Setari Cookie-uri

voi avea inca un bebe:)))))))))))

sint foarte fericita insa nelinistita,nu mai inteeg nimic..... ,am avut ultimul cm pe data de 30 august....testul de sarcina l am facut pe data 18sept care a iesit f pozitiv....dar eu pe data de 14 sept am fost la medic si nu mi a spus ca sint insarcinata....mi a spus doar ca am un chist mic de 3 cm si ca sa iau orgametril 15 zile.....nu le am luat.....parca simteam ca e ceva :))....dar de atunci din data de 14 cind am fost la medic a inceput sa creasca burtica...sa am greturi ,m am patat pe fata,imi e f f somn....iar eu dupa toate calculele mele acum as avea doar 5 saptamini de sarcina....deci prea devreme spun eu pt simptome....sint nedumerita rau.....la prima sarcina nu am avut nimic....in afara de burtica....ce sa mai cred?pe 7 am programare iar la medic dar parca nu m as mai duce la el.....atunci cind mi a facut eco mi intrebat daca stiu ce este asta....se vedea ceva rotund si negru....nu stiu ca nu sint medic...apoi mi a spus ca o sa mi spuna dupa ce vede tot....si mi a spus ca sint ovulele.....cu toate ca nu prea stiu eu multe stiu ca ovulele sint multe si mici.....nu e ceea ce am vazut acolo....ca dracu....sint f dezorientata.....ati patit careva asa ceva?
selin32
Postat pe 4 Octombrie 2011 14:47
In primul rand, schimba medicul. Mergi la alt gine si fa-ti un consult si o eco intravaginala daca vrei sa stii sigur ca esti insarcinata. Poti face inainte de consultatie si un test de sange pt a vedea daca esti insarcinata sau nu.

In rest, daca esti, iti urez sarcina usoara si sa nasti o fetita frumoasa si sanatoasa.
ilumax_76
Postat pe 4 Octombrie 2011 14:57
De la: ilumax_76, la data 2011-10-04 14:57:09In primul rand, schimba medicul. Mergi la alt gine si fa-ti un consult si o eco intravaginala daca vrei sa stii sigur ca esti insarcinata. Poti face inainte de consultatie si un test de sange pt a vedea daca esti insarcinata sau nu.

In rest, daca esti, iti urez sarcina usoara si sa nasti o fetita frumoasa si sanatoasa.


insarcinata stiu ca sint.....iti multumesc pt urari....sper ca de data asta sa semene cu mine nu cu tot neamu:)))))),si data trecuta a fost tot intra dar cred totusi ca medicul a ignorat putin sarcina sau cum spun ei a omis sa ma anunte:))))astepta sa aflu singura....bine am facut ca nu am luat pastilele ca ma trezeam te miri cu ce probleme dupa.....doamne ajuta ce sa mai spun
selin32
Postat pe 4 Octombrie 2011 15:02
De la: selin32, la data 2011-10-04 14:47:47sint foarte fericita insa nelinistita,nu mai inteeg nimic..... ,am avut ultimul cm pe data de 30 august....testul de sarcina l am facut pe data 18sept care a iesit f pozitiv....dar eu pe data de 14 sept am fost la medic si nu mi a spus ca sint insarcinata....mi a spus doar ca am un chist mic de 3 cm si ca sa iau orgametril 15 zile.....nu le am luat.....parca simteam ca e ceva :))....dar de atunci din data de 14 cind am fost la medic a inceput sa creasca burtica...sa am greturi ,m am patat pe fata,imi e f f somn....iar eu dupa toate calculele mele acum as avea doar 5 saptamini de sarcina....deci prea devreme spun eu pt simptome....sint nedumerita rau.....la prima sarcina nu am avut nimic....in afara de burtica....ce sa mai cred?pe 7 am programare iar la medic dar parca nu m as mai duce la el.....atunci cind mi a facut eco mi intrebat daca stiu ce este asta....se vedea ceva rotund si negru....nu stiu ca nu sint medic...apoi mi a spus ca o sa mi spuna dupa ce vede tot....si mi a spus ca sint ovulele.....cu toate ca nu prea stiu eu multe stiu ca ovulele sint multe si mici.....nu e ceea ce am vazut acolo....ca dracu....sint f dezorientata.....ati patit careva asa ceva?



