Setari Cookie-uri

asa avea nevoie de un sfat...

Salutare tuturor!
Sunt noua aici pe forum si as avea si eu nevoie de parearea voastra... Deci, sa va spun pe scurt povestea mea: am fost impreuna cu un baiat timp de 10 luni... acum 3 saptamani insa m-a parasit.. motivul este ca i s-a oferit sansa de a lucra in orasul in care el s-a nascut pentru un salariu mai mare si masina de serviciu; eu sunt din bucuresti, termin acum in septembrie facultatea si si cu toate astea as fi mers cu el... dar a spus ca nu s-ar insura de pe acum, ca nu vrea sa stam cu ai lui si ca nu va avea liniste pana nu isi face un rost mai intai... asa ca a ales sa ma paraseasca, cu toate ca a zis ca ma iubeste mult si ca nu a mai intalnit pe nimeni ca mine, ca stie ca si eu il iubesc... intre timp a fost ziua mea, m-a sunat sa imi zica "La multi ani" si m-a intrebat daca mai sunt suparata pe el, eu i-am raspuns ca nu am fost suparata, mai degraba dezamagita si am incercat sa par ca sunt bine; apoi el a mai adaugat ca atunci asa i s-a parut ca e cel mai bine (pentru cine oare, poate pt el?) dar ca acum... si nu a mai avut putere sa continue... mi-a urat sa mi se indeplineasca tot ce imi doresc si am incheiat conversatia... apoi l-am sunat eu o data si l-am rugat sa ne vedem intr-o zi sa mai vorbim despre cele intamplate... si el a acceptat (nu s-a mutat inca definitiv acolo cu serviciul, inca mai trece si prin bucuresti)... a zis ca oricum vroia sa imi inapoieze un rucsac de-al meu care a ramas la el... si ca o sa ma anunte cand trece prin bucuresti si o sa ne intalnim... as vrea sa va intreb... credeti ca mai e ceva de facut in legatura cu noi 2? pentru ca eu inca il iubesc si nu am avut liniste de cand ne-am despartit, acum mi-am mai revenit, dar tot la el ma gandesc... ce atitudine ar trebui sa am fata de el cand ne vom vedea? am nevoie de un sfat pls!!!
suflet_pe_note_vorbitor
Postat pe 17 August 2008 17:03
Eu nu m-as intalni cu el!!!Daca el a preferat jobul in loc sa stea cu tine, inseamna ca nu te iubeste asa de mult cum spune...Nu e suficient sa spui un "te iubesc", mai trebuie sa si demonstrezi...
Asa ca, gandeste-te ca nu merita si ca, cu timpul vei gasi ceva mai bun...
blindgirl
Postat pe 17 August 2008 20:31
sunt de aceeasi parere ca si blindgirl.nu te iubeste suficient...faptul ca vrea sa se mute cu serviciul nu e motiv de despartire.si in plus ti-a zis ca nu vrea sa se insoare..cel putin nu cu tine,dar un om indragostit ar face-o.nu stiu de ce-ti spune ca te iubeste,ca se vede ca habar nu are ce e iubirea.
eu zic sa lasi trecutul in trecut,ce s-a destramat o data nu se va mai reface.gandeste-te ca nimic nu e intamplator pe lumea asta,si ai sa gasesti o persoana care nu te va parasi la primul obstacol.
daca chiar nu vrei sa renunti ,mai fa o incercare,dar vei vedea ca nu se merita. am facut si eu la fel,am incercat sa ma impac cu el..nu am rezolvat nimic..ba chiar am suferit mai mult,deoarece mai tarziu am aflat ca are pe altcineva si totusi se vedea cu mine.persoana cu care e acum nici in ziua de azi nu stie ca si-a batut joc si de ea...dar ei "se iubesc".multi pretind ca stiu ce e iubirea,dar foarte putini o cunosc.
ai grija de tine,sper ca vei lua decizia corecta.
