Setari Cookie-uri

Iubire sau obsesie ?!..

Simt nevoia sa ma destainui unor straini ca voi,cei de pe acest forum pt ca simt ca nu mai pot si ca nu mai stiu incotro s-o iau..simt ca am ajuns la un prag peste care nu mai pot trece..Nu astept neaparat sfaturi din partea voastra,decat putina rabdare pt a parcurge aceste randuri,si atat..luati-o ca pe o simpla lectura si atat..nu va cer sa pierdeti 20-30 min din viata voastra pt a-mi cunoaste aceasta poveste,totul tzine de alegerea fiecaruia..parerile voastre sunt totusi binevenite,fie ele acide sau cum o-r fi..va multumesc !..
Sunt cu o tipa de circa 1 an si 10 luni..divortata de vreo 5 ani,are un copil de 4 ani,si sta cu parintii..in perioada in care o cunoscusem,eu inca eram cu o alta femeie numita L.,dar carutza scartzaia si nu mai prea mergea din motive mai mult obiective decat subiective,dar nu eram despartiti oficial,lucru care-i spusesem inca de la inceput tipei divortate,care sa-i spunem M..
tipa M. a acceptat situatia si a mers mai departe in "relatie" pt ca a fost ceva f. fulgerator intre noi 2,ca atractie fizica,ulterior transformandu-se in sentimente,sau asa credeam..desi eu eram sceptic ca va fi ceva serios si de durata cu M.,lucru pt care nu eram inca decis sa o termin definitiv cu L... .situatia asta complicata a durat cateva luni,timp in care M. stia ca eu inca sunt cu L. cu care ma mai vedeam din cand in cand..
tot acest timp eu devenisem confuz si nu mai stiam ce sa fac,pe cine sa aleg,desi M. arata mult mai bine fizic ca L.,fiind si mai tanara cu 6 ani,desi si pt L. aveam un anumit tip de atractie,dar nu atat de mult fizic ca pt M.,cat pt caracterul ei..cu M. nu ma vedeam la inceput decat f. rar,si atunci pret de circa o jumate de ora la 2-3 zile,doar cand avea ea timp de mici ferestre intre terminarea prg ei de servici si pana sa ajunga acasa,unde trebuia sa fie la o ora fixa,altfel i se puneau intrebari de catre parinti pe unde ar fi umblat,etc..in rest,relatia noastra se desfasura mai mult pe messenger,facebook si smsuri,adica mai mult o relatie virtuala decat reala..cum am mai spus,la inceputul relatiei cu M. ea acceptase ideea de a cam fi pe postul de amanta,dar dupa cateva luni ea incepuse sa dea semne ca nu prea mai e de acord sa ma imparta cu L.,care nu stia inca de existenta lui M. si-mi cerea sa o termin cu L. pt ca ea nu mai accepta situatia asta..de viata personala a lui M. nu prea stiam mai nimic pt ca nici nu prea m-a interesat si nici nu aveam timp de astfel de discutii,desi ea spunea ca parintii ei nu trebuiau sa stie ca are un iubit,pt ca - spunea ea - parintii i-au spus ca prioritatea nr 1 pt ea acum e copilul ei,sa isi stranga bani pt a-si cumpara casa,etc..si abia dupa aceea sa se gandeasca la o relatie..asta mi-a spus-o sub motivul ca de aceea nu putea sa se vada mai mult timp cu mine pt ca nu putea sa justifice fatza de parinti timpul petrecut in afara de servici,pt a nu se afla ca ea si-a facut un iubit,etc..eu i-am zis ca pt a o rupe cu L. trebuie sa ma asigur ca va fi ceva serios intre noi 2,si abia apoi pot sa iau o astfel de decizie,iar ea nu-mi demonstra ca vrea sa fie ceva sigur intre noi atata timp cat relatia noastra era una ascunsa fatza de familia ei,desi imi spunea ca situatia asta nu va mai dura mult pt ca isi va lua casa,si atunci poate sa declare relatia noastra,etc..in schimb,parintii si fratii mei o cunosteau,si era chiar bine primita de familia mea..la circa 3 luni dupa ce ne cunoscusem,ea a ramas gravida,si ma bucurasem f mult pentru ca am spus ca lucrul asta o va determina sa ia o decizie majora in a oficializa relatia noastra,si sa ma determine si pe mine sa cred ca vrea sa aibe un viitor cu mine si sa iau si eu decizia la randul meu de o termina cu L.,insa ce m-a socat f. mult a fost ca ea luase singura decizia de a avorta,fara ca macar sa ma consulte si pe mine..am fost daramat de decizia ei si asta m-a dat f. mult inapoi,facandu-ma sa cred ca nu are sentimente asa de puternice pt mine,precum incerca prin cuvinte sa-mi spuna..cu atat mai mult,m-a facut sa ma gandesc ca decizia ei de a avorta a fost motivata de ceva mult mai puternic decat incerca ea sa-mi invoce,cum ca nu e pregatita sa mai aibe un copil acum,ca ce ar spune parintii ei in conditiile in care nu stiu ca ea are un iubit,si ca s-ar fi descoperit ca le-a incalcat "ordinul" de a avea un iubit,etc..lucrul acesta m-a facut sa fiu mai atent cu ea si sa nu cred ca doar acestea erau motivele pt care ar fi avortat,ci cu totul altceva..mult mai dureros de aflat !..
dupa acest avort,intalnirile noastre se mai rarisera timp de circa o luna,dupa care incepusem sa ne intalnim cu aceeasi frecventa ca si inainte de avort..nu mai stiam ce sa cred daca femeia asta ma iubea cu adevarat,sau doar simula lucrul asta,urmarindu-si doar un interes sexual fatza de mine,si atat..pt ca nici nu sunt vreun bogat sa aibe vreun interes material,etc..uneori ma simteam chiar folosit,si la randul meu si eu ii raspundeam cu aceeasi dragoste falsa pe care eu intelegeam ca o afiseaza ea pt mine,din dorinta de a nu o rani,chipurile,ca nu-i impartasesc dragostea..un lucru stupid se intampla la nici 2 luni dupa acel avort : ramane din nou gravida !!..asta era deja un soc,pt ca nici de data asta ea nu vroia sa-l pastreze !..eram de-a dreptul bulversat de atitudinea ei pt ca asta deja ma convinsese ca nu are nici cea mai mica intentie sa aibe vreun viitor cu mine,ea argumentand cu aceleasi motive de ce nu putea sa lase copilul..cu ceva timp inainte sa mearga la programare pt a face cel de-al 2-lea avort,descopar intamplator pe contul