ASTEAPTA SA TREACA 6 SAPTAMANI DE LA ULTIMA MENSTRA SI MERGI PENTRU CONSULT SI ECOGRAFIE LA ALT MEDIC GINECOLOG,DACA S-AR PUTEA LA UNUL CU COMPETENTE ECOGRAFICE,ASA POTI SCAPA DE UN CONSULT SUPLIMENTAR!DACA TI SE CONFIRMA SARCINA,ITI DORESC SA FII SANATOASA TU SI VIITORUL PRUNC!BRAVO!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Octombrie 2011 15:17
Ai fost foarte norocoasa la prima sarcina, ma refer la faptul ca nu ai avut probleme cu sarcina. Eu am avut toate simptomele din lume, greturi, varsaturi de N ori pe zi, nu suportam muuulte mirosuri, pete pe fata, ce mai, deja ma si gandeam ...... gata, pana aici ti-a fost fata draga
Dissi
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:11
Ce mai stupida chestie mi s-a intamplat vara trecuta. AICI nu in RO. Este adevarat ca medicul era tuciuriu (zic eu indian), dar uitati fratilor ca se intampla oriunde.
Imi faceam testul anual (ma rog, il fac la 6 luni) Papanicolau. Linistita, fara niciun alt gand mai ca-mi venea sa fac rebus pe masa la ginecolog.
Ma sui eu, ii zic toate raspunsurile cerute si asteptam sa-si faca treaba. O asistenta mai batraioara, ne dadea tarcoale. Medicul pune mana pe solutia cu pricina, ma unge pe burta si pune ecograful la citit. Eu deja ridicam din sprancene. WTF? Vroiam un Papanicolau.
Zice medicul catre asistenta: uite vezi? sarcina opt saptamani, aici e nu stiu ce, nu stiu cum... Eu ciulesc urechea Jur ca initial, primul gand a fost: i-a ramas imaginea de la fosta pacienta. Nicio secunda nu m-am gandit ca vorbrste de mine.
Isi termina treaba, schimba ecograful cu lamela si gata, ma dau jos. Il intreb: e totul ok la prima vedere? Da, zice, suna dupa rezultat.
Cum e cu sarcina aia pe care ati vazut-o? Despre ce era vorba?
Ah, nu, zice el, facandu-si de lucru, nu era nimic.

CE FACI in asemenea situatii? Dai cu el de pamant, il dai in judecata, il raportezi la mai marii lui sau nu mai calci pe la el in viata ta? Am ales ultima varianta.
rashela
Postat pe 4 Octombrie 2011 18:14
Selin, scuze pentru campii batuti mai sus. Sarcina usoara si bebe sanatos iti doresc. Dar asigura-te ca exista o sarcina.
rashela
Postat pe 4 Octombrie 2011 18:16
sarcina usoara. la fel si nasterea.felicitari
maria-ioana
Postat pe 4 Octombrie 2011 18:24
Sarcina usoara...la fel am patit si eu la primul consult...mi s-a spus ca e chist...dar las 2 zile m-am dus la un cabinet particular...si spre fericirea mea eram insarcinata...
callybra
Postat pe 4 Octombrie 2011 18:33
De la: rashela, la data 2011-10-04 18:16:08Selin, scuze pentru campii batuti mai sus. Sarcina usoara si bebe sanatos iti doresc. Dar asigura-te ca exista o sarcina.


cred ca turbam linga el:))))).....miine ma duc sa vad cum e....o sa va spun si voua dar sigur e sarcina ca mi am facut 20 de teste.....era neasteptata dar e bine venita acum....mersi
selin32
Postat pe 5 Octombrie 2011 21:13
De la: callybra, la data 2011-10-04 18:33:17Sarcina usoara...la fel am patit si eu la primul consult...mi s-a spus ca e chist...dar las 2 zile m-am dus la un cabinet particular...si spre fericirea mea eram insarcinata...


