Setari Cookie-uri

Am si eu nevoie de ajutor va rog :(

Tot cautand pe internet sfaturi si ajutor am dat de "kudika" si consider ca aici voi gasi ajutor legat de o problema a mea cu ex-ul. L-am cunoscut acum un an si ceva pe internet. La inceput am fost doar prieteni dar dupa aceea am ajuns sa ma indragostesc de el si printr-un miracol si el de mine. Dupa vre-o doua saptamani am decis sa ne intalnim si a fost foarte ok nu a fost magar nu s-a comportat nimic...chiar am crezut ca este marea mea iubire. Totul a mers foarte bine intre noi aprox 6 luni. In aces timp nu neam certat niciodata insa intr-o zi imi spune ca in dimineata aceea a fost cu niste prieteni printre care si o fata cu care mi-a marturisit ca se sarutase, insa m-a implorat sa il iert, ca nu o sa se mai intample si eu l-am crezut si l-am iertat. Numai ca, dupa vreo saptamana, imediat dupa Ziua Indragostitlor ne-am certat pentru ca eu sunt inca minora iar parintii mei nu ma lasau sa stau prea mult pe la el. Era prima cearta serioasa a noastra si nu stiu cum am ajuns ca mi-a spus ca de fapt nu se despartise de loc de cealalta fata (care nu stia nimic de mine) toata saptamana. Nu numai asta insa a inceput sa ma injure si imi trimitea tot timpul mesaje si el si un prieten de-ai lui in care ma faceau in toate felurile (nu pot sa reproduc aici). Cu timpul insa, am devenit din nou prieteni. Eu stiam ca inca il mai iubeam si desi el trecuse peste asta, eu nu. De atunci el a mai avut niste relatii, dar eu nu. Ma gandeam intruna la el pana acum o luna, cand i-am spus ca inca il mai iubeam. Atunci mi-a spus si el ca inca ma mai iubeste si ca putem sa o luam de la capat. De fapt m-a aburit ca o sa fie altfel de data asta si ca o sa fim fericiti. "Fericirea" asta a durat doua saptamani, cand dintr-o data sa schimbat. Nu mai vorbea cu nimeni, daca il intrebam ceva imi raspundea cu da sau nu, a inceput sa se imbete in fiecare zi pana mi-a zis ca vrea sa fie singur un timp. Dupa cateva zile imi spune ca de fapt nu mai vrea sa fie cu mine, ca nu are nevoie de nimeni si ne-am despartit. Totusi dupa alte cateva zile il vad ca se saruta cu o tipa. Cand l-am intrebat despre ea mi-a zis ca el vroise sa se intoarca la mine doar ca ii fusese prea rusine (ma intrebase cu o zi inainte daca as mai fi cu el dupa toate astea, chiar daca el nu vroia, iar eu, ca sa nu par o proasta i-am zis ca nu, chiar daca nu era adevarat) sa imi spuna ca era prea beat cand mi-a spus ca nu are nevoie de mine, dar ca acum e prea tarziu. Desi el zice ca o iubeste pe aceasta fata, eu nu am reusit sa trec peste asta si ma gandesc intruna la el. Sper ca, in ciuda incoerentei textului meu, puteti sa ma ajutati si pe mine... si credeti-ma ca in timp ce scriam acest text am plans tot timpul la gandul momentelor petrecute cu el.
Ana96
Postat pe 18 Iulie 2010 22:48
dragostea se poate traduce si cu vin-o incoace fugi de aici,mai pasuieste-l mai iarta-l dar vezi care ti-e limita,el poate se joaca de-a amorul mai tatoneaza terenul si cu alte fete,oricum chiar daca treci printr-o experienta urita,e un pas inainte
utad
Postat pe 18 Iulie 2010 22:56
offf, presupun ca inca mai esti minora... mai eu la varsta ta eram tare tzafnoasa, si cum nu'mi convenea ceva intorceam spatele si plecam, asta dupa ce bateam putin cu pumnul in masa si imi spuneam punctul de vedere, hotarata sa mi'l si impun. cu timpul am invatat sa ma mai controlez. daca tu la varsta asta esti carpa unor ca_caciosi cand vei creste putin ce vei face? vei iubi orice neterminat de genul asta? vei fi tot o carpa?
Shhh
Postat pe 18 Iulie 2010 23:16
" Nu numai asta insa a inceput sa ma injure si imi trimitea tot timpul mesaje si el si un prieten de-ai lui in care ma faceau in toate felurile (nu pot sa reproduc aici). Cu timpul insa, am devenit din nou prieteni"