dorina_77
Postat pe 19 August 2008 10:21
Ai dreptate Dorina. Ca sa poti sa spui ca sti ce e iubirea trebuie sa sti ce e sacrificiu, daruirea, implinirea langa persoana iubita. Invata sa treci peste, vei gasi pe cineva care sa te aprecieza. Sti vorba aia, "Va iesi soarele si pe strade ta". Bafta
EuBebelusa
Postat pe 19 August 2008 17:20
Ceau.Daca adevaratul motiv al despartirii este faptul k si-a gasit un job mai bun , atunci nu e chiar atat de judecat.Poate il sperie insuratoarea,si de-asta nu a vrut sa te i-a cu el.Probabil se teme si de reactia parintilor.Totusi..vezi ce spune cand va vedeti,daca intradevar te iubeste,va impacati.nu-l presa cu casatoria.Daca da semne ca ii e bine fara tine,e clar ca...trebuie sa o iei pe un alt drum!!intre timp,vezi-ti de viata,si profita de timp sa-l mai uiti.pussy
ayda4ever
Postat pe 20 August 2008 23:06
Ceau.Daca adevaratul motiv al despartirii este faptul k si-a gasit un job mai bun , atunci nu e chiar atat de judecat.Poate il sperie insuratoarea,si de-asta nu a vrut sa te i-a cu el.Probabil se teme si de reactia parintilor.Totusi..vezi ce spune cand va vedeti,daca intradevar te iubeste,va impacati.nu-l presa cu casatoria.Daca da semne ca ii e bine fara tine,e clar ca...trebuie sa o iei pe un alt drum!!intre timp,vezi-ti de viata,si profita de timp sa-l mai uiti.pussy
ayda4ever
Postat pe 20 August 2008 23:06
Ceau.Daca adevaratul motiv al despartirii este faptul k si-a gasit un job mai bun , atunci nu e chiar atat de judecat.Poate il sperie insuratoarea,si de-asta nu a vrut sa te i-a cu el.Probabil se teme si de reactia parintilor.Totusi..vezi ce spune cand va vedeti,daca intradevar te iubeste,va impacati.nu-l presa cu casatoria.Daca da semne ca ii e bine fara tine,e clar ca...trebuie sa o iei pe un alt drum!!intre timp,vezi-ti de viata,si profita de timp sa-l mai uiti.pussy
ayda4ever
Postat pe 20 August 2008 23:06
De la: panselutzaa, la data 2008-08-17 17:03:27Salutare tuturor!
Sunt noua aici pe forum si as avea si eu nevoie de parearea voastra... Deci, sa va spun pe scurt povestea mea: am fost impreuna cu un baiat timp de 10 luni... acum 3 saptamani insa m-a parasit.. motivul este ca i s-a oferit sansa de a lucra in orasul in care el s-a nascut pentru un salariu mai mare si masina de serviciu; eu sunt din bucuresti, termin acum in septembrie facultatea si si cu toate astea as fi mers cu el... dar a spus ca nu s-ar insura de pe acum, ca nu vrea sa stam cu ai lui si ca nu va avea liniste pana nu isi face un rost mai intai... asa ca a ales sa ma paraseasca, cu toate ca a zis ca ma iubeste mult si ca nu a mai intalnit pe nimeni ca mine, ca stie ca si eu il iubesc... intre timp a fost ziua mea, m-a sunat sa imi zica "La multi ani" si m-a intrebat daca mai sunt suparata pe el, eu i-am raspuns ca nu am fost suparata, mai degraba dezamagita si am incercat sa par ca sunt bine; apoi el a mai adaugat ca atunci asa i s-a parut ca e cel mai bine (pentru cine oare, poate pt el?) dar ca acum... si nu a mai avut putere sa continue... mi-a urat sa mi se indeplineasca tot ce imi doresc si am incheiat conversatia... apoi l-am sunat eu o data si l-am rugat sa ne vedem intr-o zi sa mai vorbim despre cele intamplate... si el a acceptat (nu s-a mutat inca definitiv acolo cu serviciul, inca mai trece si prin bucuresti)... a zis ca oricum vroia sa imi inapoieze un rucsac de-al meu care a ramas la el... si ca o sa ma anunte cand trece prin bucuresti si o sa ne intalnim... as vrea sa va intreb... credeti ca mai e ceva de facut in legatura cu noi 2? pentru ca eu inca il iubesc si nu am avut liniste de cand ne-am despartit, acum mi-am mai revenit, dar tot la el ma gandesc... ce atitudine ar trebui sa am fata de el cand ne vom vedea? am nevoie de un sfat pls!!!


