna ca si cuplu de aproape 4 ani jumate...as vrea astazi sa ii fac un cadou...dar mi-e frica ca gestul meu sa nu il interpreteze altfel...sa creada ca vreau altceva de la el...Voi ce sfat imi dati?Asta pt ca el mi-a trimis prin altcineva un buchet de flori de ziua mea


Extraordinar,ti-a trimis un buchet de flori de ziua ta?Daca era un barbat si un tata exceptional ,nu erati acum despartiti!Sa nu-mi spui ca oamenii se despart si din motive de prea mult "BIne"!Un simplu "La multi ani!" este arhisuficient!Si daca o faci ca o compensatie adusa gestului facut de el,este egal cu "0"!Buchetele de flori trebuiau aduse in timpul vietii de cuplu,nu in afara lui!Ipocrizia poate lua multe si diverse fete!Dar tu poti face ceea ce vrei,nu ceea ce te sfatuim noi!
Aduti aminte ca mai am un topic scris...la care ai avut si postare...ai sa vezi acolo motivul pt care ne-am despartit;)Iar flori imi aducea aproape la fiecare intalnire pt ca ador florile...asta cand eram impreuna...


Imi aduc aminte,dar nu cred in reactiile de dupa....,nu pot sa cred!Tu continui sa traiesti din amintiri si asta nu este bine pentru tine!Cumpara-i ceva ,o mica atentie,daca nu vrei sa iesi din viata lui!Ce-i placea foarte mult,tu il cunosti mai bine decat noi!Nu o lua ca pe un afront,dar eu sunt pragmatica cand vad astfel de manifestari!Important este ca filu vostru sa nu sufere din cauza voastra!Daca fostul iti aduce flori,dar relatia cu copilul nu este asa cum ar trebui,rezultatul tot "0" este!Deci,orice mic dar,ce crezi ca i-ar aduce bucurie,i-l poti face,eu una ,nu te retin absolut deloc!
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Octombrie 2011 11:10
De la: thadoogback, la data 2011-10-02 11:08:32
De la: callybra, la data 2011-10-02 11:01:59
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-10-02 10:44:09Trimite-i si tu prin altcineva, o sticla de vin. E un gest simbolic, arata-i doar ca ti-ai adus aminte ca e ziua lui.
Nu pot sa ii trimit un vin ca nu are voie sa bea alcool!!!
bai nene i mi trimiti cadoul ala sau vb vb de vb
Esi ziua ta? sau vrei doar un cadou de la mine?
callybra
Postat pe 2 Octombrie 2011 11:14
De la: kudika421339, la data 2011-10-02 11:10:57
De la: callybra, la data 2011-10-02 11:00:33
De la: kudika421339, la data 2011-10-02 10:45:19
De la: callybra, la data 2011-10-02 10:37:20Buna dimineatza tuturor!!!.Iata ca deschid un nou topic...pt a va afla parerea...Astazi este ziua de nastere a tatalui copilului meu...Desi nu mai suntem impreuna ca si cuplu de aproape 4 ani jumate...as vrea astazi sa ii fac un cadou...dar mi-e frica ca gestul meu sa nu il interpreteze altfel...sa creada ca vreau altceva de la el...Voi ce sfat imi dati?Asta pt ca el mi-a trimis prin altcineva un buchet de flori de ziua mea


Extraordinar,ti-a trimis un buchet de flori de ziua ta?Daca era un barbat si un tata exceptional ,nu erati acum despartiti!Sa nu-mi spui ca oamenii se despart si din motive de prea mult "BIne"!Un simplu "La multi ani!" este arhisuficient!Si daca o faci ca o compensatie adusa gestului facut de el,este egal cu "0"!Buchetele de flori trebuiau aduse in timpul vietii de cuplu,nu in afara lui!Ipocrizia poate lua multe si diverse fete!Dar tu poti face ceea ce vrei,nu ceea ce te sfatuim noi!
Aduti aminte ca mai am un topic scris...la care ai avut si postare...ai sa vezi acolo motivul pt care ne-am despartit;)Iar flori imi aducea aproape la fiecare intalnire pt ca ador florile...asta cand eram impreuna...


