Setari Cookie-uri

Relaþie la distanþã..

Bunã. Aº vrea sã mã ajutaþi cu niºte sfaturi dacã puteþi ;;). Deci îmi place foarte mult de un bãiat,ºi ne cunoaºtem de 1 an..dar dintr-un an am fost împreunã 4 luni dupã care ne-am despãrþit din cauza alteia de pe net care i-a sucit minþile..oricum nu s-au întâlnit. A fost un ''scandal'' care a þinut ceva timp..Din cauza lui m-am certat cu pãrinþii mei ..pt cã nu suportau sã mã vadã toatã ziua plângând. În fine..dupã n-am mai vorbit deloc timp de 5 luni. Iar dupã aceea mi-a luat id-ul de la o prietenã ºi am vorbit ,mi-a cerut poze cu mine ºi mi-a zis cã îi pare foarte rãu pt tot ce mi-a fãcut..ªi dupã aprox. câteva sãptãmâni am decis sã fim din nou împreunã, la început a fost frumos..dar dupã au început din nou certurile în fiecare zi, dar de fiecare datã ne împãcam repede.. Dar chiar ºi aºa la ultima ceartã a zis sã ne despãrþim pt . cã nu mai suportã ,s-a sãturat de ceartã în fiecare zi ºi dacã e sã continuãm, tot aºa o sã descurgã relaþia ºi nu avea rost,ºi cã el chiar þine la mine dar nu mai poate continua aºa... Vreau sã vã mai spun cã e relaþie la distanþã. Aºa..când ne întâlnim totul e foarte frumos, ºi nu existã nici-o ceartã.Eu îl iubesc foarte mult,dar e greu fiind relaþie la distanþã..Distanþa n-ar fi foarte mare..dar în week-end mereu are ceva de fãcut ºi nu poate sã vinã sã ne întâlnim. Acum a rãmas sã mã anunþe când poate sã vinã sã ne întâlnim ºi sã decidem dacã continuãm sau nu..
Anne95
Postat pe 7 Octombrie 2011 18:46
De la: Anne95, la data 2011-10-07 18:46:43Bunã. Aº vrea sã mã ajutaþi cu niºte sfaturi dacã puteþi ;;). Deci îmi place foarte mult de un bãiat,ºi ne cunoaºtem de 1 an..dar dintr-un an am fost împreunã 4 luni dupã care ne-am despãrþit din cauza alteia de pe net care i-a sucit minþile..oricum nu s-au întâlnit. A fost un ''scandal'' care a þinut ceva timp..Din cauza lui m-am certat cu pãrinþii mei ..pt cã nu suportau sã mã vadã toatã ziua plângând. În fine..dupã n-am mai vorbit deloc timp de 5 luni. Iar dupã aceea mi-a luat id-ul de la o prietenã ºi am vorbit ,mi-a cerut poze cu mine ºi mi-a zis cã îi pare foarte rãu pt tot ce mi-a fãcut..ªi dupã aprox. câteva sãptãmâni am decis sã fim din nou împreunã, la început a fost frumos..dar dupã au început din nou certurile în fiecare zi, dar de fiecare datã ne împãcam repede.. Dar chiar ºi aºa la ultima ceartã a zis sã ne despãrþim pt . cã nu mai suportã ,s-a sãturat de ceartã în fiecare zi ºi dacã e sã continuãm, tot aºa o sã descurgã relaþia ºi nu avea rost,ºi cã el chiar þine la mine dar nu mai poate continua aºa... Vreau sã vã mai spun cã e relaþie la distanþã. Aºa..când ne întâlnim totul e foarte frumos, ºi nu existã nici-o ceartã.Eu îl iubesc foarte mult,dar e greu fiind relaþie la distanþã..Distanþa n-ar fi foarte mare..dar în week-end mereu are ceva de fãcut ºi nu poate sã vinã sã ne întâlnim. Acum a rãmas sã mã anunþe când poate sã vinã sã ne întâlnim ºi sã decidem dacã continuãm sau nu..

Da un baiat mai aproape n-ai putut sa-ti gasesti si tu?
broscoiu
Postat pe 7 Octombrie 2011 18:51
L-am gãsit pe el , ºi m-am îndrãgostit de el .. Asta e :)
Anne95
Postat pe 7 Octombrie 2011 19:17
De la: Anne95, la data 2011-10-07 19:17:09L-am gãsit pe el , ºi m-am îndrãgostit de el .. Asta e :)

