Setari Cookie-uri

eu fecioara el pesti

dupa multe calcule de comppatibilitate pe diferite site-uri (n-a iesit nici unul mai mult de 50%), m-am gandit sa cer parerea cuiva care stie ceva real....
se inscrie cineva?
andrrrea
Postat pe 4 Decembrie 2008 17:30
eu,pestoaica,sunt de aproape un an cu o fecioara si pot spune ca este o relatie tensionata si dificila in care este foarte necesar compromisul fiecaruia
sand8
Postat pe 6 Decembrie 2008 10:43
da , dar parca merita toate compromisurile, pentru momentele care sunt speciale

si in relatia noastra a fost nevoie de compromisuri pentru a ajunge la un numitor comun; si acum dupa atata timp am senzatia ca a meritat si ca lucrurile au evoluat si s-au aranjat asa cum ne-am dorit

am avut tot timpul perioade bune si perioade mai putin bune, despartiri, impacari, o gramada de scene lacrimogene, dar pana la urma am constatat ca avem nevoie unul de altul

acum traversam o perioada destul de buna, dar cine stie?
andrrrea
Postat pe 8 Decembrie 2008 17:42
Eu sunt fecioara,el e pesti.Suntem impreuna de doi ani jumate dar e foarte dificila relatia asta...Ne iubim mult ,motiv pentru care,oricat am vrea,nu ne putem desparti...Dar certuri exista dc nu zilnic,macar la cateva zile.Motive pentru toate certurile?Dintre cele mai neinsemnate.Uneori cred ca am cea mai ciudata relatie.Azi stabilim cand sa ne casatorim iar maine ne hotaram sa punem punct.Din cate am observat,barbatii pesti ,inafara ca sunt foarte orgoliosi,sunt un pic cam imaturi...Vor tot timpul mai mult,doar de dragul de a mai cere ceva...Clar e nevoie de compromisuri pentru a putea continua o astfel de relatie...si cine sa le faca dc nu noi,femeile (fecioara) care suntem mereu mai grijulii si ne consumam mai mult la fiecare cearta minora.Nu stiu cum e relatia voastra dar iti pot da cateva sfauri ,pe care eu le-am pus in practica si au functionat...poate te inspira...De obicei,cand ne certam,eu eram cea care il dispera cu mesaje si telefoane in care ii reprosam cate ceva si ii spuneam cat de mult ma doare ca ne certam si cat sufar...bla bla bla...de cele mai multe ori doar ca sa ma bag in seama.El ,fiind foarte orgolios,ori nu imi raspundea deloc,ori imi vorbea rece sau uneori chiar urat...mai rar,cand poate isi dadea seama ca el a gresit,imi vb foarte frumos si imi spunea ca ma iubeste...De ceva timp,cand ne certam,eu nu ii mai dau niciun semn,nu il mai caut,nu il mai bag in seama nici pe mess,nici macar nu ii mai raspund la tel.Si sa stii ca el intra in panica si se gandeste ca m-a pierdut...pt ca devin indifrenta,lucru la care nu se astepta,cu care nu era obisnuit.Ultima data ne-am certat acum doua saptamani si 5 zile n-am vb deloc cu el si nu i-am dat nciciun semn.Si in final,dupa astea 5 zile,m-a sunat...nu stiu dc plangea sau se prefacea,cert e ca ma implora sa ma intorc la el,pt ca el are mare nevoie de mine si ca fara mine se simte un ratat.Bineinteles ca m-am intors(nici eu nu puteam rezista prea mult) si acum lucrurile merg mai bn.Asa ca eu zic sa incerci sa-i dai o lectie.Dc esti sigura ca te iubeste,atunci sa stii ca te va cauta,nu te va lasa sa pleci de langa el.Incearca sa-i arati ca tu esti singura care poate fi langa el,chiar si in cele mai grele situatii.Arata-i ca faci totul pt el pt ca atunci cand tu nu vei mai fi lg el,cu siguranta iti va simti lipsa,se va simti singur si te va vrea inapoi,pt totdeauna.Rasfata-l,iubeste-l,arata-i cat e de important pentru tn,nu il certa atunci cand greseste ci ia-l in brate,sa vada ca nu e singur si ajuta-l sa-si remedieze greselile.Nu face scandaluri monstruoase...nu-i reprosa nimic,doar arata-i,subtil,ca te deranjeaza ce face...si dc te vede pe tn atat de buna...ii va parea rau ca a gresit fata de tn si va face ceva sa-l ierti.Parerea mea e ca,pentru a merge bine o relatie fecioara-pesti,noi ,fetele,trebuie sa lasam de la noi,sa ne abtinem...Sa facem compromisuri...Dra poate ca merita.Acum,ca imi e bn,eu zic ca merita.Momentele de fericire petrecute impreuna nu se compara cu nimic...
steaua87
Postat pe 13 Decembrie 2008 14:53