ei de facebook,un mesaj trimis unei prietene din care reiesea ca ea are pe altcineva,si ca relatia lor e una foarte buna chiar !..am fost devastat sa aflu asta,era lucrul de care ma temeam cel mai mult,asa intelegand de ce era ascunsa cu mine..de acel cineva,parintii ei stiau ca sunt impreuna..de aceea era urat sa se afle de catre parintii ei ca ea mai era si cu altul,adica cu mine..ulterior am aflat ca acel cineva era un fost iubit de-al ei inainte sa se marite,si de tipul asta imi spusese ea ceva cand ne cunoscusem,dar ca nu mai e cu el,si ca reluase relatia cu el la circa 1 an dupa divortz,dar ca atunci cand ne-am cunoscut noi,nu mai era cu el de circa o luna..tipul e vecin cu ea,la 3 blocuri distanta,si se cunosc de multi ani fiind si f. bun prieten cu fratele ei..in fine,cand am aflat asta,am fost efectiv terminat..deja incepusem sa ma gandesc ca poate in prima sarcina nu era copilul meu,si poate ca nici in al 2-lea,sau in niciuna din aceste 2 sarcini..insa ea a negat ca e posibil asta pt ca n-ar mai fi avut contact sexual cu el de cand ma cunoscuse pe mine (circa deja 8 luni de cand eram impreuna) iar eu chiar nu am crezut asa ceva,si in continuare sunt sceptic asupra acestui aspect,desi ea sustine cu vehementza ca nu s-a mai culcat cu el de cand m-a cunoscut pe mine,desi eu i-am spus ca nu cred ca exista un barbat atat de prost incat sa nu i se dea de banuit ca iubita lui nu i-o mai da atata timp fara sa fie ceva dubios la mijloc..mi se pare atat de aberant ce spunea ea..era ca si cum ai avea tupeul sa afirmi ca nu-ti inseli amantul cu cel de acasa,pt ca era clar ca eu eram deja amant pt ea in conditiile in care eram ascuns,si ea vroia sa ma faca sa cred ca sunt de fapt unicul..de aceea ma gandesc ca ea acceptat sa fie amanta mea,pt ca si eu eram la randul meu,la fel pt ea,insa ca sa cada ea "victima" fatza de mine,a preferat sa ascunda ca are si ea pe cineva spunand ca e singura si ca doar eu o tratez ca amanta,impartindu-ma cu L..
sa afirme ca nu a mai avut contact sexual cu el de cand m-a cunoscut pe mine,deja mi se pare o minciuna de 2 lei..a inceput sa argumenteze ca a preferat sa nu-mi spuna de el pt ca asta ar fi insemnat sa-mi dadea mie mai multe motive sa ma duc eu la cealalta (un egoism cras!) lucru care nu-i convenea desigur,plus ca nu era nimic serios cu el,si ca stia ca trebuia sa-i spuna intr-o buna zi ca nu mai poate fi cu el,dar ca a tot amanat dintr-o anumita teama sa-i spuna ca nu-l mai iubeste si ca nu mai vrea sa fie cu el,desi eu cred ca amana asta pt a fi sigura de mine sau nu.. insa amanarea asta i-a fost fatala pt ca asa am prins-o eu in offside,tot dintr-o greseala de-a ei..si pe partea ailalta tot ea avea tupeul sa-mi spuna mie s-o termin cu cealalta,desi ea era cea care m-a mintit atata timp ascunzandu-mi ca si ea avea o alta relatie oficiala..la scurt timp dupa aceasta descoperire,eu i-am zis ca nu mai pot continua cu ea pt ca m-a mintit prea mult si ca a facut sa cred ca ma iubeste,folosindu-se de arta cuvintelor ei,si ca voi trai mereu cu gandul ca astfel de lucruri se vor repeta si pe viitor,dar ea m-a rugat s-o iert si mi-a jurat ca ma iubeste si ca ii va spune celuilalt ca s-a terminat,si ca si eu trebuie sa-i spun lui L. acelasi lucru pt a putea fi noi impreuna oficial..si,am acceptat..de ce ?!..inca nu stiu nici acum..posibil s-o iubesc totusi asa de mult,sau am devenit amandoi o obsesie unul pt celalalt incat am acceptat sa trec peste aceste lucruri ?!..dupa ce i-am zis si eu lui L. ca am cunoscut pe altcineva,si ca nu mai putem continua,a inceput adevaratul calvar..
L. nu s-a putut impaca cu situatia,si nu accepta ideea ca eu sa fiu cu alta femeie pt ca ma iubeste,lucru pt care inca tineam legatura,dar acum ma ascundeam eu fatza de M. ca tineam legatura cu L.
..pe partea cealalta,M. imi spunea ca inca e prea curand sa stie parintii ei ca imediat dupa ruptura avuta cu celalalt tip,ea si-a tras pe altcineva,mai ales ca nici "fostul" nu trebuia sa stie ca a sarit imediat in bratele altuia,deci in continuare aveam o relatie ascunsa..o adevarata incalceala,ce mai..in conditiile astea,incepusem sa ma dezic din nou de ea pt ca in continuare imi dadea motive sa cred ca imi ascunde ceva,sau ca e prea condusa de prejudecatile parintilor ei..situatia incepuse sa fie din nou ambigua,certurile si tensiunea pe marginea acestor lucruri de "ascunzis" erau prezente in fiecare zi..incepusem sa ma gandesc daca nu cumva e mai bine sa renunt de tot la ea,si sa-mi fac mustrari de constiinta ca am lasat-o pe L. pt o femeie care nu merita..incepusem sa ma gandesc sa ma intorc la L. din ce-n ce mai mult..la o femeie care stiam sigur ca ma iubeste cu adevarat,si chiar imi demonstra asta mult mai evident decat M..
cum bine a zis cineva : "pretuieste mai mult dragostea care ti se ofera,decat cea dupa care alergi"..dar inca nu am urmat aceasta deviza,desi ar fi trebuit s-o fac mai demult..in fine..