Imi aduc aminte,dar nu cred in reactiile de dupa....,nu pot sa cred!Tu continui sa traiesti din amintiri si asta nu este bine pentru tine!Cumpara-i ceva ,o mica atentie,daca nu vrei sa iesi din viata lui!Ce-i placea foarte mult,tu il cunosti mai bine decat noi!Nu o lua ca pe un afront,dar eu sunt pragmatica cand vad astfel de manifestari!Important este ca filu vostru sa nu sufere din cauza voastra!Daca fostul iti aduce flori,dar relatia cu copilul nu este asa cum ar trebui,rezultatul tot "0" este!Deci,orice mic dar,ce crezi ca i-ar aduce bucurie,i-l poti face,eu una ,nu te retin absolut deloc!
RELATIA TATA-COPIL ESTE UNA BUNA...CA NU POT SPUNE FOARTE BUNA,asta din cauza ca nu mai suntem noi parintii impreuna si ei doi nu isi pot petrece foarte mult timp unul langa celalalt....oricum lui ii plac parfumurile...asta i-am si cumparat...ma intreb doar sa il sun sa i-l dau personal sau sa trimit pe cineva?
callybra
Postat pe 2 Octombrie 2011 11:19
De la: callybra, la data 2011-10-02 11:19:27
De la: kudika421339, la data 2011-10-02 11:10:57
De la: callybra, la data 2011-10-02 11:00:33
De la: kudika421339, la data 2011-10-02 10:45:19
De la: callybra, la data 2011-10-02 10:37:20Buna dimineatza tuturor!!!.Iata ca deschid un nou topic...pt a va afla parerea...Astazi este ziua de nastere a tatalui copilului meu...Desi nu mai suntem impreuna ca si cuplu de aproape 4 ani jumate...as vrea astazi sa ii fac un cadou...dar mi-e frica ca gestul meu sa nu il interpreteze altfel...sa creada ca vreau altceva de la el...Voi ce sfat imi dati?Asta pt ca el mi-a trimis prin altcineva un buchet de flori de ziua mea


Extraordinar,ti-a trimis un buchet de flori de ziua ta?Daca era un barbat si un tata exceptional ,nu erati acum despartiti!Sa nu-mi spui ca oamenii se despart si din motive de prea mult "BIne"!Un simplu "La multi ani!" este arhisuficient!Si daca o faci ca o compensatie adusa gestului facut de el,este egal cu "0"!Buchetele de flori trebuiau aduse in timpul vietii de cuplu,nu in afara lui!Ipocrizia poate lua multe si diverse fete!Dar tu poti face ceea ce vrei,nu ceea ce te sfatuim noi!
Aduti aminte ca mai am un topic scris...la care ai avut si postare...ai sa vezi acolo motivul pt care ne-am despartit;)Iar flori imi aducea aproape la fiecare intalnire pt ca ador florile...asta cand eram impreuna...


Imi aduc aminte,dar nu cred in reactiile de dupa....,nu pot sa cred!Tu continui sa traiesti din amintiri si asta nu este bine pentru tine!Cumpara-i ceva ,o mica atentie,daca nu vrei sa iesi din viata lui!Ce-i placea foarte mult,tu il cunosti mai bine decat noi!Nu o lua ca pe un afront,dar eu sunt pragmatica cand vad astfel de manifestari!Important este ca filu vostru sa nu sufere din cauza voastra!Daca fostul iti aduce flori,dar relatia cu copilul nu este asa cum ar trebui,rezultatul tot "0" este!Deci,orice mic dar,ce crezi ca i-ar aduce bucurie,i-l poti face,eu una ,nu te retin absolut deloc!
RELATIA TATA-COPIL ESTE UNA BUNA...CA NU POT SPUNE FOARTE BUNA,asta din cauza ca nu mai suntem noi parintii impreuna si ei doi nu isi pot petrece foarte mult timp unul langa celalalt....oricum lui ii plac parfumurile...asta i-am si cumparat...ma intreb doar sa il sun sa i-l dau personal sau sa trimit pe cineva?


Da-i-l personal,nu este frumos,nici civilizat,sa i-l dai prin altcineva!Se poarta surprizele facute prin intermediului unui curier,dar asta tine de gustul personal!Poate nici nu o sa-i placa acest mod de a-i darui cadoul respectiv,asta in cazul in care vei alege aceasta varianta!Procedeaza asa cum iti dicteaza inima sa o faci!Si ma bucur, ca fiul vostru se intelege cu tatal lui!Este foarte important de luat in calcul comunicarea dintre cei doi!Copiii sunt fragili,chiar daca nu arata acest lucru!
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Octombrie 2011 11:24
@339: ce ti-a sarit tandara! Usor cu tata, chiar asa trebuie sa-ti explice lumea si sa sa-ti ras-explice situatiile lor sa intelegi si tu intr-un final???
Nu pricep, daca mama si tata sunt despartiti, tatal ar trebui sa o ignore pe mama copilului lui de ziua ei sau cum?