e absolut incredibil cum ma regasesc in ce ai scris tu

adoptasem si yo tactica asta cu indiferenta ca nu se mai putea si am inceput sa vad schimbari
traversam o perioada buna de vreo 2 luni, dar nu se stie niciodata

si cu compromisurile sunt de acord in masura in care sunt reciproce; asta ma dispera, faptul ca asteapta tot de la mine, fara sa dea nimic sau prea putin in schimb;

noi suntem impreuna de 4 ani, si chiar daca am mai vb de casatorie cand si cand n-au fost dicutii serioase; nici nu stiu ce urmari ar avea pasul asta...mai bine nu, deocamdata


ms pt mesaj
te pup
andrrrea
Postat pe 14 Decembrie 2008 20:45
Zodiile Fecioara si Pesti sunt complementare, unul il completeaza pe celalalt. Fiind opuse, la 180 grade, este ca si cum, celalalt ne-ar asigura ceea ce ne lipseste noua. Depinde si de alte aspecte din astrograma fiecaruia. Dar, in general, asocierile, parteneriatele de orice fel (aici intra si casatoria) sunt reusite intre zodii complementare. Toate cele bune si Craciun fericit!
milica_albulescu
Postat pe 24 Decembrie 2008 10:39
ce n-as vrea sa zic si eu ca e superb....ne atragem dar suntem diferiti,il iubesc dar nu ma iubeste....am incercat tot...sa fiu rea,buna,m am intrecut pe mine si am fost romantica,am fost indiferenta,rece,iubitoare si tot ce face un om cand iubeste am facut si eu..in zadar chiar nici o reactie..doar indiferenta si raceala am primit in schimb...9 luni de zile....acum sunt doar regretele si sufar insa merg inainte fara el..cel pe care eu il vedeam langa mine...si m-a durut si inca ma doare insa nu mai am putere sa fiu singura intr-o relatie de doi.Am fost mintita,inselata,abandonata,pacalita pt inca o noapte,mi s-au ascuns lucruri pe care a trebuit sa le pun eu cap la cap si intr-un final mi-au dat cu virgula(iar virgula eram eu)
ancaface
Postat pe 6 Ianuarie 2009 19:45
De la: ancaface, la data 2009-01-06 19:45:09ce n-as vrea sa zic si eu ca e superb....ne atragem dar suntem diferiti,il iubesc dar nu ma iubeste....am incercat tot...sa fiu rea,buna,m am intrecut pe mine si am fost romantica,am fost indiferenta,rece,iubitoare si tot ce face un om cand iubeste am facut si eu..in zadar chiar nici o reactie..doar indiferenta si raceala am primit in schimb...9 luni de zile....acum sunt doar regretele si sufar insa merg inainte fara el..cel pe care eu il vedeam langa mine...si m-a durut si inca ma doare insa nu mai am putere sa fiu singura intr-o relatie de doi.Am fost mintita,inselata,abandonata,pacalita pt inca o noapte,mi s-au ascuns lucruri pe care a trebuit sa le pun eu cap la cap si intr-un final mi-au dat cu virgula(iar virgula eram eu)