sunt de parere ca ar trebui sa va vedeti..ar trebui sa discutati..ar trebui sa-i vezi toate reactiile..dar sa discutati serios :) ideea e ca pt 2 care se iubesc.. distanta n-ar trebui sa fie un obstacol.. v-ati putea vedea in weekend.. ai putea merge sa-l vizitezi..ar putea veni sa te viziteze.. daca nu chiar in fiecare sapt..la 2-3.. dar ati continua relatia.. unde e dragoste e loc de orice:).. discuta cu el doar.. daca se eschiveaza.. lasa-l pe drumul lui :)
luke_at_me
Postat pe 22 August 2008 17:44
Di pacate sunt barbatzi care se simt inferiori intr-o relatie in momentul in care isi dau seama sau isi inchipuie ca nu au suficient de oferit...Daca te iubeste va veti impaca, dar parerea mea sincera este ca ar trebui sa analizezi bine sansele tale langa el in viitor langa el....Nu cred ca noua femeilor, oricum am fii, ne trebuie un barbat care sa fuga din fata greutatzilor sau din fata "gandurilor mari". Sfatul meu: analizeaza de doua ori daca merita sau nu aceasta relatie, inainte de a te gandi daca va impacati sau nu!
G_Diana
Postat pe 22 August 2008 20:31
salut!
intre timp am mai vorbit o data la telefon cu el... se pare ca nu ne vom vedea foarte curand pentru ca se muta si in zilele in care mai trece prin bucuresti nu pot eu...:( oricum nu mi-ar fi prins bine acum, inainte de examene sa ma vad cu el, m-ar fi tulburat iar... a ramas sa lase rucsacul la un amic comun si sa ma caute el peste un timp... cand va mai veni in bucuresti... asa ca... deocamdata asta e.. macar mi-am mai revenit si ma gandesc ca daca totusi este iubire din ambele parti in povestea noastra, cumva, candva vom gasi o solutie de a fi impreuna... dar inca nu stiu daca se va intampla asta... voi sti insa cu siguranta atunci cand ne vom vedea; sunt convinsa insa ca timpul le va rezolva pe toate intr-un fel sau altul... pana atunci... viata merge inainte
suflet_pe_note_vorbitor
Postat pe 25 August 2008 19:25
Din propie experienta iti spun ca...sa va mai intalniti dupa un timp..mai rau iti vei face.Daca reusesti sa`l uiti,makr putin..nu mai face greseala sa te intorci in trecut.eu..am facut greseala asta..chiar ieri..si`aqm din nou imi ling ranile.

Si stiu ca intr`un mesaj anterior...te sfatuiam sa mai incerci,purtand o discutie cu el.Dar nu vei reusi decat sa-ti amplifici suferinta.
ayda4ever
Postat pe 25 August 2008 23:42
Ai dreptate ayda4ever, dc te intorci dupa ce ai crezut k ai uitat e mai rau. Si eu am facut aceeasi greseala. Efrumos numai dc si celalt mai simte ceva dar dc nu, doare k si cum va mai despartiti o data.
EuBebelusa
Postat pe 26 August 2008 15:34
..salutare!!!
...lady!!bagatzi mintzile in kap si nu transforma povestea in drama..nu e niki primul shi niki ultimul trimis al lui Adam ka sa putem spune gata s-a inkis kerkul maskulin!!!
..ia totul ka pe o experientza de kare ai avut parte shi din kare ai invatzat keva;inkearka sa itzi pui sentimentalul intr-o kutie bine inkisa shi analizeaza situatzia ku multa ratiune ;atunki vei avea propriul raspuns al povestii -kel adevarat argumentat kiar de propria voastra relatzie!!!..apoi potzi da frau liber sentimentelor ,deskuind kutia shi te vei regasi mai proaspata ,ku mai multa fortza shi poate mai intzeleapta!!