La circa 2-3 luni dupa "oficierea" relatiei cu M.,ea decide oarecum fortzat de mine sa le spuna parintilor ei ca are un nou iubit,adica in perioada sarbatorilor de iarna,dar ca ei nu vor sa stie cine sunt si ca nu-i intereseaza,pt ca cica e prea "devreme" pt a ma cunoaste..le spusese parintilor ca va petrece revelionul la mine,dar conditionat,adica gen 9 seara pe 31 dec,si la 3-4 dimineata cel tarziu sa fie acasa,ca sa se trezeasca copilul ei cu ea alaturi..insa in seara de 30 spre 31 decembrie ne certam urat de tot pe tema ca e tinuta din scurt prea mult de parintii ei la varsta care o are,si ca nu e stapana pe viata ei,ca eu nu accept o carpa de femeie langa mine,etc si iau decizia sa ma intorc la L.,lucru care ii spusesem si lui M. ca voi face..si de nervi,plec la L. acasa chiar in seara cu pricina,spunandu-i ca am terminat-o cu M. definitiv si ca nu mai plec niciodata de la ea..a doua zi,pe 31 dec,i-am zis lui L. ca ma duc pana acasa sa ma schimb,si ca revin la ea pe seara pt a petrece revelionul impreuna..in drum spre casa,mi-a venit ideea de a trece pe la M. acasa pentru prima data,facandu-i o surpriza (culmea ironiei face ca ele doua sa locuiasca in acelasi cartier,si fiind relativ aproape una de alta) cu vizita asta..ma opresc la o cofetarie,iau niste prajituri pt ala mic,iau si niste flori pt mama ei,si ma infiintez la ea..cand i-am zis la telefon ca sunt la ea la usa,nu i-a venit sa creada avand in vedere ca stia unde plecasem cu o seara in urma..a durat circa 5 min pana sa-mi deschida usa,si la un moment dat credeam ca nu-mi va mai deschide deloc..gestul asta il facusem pt ca incepusem sa am remuscari ca parintii ei stiau ca face revelionul cu mine,si daca ar fi aflat ca nu-l mai face la mine,ar fi aflat ca ne certasem..dar nu stiu de ce-mi mai pasa de asta..in fine,imi deschide usa maica-sa si abia ma invita inauntru,in bucatarie..soseste si M. din dormitor,si simteam ca sunt cam emotionat de faptul ca dadusem totusi buzna peste ea in casa,dar m-am controlat destul de bine..tatal ei cand a auzit cine e la usa,a plecat in dormitor sub pretextul ca e in pijama si ca nu poate sa apara asa in fatza mea,dar cat am stat acolo,el nu a mai aparut deloc..mama ei,imi batea apropouri sa plec spunand ca la ora aceea copilul trebuie sa doarma si ca nu e loc de vizite..am inteles imediat aluzia ei si i-am zis ca nu raman decat maxim 10 minute,si ca nu stiam ce program exista in casa lor ca eu sa fi incalcat cu buna stiinta aceasta regula,spunandu-i ca am vrut doar sa le fac o surpriza cu o vizita inopinanta si atata tot,dar asta n-a impresionat-o deloc,ba dimpotriva..m-a socat sa vad cat de salbatici sunt parintii ei,ma convingeam pt prima data ca era chiar cum spunea M. ca sunt..cu toate astea,ma rasucisem sa fac revelionul cu M. desi ea inca nu stia asta,crezand ca am venit acasa la ea sa-i spun in fatza ca s-a terminat,pt ca in seara precedenta cand ne-am certat ea m-a acuzat ca am fost laș ca nu i-am zis asta in fatza,ci doar pe net..la plecare,am intrebat-o pe M. daca vin diseara s-o iau,sau vine singura,si ea a ramas blocata pt ca nu stia de ce am intrebat-o asta,dar doar am facut-o sa inteleaga ca nu am venit pt a-i spune ca s-a terminat,ci dimpotriva,ca m-am razgandit ..am plecat si,in drum spre casa ma gandeam acum ce-i voi spune lui L. care ma astepta diseara..eram varza !..
ajuns acasa,dupa circa 2-3 ore i-am zis lui L. la telefon cu durere in suflet ca m-am razgandit,si ca ma intorc la M. dar ca nu stiu inca de ce fac asta..ea m-a ascultat si nu a zis aproape nimic,ca ma intelege,si ca sunt liber sa fac ce simt..ca daca va fi sa fim impreuna,tot vom fi,orice ar fi..eu,nu mai aveam cuvinte..revelionul il fac cu M. dar oarecum nefericit de decizia asta,desi nu puteam sa-mi dau seama de ce..pt ca totusi ma gandeam si la L...de aici mi-am dat seama ca am intrat intr-un joc extrem de periculos : cand eram la una din ele,ma gandeam la cealalta,si vroiam sa ma intorc..si invers..
de atunci,episoadele acestea au inceput sa se repete cu o frecventa din ce-n ce mai mare..cand ma certam cu M. plecam la L. si ea ma primea,dar nu rezistam mai mult de o saptamana pt ca M. desi initial spunea ca sa raman la ea definitiv,incepea cu smsuri si mailuri in care sa-mi spuna ca ma iubeste si ca eu am ranit-o,ca sufera dupa mine,ma facea sa ma simt vinovat,etc..ca sa ma intoarca,si a reusit de fiecare data..in schimb L. nu avea reactiile lui M.,ci era mai indiferenta cand plecam de la ea,lucru care iar nu-mi convenea,si ma facea si asta sa ma simt vinovat fatza de L...si tot asa..un cerc vicios !..
nu mai stiam ce sa fac efectiv..la un moment dat,am aranjat in asa fel incat ca ele 2 sa se cunoasca,si sa o aleg pe una din ele de fatza cu cealalta..n-a mers nici asa,pt ca a doua zi ma sucisem simtindu-ma prea vinovat fatza de cea pe care o ranisem refuzand-o de fatza cu cealalta,si tot asa..
Situatia acum ?!..e exact aceeasi,numai ca oficial nu mai sunt cu niciuna..uneori ma gandeam ca eu sunt doar o miza intre ele doua si ca ele doar se bat intre ele care sa ma castige..ca atare,L. mi-a zis ca s-a saturat de jocul asta tampit si ca nu ma va mai primi la ea decat atunci cand sunt eliberat cu totul de M.,si ca pana atunci nu imi va mai raspunde la niciun semn,ca daca o vreau si consider ca e importanta pt mine,stiu unde s-o gasesc,nu prin mess,sms sau mail..mi-a zis ca va simti daca m-am eliberat cu adevarat de M., iar in caz contrar imi va taia orice fel de sansa..si ca sa-mi asum riscurile ce se cuvin in virtutea acesei decizii,si anume ca ea e libera sa-si faca alta relatie,sau nu..ca atare,i-am zis lui M. ca e mai bine sa fiu o perioada singur pt a nu fi influentat de niciuna din ele,si a ma putea gandi mai bine pe care dintre ele o iubesc mai mult,insa tot cu M. tin legatura pt ca nu ma pot abtzine sa nu stiu de ea,nu ma pot impaca eu cu ideea ca n-am mai fi impreuna ...ce dracu' e de facut ?!..sincer,nu mai stiu ...posibil sa le iubesc pe amandoua,sau pe niciuna ?!..care varianta e mai posibila ?..ma gandesc sa apara o a 3-a care sa ma scoata din cercul asta ?...si care sa-mi cada efectiv cu tronc ?..posibil si asta,insa pana atunci,inca sunt incalcit in acest cerc extrem de vicios..si asta,din vina fiecaruia dintre noi..