sa spunem doamne ajuta:))))...eu am impresia ca medicii din ziua de azi au orbit....stau si ma gindesc ca inainte cu multi ani isi dadeau seama de la o simpla palpare acum cu toata tehnologia au innebunit....dar noi sa fim sanatoase:))))
selin32
Postat pe 5 Octombrie 2011 21:15
De la: caisa, la data 2011-10-04 18:24:45sarcina usoara. la fel si nasterea.felicitari


mersi mult:)))
selin32
Postat pe 5 Octombrie 2011 21:16
De la: Dissi, la data 2011-10-04 16:11:09Ai fost foarte norocoasa la prima sarcina, ma refer la faptul ca nu ai avut probleme cu sarcina. Eu am avut toate simptomele din lume, greturi, varsaturi de N ori pe zi, nu suportam muuulte mirosuri, pete pe fata, ce mai, deja ma si gandeam ...... gata, pana aici ti-a fost fata draga


:))))doar la prma ca acum imi vine sa ma arunc de la etaj:)))))....ieri am sarit din metro....toata lumea se uita la mine cum curgeau apele pe mine si apasam pe toate butoanele:)))))
selin32
Postat pe 5 Octombrie 2011 21:19
De la: kudika421339, la data 2011-10-04 15:17:19
De la: selin32, la data 2011-10-04 14:47:47sint foarte fericita insa nelinistita,nu mai inteeg nimic..... ,am avut ultimul cm pe data de 30 august....testul de sarcina l am facut pe data 18sept care a iesit f pozitiv....dar eu pe data de 14 sept am fost la medic si nu mi a spus ca sint insarcinata....mi a spus doar ca am un chist mic de 3 cm si ca sa iau orgametril 15 zile.....nu le am luat.....parca simteam ca e ceva :))....dar de atunci din data de 14 cind am fost la medic a inceput sa creasca burtica...sa am greturi ,m am patat pe fata,imi e f f somn....iar eu dupa toate calculele mele acum as avea doar 5 saptamini de sarcina....deci prea devreme spun eu pt simptome....sint nedumerita rau.....la prima sarcina nu am avut nimic....in afara de burtica....ce sa mai cred?pe 7 am programare iar la medic dar parca nu m as mai duce la el.....atunci cind mi a facut eco mi intrebat daca stiu ce este asta....se vedea ceva rotund si negru....nu stiu ca nu sint medic...apoi mi a spus ca o sa mi spuna dupa ce vede tot....si mi a spus ca sint ovulele.....cu toate ca nu prea stiu eu multe stiu ca ovulele sint multe si mici.....nu e ceea ce am vazut acolo....ca dracu....sint f dezorientata.....ati patit careva asa ceva?



ASTEAPTA SA TREACA 6 SAPTAMANI DE LA ULTIMA MENSTRA SI MERGI PENTRU CONSULT SI ECOGRAFIE LA ALT MEDIC GINECOLOG,DACA S-AR PUTEA LA UNUL CU COMPETENTE ECOGRAFICE,ASA POTI SCAPA DE UN CONSULT SUPLIMENTAR!DACA TI SE CONFIRMA SARCINA,ITI DORESC SA FII SANATOASA TU SI VIITORUL PRUNC!BRAVO!


mersi mult:))
selin32
Postat pe 5 Octombrie 2011 21:20
Parerea mea este schimbi medicul
ionela25any
Postat pe 28 Octombrie 2011 22:07
:)))))))>>si pina la urma,cum a ramas?????????
vine barza,sau nu mai vine???
Titanika
Postat pe 30 Octombrie 2011 09:53
sarcina usoara,si multa rabdare cu tine.felicitari!!!! sati dea dzeu un copilas frumos ca parintii,snatos,destept si cu mult noroc.
sarcina usoara,pina la capat!!!
Titanika
Postat pe 30 Octombrie 2011 09:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Orgasmul nocturn la femei 63 De la: catavalcea 3 Ianuarie 2012 18:06
buna 5 De la: GRIGORESCU 8 Februarie 2012 23:49
POZELE SI FILMATUL INTERZISE MILITARESTE IN MALL PLAZZA MILITARI SI COTROCENI 2 De la: Aemulus 18 Mai 2010 18:57
Pot fi sigura de recomandarile doctorului? 11 De la: office_salinasusesi_ro 17 Februarie 2010 10:17
Probleme in relatie 2 De la: ank_jupiter 26 Iulie 2009 13:55