..conkluzia!!!-ureaza-i un job lipsit de stress shi plin de lovele!!..shi sa aiba parte de ferikire maxima!!!
stelya
Postat pe 26 August 2008 16:17
stelya..cand iubesti cu adevarat..ii urezi tot ce ai spus tu..dar din suflet.Totusi...nu poti uita,si nu poti gandi de fiecare data ca..nu e ultimul trims al lui Adam.E normal sa se resemneze,sa ne resemnam..k nu avem alta alternativa,dar sentimentele nu le poti sterge asa..."sa va fie de bine"
e greu..de facut..de scris...scriem toti frumos:)
ayda4ever
Postat pe 26 August 2008 16:43
sti ce de fiecare data cand m-am despartit de vreun prieten de-al meu adik 3 pana acum,eu am simtit ca e mai bine asa!eumai tineam la ei dar de fapt aparuse altcineva care aparuse in viata mea si avea ceva mai special.cu toate ca incepeam o rel noua ma gandeam la fostu mereu si plangeam si sufeream dar ceva nu ma lasa sa ma intorc la el,in schimb vb mereu cu el la telefon si atat in mai abuream si il invarteam pana imi zicea ca ma iubeste si apoi ramaneam cu noul prieten.Aveam nevoie doar sa stiu ca ma mai iubeste.Sia u fost rel lungi de 4 ani si de 1 an.asa ca ai gria s-ar putea sa mai simta ceva pt tine dar nu dragoste,daca te-ar iubi cu adevarat ar veni in genunchi la tn sa-ti zica ca-i pare rau,asa cum ai zis u ca se plange ca nu mai poate!exact la fel faceam si eu dar apoi am realizat ca ma cam prefaceam nu era chiar ceea ce simteam cu toate ca ma mai durea inca...
sweety_cornelia
Postat pe 29 August 2008 21:43
Sweety..urate gesturi.ai facut niste oameni sa sufere..bleah!!!
ayda4ever
Postat pe 29 August 2008 21:56
Salut!
A mai trecut ceva timp, intre timp mi-am dat toate examenele, inclusiv licenta si le-am trecut cu bine (asta asa, sa ma laud si eu la voi:D)... Cert e ca pe EL inca nu-l pot uita... mai ales ca azi am fi implinit un an impreuna :( E adevarat, am si zile mai bune si desi am reusit sa accept situatia, inca ma doare. Tot ce mi-a ramas e sa imi ocup tot mai mult timpul... cu serviciul, o sa ma inscriu si la un master si o sa ma duc si la cursuri de dans :) Si pana acum am facut tot ce am putut ca sa mai uit... am iesit si in oras... dar, tot nu reusesc sa depasesc momentul din pacate... :( V-am scris voua pt ca numai aici ma simt inteleasa cat de cat... Pt ca oricat mi-ar spune toata lumea sa merg mai departe si oricat as incerca eu in sufletul meu sa ma conving de asta... pur si simplu nu-mi iese, cel putin deocamdata...
Sper sa vina si ziua in care vom zambi din nou cu adevarat... Pt mine si pt toate din voi care ati fost ranite in dragoste...
Pt ca de mers mai departe, evident mergem, dar nu inseamna ca ne e si bine sufleteste...
Sunt convinsa ca va regasiti cat de cat multe din voi in povestea mea... Asa ca... astept mesaje de incurajare... caci de sfaturi nu cred ca mai este cazul...
Pupici
suflet_pe_note_vorbitor
Postat pe 19 Septembrie 2008 17:41
Cu fiecare zi care trece,vei gasi ceva de sarbatorit...legat de relatia voastra.ieri atzi fi facut un an..Faptul k reti niste detalii atat de importante,rezulta ca nu faci nici un efort sa`l uiti.