Intrebarea mea in incheiere este : ce dracu' e asta ?!..
wild_one
Postat pe 11 Octombrie 2011 05:44
De la: wild_one, la data 2011-10-11 05:44:56
Intrebarea mea in incheiere este : ce dracu' e asta ?!..


Exact, ce dracu e asta, omule?
Sa fiu sincera, daca as fi L, te-as trimite unde a dus mutu' iapa. Daca as fi M, tot dupa iapa te-as trimite.
Daca as fi in locul tau, as lasa amandoua femeile in pace. Definitiv.

Norocul meu ca nu sunt niciun personaj din povestea asta.

Oricum, mi se pare bizar, de un tupeu tipic masculin, sa pretinzi sinceritate si devotament unei femei (adica lui M) in conditiile in care nu ofereai nimic decat un barbat las, incapabil sa ia o decizie sau asteptand ca femeia sa decida pentru el. Pretindeai fidelitate cand tu aveai o alta femeie acasa care, biata de ea, habar nu avea ce faci.

Esti singurul vinovat de ceea ce traiesti. Si daca mai ai un dram de bun simt in tine, retrage-te din viata lor.

Asta-i parerea mea.
rashela
Postat pe 11 Octombrie 2011 06:20
REZUMAT pentru cei care nu au rabdare sa citeasca tot (desi eu zic ca ar merita s-o faceti).
Avem un barbat intr-o relatie care scartaie, femeia ce ii este alaturi (L) si o alta femeie M pe care o cunoaste si cu care incepe o legatura ascunsa fata de toata lumea. M are un copilas dintr-o casnicie si locuieste cu parintii care-i controleaza viata.
Dupa doua avorturi ale lui M, barbatul din povestea noastra afla ca exista in viata lui M un alt barbat, iubit oficial in fata parintilor. Si din acest moment incepe tevatura. Fiecare se cearta cu perechea "oficiala", se unesc, se despart, iar se unsesc, se intorc la fostii, iar se despart si tot asa pana cand biata L ia hotararea de a-l da p eusa afara definitiv. Personajul nostru, care de un an si ceva se fataie intre cele doua femei, ajunge la disperare. Ce sa faca, nu e sigur pentru care sa lupte. Si nu e sigur nici care l-o mai vrea dintre ele.

Intrebarea pe care ne-o pune el in final este: ce dracu e asta?

Care stiti raspunsul?
rashela
Postat pe 11 Octombrie 2011 06:29
De la: wild_one, la data 2011-10-11 05:44:56

"Intrebarea mea in incheiere este : ce dracu' e asta ?"



Domnule draga,ai scris o poveste ieftina din punct de vedere al consistentei,cu urcusuri si coborasuri ,pe care le-ai trait pentru ca asa ai vrut TU!Vrei un raspuns la o intrebare fara de raspuns ,ca sa ma exprim in ceea ce te priveste,ar trebui sa dau la o parte toate lacunele pe care le ai in acest moment!Sa-ti spun parerea mea:

Te-ai incurcat cu doua femei,ar trebui sa ma intreb de ce ai facut acest lucru?NU!Esti barbat si te-ai aruncat intr-o nebunie totala,inselandu-le pe ambele!Pentru mine,din momentul in care am citit detaliile oferite de tine,legate de acest aspect,ai devenit un om de nimic!Ai jonglat cand cu "L",cand cu "M", spunandu-ne ca erai debusolat!Nimic mai fals!Cand inseli,o faci cu buna stiinta si daca si dublezi comportamentul respectiv,devii inconstient!Ti-ai batut joc de ambele femei si doamna "M" nu este la mare distanta de tine in ceea ce priveste atitudinea afisata,va meritati unul pe celalalt!Tu inseli,ea insala la randu-,iata cuplul modern,perfect!Ca a ales sa faca doua intreruperi de sarcina,este numai hotararea ei,de ce trebuia sa se consulte cu tine,cand tu aveai si pe altcineva?Ce stabilitate ii ofereai,erati doi parteneri cu nevoi sexuale si ce rost avea sa se mai lege de maini si de picioare cu existenta unui al doilea copil?Iar parintii ei,stiau ce fata au la usa si de aici deriva comportamentul si strictetea impusa ei!Nu esti hotarat in ceea ce priveste femeia pe care o vrei in viata ta!Va faceati declaratii de iubire in trio,eu vin si te intreb,tineai minte ceea ce le spuneai fiecareia?Nu te incurcai in cuvintele folosite?Domnule,esti tragicomic!