Atunci trebuia sa ii dai un mare sut in oute!
Barbie30
Postat pe 18 Iulie 2010 23:20
De la: Barbie30, la data 2010-07-18 23:20:51" Nu numai asta insa a inceput sa ma injure si imi trimitea tot timpul mesaje si el si un prieten de-ai lui in care ma faceau in toate felurile (nu pot sa reproduc aici). Cu timpul insa, am devenit din nou prieteni"

Atunci trebuia sa ii dai un mare sut in oute!


da il iubeste, nu vrea sa'l raneasca pe puisorul ei
Shhh
Postat pe 18 Iulie 2010 23:25
De la: Shhh, la data 2010-07-18 23:25:01
De la: Barbie30, la data 2010-07-18 23:20:51" Nu numai asta insa a inceput sa ma injure si imi trimitea tot timpul mesaje si el si un prieten de-ai lui in care ma faceau in toate felurile (nu pot sa reproduc aici). Cu timpul insa, am devenit din nou prieteni"

Atunci trebuia sa ii dai un mare sut in oute!


da il iubeste, nu vrea sa'l raneasca pe puisorul ei


Scuza-ma!Iubirea o inteleg,dar prostia NU!
Barbie30
Postat pe 18 Iulie 2010 23:32
De la: Barbie30, la data 2010-07-18 23:32:43
De la: Shhh, la data 2010-07-18 23:25:01
De la: Barbie30, la data 2010-07-18 23:20:51" Nu numai asta insa a inceput sa ma injure si imi trimitea tot timpul mesaje si el si un prieten de-ai lui in care ma faceau in toate felurile (nu pot sa reproduc aici). Cu timpul insa, am devenit din nou prieteni"

Atunci trebuia sa ii dai un mare sut in oute!


da il iubeste, nu vrea sa'l raneasca pe puisorul ei


Scuza-ma!Iubirea o inteleg,dar prostia NU!


se pare ca in unele cazuri merg mana in mana
Shhh
Postat pe 18 Iulie 2010 23:34
E un citat pe care l-am mai postat pe aici,dar se potriveste de minune.
"Iubirea e ca o clepsidra,cand ti se umple inima...ti se goleste creierul"
Barbie30
Postat pe 18 Iulie 2010 23:38
da, sa stii ca asa e. fericiti de aia care iubesc dar mai sunt si rationali in acelasi timp
Shhh
Postat pe 19 Iulie 2010 00:11
Draga Ana baiatul asta e un cocalar, un baiat bun nu se comporta asa cu o fata, te-a jignit, ti-a zis ca s-a sarutat cu alta fata, ba ca o iubeste pe ea, ba ca pe tine, nu vezi ce hal de om este...? Eu in locul tau il scuipam in ochi ... pe bune.
anutzzaa
Postat pe 19 Iulie 2010 01:41
uita-l...lumea e plina...
stiu k nu e usor....dar nu ti-e mila de tine????
paullina
Postat pe 19 Iulie 2010 05:50
Pacat de tineretea ta!
Nu te mai lasa calcata in picioare!Nu ai demnitate!?
Cum poti sa iubesti un om care te jigneste si te foloseste..!?????
desi_desiree
Postat pe 21 Iulie 2010 14:53
SFATUL MEU ESTE SA TE RESPECTI..SI SA ALEGI CE E MAI BINE PT TINE...ADICA SA I DAI PAPUCII CA NU TE MERITA.O PRSOANA CU ASTFEL DE COMPORTARI..NU SE VA SCHIMBA SI VEI SUFERI MEREU.NU TE IUBESTE.DRAGOSTEA NU E ASA.VEI AFLA MAI TARZIU..CAND VEI INTALNI BAIATUL CARE TE VA RESPECTA SI TE VA IUBI FARA SA TI CEARA NIMIC...FARA SA TE FACA SA SUFERI
ELLA_79
Postat pe 21 Iulie 2010 15:26
de ce sunt fetele mereu cele care sufera? si plang dupa niste prosti care nu isi dau seama ce au langa ei? ar fi my bine sa te desparti de el, ai putina demnitate. dak el se tot saruta cu una si cu alta inseamna k nu te iubeste asa cum il iubesti tu si nu are rost sa suferi dupa el. gandeste-te ca meriti ceva mai bun
4verinlove
Postat pe 27 Iulie 2010 16:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Te-am visat in noaptea magica de Craciun 1 De la: danutza0502 25 Decembrie 2015 14:50
ce faci cand stii ca tea inselat cu o pustoaica de 15 ani ?? 51 De la: kudika357037 13 Mai 2011 21:25
Buna am nevoie de un sfat 77 De la: Charliemic 25 Aprilie 2013 22:53
Cum poti uita pe cineva... 2 De la: AndM 19 Iunie 2010 21:00
Cand primesti ceea ce vrei... 58 De la: o_fetita1 26 Ianuarie 2010 17:39