Setari Cookie-uri

am nevoie de pareri...

buna, acum 2 saptamani am cunoscut un tip, cu care am petrecut si noaptea.... desi initial planul era altul:), urmatoarea seara am vb la tel...urmatoarea seara am ajuns din nou la el....peste cateva zile am iesit in oras in sfarsit, dar am ajuns tot la el, se intampla joia trecuta....dupa care o saptamana nici un semn din partea lui. i-am trimis un mesaj gen: s-a intamplat ceva sau asa trebuia sa se intample, am primit un raspuns gen : imi pare rau ca nu am dat semn, te sun mai pe seara nu pot vb acum....Seara primesc mesaj: imi pare rau ca nu am dat semn, am fost si sunt in continuare bolnav, nu ma simt bine etc, in seara asta nu ies vb maine...ca sa aflu ca pe la 3 dimineata baiatu era in pub.... trecem. urmatoarea zi, sambata, imi da mesaj cu ce faci in seara asta ne vdm?. de data asta ii raspund si ii zic ca da. ma suna pe la 7 juma sa vin nush unde, eu ii zic sa ne intalnim mai tarziu in club, si sa ma sune atunci...numai ca mai tarziu devine deloc, caci tipu se scuza ca ii e rau din nou si nu mai iese( desi putea anunta dinainte ...). am avut cativa nervi, evident ca m-am luat de el la telefon si i-am zis ca nu il cred...a zis ca mai bine sa avem discutia fata in fata etc, ca daca nu imi convine sa imi caut altu...ulterior a intrat pe net si a inceput sa imi explice cat de rau i-a fost toata saptamana etc.....( trebuie sa mentionez ca a iesit de cateva luni dintr-o relatie de 6 ani)
nu prea inteleg ce vrea... merita sa depun vreun efort?....
irene01
Postat pe 10 Octombrie 2011 00:38
Raspuns 1: vrea sa se distreze.
Raspuns 2: nu.
kudika_pudika
Postat pe 10 Octombrie 2011 00:53
Buna
Draga mea nu iti bate capul prea tare..Amcunoscut si eu unul care azi ma cauta maine nu..etc..daca vrei urmareste topicul friends with bennefits si vezi ce am scris acolo.Ulterior s.a volatilizat..ma cauta din ce in ce mai rar..cine il mai intelege..Oricum stiu sigur ca si el a avut o relatie care l.a cam demoralizat..etc..dar,ma rog ..ma gandesc ca stii ce vrei in momentul in care intinzi mana catre cineva.STii cine,film,club ,plimbari cu harley,bmw..etc..si dupa tacere..dupa l/am zgaltait si eu un pic cum spui si tu ca ai facut..si apoi tacere...eh..evident i.am spus ca mi.a lasat impresia ca sunt mai importanta pentru el decat imi arata in ultimul timp.Si asta l/a deranjat.. Habar nu am..fa ce crezi..dar,nu iti face iluzii!!!Te va durea .Poop si spune/mi cum evolueaza..sunt curioasa
mara_bogdan
Postat pe 10 Octombrie 2011 00:54
nici azi nu a dat nici un semn , am impresia ca ieri m-a cautat doar ca i-am dat eu peste nas ca a disparut, e genu de om care nu spune direct in fata, te lasa sa intelegi singura probabil.... cred ca ai dreptate mara, dar parca nu vroiam sa cred asta si vroiam o confirmare.... voi vedea zilele urmatoare,....
irene01
Postat pe 10 Octombrie 2011 01:00
ms ..se pare ca asa e...
irene01
Postat pe 10 Octombrie 2011 01:02
Intr-un fel il inteleg pe tip. De-abia ce-a iesit dintr-o relatie de 6 ani, probabil nu misca fara voia si stirea fostei, nu iesea decat in grup de cupluri. E normal sa vrea sa se distreze, sa flirteze, sa se culce cu cat mai multe femei.
Ce nu-mi place e ca nu-i sincer, sa spuna din capul locului ca nu-si doreste nimic de durata. Caci, crede-ma, ca nu-si doreste; comportamentul lui arata asta.
Nu te stresa, caci arati doar ce "prada" usoara esti. Cu cat esti mai indiferenta, cu atat esti mai interesanta. Si ca efect secundar, s-ar putea sa-ti si pierzi interesul pentru el (ceea ce e de bine in acest caz :p).
kudika_pudika
Postat pe 10 Octombrie 2011 01:07
Din pacate am dreptate...nici eu nu voiam sa cred..din fericire am invatat sa fiu destul de pragmatica.Sfatul meu este sa nu te ambalezi prea tare .Si eu am crezut ca nu am mai vazut de mult ca el..dar,uite ca m-am inselat.
mara_bogdan
Postat pe 10 Octombrie 2011 01:07
De la: irene01, la data 2011-10-10 00:38:19ca sa aflu ca pe la 3 dimineata baiatu era in pub.... trecem.