Da-mi place, dai sfaturi cu titlu imperativ (vezi multitudinea de ! din toate mesajele tale) apoi spui "fa ce-ti dicteaza inima"

On topic: daca tatal se va vedea cu copilul, poti sa-i dai cadoul atunci.
kudika_pudika
Postat pe 2 Octombrie 2011 12:45
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-02 12:45:55@339: ce ti-a sarit tandara! Usor cu tata, chiar asa trebuie sa-ti explice lumea si sa sa-ti ras-explice situatiile lor sa intelegi si tu intr-un final???
Nu pricep, daca mama si tata sunt despartiti, tatal ar trebui sa o ignore pe mama copilului lui de ziua ei sau cum?


Da-mi place, dai sfaturi cu titlu imperativ (vezi multitudinea de ! din toate mesajele tale) apoi spui "fa ce-ti dicteaza inima"

On topic: daca tatal se va vedea cu copilul, poti sa-i dai cadoul atunci.
Ms de sfat...chiar m-a sunat mai devreme...i-am spus la multi ani prin telefon si va veni sa i-a copilul sa isi petreaca ziua cu el...ii dau atunci cadoul;)DECI S-A REZOLVAT PROBLEMA...!!!
callybra
Postat pe 2 Octombrie 2011 12:57
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-02 12:45:55@339: ce ti-a sarit tandara! Usor cu tata, chiar asa trebuie sa-ti explice lumea si sa sa-ti ras-explice situatiile lor sa intelegi si tu intr-un final???
Nu pricep, daca mama si tata sunt despartiti, tatal ar trebui sa o ignore pe mama copilului lui de ziua ei sau cum?


Da-mi place, dai sfaturi cu titlu imperativ (vezi multitudinea de ! din toate mesajele tale) apoi spui "fa ce-ti dicteaza inima"

On topic: daca tatal se va vedea cu copilul, poti sa-i dai cadoul atunci.


Draga mea Pudika,in primul rand,nu mi-a sarit tandara absolut deloc!In al doilea rand,eu nu sunt ca tine,sa dictezi tuturor ceea ce au de facut,tu iti atribui niste drepturi luate probabil asa cum numai tu o poti face,prin abuz de limbaj si autoritate prosteasca!Limbajul probabil ti l-ai insusit prin educatie ,dar puterea nu ti-a dat-o nimeni,ai inteles?Eu nu fac nimic altceva decat sa dau niste sfaturi,nu sunt dictatoare precum esti tu,urmand ca persoana respectiva sa ia decizia potrivita!Tu crezi ca daca te lafai in atitudini radicale si grotesti,deschizatorii topicurilor,te vor asculta la comanda?Afla ,ca nu!Ei sunt singurii in masura sa ia deciziile potrivite!

In ceea ce priveste comunicarea dintre iubiti dupa desfacerea cuplului,te-as ruga sa respecti si opiniile altora,nu sa iti impui convingerile proprii prin modul cum o faci de cand te stiu pe acest forum si nu uita ca eu nu am intrat niciodata sa-ti comentez parerile,chiar daca nu erau concorde cu ale celorlalti!Invata ,ca doar esti femeie in toata firea,sa respecti si parerile celorlalti,ca doar nu esti tu amfitrioana forumului si trebuie sa stam toti drepti in fata ta!Nu este prim oara cand ma ponegresti si ma denigrezi si te-as ruga sa fii mai ponderata in expresii,caci esti in plus!Nu-ti acord importanta,nu-ti critic opiniile,deci,te rog,fii rezonabila si pastreaza-ti vocabularul in relatia cu ceilalti care ti-l permit!

" Usor cu tata", - si pana la urma,carui gen apartii?Esti si barbat sau numai asatzi te manifesti ca un barbat?Si aceasta expresie,te rog,foloseste-o la tarla,pe camp,nu adresandumi-te!Fii femeie cu capul pe umeri,asa cum credeam ca esti in realitate!Multumesc!Si daca nu-ti convin comment-urile mele,misca-ti ochii pe alt topic,ignora-ma!Eu asta fac de mult timp ,dar toate au o masura!Nu mai incerca sa fii altceva decat ceea ce esti in realitate!
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Octombrie 2011 13:16
Sau cu alte cuvinte nu ma suferi pentru ca ti-am spus de nenumarate ori sa nu mai jignesti lumea gratuit (mai tii minte pe cand erai 141??)

Buuu-huuuuu.
kudika_pudika
Postat pe 2 Octombrie 2011 13:21
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-02 13:21:19Sau cu alte cuvinte nu ma suferi pentru ca ti-am spus de nenumarate ori sa nu mai jignesti lumea gratuit (mai tii minte pe cand erai 141??)

Buuu-huuuuu.