Si cum anume te-ai indragostit,pe internet?Eu nu pot sa-mi explic cum e chestia asta,cunoasti unul pe net si te indragostesti de el,fara sa stii ce fel de persoana e in realitate,fara sa stii ce-i poate capul,pe net fiecare este cine vrea sa fie si uite de asta relatia voastra nu merge,pt ca nu va cunoasteti indeajuns de bine in realitate.Ca sa ai o relatie la distanta este nevoie de foarte multa incredere(ceea ce e evident ca voi nu aveti),e nevoie de rabdare,dragoste etc.Da presupun ca esti inca mica,o sa inveti cand mai cresti.
broscoiu
Postat pe 7 Octombrie 2011 19:27
De la: Anne95, la data 2011-10-07 18:46:43Bunã. Aº vrea sã mã ajutaþi cu niºte sfaturi dacã puteþi ;;). Deci îmi place foarte mult de un bãiat,ºi ne cunoaºtem de 1 an..dar dintr-un an am fost împreunã 4 luni dupã care ne-am despãrþit din cauza alteia de pe net care i-a sucit minþile..oricum nu s-au întâlnit. A fost un ''scandal'' care a þinut ceva timp..Din cauza lui m-am certat cu pãrinþii mei ..pt cã nu suportau sã mã vadã toatã ziua plângând. În fine..dupã n-am mai vorbit deloc timp de 5 luni. Iar dupã aceea mi-a luat id-ul de la o prietenã ºi am vorbit ,mi-a cerut poze cu mine ºi mi-a zis cã îi pare foarte rãu pt tot ce mi-a fãcut..ªi dupã aprox. câteva sãptãmâni am decis sã fim din nou împreunã, la început a fost frumos..dar dupã au început din nou certurile în fiecare zi, dar de fiecare datã ne împãcam repede.. Dar chiar ºi aºa la ultima ceartã a zis sã ne despãrþim pt . cã nu mai suportã ,s-a sãturat de ceartã în fiecare zi ºi dacã e sã continuãm, tot aºa o sã descurgã relaþia ºi nu avea rost,ºi cã el chiar þine la mine dar nu mai poate continua aºa... Vreau sã vã mai spun cã e relaþie la distanþã. Aºa..când ne întâlnim totul e foarte frumos, ºi nu existã nici-o ceartã.Eu îl iubesc foarte mult,dar e greu fiind relaþie la distanþã..Distanþa n-ar fi foarte mare..dar în week-end mereu are ceva de fãcut ºi nu poate sã vinã sã ne întâlnim. Acum a rãmas sã mã anunþe când poate sã vinã sã ne întâlnim ºi sã decidem dacã continuãm sau nu..


Uite punctele mele de vedere pentru care te sfatuiesc sa iti vezi de viata ta:

Inainte de toate,ce varsta ai?Cumva 16 ani?

- relatiile intretinute de la la distanta nu sunt de durata,consistenta si adevar.Orice argument ai aduce in favoarea acestui tip de relatie este nul.

-relatia voastra dureaza de 1 an de zile ,din care doar aproximativ 6 luni le putem considera ca fiind perioada reala in care s-a desfasurat relatia voastra.Timp in care nu ati contenit cu certurile si discutiile aprinse intre voi doi.Daca tu consideri ca o relatie trebuie sa decurga in acest mod,te inseli.Este clar si evident faptul ca nu sunteti compatibili si distanta existenta intre voi doi,nu va ajuta cu absolut nimic!El iti spune ca tine la tine,tu declari ca va impacati repede si din spusele voastre reiese doar nevoia de apropiere fizica,nicidecum emotionala!Pentru a simti cu adevarat ce anume va leaga,trebuie sa treaca mult timp pana cand veti ajunge in faza de iubiti in adevartul sens al cuvantului!Ori distanta va opreste demersul si va va pune piedica tot timpul de acum incolo!
-intalnirile sporadice sunt probabil puternice ca intensitate amoroasa,ca exercitiu sexual,dar odata stins dorul,apar discutiile!Unde vezi tu valoare data relatiei voastre?Acest du-te-vino,nu intareste sentimentele voastre si este un motiv real de despartire !Nu va rezista prietenia dintre voi doi,caci nu are cum sa se deruleze frumos,atata timp cat nu exista comunicare,intelegere si toleranta reciproca .Probabil sunteti doua temperamente diferite si de aici rezulta neintelegerile voastre!Sunteti doi tineri nematurizati,care incercati sa va iubiti,dar nu va reuseste mai mult si la distanta apreciabila fata de marginea patului!Spui ca iubitul tau are tot timpul ceva de facut si nu poate veni la tine!Draga,trebuie sa inveti si sa stii urmatorul lucru;Barbatii au intotdeauna ceva de facut cand vine vorba de iubitele lor aflate la distanta,sunt ocupati sa-si marcheze teritoriul in zona de domiciliu,dupa care trec la cucerirea altor zone!Ai inteles ce vreau sa-ti spun sau nu?
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Octombrie 2011 20:28
Deci...asteptam decizia
miss_darine
Postat pe 7 Octombrie 2011 20:34
De la: miss_darine, la data 2011-10-07 20:34:14 Deci...asteptam decizia



Sper sa ia decizia potrivita!Hi,Darine!Sa ai o sera frumoasa!
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Octombrie 2011 20:55
De la: kudika421339, la data 2011-10-07 20:55:21
De la: miss_darine, la data 2011-10-07 20:34:14 Deci...asteptam decizia



Sper sa ia decizia potrivita!Hi,Darine!Sa ai o sera frumoasa!


Sorry,Darine,seara am vrut sa scriu!
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Octombrie 2011 20:56
De la: kudika421339, la data 2011-10-07 20:56:12

Sorry,Darine,seara am vrut sa scriu!

o seara placuta si tie
miss_darine
Postat pe 7 Octombrie 2011 21:04
Am înþeles . Mulþumesc pt timpul acordat
Anne95
Postat pe 7 Octombrie 2011 21:05
De la: Anne95, la data 2011-10-07 18:46:43Bunã. Aº vrea sã mã ajutaþi cu niºte sfaturi (...) continuãm sau nu..

Ce anume duce la certurile alea ?
Sunt certuri din nimic sau au la baza ceva serios ?
Gaseste cauza si vei gasi si raspunsul la nedumerirea ta.
Max2
Postat pe 17 Noiembrie 2011 23:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
greu cu uitarea.. 69 De la: kudika_14886 4 Noiembrie 2012 19:26
doar o confesiune 15 De la: Ramyta 2 Mai 2009 19:56
Sunt atat de trista............ 68 De la: JUST_ROBERTA 14 Iulie 2009 01:23
mailuri,mailuri..mailuri 17 De la: ana_bita 13 Februarie 2009 04:43
dupa 8 ani, ne-am despartit... 27 De la: alexandra_sziga 17 Mai 2009 17:09