Setari Cookie-uri

sex oral

Buna am o nelmurire,intrun final am ajuns in patul barbatului mult dorit de mine,dar cava nu a mers si nu ma putut penetra intotalitate,asa ca a trecut si mia facut in sex oral de zile mari..*serviciul* dc pot sa ii zic asa ia fost returnat...idea este ca la urmatoarea intalnire mia facut sex oral fara sa mai incerce penetrarea,totul a fost minunat nu contest,dar ma intreb dece nu a incercat macar?
kudika_24601
Postat pe 6 Mai 2013 23:11
Din cate citesc ai gura, cred ca poti si vorbi cu ea. Foloseste-o ca sa-l intrebi pe el de ce si nu pe altii.
kidd_o
Postat pe 6 Mai 2013 23:39
De la: kudika_24601, la data 2013-05-06 23:11:20Buna am o nelmurire,intrun final am ajuns in patul barbatului mult dorit de mine,dar cava nu a mers si nu ma putut penetra intotalitate,asa ca a trecut si mia facut in sex oral de zile mari..*serviciul* dc pot sa ii zic asa ia fost returnat...idea este ca la urmatoarea intalnire mia facut sex oral fara sa mai incerce penetrarea,totul a fost minunat nu contest,dar ma intreb dece nu a incercat macar?


Se teme sa nu dea chix din nou. Incearca sa-l linistesti si sa-i spui ca nu-i un capat de tara faptul ca nu-si poate mentine erectia pe tot timpul partidei de amor, de fiecare data. Faptul ca tu ai intelegere si rabdare cu el, o sa-i dea incredere in sine.
kudika_32792
Postat pe 7 Mai 2013 07:51
De la: kudika_24601, la data 2013-05-06 23:11:20Buna am o nelmurire,intrun final am ajuns in patul barbatului mult dorit de mine,dar cava nu a mers si nu ma putut penetra intotalitate,asa ca a trecut si mia facut in sex oral de zile mari..*serviciul* dc pot sa ii zic asa ia fost returnat...idea este ca la urmatoarea intalnire mia facut sex oral fara sa mai incerce penetrarea,totul a fost minunat nu contest,dar ma intreb dece nu a incercat macar?



Ii este teama de un nou esec,s-ar putea sa aiba probleme cu erectia1!!Fii rabdatoare cu el,dar nu ii permite sa recurga numai la sex oral,caci nu este normal,actul dragostei este complex si trebuie parcurs si tratat ca atare!!!!Incurajeaza-l in penetrarea vaginala,chiar daca ii este jena,ajuta-l,dar fii si ferma in dorintele firesti!!De multe ori,barbatii isi mascheaza neputintele prin practicarea sexului oral,unul dintre modalitatile de excitare maxima a femeii!!!!Ori este barbat functionabil,ori este specilist in sex oral,una din doua!!!!!Sexul oral nu inseamna TOTUL in actul iubirii!!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Mai 2013 08:01
Sincera sa fiu mie imi este teama sa nu fiu eu problema,eu la prima nostra partida nu pot sa zic ca mam umezit destul,poate si cauza esecului penetrari,dar el a incercat si dp sexul oral si nimic,idea e ca eu iam oferit oralul,dar a durat mult pana la ejaculare,eu am o alta problem nu sexul oral,si faptul la a recurs la el data urmatore fara sa incerce penetrarea,,,adica am loato ca el a gandit ceva de genul,mai bine oral si scap decat sa ma chinui,poate exagerez
kudika_24601
Postat pe 7 Mai 2013 20:53
De la: kudika_24601, la data 2013-05-07 20:53:12Sincera sa fiu mie imi este teama sa nu fiu eu problema,eu la prima nostra partida nu pot sa zic ca mam umezit destul,poate si cauza esecului penetrari,dar el a incercat si dp sexul oral si nimic,idea e ca eu iam oferit oralul,dar a durat mult pana la ejaculare,eu am o alta problem nu sexul oral,si faptul la a recurs la el data urmatore fara sa incerce penetrarea,,,adica am loato ca el a gandit ceva de genul,mai bine oral si scap decat sa ma chinui,poate exagerez