Deci,doamnele doua,daca ar avea putina demnitate,te-ar trimite la plimbare(eu as fi facut acest lucru de la prima informatie ,ce as fi obtinut-o in legatura cu duplicitatea ta),fara menajamente!Dar ma indoiesc,caci ambele au preferat sa se joace cu tine,tu alegand de la una la alta,cu nonsalanta unui "caine" aflat in calduri!Si ele,te-au primit,chiar daca comentariile,discutiile si reprosurile reciproce nu au contenit,ca doar unde mai intalneau ele un asemenea barbat cu activitate dubla si in acelasi timp!Va asemanati in multe privinte si daca ai fi un barbat cu verticalitate,ai incheia aceasta sarada!Iti place sa canti la doua porti si celor doua doamne din viata ta le place la nebunie sa se complaca in aceasta mocirla de instincte!Repet,sunteti trio-ul perfect,de deziluzii si mizerie umana!
RAINBOWLADY
Postat pe 11 Octombrie 2011 08:17
De la: rashela, la data 2011-10-11 06:29:26REZUMAT pentru cei care nu au rabdare sa citeasca tot (desi eu zic ca ar merita s-o faceti).
Avem un barbat intr-o relatie care scartaie, femeia ce ii este alaturi (L) si o alta femeie M pe care o cunoaste si cu care incepe o legatura ascunsa fata de toata lumea. M are un copilas dintr-o casnicie si locuieste cu parintii care-i controleaza viata.
Dupa doua avorturi ale lui M, barbatul din povestea noastra afla ca exista in viata lui M un alt barbat, iubit oficial in fata parintilor. Si din acest moment incepe tevatura. Fiecare se cearta cu perechea "oficiala", se unesc, se despart, iar se unsesc, se intorc la fostii, iar se despart si tot asa pana cand biata L ia hotararea de a-l da p eusa afara definitiv. Personajul nostru, care de un an si ceva se fataie intre cele doua femei, ajunge la disperare. Ce sa faca, nu e sigur pentru care sa lupte. Si nu e sigur nici care l-o mai vrea dintre ele.

Intrebarea pe care ne-o pune el in final este: ce dracu e asta?

Care stiti raspunsul?


Pentru ca evident aici sunt in mijlocul femeilor mai mult,si din feminismul caracteristic deja ma asteptam sa fiu pus la zid,si nu mi-e teama sa-mi primesc "pedeapsa" verbala de la niciuna din voi pt ceea ce am ajuns sa fac,insa daca ele nu-mi ofereau ocazia de a o face,nici eu nu mai puteam sa continui..corect?!..
asta ca sa fim corecti pana la capat,pt ca eu imi asum culpabilitatea totala,asa ca si voi trebuie sa recunoasteti la randul vostru culpabilitatea lor,mai mult sau mai putin..avand in vedere situatia data,niciuna nu vroia sa renunte la mine,in fata celeilalte..

In linii mari ai sintetizat destul de bine povestea mea,dar ai scapat niste detalii care sunt,zic eu,destul de importante: atitudinea lui M. care incerca sa se disculpe in fatza mea si sa-si motiveze duplicitatea pe considerentul ca EU eram cel care aveam oficial o alta femeie,desi ea stia de la bun inceput situatia si a acceptat-o constient; eu am fost sincer cu M. din start,ea nu,desi facea acelasi lucru ca si mine,eu afland mult mai tarziu ca ma mintzise,deci nu era deloc mai buna ca mine.Eu cu M inselam pe cei de acasa,desi ea cand a fost prinsa avusese si tupeul sa minta in continuare ca nu a mai avut relatii sexuale cu cel de acasa,sustinand ca ea "nu e de genul asta,care sa se culce cu 2 barbati in acelasi timp" si in baza acestei declaratii ea pretindea ca eu sa o si cred.Asa cum probabil si ea m-ar fi crezut daca i-as fi spus ca nu ma mai culcam cu L.
In alta ordine de idei,in momentul de fatza culmea e ca amandoua ma vor,dar eliberat de cealalta,ceea ce mi se pare normal si nu contest asta,si de aceea nu le pot condamna din acest punct de vedere.
Si pt ca s-a perpetuat f. mult aceasta situatie stresanta,am luat decizia ca deocamdata sa nu mai fiu cu niciuna din ele,urmand ca ulterior sa aleg una dintre ele definitiv,sau chiar pe niciuna.
Intrebarea mea finala consta in a afla totusi de ce am ajuns sa jonglez intre ele,si ce e de facut in continuare,desi cred ca un prim pas reparatoriu l-am abordat deja,acela de a renunta la amandoua pt moment..
wild_one
Postat pe 11 Octombrie 2011 09:45
De la: kudika421339, la data 2011-10-11 08:17:24
De la: wild_one, la data 2011-10-11 05:44:56

"Intrebarea mea in incheiere este : ce dracu' e asta ?"