Cam asa se intampla cand "trecem" peste prima greseala, cand o acceptam sau ne facem ca nu-i asa de grav. Uite ca e grav. A insemnat de la bun inceput o joaca, dar.. trecem.
rashela
Postat pe 10 Octombrie 2011 01:26
De la: irene01, la data 2011-10-10 00:38:19 nu prea inteleg ce vrea... merita sa depun vreun efort?....


As vrea sa raspund si la asta. Ca suntem femei, ca suntem barbati, cand ne batem joc, ne distram, ne plictisim etc etc ne comportam la fel. Inselam, mintim, ne ascundem, ezitam sa luam decizii, ironizam, jignim, facem rau cu buna stiinta.
In momentul in care ti se intampla una din chestiile astea, nici nu mai are sens sa te intrebi ce vrea sau ce trebuie sa faci. Exact asa ai face si tu cand nu ti-ar pasa de cineva cu adevarat. Si daca ai raspunsul la intrebarea: ce vrea de la mine? (adica nimic) vei sti ce trebuie sa faci.
rashela
Postat pe 10 Octombrie 2011 01:38
De la: irene01, la data 2011-10-10 00:38:19buna, acum 2 saptamani am cunoscut un tip, cu care am petrecut si noaptea.... .

urmatoarea seara am ajuns din nou la el....

peste cateva zile am iesit in oras in sfarsit, dar am ajuns tot la el.........

daca nu imi convine sa imi caut altu.


nu prea inteleg ce vrea.......


Oare ce vrea?
ilumax_76
Postat pe 10 Octombrie 2011 05:56
De la: irene01, la data 2011-10-10 00:38:19buna, acum 2 saptamani am cunoscut un tip, cu care am petrecut si noaptea.... desi initial planul era altul:), urmatoarea seara am vb la tel...urmatoarea seara am ajuns din nou la el....peste cateva zile am iesit in oras in sfarsit, dar am ajuns tot la el, se intampla joia trecuta....dupa care o saptamana nici un semn din partea lui. i-am trimis un mesaj gen: s-a intamplat ceva sau asa trebuia sa se intample, am primit un raspuns gen : imi pare rau ca nu am dat semn, te sun mai pe seara nu pot vb acum....Seara primesc mesaj: imi pare rau ca nu am dat semn, am fost si sunt in continuare bolnav, nu ma simt bine etc, in seara asta nu ies vb maine...ca sa aflu ca pe la 3 dimineata baiatu era in pub.... trecem. urmatoarea zi, sambata, imi da mesaj cu ce faci in seara asta ne vdm?. de data asta ii raspund si ii zic ca da. ma suna pe la 7 juma sa vin nush unde, eu ii zic sa ne intalnim mai tarziu in club, si sa ma sune atunci...numai ca mai tarziu devine deloc, caci tipu se scuza ca ii e rau din nou si nu mai iese( desi putea anunta dinainte ...). am avut cativa nervi, evident ca m-am luat de el la telefon si i-am zis ca nu il cred...a zis ca mai bine sa avem discutia fata in fata etc, ca daca nu imi convine sa imi caut altu...ulterior a intrat pe net si a inceput sa imi explice cat de rau i-a fost toata saptamana etc.....( trebuie sa mentionez ca a iesit de cateva luni dintr-o relatie de 6 ani)
nu prea inteleg ce vrea... merita sa depun vreun efort?....