gandeste`te :"am fi facut 1 an impreuna,dar am 2 luni de cand sunt singura.am luat examenele,ma voi inscrie la master,si am vazut filmul >>x
ayda4ever
Postat pe 21 Septembrie 2008 00:06
Eu am fost mereu o persoana mai suspicioasa si mi-a prins foarte bine, am anlizat si am preferat sa cred ceva rau inainte de ceva bun fiindca intotdeauna daca e sa ti se intample ceva bun, vei simti si ti se va demonstra. Eu una il vad pe acest baiat ori o persoana care inca nu stie ce vrea ori avand alta relatie in afara de cea cu tine.In orice caz tu nu cred ca ai de ce sa insisti cu nimic, fiindca un lucru cu forta nu-l poti avea niciodata, ori il astepti ori iti vezid e viata ta.Intotdeauna vei inalni altul mai bun, trebuie doar sa cauti si sa analizezi.El daca este istet si tine la tine isi d aseama ca te pierde cu decizia si atitudinea lui, iar daca i-ar pasa atat de mult ar face ceva.Daca ar fi vorba de lata femeie poate ar fi mai usor dar daca e vorba de faptul ca inca nu s-a maturizat si nu stie ce vrea este foarte periculos si riscant fiindca acest lucru poate dura chiar si o viata.E alegerea ta, sfatul meu este ca tu ai facut destul, lasa si destinul sa hotarasca si lase sa intre si alti oameni in viata ta, nu stii nocioadata ec iti rezerva destinul.
eizo84
Postat pe 22 Septembrie 2008 00:22
incearca sa il uiti desi e greu totusi nu e imposibil.daca asa s-a intimplat inseamna ca asa a fost sa fie.after the rain is always sunshine.
aleera
Postat pe 22 Septembrie 2008 02:17
Nu trebuie sa te mai vezi cu el, cel putin o perioada.

Ti-a zis ca are o oportunitate de lucru in alt oras dar tu nu te integrezi in acel nou peisaj, este doar o scuza pentru a incheia relatia cu tine, probabil pentru ca a intalnit pe altcineva sau isi doreste sa cunoasca pe altcineva.

Nu esti tu vinovata pentru asta. Pur si simplu nu e el pentru tine si sigur nu te merita pentru ca nu a fost sincer. Oricat ai incerca sa te impaci cu el niciodata nu o sa tina si aici vorbesc din experienta a cel putin 20 de fete care au trecut prin acelasi tipar de poveste.

Incearca sa iti faci un nou hobby sau reia unul mai vechi. Ce stiu eu, alearga, plimba-te, deseneaza, asculta muzica, invata ceva nou, calatoreste, dar nu incerca sa reiei relatia cu el sau cu altcineva macar 6 luni. Fii tu in primul plan o perioada, si abia dupa iesi cu fetele in oras, dar cu cu gandul ca vei gasi pe cineva sa il inlocuiesti, ci pentru placerea de a bea o cafea cu fetele, sau de a dansa intr-un club. Va veni barbatul care ti se potriveste cand te astepti mai putin.

Si daca ma insel (desi nu cred) si cel care te-a parasit acum este The One, atunci el va veni atunci (dupa perioada cand tu iti vezi doar de tine si prietenii tai, nimic mai mult), trebuie sa stii ca nu trebuie sa te rogi de nimeni sa iti fie alaturi pentru ca mai apoi sa te dezamageasca iar.

Oricum exista pentru fiecare cineva , la fel si pentru tine si va veni la momentul potrivit. Ai rabdare...
patricia_popescu
Postat pe 22 Septembrie 2008 13:16
posibil k se teme de o relatie serioasa, inca nu e pregatit sa gandeasca pentru 2, nu e pregatit pt o casatorie, daca te iubeste cu adevarat se va intoarce, te va cauta si dupa ce realizeaza profesional, daca ti-a dat akum pretextul k nu are o stare materiala buna pt casatorie, si atunci vei tu in locul lui, cu dreptul de a decide daca il vrei inapoi...e un zicala "se invarte roata", daca el a decis asta tu de ce sa suferi, traiesti viata...