Domnule draga,ai scris o poveste ieftina din punct de vedere al consistentei,cu urcusuri si coborasuri ,pe care le-ai trait pentru ca asa ai vrut TU!Vrei un raspuns la o intrebare fara de raspuns ,ca sa ma exprim in ceea ce te priveste,ar trebui sa dau la o parte toate lacunele pe care le ai in acest moment!Sa-ti spun parerea mea:

Te-ai incurcat cu doua femei,ar trebui sa ma intreb de ce ai facut acest lucru?NU!Esti barbat si te-ai aruncat intr-o nebunie totala,inselandu-le pe ambele!Pentru mine,din momentul in care am citit detaliile oferite de tine,legate de acest aspect,ai devenit un om de nimic!Ai jonglat cand cu "L",cand cu "M", spunandu-ne ca erai debusolat!Nimic mai fals!Cand inseli,o faci cu buna stiinta si daca si dublezi comportamentul respectiv,devii inconstient!Ti-ai batut joc de ambele femei si doamna "M" nu este la mare distanta de tine in ceea ce priveste atitudinea afisata,va meritati unul pe celalalt!Tu inseli,ea insala la randu-,iata cuplul modern,perfect!Ca a ales sa faca doua intreruperi de sarcina,este numai hotararea ei,de ce trebuia sa se consulte cu tine,cand tu aveai si pe altcineva?Ce stabilitate ii ofereai,erati doi parteneri cu nevoi sexuale si ce rost avea sa se mai lege de maini si de picioare cu existenta unui al doilea copil?Iar parintii ei,stiau ce fata au la usa si de aici deriva comportamentul si strictetea impusa ei!Nu esti hotarat in ceea ce priveste femeia pe care o vrei in viata ta!Va faceati declaratii de iubire in trio,eu vin si te intreb,tineai minte ceea ce le spuneai fiecareia?Nu te incurcai in cuvintele folosite?Domnule,esti tragicomic!

Deci,doamnele doua,daca ar avea putina demnitate,te-ar trimite la plimbare(eu as fi facut acest lucru de la prima informatie ,ce as fi obtinut-o in legatura cu duplicitatea ta),fara menajamente!Dar ma indoiesc,caci ambele au preferat sa se joace cu tine,tu alegand de la una la alta,cu nonsalanta unui "caine" aflat in calduri!Si ele,te-au primit,chiar daca comentariile,discutiile si reprosurile reciproce nu au contenit,ca doar unde mai intalneau ele un asemenea barbat cu activitate dubla si in acelasi timp!Va asemanati in multe privinte si daca ai fi un barbat cu verticalitate,ai incheia aceasta sarada!Iti place sa canti la doua porti si celor doua doamne din viata ta le place la nebunie sa se complaca in aceasta mocirla de instincte!Repet,sunteti trio-ul perfect,de deziluzii si mizerie umana!


Bravo,pana acum cel mai bine punctat,ai inteles perfect totul ! Nota 10 pt o judecata extrem de rationala !..In alta viata as fi vrut sa te cunosc,sincer..Multumesc !..
wild_one
Postat pe 11 Octombrie 2011 09:54
Sa stii ca s-a inventat prezervativul sau daca ai ejaculare precoce du-te la medic da nu mai lasa femeile insarcinate ca nu este niciuna obligata sa pastreze copilul in condtiile in care nu e maritata si mai are si un alt copil de crescut.
broscoiu
Postat pe 11 Octombrie 2011 09:59
Hmmm, hai sa-ti spun altfel.

In mod normal, barbat sau femeie, avand o coloana vertebrala si dorindu-si o relatie sanatoasa, o pereche cu care sa intemeieze o familie, o pereche pe care sa se bazeze in viata, ei bine, un astfel de om nu intra intr-un asemenea joc. Sau, daca vrei, in momentul in care simte ca ceva nu e in ordine, se retrage dezgustat.

Ok, ai o relatie care nu (mai) functioneaza. Si ai doua drumuri pe care o poti apuca: rupi relatia, esti un om liber si iti cauti ceea ce ti se potriveste sau faci ceea ce ai facut tu si, din pacate, majoritatea barbatilor.
Prin urmare a aduce acuzatii uneia sau alteia, diculpandu-te pe tine, e vrei nu vrei, tipic unui astfel de "jucator". N-am mai spus tipic masculin pentru ca si femeile care calca stramb, au aceeasi replica: "dar pe el nu-l vazurati?"

Ca o concluzie: nu esti cu nimic mai special decat ele. Vrei sa fii? Atunci te rupi complet si de una si de alta.

Am tinut oarecum partea lui L pentru ca, pana in momentul in care ai anuntat-o c-o vei parasi pentru alta femeie, era victima. Pe urma a jucat cum a crezut ea ca-i mai bine sa te recupereze. M, sa-mi fie cu iertare, o avea un copil de care are grija, dar e jale. Cred ca o bataie (!) buna de la parinti ar avea un efect benefic in viata ei decat un alt barbat. Si un altul si un altul.
rashela
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:03
ele 2 femei fara minte si demnitate! tu un misogin fara scrupule...restul este poveste
ally_ally00
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:05
nenea da stiu ca iar ai dileme!
kiss_my_ass
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:05
De la: broscoiu, la data 2011-10-11 09:59:59Sa stii ca s-a inventat prezervativul sau daca ai ejaculare precoce du-te la medic da nu mai lasa femeile insarcinate ca nu este niciuna obligata sa pastreze copilul in condtiile in care nu e maritata si mai are si un alt copil de crescut.



Bine spus !
Pe mine ma amuza un aspect : el, ca barbat, avea dreptul la doua femei, dar in momentul in care a aflat ca amanta lui are amant.... IL DOARE !!! De ce te doare ca ea are un altul, cand tu insuti nu oferi fidelitate ??! Ai primit ceea ce ai oferit, nimic mai mult.
GHEISA_ALBA
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:05
De la: kiss_my_ass, la data 2011-10-11 10:05:34 nenea da stiu ca iar ai dileme!


de data asta are o lunga dilema
anageo25
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:12
De la: wild_one, la data 2011-10-11 09:45:34 cred ca un prim pas reparatoriu l-am abordat deja,acela de a renunta la amandoua pt moment..

sper ca momentul asta va dura pana vei iesi la pensie din meseria din don juan!...si eu care credeam ca meseria mea e stresanta
miss_darine
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:13
De la: broscoiu, la data 2011-10-11 09:59:59Sa stii ca s-a inventat prezervativul sau daca ai ejaculare precoce du-te la medic da nu mai lasa femeile insarcinate ca nu este niciuna obligata sa pastreze copilul in condtiile in care nu e maritata si mai are si un alt copil de crescut.