ma regasesc foarte mult in ceea ce ai scris. La fel si eu dupa tot ce am facut pt el, nu am primit decat indiferenta si raceala. Noi inca nu ne-am despartit si sper sa nu o facem niciodata, dar simt ca ma indrept cu pasi repezi spre o ruptura definitiva.
sand8
Postat pe 8 Ianuarie 2009 12:32
nu mai cred foarte mult in zodii....pt ca toti cu care ar trebui sa ma potrivesc...de fapt nu ma potrivesc deloc...ca sa nu mai zic ca eu citesc ceva despre o zodie iar o persoana care se afla in acea zodie nu are nici in clin nici in maneca
ancaface
Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:21
Intradevar...asa e viata langa un pesti. Trebuie sa te abtii mult, sa lasi de la tine, sa te temperezi, sa nu faci scandal, sa-l lasi pe el sa se calmeze pentru a putea discuta, sa fi mereu langa el, sa treci peste multe "figuri"...pentru ca sa mearga. Ideea e ca daca un pesti ajunge sa te iubeasca...iti va da totul. Inceputul e mai greu. ei vor femeia perfecta si iubirea neconditionata....cand o obtin si vad ca pot avea incredere in relatia respectiva ofera tot ce au mai bun ;)
irina_1
Postat pe 14 Ianuarie 2009 10:11
eu sunt pesti el e fecioara, suntem de un an si ceva impreuna si daca ne-am certat de 3 ori. e adevarat trebuie sa lasi si de la tine, dar nu tot timpul, gandim la fel si facem lucrurile la fel, si daca tot e pe zodii depinde si de ascendent.
ewoyn11
Postat pe 14 Ianuarie 2009 17:03
a.... mai era o chestie in privinta relatiei pesti-fecioara...cica ori se inteleg de minune, ori deloc , nu se stie.
ewoyn11
Postat pe 14 Ianuarie 2009 17:07
eu de 9 luni nu mai pot sa mi-l scot din cap pe domnul peste...e langa mine...ba nu e ,m a iubit,m a umilit,m a ajutat,m a ignorat...mereu dupa ceva frumos facea ceva urat...sincer m am scarbit atat de tare incat acum nu mai vreau si ma abtin maxim sa nu l mai vad sa nu ma intorca inapoi.....m am obisnuit fara el insa mi e dor de el si inca il vad singurul potrivit pt mine.Insa nu mai pot sa lupt singura mai ales ca am si eu limitele mele pe care el le-a atins deja .
ancaface
Postat pe 14 Ianuarie 2009 18:04
eu sunt fecioara el pesti . suntem diferiti dar ....impreuna de 7 ani. relatia dintre un peste si o fecioara este destul de dificila! nici vorba de casatorie!
iris_
Postat pe 31 Martie 2009 23:11
Mama e fecioara,tata pesti. Clar NU!

Am o parere foarte proasta despre barbatii pesti,desi sunt rac si ar trebui sa ne intelegem...Ma rog,eu am traume din copilarie legate de domnii pesti.
Pe scurt: dupa cum spuneam,sir taica'miu e pesti. Am doi frati mai mari din prima casatorie,mama fiind a doua sotie...Dupa ce a divortat de mama, a plecat in America,unde a stat vreo 8 ani cu o femeie,apoi inca 2 cu alta. Acu 4 ani m'a sunat sa'mi spuna ca se intoarce definitv in tara. S'a intors,dar nu in orasul nostru,ci in celelalt capat al tarii. Pe sora'mea mai mare a luat'o in America sa faca facultatea, el s'a intors in tara si'a lasat'o singura acolo. Bun baiat!
Acum e la a 5'a sotie,care nu stie ca de fapt tata are 3 copii,stie doar de mine si de sora mai mare.
Telenovela,stiu,dar cred ca vorbeste de la sine despre firea fara cap si fara coada a pestilor.
toxxique
Postat pe 2 Aprilie 2009 10:32
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 3 Aprilie 2009 23:19
eu fecioara, am o relatie cu un pesti de aproape un an si nu ne-am certat niciodata, pt. ca atunci cand eu am chef de cearta, e prea calm... E adevarat ca ii mai scot ochii din cand in cand pt. ca eu sunt cam posesiva, dar nu pare sa-l deranjeze prea tare. De obicei cand ne-am mai indepartat unul de celalalt, eu am fost cea vinovata, pt. ca sunt o fire mai rece si el e mai sensibil...L-am facut putin sa sufere si imi pare foarte rau. Nu m-am inteles cu nimeni atat de bine cum ma inteleg cu el, si el imi repeta mereu acelasi lucru. Nu stiu ce va fi in viitor dar in prezent suntem cei mai happy La mine relatia fecioara-pesti e una de vis.
Din punct de vedere astrologic, e adevarat faptul ca ne completam. Reuseste mereu sa ma calmeze atunci cand imi fac griji din orice, si raman mereu impresionata de gandurile sale romantice, care nu pot spune ca imi displac
miha2289
Postat pe 15 Iulie 2009 14:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de parerile voastre:D 19 De la: geo_resuscitat 28 Ianuarie 2011 11:13
eu rac cu ascendent in fecioara,el fecioara 3 De la: l_diana_c 28 Mai 2009 17:05
fata-sagetator...baiat-taur...compatibili? 33 De la: kudika227244 10 Iulie 2010 23:29
buna 2 De la: yumalai 27 Decembrie 2009 16:33
Barbatul Balanta si femeia Varsator 10 De la: tematoare 23 August 2012 16:57