Nu exagerezi,esti foarte aproape de adevar!!!!Discuta cu el,spune-i ce anume te deranjeaza!
kudika_15804
Postat pe 7 Mai 2013 21:03
mi-e greu sa cred ca un barbat normal prefera sa scape de penetrare si alege sa faca sex oral ca sa termine mai repede'chinul'.probabil s-a inhibat prima data si acum, ii e teama sa mai incerce ca sa nu dea chix si atunci recurge la acest'artificiu'despre care el crede ca iti e de ajuns.mai bine discuati despre asta. comunicarea in cuplu e sfanta.
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 7 Mai 2013 21:09
se pare ca din pacate avem o problema nationala...nu stim sa discutam cu partenerul...de rusine, de teama sau din oricare alt motiv...si tot din pacate, meteahna asta o au si cuplurile cu multi ani in spate!...fratilor, spuneti ce va deranjeaza, spuneti ce va place...DISCUTATI intre voi, pt ca nu doare, pe cuvant de onoare!
MissDarine
Postat pe 7 Mai 2013 21:16
De la: kudika_24601, la data 2013-05-07 20:53:12Sincera sa fiu mie imi este teama sa nu fiu eu problema,eu la prima nostra partida nu pot sa zic ca mam umezit destul,poate si cauza esecului penetrari,dar el a incercat si dp sexul oral si nimic,idea e ca eu iam oferit oralul,dar a durat mult pana la ejaculare,eu am o alta problem nu sexul oral,si faptul la a recurs la el data urmatore fara sa incerce penetrarea,,,adica am loato ca el a gandit ceva de genul,mai bine oral si scap decat sa ma chinui,poate exagerez


Daca nu te umezesti destul cum specifici chiar tu ai la indemana cel mai bun lubrifiant "saliva" ajuta si tu un pic si nu sta numai sa primesti pt ca astfel se inhiba si normal ca ii este frica de inca un esec.
criszoe
Postat pe 7 Mai 2013 21:24
Este o vorba :CONTEAZA SI MARIMEA,DAR SI GROSIMEA,DAR IMPORTANT ESTE SA STII CE SA FACI CU EA.

Un sex oral nu rezolva totul daca tot nu stii ce sa faci cu dansa.
criszoe
Postat pe 7 Mai 2013 21:27
imposibil sa nu vrea sa te penetreze. incearca sa te sui tu pe el dupa ce ii faci putin oral
cristi86
Postat pe 8 Mai 2013 15:43
Pentru a nu ramane femeia insarcinata se poate recurge la o penetrare pe o durata foarte scurta iar dupa aceea se poate continua la dat limbi in pasarica si lins lindicul pana femeia are orgasm de sare pe pereti.
Unii barbati se tem sa lase femeia insarcinata pentru ca metodele contraceptionale nu sunt 100% sigure si de aceea nu zabovesc cu penisul prea mult in vagin.
kudika_14283
Postat pe 8 Mai 2013 19:17
"Tu ai un singur dor....."
rondina
Postat pe 8 Mai 2013 19:35
De la: kudika_14283, la data 2013-05-08 19:17:42Pentru a nu ramane femeia insarcinata se poate recurge la o penetrare pe o durata foarte scurta iar dupa aceea se poate continua la dat limbi in pasarica si lins lindicul pana femeia are orgasm de sare pe pereti.
Unii barbati se tem sa lase femeia insarcinata pentru ca metodele contraceptionale nu sunt 100% sigure si de aceea nu zabovesc cu penisul prea mult in vagin.



Hm,stii cat de mult imi place sa te contrazic,nu??????? Femeile ,care stiu sa iubeasca nu vor fi de acord cu continutul primei propozitii tastata de tine!!!!Sinteticele,insa,da!!!!

Referitor la contraceptive,te inseli intr-un procent majoritar!!!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Mai 2013 19:48
De la: kudika_24601, la data 2013-05-06 23:11:20Buna am o nelmurire,intrun final am ajuns in patul barbatului mult dorit de mine,dar cava nu a mers si nu ma putut penetra intotalitate,asa ca a trecut si mia facut in sex oral de zile mari..*serviciul* dc pot sa ii zic asa ia fost returnat...idea este ca la urmatoarea intalnire mia facut sex oral fara sa mai incerce penetrarea,totul a fost minunat nu contest,dar ma intreb dece nu a incercat macar?