ma intreb din partea cui vine o astfel de observatie ?!..cine o obliga sa ramana gravida ?! eu ?!..ea n-are cap,sau nu stie ce face pt a preveni o sarcina?..ei bine,afla ca amandoi abordam oaresice masuri de precautie,exceptand prezervativul,adica o eficienta de cam 20-30%..dar nu asta e important aici,ci faptul ca asa a fost sa fie..relevant in povestea asta era cu totul altceva..citeste mai bine !..
wild_one
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:15
De la: anageo25, la data 2011-10-11 10:12:43
De la: kiss_my_ass, la data 2011-10-11 10:05:34 nenea da stiu ca iar ai dileme!


de data asta are o lunga dilema


de data asta i-a aparut dilema! pe celelalte topice deschise nu-i aparea, acum am inteles de ce!
kiss_my_ass
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:17
De la: kiss_my_ass, la data 2011-10-11 10:05:34 nenea da stiu ca iar ai dileme!


se pare ca da,asta e scopul meu in viata,al dilemelor.. we meet again,huh ?..
wild_one
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:17
De la: wild_one, la data 2011-10-11 10:15:00
De la: broscoiu, la data 2011-10-11 09:59:59Sa stii ca s-a inventat prezervativul sau daca ai ejaculare precoce du-te la medic da nu mai lasa femeile insarcinate ca nu este niciuna obligata sa pastreze copilul in condtiile in care nu e maritata si mai are si un alt copil de crescut.


ma intreb din partea cui vine o astfel de observatie ?!..cine o obliga sa ramana gravida ?! eu ?!..ea n-are cap,sau nu stie ce face pt a preveni o sarcina?..ei bine,afla ca amandoi abordam oaresice masuri de precautie,exceptand prezervativul,adica o eficienta de cam 20-30%..dar nu asta e important aici,ci faptul ca asa a fost sa fie..relevant in povestea asta era cu totul altceva..citeste mai bine !..

Nu stau sa-ti citesc tie pomelnicul dar e clar cine e marele bou din poveste!
broscoiu
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:18
De la: rashela, la data 2011-10-11 10:03:03Hmmm, hai sa-ti spun altfel.

In mod normal, barbat sau femeie, avand o coloana vertebrala si dorindu-si o relatie sanatoasa, o pereche cu care sa intemeieze o familie, o pereche pe care sa se bazeze in viata, ei bine, un astfel de om nu intra intr-un asemenea joc. Sau, daca vrei, in momentul in care simte ca ceva nu e in ordine, se retrage dezgustat.

Ok, ai o relatie care nu (mai) functioneaza. Si ai doua drumuri pe care o poti apuca: rupi relatia, esti un om liber si iti cauti ceea ce ti se potriveste sau faci ceea ce ai facut tu si, din pacate, majoritatea barbatilor.
Prin urmare a aduce acuzatii uneia sau alteia, diculpandu-te pe tine, e vrei nu vrei, tipic unui astfel de "jucator". N-am mai spus tipic masculin pentru ca si femeile care calca stramb, au aceeasi replica: "dar pe el nu-l vazurati?"

Ca o concluzie: nu esti cu nimic mai special decat ele. Vrei sa fii? Atunci te rupi complet si de una si de alta.

Am tinut oarecum partea lui L pentru ca, pana in momentul in care ai anuntat-o c-o vei parasi pentru alta femeie, era victima. Pe urma a jucat cum a crezut ea ca-i mai bine sa te recupereze. M, sa-mi fie cu iertare, o avea un copil de care are grija, dar e jale. Cred ca o bataie (!) buna de la parinti ar avea un efect benefic in viata ei decat un alt barbat. Si un altul si un altul.


Da-mi voie sa te poop ! Meriti din plin..Saru'mana... :-*
wild_one
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:22
De la: wild_one, la data 2011-10-11 10:22:53

Da-mi voie sa te poop ! Meriti din plin..Saru'mana... :-*

nenea wild one...se vede cu ochiul liber ca nu prea ai fost inconjurat de persoane cu coloana vertebrala...eu asta as cauta de-acum incolo, daca as fi in locul tau!
miss_darine
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:28
De la: wild_one, la data 2011-10-11 10:15:00
De la: broscoiu, la data 2011-10-11 09:59:59Sa stii ca s-a inventat prezervativul sau daca ai ejaculare precoce du-te la medic da nu mai lasa femeile insarcinate ca nu este niciuna obligata sa pastreze copilul in condtiile in care nu e maritata si mai are si un alt copil de crescut.


ma intreb din partea cui vine o astfel de observatie ?!..cine o obliga sa ramana gravida ?! eu ?!..ea n-are cap,sau nu stie ce face pt a preveni o sarcina?..ei bine,afla ca amandoi abordam oaresice masuri de precautie,exceptand prezervativul,adica o eficienta de cam 20-30%..dar nu asta e important aici,ci faptul ca asa a fost sa fie..relevant in povestea asta era cu totul altceva..citeste mai bine !..


relevant este ca esti o cocota masculina!
kiss_my_ass
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:29
De la: broscoiu, la data 2011-10-11 10:18:18
De la: wild_one, la data 2011-10-11 10:15:00
De la: broscoiu, la data 2011-10-11 09:59:59Sa stii ca s-a inventat prezervativul sau daca ai ejaculare precoce du-te la medic da nu mai lasa femeile insarcinate ca nu este niciuna obligata sa pastreze copilul in condtiile in care nu e maritata si mai are si un alt copil de crescut.


ma intreb din partea cui vine o astfel de observatie ?!..cine o obliga sa ramana gravida ?! eu ?!..ea n-are cap,sau nu stie ce face pt a preveni o sarcina?..ei bine,afla ca amandoi abordam oaresice masuri de precautie,exceptand prezervativul,adica o eficienta de cam 20-30%..dar nu asta e important aici,ci faptul ca asa a fost sa fie..relevant in povestea asta era cu totul altceva..citeste mai bine !..