Nu,draga mea,te iubesc ca pe oricare alt om si iti accept opiniile,dar nu ma determina,te rog,sa imi pierd respectul ,ce-l port oamenilor in general si in speta,tie!Esti o femeie inteligenta,dar ti-o folosesti total eronat!Deci si cu aceasta inchei orice discutie cu tine pe acesta tema,nu forta nota de bun simt,daca pentru asa ceva existi pe acest forum,pe mine scoate-ma din ecuatie!Si daca iti place sa te manifesti prin zgomote specifice celor scoase de bufnite,nu ai decat,fa-o pana te vei plictisi!

Si apropos,pot sa fiu "n" id-uri sau nu,care este problema ta?Eu nu jignesc pe nimeni,dar nu imi place sa mint si sa prezint lucrurile altfel decat le vad sau le gandesc la momentul respectiv!Tu poti sa faci aceasta probabil!Ca nu-ti cant tie in struna,asta este cu totul altceva,repet,nu esti tu "Dumnezeul "forumului Kudika!

Orice alt subiect de discutie pe care il doresti spre discutare cu mine sau cu ceillati,este binevenit pentru ca esti o persoana capabila si suficient de instruita in arta dialogului!Multumesc!
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Octombrie 2011 13:36
draguto gindeste-te bine, oare merita? nu stiu in ce conditii v-ati despartit dar faptul ca tu inca te gindesti sa-i oferi ceva de ziua lui inseamna si altceva...
daca vrei sa te desprinzi trimite-i doar un mesaj.
e frumos ca ti-a daruit un buchet de flori de ziua ta dar si tu i-ai daruit un copil nu?
iti doresc numai bine si gindeste-te bine....
kudika027543
Postat pe 27 Octombrie 2011 12:03
De la: kudika027543, la data 2011-10-27 12:03:05draguto gindeste-te bine, oare merita? nu stiu in ce conditii v-ati despartit dar faptul ca tu inca te gindesti sa-i oferi ceva de ziua lui inseamna si altceva...
daca vrei sa te desprinzi trimite-i doar un mesaj.
e frumos ca ti-a daruit un buchet de flori de ziua ta dar si tu i-ai daruit un copil nu?
iti doresc numai bine si gindeste-te bine....
i-am dat un cadou de ziua lui cand a venit si a luat copilul...oricum e vechi topicul.s-au schimbat multe de atunci
callybra
Postat pe 27 Octombrie 2011 12:07
Draguta, o sa ramai surprinsa, dar chiar daca pe aici se zvoneste ca barbatii ar fi cei mai inraiti monstri, capcauni sau cine stie ce alte bazaconii... afla ca barbatii sunt si ei... tot oameni.
Iar daca buchetul de flori care ti l-a daruit ex-sotul tau nu te-a dat pe spate si ti s-a parut un gest firesc, tot asa si tu... daca ii faci un cadou simbolic... nu-l dai de-a scapetelea, nu-ti va interpreta gestul asa cum ai tendinta sa gandesti, ci tot ca un om normal... iti va multumi. In mod firesc.
Dar vaz' ca... ai rezolvat intre timp problema. Bravo ! Ti-a luat ceva timp si cateva randuri de scris...
alegro6543
Postat pe 27 Octombrie 2011 14:25
De la: alegro6543, la data 2011-10-27 14:25:04Draguta, o sa ramai surprinsa, dar chiar daca pe aici se zvoneste ca barbatii ar fi cei mai inraiti monstri, capcauni sau cine stie ce alte bazaconii... afla ca barbatii sunt si ei... tot oameni.
Iar daca buchetul de flori care ti l-a daruit ex-sotul tau nu te-a dat pe spate si ti s-a parut un gest firesc, tot asa si tu... daca ii faci un cadou simbolic... nu-l dai de-a scapetelea, nu-ti va interpreta gestul asa cum ai tendinta sa gandesti, ci tot ca un om normal... iti va multumi. In mod firesc.
Dar vaz' ca... ai rezolvat intre timp problema. Bravo ! Ti-a luat ceva timp si cateva randuri de scris...
alegro...apreciez"barbatul"care e barbat...care nu e mitocan si jucneste...care respcta femeia...aici pe forum,panna acum mi-am facut prieteni si prietene...nu am judecat gresit pe nimeni...referitor la subiectul topicului,"el"stia ca florile ma dau gata...iar eu i-am facut un cadou...asa ca si persoana,si -a placut
callybra
Postat pe 27 Octombrie 2011 14:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Scorpion si varsator 7 De la: ephemeral_passion 18 Iunie 2010 19:31
femeia berbec 41 De la: Shhh 13 Ianuarie 2011 21:51
Barbatul sagetator 38 De la: anamaria6491 9 Octombrie 2010 18:37
femeia berbec barbatul taur 31 De la: stefania200 2 Octombrie 2009 15:13
compatibilitate: ea berbec - el fecioara 8 De la: paraviorica 11 Octombrie 2009 13:16