anna88
Postat pe 22 Septembrie 2008 13:57
as avea si eu nevoie de un sfat...am fost cu un tip 2 ani de zile...ne intelegeam perfect, nu ne certam niciodata,iar vara asta am fost impreuna la mare si a fost totul ok iar knd am venit de la mare nu mai mi-a dat nici un semn de viata motivul fiind k "simt k nu ne potrivim"...M-am interesat dak are pe altcineva si e am aflat k este singur...Am dramatizat enorm pt k este primul barbat din viata mea, m-am tot rugat de el 2 luni sa ne impakm dar nici o sansa,nu am putut sa mai imi gasesc pe altcineva deoarece m-am inchis in mine. Sapatamana asta mi-a dat msj k ii este greu fara mine, sa-l iert si k regreta enorm k nu a stiut sa pretuiasca dragostea mea...am zis sa-i mai dau o sansa si am stabilit sa ne intanlim.Knd a venit ziua intanlirii el nu a mai dat nici un semn de viata si pana la urma l-am sunat sa-l intreb dak ne mai vedem sau nu asa cum stabilisem....si mi-a raspuns k "nu stiu trebuie sa mai ma gandesc"...ce sa cred???....i-am dat si azi un msj si i-am spus f clar k il iert si nu am sa-i reprosez nimic din ce sa intamplat....si dak vrea sa profite de sansa asta bn,dak nu sa ma lase draq sa-mi traiesc viata asta nemernik....si mi-a raspuns :"Veziti de viata asta nemernik.K nu te mai chinui"....as dori f tare sa-mi dati si mie un sfat....k sunt tare bulversata de situatia asta:(:(:(....multumesc mult
DinicaMirela
Postat pe 28 Noiembrie 2008 11:04
hmmm... uite eu acum reciteam povestea mea... pt ca au trecut 4 luni de la despartire si nu mai stiam ce postasem initial, pt ca intre timp mi-am schimbat un pic modul de a gandi... :D
si asa am dat peste povestea ta, mirela... pe de o parte te inteleg, as fi procedat si eu la fel ca tine imediat dupa despartire, insa a ierta un om care isi bate joc de tine, practic, inseamna in primul rand ca nu te respecti pe tine... probabil ca te-au mai sfatuit si prietenii, rudele acelasi lucru: lasa-l sa mearga pe drumul lui si incearca usor-usor sa te detasezi de tot ce a insemnat el pt tine... stiu ca suna ciudat, stiu ca e greu, dar daca vrei cu adevarat poti... la mine in cele din urma a functionat :D dar mai intai trebuie sa te convingi tu pe tine ca trebuie sa faci asta... oricate sfaturi ti-am da noi, tot nu vei face nimic pana nu vei simti asta... incearca sa nu mai analizezi ata de mult situatia, ia lucrurile asa cum sunt si o sa vezi ca totul la un moment dat o sa vina de la sine... ocupa-te mai mult de tine, gaseste-ti un hobby, fa ceva care sa te binedispuna macar o data, de doua ori pe saptamana... o sa vezi ca va fi bine intr-un fel sau altul... si in nici un caz nu-l mai cauta tu... daca va avea nevoie de tine te va gasi el, fi sigura de asta ;) asa ca... fruntea sus si mergi inainte!
suflet_pe_note_vorbitor
Postat pe 1 Decembrie 2008 10:33
buna.
ITI POT SPUNE DOAR UN LUCRU:EL NU TE IUBESTE.E GREU DE CREZUT, DAR TI-A DEMONSTRAT-O.IMI PARE RAU SA-TI SPUN ASTA , DAR E ADEVARUL.
FAPTUL CA S-A MUTAT IN ALT ORAS ,ASTA NU INSEAMNA CA RENUNTI LA CINEVA PE CARE IUBESTI.
SUNT BAIETI CARE AU PLECAT IN STRAINATATE , AU PRIETENE SI NU AU RENUNTAT LA ELE.
ITI POT DA UN SFAT: DISTREAZA-TE CAT POTI ,MERGI LA FACULTATE, IESI CU PRIETENII ETC ETC.
UNDEVA EXISTA JUMATATEA TA,JUAMTATAEA CARE O SA TE IUBEASCA SI O SA TE RESPECTE ASA CUM MERITI.
AI GRIJHA DE TINE: VIATA E NUMAI UNA. NU STA SUPARATA.
motroc_raluca
Postat pe 4 Februarie 2009 09:11
Buna ,

Nu te costa nimic sa te intalnesti cu el, vezi ce spune, analizeaza bine ce simti si daca mai crezi ca esti in stare sa o iei de la capat nu scapa din vedere faptul ca poate o sa te mai lase si a 2 -a oara balta pentru ca a dat de greu sau eu mai stiu, concluzia e ca trebuie sa fii pregatita si sa te astepti la ce e mai rau ca sa nu suferi iarasi poate si mai mult ...:(!