... esti proasta de putzi ... scuze ... unii, mai cu caracter, cind intilnesc persoane ca tine obisnuiesc sa le lase dimineatza ceva bani de tramvai ... nu de alta dar e foarte urit sa profiti de oameni redusi ... incerci sa ii ajuti macar material ... ''iubitul'' tau nu e din categoria celor cu caracter ... si profita ca esti ... proasta ...
marco918
Postat pe 10 Octombrie 2011 06:11
Marco esti cam dur. Te-ai trezit cu fata la cearsaf?...lasa fata!!..."pana cand nu te lovesti de pragul de sus nu vezi pragul de jos"...bea o cafea tare...bunadispozitie va veni de la sine
ally_ally00
Postat pe 10 Octombrie 2011 06:53
De la: irene01, la data 2011-10-10 00:38:19


"nu prea inteleg ce vrea... merita sa depun vreun efort?"


Draga,nu este nimic de neinteles in nebunia traita de tine!Lucrurile sunt extrem de clare,transparente si determinate in ceea ce-l priveste pe tanarul rspectiv!Si-a dorit o femeie la pat,ce nu iti este clar pana aici?Si te-a gasit disponibila,fara pic de mandrie personala si de o naivitate prosteasca!Iti pui niste intrebari nefondate pe nimic trainic,ce efort suplimentar vrei sa depui,nu este suficient efortul pe care l-ai facut ca sa-i ajungi cat mai repede in asternut?Draga,atata timp cat nu va respectati pe voi insine,sa nu aveti pretentii de la barbatii cu care va culcati,ca acestia sa va respecte!El a obtinut ceea ce si-a dorit,tu te-ai si l-ai satisfacut sexual si toata lumea este multumita!Femei ca tine se intalnesc pe toate drumurile si nu vad motivul pentru care acel barbat s-ar opri asupra ta!De ce sa-ti faca tie osanale,cand la orice colt de strada gaseste puicute bune pentru tavaleala?Ai cedat mult prea repede in fata unui barbat,lui i-a fost clar de la bun inceput,ce fel de femeie esti si si-a vazut interesul!Unde este misterul,nelamurirea ta?Daca te-ai fi comportat altfel,nu ai fi ajuns in acest stadiu de a pune intrebari fara rost!
Probabil barbatul respeciv te va mai cauta pentru inca o repriza de sex,depinde de tine maniera in care ii vei raspunde la chemare!Poti sa fii o femeie demna sau poti sa fii o carpa de sters pe jos,numai de tine depinde!
RAINBOWLADY
Postat pe 10 Octombrie 2011 07:46
De la: kudika447190, la data 2011-10-10 06:53:12Marco esti cam dur. Te-ai trezit cu fata la cearsaf?...lasa fata!!..."pana cand nu te lovesti de pragul de sus nu vezi pragul de jos"...bea o cafea tare...bunadispozitie va veni de la sine









... gindire romaneasca ... de trei lei ... de asta nu reusesc romanii sa iasa din mizeria in care traiesc ... nu invata nimic unii de la altii ... nu trebuie sa invete ... asa e ''traditia'', asa spune proverbul ... sa se loveasca singur ... ca asa ''invata'' ... generatie dupa generatie romanii tot dau cu capul in acelasi toc ... nimic nu se schimba ... nimeni nu vrea sa invetze pe nimeni, nimeni nu vrea sa asculte pe nimeni ... ''batrinii'' se uita cu placere cum tineretul se loveste in acelasi prag ... tac si ii caineaza ... unul nu ii spune clar si corect in fatza ca nu e bine ce face si ce ar trebui sa faca ... ''tinerii'' se inghesuie ca niste berbeci. si in lipsa unor sfaturi (uneori dure), continua ca imbecilii sa dea in acelasi toc in care tot dau romanii de citeva generatii ... si tot auzi ... lasa fata ... lasa baiatul ...