...doar voi stiti ce si cum faceti...dar nu uitati sa folositi prezervativul...daca se intampl sa-l dea jos nu continuati fara prezervativ inante de a se spala insa cel mai sigur ar fi sa folosesti tu contraceptive pe care ti le va prescrie giecologul tau in functie de organizmul tau...iar pentru o penetrare mai usoara eista geluri lubrifiante...cauta in farmacii sau in magazine de produse cosmetice...am ajuns la concluzea ca cel mai bine ar fi sa nu faci dragoste decat dupa ce esti casatorita(aceasta este doar parerea mea:), iubiti-va mult...
kudika_nikole
Postat pe 9 Mai 2013 01:18
De la: rondina, la data 2013-05-08 19:35:23 "Tu ai un singur dor....."


kudika_32792
Postat pe 9 Mai 2013 07:37
Sex dupa casatorie,cam asa ziceam si eu pana sa il cunosc pe el,dar oricand sint cu el,timpul se opreste...si atunci zici ce rost are sa astepti pana la casatorie...
kudika_24601
Postat pe 9 Mai 2013 22:11
De la: kudika_24601, la data 2013-05-09 22:11:49Sex dupa casatorie,cam asa ziceam si eu pana sa il cunosc pe el,dar oricand sint cu el,timpul se opreste...si atunci zici ce rost are sa astepti pana la casatorie...



Draga mea ,sa faci dragoste cu partenerul inimii tale este fantastic,dar esti convinsa ca el este alesul????Sau tastez fantasmagorii????
kudika_15804
Postat pe 9 Mai 2013 22:21
Alesul,greu de zis,noi sunt un cuplu de 5 luni oficial,si de un an de cand ne curtam,,inca suntem in perioada cand totul e fain,dar ce stiu sigur e ca neplace sa petrecem cat mai mult timp doar noi doi
kudika_24601
Postat pe 9 Mai 2013 22:31
De la: kudika_24601, la data 2013-05-09 22:31:32Alesul,greu de zis,noi sunt un cuplu de 5 luni oficial,si de un an de cand ne curtam,,inca suntem in perioada cand totul e fain,dar ce stiu sigur e ca neplace sa petrecem cat mai mult timp doar noi doi




Daca aceasta simtiti,iubiti-va,dar nu numai cum doreste domnia sa!!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Mai 2013 22:33
De la: kudika_24601, la data 2013-05-09 22:11:49Sex dupa casatorie,cam asa ziceam si eu pana sa il cunosc pe el,dar oricand sint cu el,timpul se opreste...si atunci zici ce rost are sa astepti pana la casatorie...
nu trebuie sa ziceti sau nu voi,,asa va zice dumnezeu,,ca va e greu sa faceti asta e altcva ,asta nu inseamna sa nu stiti ca voi face ti un pacat,,,,ca nu e dupa ce parere aveti voi
prazlea
Postat pe 9 Mai 2013 22:40
sexul dupa casatorie e un principiu frumos in religie,dar cam depasit in zilele noastre. sa zicem ca te casatoresti la 40 de ani.ce faci pana atunci?ramai virgin? stim cu totii ca o viata sexuala regulata contribuie la sanatatea organismului si a mintii. daca acumulezi foarte multe frustrari datorita abstinentei, ajungi sa te imbolnavesti si sa ai tot felul de dezechilibre.
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 9 Mai 2013 22:49
in religia noastra se zice ca sa nu faci sex pana la casatorie dar aceasta regula a fost data acum 2000 de ani cd oamenii se casatoreau de foarte tineri,practic pe atunci trecerea de la copil la adult se facea f repede,mureau pe la 40 de ani etc.
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 9 Mai 2013 22:52
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-05-09 22:49:59sexul dupa casatorie e un principiu frumos in religie,dar cam depasit in zilele noastre. sa zicem ca te casatoresti la 40 de ani.ce faci pana atunci?ramai virgin? stim cu totii ca o viata sexuala regulata contribuie la sanatatea organismului si a mintii. daca acumulezi foarte multe frustrari datorita abstinentei, ajungi sa te imbolnavesti si sa ai tot felul de dezechilibre.
nu exista zilele tale si zilele celorlalti nu i dumnezeu de vina ca ai evoluat tu prost,,,sexul in afara casatoriei este pur si simplu pacat si catalogat ca curvie,,inca o data ca ne este noua ft greu sa facem asta datorita tentatiilor nu i vina lui dumnezeu nu inseamna sa nu recunoastem pacatul ca ne e noua greu sa respectem ce a zis dumnezeu,da ramai virgin beliti iar ochi si facve ti ma habotnic nu vo zic eu vo zice dumnezeu il puteti face pe dumnezeu habotnic?nu contribuie la nici o sanatate a organismului contribuie la voi femeile ca din moment ce a ti dat de carici cam depinde ti de el pentru ca mintea voastra se hraneste cu o gena a barbatului,,,asta nu inseamna ca sexul nu face bn la organism insa nici absenta lui nu face rau,,,cu ce ai scris mai jos nu ti mai raspund decat atat,,,oameniii mureau mai batrani nicidecum mai tineri acum mor mai tineri
prazlea
Postat pe 9 Mai 2013 23:06
S-ar putea ca nenea sa aiba ceva probleme cu mentinerea erectiei si se ascunde dupa sexul oral..
kudika226898
Postat pe 10 Mai 2013 08:34
Costache ...D-zeu ne-a dat-o sa o dam nu se mergem cu ea in Rai si in plus nu casatoria este totul si legamantul in fata lui D-zeu care poti fi si o simpla logodna.

