Setari Cookie-uri

Dilema, va rog??

am facut sex fara prezervativ cu prietenul meu (mentionez ca iau anticonceptionale yaz de 2 saptamani, regulat, nu am uitat nicio pastila). el nu a ejaculat in vagin, si nicaieri intr-o zona cat de cat apropiata. dar am citit pe net ca lichidul acela preejaculator poate contine spermatozoizi. a fost primul act sexual.. iar penetrarea nu a durat deloc mult. exista o sansa sa fi ramas insarcinata?! va rog, ajutor!
cariiinutza
Postat pe 4 Octombrie 2011 15:51
de asemenea voiam sa zic ca nu a avut loc decat o ejaculare (cea mentionata), iar de atunci nu am mai incercat. de aceea ma gandesc ca nu are cum sa fie spermatozoizi in lichidul seminal, stiu ca trebuie sa fi fost inainte macar o ejaculare, si nu a fost niciuna..
cariiinutza
Postat pe 4 Octombrie 2011 15:58
In mod normal nu. Anticonceptionalele daca sunt administrate corect, isi fac efectul incepand cu a doua zi. Daca nu ai luat antibiotice, care scad efectul anticonceptionalelor este ok. In plus, ai zis ca prietenul tau "nu a ejaculat in vagin, si nicaieri intr-o zona cat de cat apropiata", deci e in regula.
Dissi
Postat pe 4 Octombrie 2011 15:59
Anticonceptionalele pentru ce se iau, tu?
Tip: raspunsul e in denumire.
kudika_pudika
Postat pe 4 Octombrie 2011 15:59
De la: cariiinutza, la data 2011-10-04 15:51:25am facut sex fara prezervativ cu prietenul meu (mentionez ca iau anticonceptionale yaz de 2 saptamani, regulat, nu am uitat nicio pastila). el nu a ejaculat in vagin, si nicaieri intr-o zona cat de cat apropiata. dar am citit pe net ca lichidul acela preejaculator poate contine spermatozoizi. a fost primul act sexual.. iar penetrarea nu a durat deloc mult. exista o sansa sa fi ramas insarcinata?! va rog, ajutor!



Daca ti s-au prescris anticonceptionale si urmezi prescriptia in mod corect,nu exista niciun pericol de a ramane insarcinata,deci iubitul tau poate sa ejaculeze in vagin,nu este nicio problema si nici nu va fi pe viitor ,cu atat mai mult daca el este si sanatos din punctul de vedere al bolilor venerice!Contraceptivele nu te pot proteja de contractarea "BTS-urilor"!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:01
stai linistita ,daca nu a ejaculat nu esti insarcinata
piscolino
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:01
nu am luat antibiotice, nu am luat niciun fel de pastila de cand am inceput sa iau anticonceptionalele. le-am luat zilnic, la aceeasi ora.. va multumesc mult de tot, m-am linistit..
cariiinutza
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:02
De la: cariiinutza, la data 2011-10-04 15:51:25am facut sex fara prezervativ cu prietenul meu (mentionez ca iau anticonceptionale yaz de 2 saptamani, regulat, nu am uitat nicio pastila). el nu a ejaculat in vagin, si nicaieri intr-o zona cat de cat apropiata. dar am citit pe net ca lichidul acela preejaculator poate contine spermatozoizi. a fost primul act sexual.. iar penetrarea nu a durat deloc mult. exista o sansa sa fi ramas insarcinata?! va rog, ajutor!


De ce naiba mai iei anticoncepionale daca stai cu frica in san?Dupa parerea ta, pentru ce sunt pilulele alea?

doi_ochi_caprui
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:03
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-04 16:03:31
De la: cariiinutza, la data 2011-10-04 15:51:25am facut sex fara prezervativ cu prietenul meu (mentionez ca iau anticonceptionale yaz de 2 saptamani, regulat, nu am uitat nicio pastila). el nu a ejaculat in vagin, si nicaieri intr-o zona cat de cat apropiata. dar am citit pe net ca lichidul acela preejaculator poate contine spermatozoizi. a fost primul act sexual.. iar penetrarea nu a durat deloc mult. exista o sansa sa fi ramas insarcinata?! va rog, ajutor!