Nu stau sa-ti citesc tie pomelnicul dar e clar cine e marele bou din poveste!


te-ai trezit cu fatza la cearsaf si vrei sa demonstrezi ca ce ?..sa stii ca nu prea mi-ai trezit admiratia cu comenturile tale puerile,asa ca mai incearca vacutzo,poate-ti iese !..
wild_one
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:32
De la: miss_darine, la data 2011-10-11 10:28:57
De la: wild_one, la data 2011-10-11 10:22:53

Da-mi voie sa te poop ! Meriti din plin..Saru'mana... :-*

nenea wild one...se vede cu ochiul liber ca nu prea ai fost inconjurat de persoane cu coloana vertebrala...eu asta as cauta de-acum incolo, daca as fi in locul tau!


asa ma gandeam si eu,ca a venit si timpul asta..nu vrei tu sa fii prima persoana de genul asta ?..
wild_one
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:34
De la: kiss_my_ass, la data 2011-10-11 10:29:37
De la: wild_one, la data 2011-10-11 10:15:00
De la: broscoiu, la data 2011-10-11 09:59:59Sa stii ca s-a inventat prezervativul sau daca ai ejaculare precoce du-te la medic da nu mai lasa femeile insarcinate ca nu este niciuna obligata sa pastreze copilul in condtiile in care nu e maritata si mai are si un alt copil de crescut.


ma intreb din partea cui vine o astfel de observatie ?!..cine o obliga sa ramana gravida ?! eu ?!..ea n-are cap,sau nu stie ce face pt a preveni o sarcina?..ei bine,afla ca amandoi abordam oaresice masuri de precautie,exceptand prezervativul,adica o eficienta de cam 20-30%..dar nu asta e important aici,ci faptul ca asa a fost sa fie..relevant in povestea asta era cu totul altceva..citeste mai bine !..


relevant este ca esti o cocota masculina!


opaaa..detectez aici o usoara tenta de invidie ?..
wild_one
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:36
De la: wild_one, la data 2011-10-11 10:36:03
De la: kiss_my_ass, la data 2011-10-11 10:29:37
De la: wild_one, la data 2011-10-11 10:15:00
De la: broscoiu, la data 2011-10-11 09:59:59Sa stii ca s-a inventat prezervativul sau daca ai ejaculare precoce du-te la medic da nu mai lasa femeile insarcinate ca nu este niciuna obligata sa pastreze copilul in condtiile in care nu e maritata si mai are si un alt copil de crescut.


ma intreb din partea cui vine o astfel de observatie ?!..cine o obliga sa ramana gravida ?! eu ?!..ea n-are cap,sau nu stie ce face pt a preveni o sarcina?..ei bine,afla ca amandoi abordam oaresice masuri de precautie,exceptand prezervativul,adica o eficienta de cam 20-30%..dar nu asta e important aici,ci faptul ca asa a fost sa fie..relevant in povestea asta era cu totul altceva..citeste mai bine !..


relevant este ca esti o cocota masculina!


opaaa..detectez aici o usoara tenta de invidie ?..


opaaa! ....simturile te inseala! acu sincer(in conditiile in care ai fi un barbat cu o moralitate acceptabila) ai fi invidios pe unul ca tine?!
kiss_my_ass
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:38
De la: wild_one, la data 2011-10-11 10:34:30

asa ma gandeam si eu,ca a venit si timpul asta..nu vrei tu sa fii prima persoana de genul asta ?..

daca ai nevoie de prieteni care sa-ti dea suturi ca sa te trezeasca...da ma ofer, dar trebuie sa te previn, taxez urat cand e vb de minciuni
miss_darine
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:39
De la: miss_darine, la data 2011-10-11 10:39:56
De la: wild_one, la data 2011-10-11 10:34:30

asa ma gandeam si eu,ca a venit si timpul asta..nu vrei tu sa fii prima persoana de genul asta ?..

daca ai nevoie de prieteni care sa-ti dea suturi ca sa te trezeasca...da ma ofer, dar trebuie sa te previn, taxez urat cand e vb de minciuni


babuska cumva iti cedeaza simturile?! nenea asta-i pus pe caterinca!
kiss_my_ass
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:41
De la: kiss_my_ass, la data 2011-10-11 10:38:41

opaaa! ....simturile te inseala! acu sincer(in conditiile in care ai fi un barbat cu o moralitate acceptabila) ai fi invidios pe unul ca tine?!

pt asta ar trebui sa se uite f atent in oglinda!
miss_darine
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:41
De la: kiss_my_ass, la data 2011-10-11 10:41:08

babuska cumva iti cedeaza simturile?! nenea asta-i pus pe caterinca!

sssshhhhhh, ca's undercover!
miss_darine
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:42
De la: miss_darine, la data 2011-10-11 10:41:39
De la: kiss_my_ass, la data 2011-10-11 10:38:41

opaaa! ....simturile te inseala! acu sincer(in conditiile in care ai fi un barbat cu o moralitate acceptabila) ai fi invidios pe unul ca tine?!

pt asta ar trebui sa se uite f atent in oglinda!


cred ca-i este total straina notiunea de oglinda! este un puisor de narcisist!
kiss_my_ass
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:43
De la: miss_darine, la data 2011-10-11 10:42:43
De la: kiss_my_ass, la data 2011-10-11 10:41:08

babuska cumva iti cedeaza simturile?! nenea asta-i pus pe caterinca!

sssshhhhhh, ca's undercover!



aaaa, te dai virginica. Am inteles ! Dar vezi ca masculul asta nu le prea are cu protectia....si nici simtul raspunderii, asa ca apucate de luat anticonceptionale inainte de prima intilnire....
GHEISA_ALBA
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragoste sau doar o obsesie? 10 De la: yumy 24 August 2010 13:28
vreau un bebe cat mai repede 32 De la: un_barbat_ca_multi_altii 7 Noiembrie 2009 22:04
Hi ! 2 De la: ramo_88 27 Ianuarie 2009 17:09
De ce trebuie sa fie tocmai asa?Complicat...:((...voi ce parere aveti? 5 De la: nico_dana2006 22 Martie 2009 19:32
captiva intre doi... 5 De la: BogdanPaul 27 Februarie 2009 06:24