Setari Cookie-uri

extramoney in concediu de maternitate

Buna ziua, a trecut mult timp de cand nu am mai scris, insa sunt in pana de idei, m-am impotmolit, nu stiu ce sa fac, cum sa fac. Am 2 job-uri-sunt in concediu de maternitate si imi petrec mai tot timpul cu fetita mea, insa este necesar si al 2 lea job din varii motive -am inceput sa ma satur de plimbat pe afara de citit presa, si EXTRAMONEY sunt bineveniti si necesari. Ma tot gandesc la jobul de acasa, ce as putea face pentru a castiga bani in acesti 2 ani de stat acasa, trebuie sa combin aceste 2 joburi.
Ce am facut- am ajutat prietenele la tehnoredactat diverse documente, licente etc, niste comisioane, plimbari pe la institutii., am arhivat indosariat documente contabile.
Astept parerile mamicilor care au facut ceva in sensul acesta sau isi doresc sa faca, cine stie o idee de aici una de dincolo si uite asa isi gaseste fiecare mamica un al 2 job.
O zi faina tuturor. Teya
teya
Postat pe 5 Octombrie 2011 13:28
De la: teya, la data 2011-10-05 13:28:08Buna ziua, a trecut mult timp de cand nu am mai scris, insa sunt in pana de idei, m-am impotmolit, nu stiu ce sa fac, cum sa fac. Am 2 job-uri-sunt in concediu de maternitate si imi petrec mai tot timpul cu fetita mea, insa este necesar si al 2 lea job din varii motive -am inceput sa ma satur de plimbat pe afara de citit presa, si EXTRAMONEY sunt bineveniti si necesari. Ma tot gandesc la jobul de acasa, ce as putea face pentru a castiga bani in acesti 2 ani de stat acasa, trebuie sa combin aceste 2 joburi.
Ce am facut- am ajutat prietenele la tehnoredactat diverse documente, licente etc, niste comisioane, plimbari pe la institutii., am arhivat indosariat documente contabile.
Astept parerile mamicilor care au facut ceva in sensul acesta sau isi doresc sa faca, cine stie o idee de aici una de dincolo si uite asa isi gaseste fiecare mamica un al 2 job.
O zi faina tuturor. Teya


Ar fi fost util pentru edificarea noastra sa mentionezi si profesia pe care o ai in acest moment!
Mica publicitate cea scrisa si cea online sunt bogate in oferte de munca cu prestatie la domiciliu!Poti incerca sa rasfoiesti ziarele si s-ar putea sa gasesti ceva pe gustul tau.Sunt si firme de contabilitate care solicita servicii contabile gen curierat sau comisionar,mai ales ,ca tu ai mai facut asa ceva.Exista si job-uri part tyme,dar asta implica sa te ajute cineva cu supravegherea fetitei pe perioada lipsei tale.Dar sa stii ,ca toate aceste mici slujbe ,de multe ori sunt platite necorespunzator nivelului activitatii depuse si nu stiu daca merita un astfel de efort din partea ta.Bafta!
RAINBOWLADY
Postat pe 5 Octombrie 2011 15:33
Multumesc
teya
Postat pe 6 Octombrie 2011 21:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HELP SFAT pentru a suporta CRIZA 1 De la: IOANA1947 24 Ianuarie 2010 07:36
vreau si eu o parere dak unteti amabili 9 De la: dulcyka 10 Decembrie 2009 16:04
Intoarcerea la munca dupa maternitate 1 De la: kudika419488 6 Mai 2017 00:59
INSCRIE-TE GRATUIT SI CASTIGA BANI FRUMOSI CU : REFORMA ASIGURARILOR !!! 2 De la: andreea1976 3 Octombrie 2009 16:15
Sunt nefericita din cauza jobului pe care il am 18 De la: riada22 23 Februarie 2014 12:28