Te pup, sa auzim numai de bine /1
__LL__
Postat pe 17 Februarie 2009 09:10
Cred ca sentimentele frumoase de alta data au apus....daca nu ar fi asa pt ce a ales sa stea fara tn?? acm ceea ce face se numeste doar ca prelungeste agonia nm alt cv.hai sa fim seriosi.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 12 Iunie 2009 18:35
ºtii, am citit undeva într o revistã cã, un bãrbat, dupã cel mult 100 de zile dacã nu o cere în cãsãtorie pe femeia pe care zice cã o iubeºte înseamnã cu nu o considerã demnã de a fi ºi trãi alãturi de el, de a-i dãrui un copil....restul nu comentez....
catalina69
Postat pe 29 Octombrie 2009 09:40
De la: catalina69, la data 2009-10-29 09:40:19ºtii, am citit undeva într o revistã cã, un bãrbat, dupã cel mult 100 de zile dacã nu o cere în cãsãtorie pe femeia pe care zice cã o iubeºte înseamnã cu nu o considerã demnã de a fi ºi trãi alãturi de el, de a-i dãrui un copil....restul nu comentez....


si ce se intampla daca o cere in ziua 101?ce prostie!
one_size
Postat pe 29 Octombrie 2009 09:42
De la: suflet_pe_note_vorbitor, la data 2008-08-17 17:03:27Salutare tuturor!
Sunt noua aici pe forum si as avea si eu nevoie de parearea voastra... Deci, sa va spun pe scurt povestea mea: am fost impreuna cu un baiat timp de 10 luni... acum 3 saptamani insa m-a parasit.. motivul este ca i s-a oferit sansa de a lucra in orasul in care el s-a nascut pentru un salariu mai mare si masina de serviciu; eu sunt din bucuresti, termin acum in septembrie facultatea si si cu toate astea as fi mers cu el... dar a spus ca nu s-ar insura de pe acum, ca nu vrea sa stam cu ai lui si ca nu va avea liniste pana nu isi face un rost mai intai... asa ca a ales sa ma paraseasca, cu toate ca a zis ca ma iubeste mult si ca nu a mai intalnit pe nimeni ca mine, ca stie ca si eu il iubesc... intre timp a fost ziua mea, m-a sunat sa imi zica "La multi ani" si m-a intrebat daca mai sunt suparata pe el, eu i-am raspuns ca nu am fost suparata, mai degraba dezamagita si am incercat sa par ca sunt bine; apoi el a mai adaugat ca atunci asa i s-a parut ca e cel mai bine (pentru cine oare, poate pt el?) dar ca acum... si nu a mai avut putere sa continue... mi-a urat sa mi se indeplineasca tot ce imi doresc si am incheiat conversatia... apoi l-am sunat eu o data si l-am rugat sa ne vedem intr-o zi sa mai vorbim despre cele intamplate... si el a acceptat (nu s-a mutat inca definitiv acolo cu serviciul, inca mai trece si prin bucuresti)... a zis ca oricum vroia sa imi inapoieze un rucsac de-al meu care a ramas la el... si ca o sa ma anunte cand trece prin bucuresti si o sa ne intalnim... as vrea sa va intreb... credeti ca mai e ceva de facut in legatura cu noi 2? pentru ca eu inca il iubesc si nu am avut liniste de cand ne-am despartit, acum mi-am mai revenit, dar tot la el ma gandesc... ce atitudine ar trebui sa am fata de el cand ne vom vedea? am nevoie de un sfat pls!!!
kudika075831
Postat pe 1 Noiembrie 2009 20:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutati-ma sa-l inteleg!!! 24 De la: kudika012952 10 Noiembrie 2009 13:52
M-a parasit..ok..il vreau inapoi... 147 De la: deea_elena 10 Septembrie 2019 00:04
Iubire pierduta... sau nu... 5 De la: anutzzaa 8 Septembrie 2010 17:38
Buna! 4 De la: battleofwits 22 Mai 2011 22:30
cum pot face sa fie bn pt amandoi 7 De la: Annoula_Timofte_1 1 Aprilie 2015 12:02