... de ce va e rusine sa fiti corecti ? ... la fel te-ai uitat la sora-ta sau frati-tu ? ... iai acoperi actiunile prostesti doar pentru a nu parrea ceea ce este ? ... treziti-va ... ca o sa vi se intimple si voua ... si toti se vor uita la voi ... cu mila ... doar ...
marco918
Postat pe 10 Octombrie 2011 08:41
Pai daca va grabiti sa sariti cu ei in pat, asa se intampla Nici nu-l cunosti bine, n-ai iesit nici macar la un suc cu el, si gata, ii vizitezi dormitorul... Si pe urma te miri ca ala si-a pierdut interesul, cu o naivitate demna de "Bianca lui Bote" sau alta siliconata de plastic fara prea multi neuroni in cap. Cat de... poti sa fii? Omul si-a facut treaba, si-a satisfacut nevoile firesti si si-a vazut de drum. Ce ai vrea sa-ti spuna? Fata, esti o c..., lasa-ma in pace? Barbatul e finut, iti spune ca e "bolnav" Daca tot il vei cauta insa, s-ar putea sa-l enervezi si sa auzi niste chestii care n-or sa-ti pice bine. In concluzie: daca vrei o relatie cu un barbat, nu te intinde cu el de cum l-ai cunoscut. Simplu, nu?
Micaell
Postat pe 10 Octombrie 2011 09:37
va multumesc tuturor pentru pareri, mai dure sau mai putin dure.... celor care m-au jignit, sfatul meu este sa nu mai arunce rautati gratuite fara sa cunoasca persoana.

si de mentionat , in special pt Micaell, nu am sarit pe el , nu sunt genu, de obicei ma retrag cum am si facut inca de la inceput;)

multumesc,

irene
irene01
Postat pe 10 Octombrie 2011 19:57
De la: irene01, la data 2011-10-10 00:38:19buna, acum 2 saptamani am cunoscut un tip, cu care am petrecut si noaptea.... desi initial planul era altul:), urmatoarea seara am vb la tel...urmatoarea seara am ajuns din nou la el....peste cateva zile am iesit in oras in sfarsit, dar am ajuns tot la el, se intampla joia trecuta....dupa care o saptamana nici un semn din partea lui. i-am trimis un mesaj gen: s-a intamplat ceva sau asa trebuia sa se intample, am primit un raspuns gen : imi pare rau ca nu am dat semn, te sun mai pe seara nu pot vb acum....Seara primesc mesaj: imi pare rau ca nu am dat semn, am fost si sunt in continuare bolnav, nu ma simt bine etc, in seara asta nu ies vb maine...ca sa aflu ca pe la 3 dimineata baiatu era in pub.... trecem. urmatoarea zi, sambata, imi da mesaj cu ce faci in seara asta ne vdm?. de data asta ii raspund si ii zic ca da. ma suna pe la 7 juma sa vin nush unde, eu ii zic sa ne intalnim mai tarziu in club, si sa ma sune atunci...numai ca mai tarziu devine deloc, caci tipu se scuza ca ii e rau din nou si nu mai iese( desi putea anunta dinainte ...). am avut cativa nervi, evident ca m-am luat de el la telefon si i-am zis ca nu il cred...a zis ca mai bine sa avem discutia fata in fata etc, ca daca nu imi convine sa imi caut altu...ulterior a intrat pe net si a inceput sa imi explice cat de rau i-a fost toata saptamana etc.....( trebuie sa mentionez ca a iesit de cateva luni dintr-o relatie de 6 ani)
nu prea inteleg ce vrea... merita sa depun vreun efort?....


..probabil inca nu a iesit din relatia aia de 6 ani si merge in paralel cu ambele. tu esti o "rezerva",da-l dreaq de imbecil...gaseste si u unul disponibil sa-ti acorde TOT timpul lui liber....
kudika143524
Postat pe 10 Octombrie 2011 22:01
Daca esti proasta si sari in patul primului intalnit, asa iti trebuie. S-a folosit de tine, a vazut ca erai panarama si pe urma ti-a dat papucii. Asta e. Barbatii cauta si ei femei serioase, oricat ar fi ei dornici de sex usor obtinut.
Eva32
Postat pe 11 Octombrie 2011 00:01
buna dimineata!!! buna sa va fie inima si viataaaa!!!
kampyonu
Postat pe 11 Octombrie 2011 03:16
se pare ca daca nu traiesti tu, e usor sa arunci vorbe urate in van.....se pare ca am avut o discutie mai detaliata pe tema asta, si orice lucru are multe dedesubturi, niciodata nu trebuie sa judeci dupa aparente...nici oamenii si nici ceea ce ti se intampla sau prin ce treci:)
irene01
Postat pe 11 Octombrie 2011 19:15
De la: irene01, la data 2011-10-11 19:15:41se pare ca daca nu traiesti tu, e usor sa arunci vorbe urate in van.....se pare ca am avut o discutie mai detaliata pe tema asta, si orice lucru are multe dedesubturi, niciodata nu trebuie sa judeci dupa aparente...nici oamenii si nici ceea ce ti se intampla sau prin ce treci:)


Stai ca nu pricep! Ai avut o discutie in detaliu cu tipul care isi bate joc de tine si, in urma discutiei, ai realizat ca ceea ce ti se intampla, nu-i de fapt ceeea ce crezi tu? El isi bate joc avand un motiv bine intemeiat si scuzabil?