De ce naiba mai iei anticoncepionale daca stai cu frica in san?Dupa parerea ta, pentru ce sunt pilulele alea?



Bine macar ca te protejezi...Altele raman insarcinate si apoi se intreb"Oare cum am ramas?"..Asa ca f bine ca ai asemenea intrebari,insa incearca sa nu te mai panichezi asa...Toate cele bune!!

lilianne
Postat pe 31 Octombrie 2011 08:41
De la: cariiinutza, la data 2011-10-04 15:51:25am facut sex fara prezervativ cu prietenul meu (mentionez ca iau anticonceptionale yaz de 2 saptamani, regulat, nu am uitat nicio pastila). el nu a ejaculat in vagin, si nicaieri intr-o zona cat de cat apropiata. dar am citit pe net ca lichidul acela preejaculator poate contine spermatozoizi. a fost primul act sexual.. iar penetrarea nu a durat deloc mult. exista o sansa sa fi ramas insarcinata?! va rog, ajutor!

de ce dra.q mai dai banii pe anticonceptionale????
steffy91
Postat pe 31 Octombrie 2011 15:32
De la: cariiinutza, la data 2011-10-04 15:58:28de asemenea voiam sa zic ca nu a avut loc decat o ejaculare (cea mentionata), iar de atunci nu am mai incercat. de aceea ma gandesc ca nu are cum sa fie spermatozoizi in lichidul seminal, stiu ca trebuie sa fi fost inainte macar o ejaculare, si nu a fost niciuna..


in concluzie, cate ejaculari au avut loc si cati spermatozoizi se aflau in lichid in momentul ejacularii??
guru_ion
Postat pe 31 Octombrie 2011 15:38
De la: guru_ion, la data 2011-10-31 15:38:42
De la: cariiinutza, la data 2011-10-04 15:58:28de asemenea voiam sa zic ca nu a avut loc decat o ejaculare (cea mentionata), iar de atunci nu am mai incercat. de aceea ma gandesc ca nu are cum sa fie spermatozoizi in lichidul seminal, stiu ca trebuie sa fi fost inainte macar o ejaculare, si nu a fost niciuna..


in concluzie, cate ejaculari au avut loc si cati spermatozoizi se aflau in lichid in momentul ejacularii??

steffy91
Postat pe 31 Octombrie 2011 15:43
De la: guru_ion, la data 2011-10-31 15:38:42
De la: cariiinutza, la data 2011-10-04 15:58:28de asemenea voiam sa zic ca nu a avut loc decat o ejaculare (cea mentionata), iar de atunci nu am mai incercat. de aceea ma gandesc ca nu are cum sa fie spermatozoizi in lichidul seminal, stiu ca trebuie sa fi fost inainte macar o ejaculare, si nu a fost niciuna..


in concluzie, cate ejaculari au avut loc si cati spermatozoizi se aflau in lichid in momentul ejacularii??




stem_29
Postat pe 31 Octombrie 2011 15:43
nu ecsista sansa sa ramineti insarcinata
mihaela461661
Postat pe 1 Noiembrie 2011 16:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
faci frecvent candidoza daca te inseala? 27 De la: petal 28 Februarie 2010 19:23
medic ginecolog 14 De la: healthy001097 28 Martie 2014 13:11
cat de importanta este biserica in vietile voastre??? 36 De la: darksukkubus69 16 Martie 2010 23:25
? 5 De la: office_salinasusesi_ro 19 Martie 2010 06:25
serviciu de telefonie(abonament 5 euro vorbesti gratis in strainatate nelimitat si la orice ora) 1 De la: monicamo 9 Aprilie 2009 18:05