Care-s dedesubturile "relatiei" tale?
rashela
Postat pe 11 Octombrie 2011 20:15
este vorba ca am hotarat sa incercam, si am vorbit deschis pe tema asta:)

irene01
Postat pe 11 Octombrie 2011 23:25
poate s-a imbolnavit de ceva de la tine...a folosit 2 prezervative unul peste altul ?
Indiana_Jones
Postat pe 12 Octombrie 2011 00:14
De la: irene01, la data 2011-10-11 23:25:12este vorba ca am hotarat sa incercam, si am vorbit deschis pe tema asta:)



Nu te supara dar esti naiva... Un barbat care-ti spune ca e "bolnav" ca sa scape de tine, nu te respecta si nici nu e interesat cu adevarat de tine. Pentru el nu esti decat o aventura... Daca asta-ti doresti, foarte bine... Daca vrei mai mult, lasa-l in pace. Sigur ca oamenii te vor critica atunci cand le vei spune ca te-ai culcat cu un barbat de cum l-ai cunoscut. Nu-ti cunoaste nimeni motivele, poate ca ai simtit ceva special pentru el si de asta... Oricum ar fi insa, niciun barbat nu va respecta o femeie pe care a avut-o de la prima intalnire... Poate sa fie ea si Miss Univers.
Micaell
Postat pe 12 Octombrie 2011 15:05
poate, totusi observ ca pe acest forum fiecare cu conceptiile lui,

eu am prieteni, cuplu, care au inceput relatia printr-o aventura, din prima seara.

ce parere aveti?:D
irene01
Postat pe 12 Octombrie 2011 19:13
De la: Micaell, la data 2011-10-12 15:05:18Oricum ar fi insa, niciun barbat nu va respecta o femeie pe care a avut-o de la prima intalnire...

Asta e un mit. Acum cativa ani a facut Cosmopolitan Romania un sondaj si doar vreo 20% din respondenti au spus ce am citat eu. Ca tipul asta intra in cele 20% asta e partea doua , dar nu poate spune nimeni sigur ca face parte din acea categorie.

Nu e vorba ca s-a culcat cu el din prima, ci ca are asteptari nerealiste de la el. Eu recomand altor femei sa astepte cu sexul nu din cauza prejudecatilor, ci din cauza hormonilor; semnalele se dau peste cap si cred ca atractia fizica e iubire sau ceva de genu'.
Sunt de acord la faza cu respectul, tipul a fost cam magar.

Cat despre Irina... te strofoci muuult prea tare pentru doar 2 saptamani, nu faci decat sa-i dai si mai multe motive sa nu te respecte. Oricine ti-ar spune ca esti cel putin naiva.
kudika_pudika
Postat pe 12 Octombrie 2011 22:20
da cunosc si eu un cuplu din asta.dar nu ii invidiaz nimeni pt relatia lor. tu crezi asta,dar barbatul de fata nu crede asta.ce a vrut a obtinut.daca era interesat omu pe mai departe eu cred ca iti arata.ce te asteptai acuma? dupa 3 ciocaneli sa vina la usa ta sa te ceara de nevasta?


iar tu..daca erai asa open mind nu erai pe forum sa ne povestesti noua nimic.deci nu te afecta cu nimic atitudinea lui;) ti se parea ceva normal;) daca vrei..poti incerca cu mai multi..vezi cu care prinde relatia...
little_mermaid
Postat pe 12 Octombrie 2011 22:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Kudikuplu 1 De la: deedee_davy 15 Octombrie 2011 10:25
Pe locul doi... 13 De la: kudika_2257 23 Februarie 2012 13:36
Ati flirtat vreodata si apoi ati ramas cu ochii-n soare umiliti 69 De la: scorpio67 10 Iulie 2009 11:22
Sunt eu nebuna sau el infidel? 230 De la: kudika_raisa 6 Ianuarie 2012 18:55
vdjjdkfff 4 De la: greierash_is_back 28 Noiembrie 2009 20:19