Adam si Eva au fost casatoriti ca eu nu imi amintesc bine??
criszoe
Postat pe 10 Mai 2013 08:53
De la: kudika_14283, la data 2013-05-08 19:17:42Pentru a nu ramane femeia insarcinata se poate recurge la o penetrare pe o durata foarte scurta iar dupa aceea se poate continua la dat limbi in pasarica si lins lindicul pana femeia are orgasm de sare pe pereti.
Unii barbati se tem sa lase femeia insarcinata pentru ca metodele contraceptionale nu sunt 100% sigure si de aceea nu zabovesc cu penisul prea mult in vagin.


fiecare cu ce-l doare!!bai limboc tu citesti pe diagonala?! nici macar n-a penetrat-o!!
kiss_my_ass
Postat pe 10 Mai 2013 09:09
De la: criszoe, la data 2013-05-10 08:53:32Costache ...D-zeu ne-a dat-o sa o dam nu se mergem cu ea in Rai si in plus nu casatoria este totul si legamantul in fata lui D-zeu care poti fi si o simpla logodna.

Adam si Eva au fost casatoriti ca eu nu imi amintesc bine??



Cris,conform doctrinei bisericesti,logodna este insotita de abstinenta,ramanand comunicarea si cunoasterea in vederea incheierii casatoriei!!!Ca,in ziua de astazi,logodna s-a transformat in coabitare,concubinaj este cu totul altceva!!!!
kudika_15804
Postat pe 10 Mai 2013 09:12
Eu am scris : "legamantul in fata lui D-zeu " si nu "conform doctrinei bisericesti" pentru-ca biserica este o institutie pana la urma facuta de noi oamneii dupa bunul plac.

De ce avem mai mule religii,oare istoria nu a fost aceeasi pentru noi toti?
Hristos a inviat de doua ori?Naja cu noi oamenii si biserica noastra.

CARE ESTE RELIGIA ADEVARATA?
criszoe
Postat pe 10 Mai 2013 10:14
De la: criszoe, la data 2013-05-10 10:14:18Eu am scris : "legamantul in fata lui D-zeu " si nu "conform doctrinei bisericesti" pentru-ca biserica este o institutie pana la urma facuta de noi oamneii dupa bunul plac.

De ce avem mai mule religii,oare istoria nu a fost aceeasi pentru noi toti?
Hristos a inviat de doua ori?Naja cu noi oamenii si biserica noastra.

CARE ESTE RELIGIA ADEVARATA?



Daca este sa respectam strict insemnatatea acestui sacrament,logodnele nu ar trebui sa existe!!!Sacramentul casatoriei este sfant,sacru si indestructibil!!!Ideea logodnei este pur lumeasca,inventata de oameni,binecuvantata de catre Biserica crestin ortodocsa,dar fara consistenta spirituala,caci,in ziua de astazi,continutul ei este calcat in picioare!!!Eu sunt catolica si vreau sa-ti spun ca nu exista asa ceva in cadrul Bisericii catolice ,asa cum nu exista nici a doua sau a n-a casatorie religioasa in fata Divinitatii!!
Religia crestina este una singura ,cea a Mantuitorului Isus Cristos,cultele fiind diferite,in functie de biserica apartinatoare,ortodocsa sau catolica!!!Marea schisma din anul 1054 a dus la despartirea Bisericii Universale in cele doua biserici surori,cea ortodocsa si cea catolica!!!nu vorbim de suprematia puterilor si a intereselor din acele timpuri!!!

Una dintre consecintele separarii celor doua biserici este si aparitia a doua calendare,cel Iulian si cel Gregorian,in functie de care si la calculul caruia se ia in consideratie data Pastelui Evreiesc ,care corespunde cu eliberarrea evreilor de sub ocupatia Egiptului,se calculeaza data celebrarii Sfintelor Paste!!!De regula ,si cel mai des intalnit, este momentul celebrarii Pastelui Catolic cu o saptamana inaintea celui Ortodox,dar exista si exceptii,cand se sarbatoresc in aceeasi zi sau la diferenta mare de timp,cum s-a intamplat in acest an!!!Totul este chestiune de calendar bisericesc!!
Tu,ca si crestin,sarbatoresti esenta evenimentului,nu data la care este fixat in calendar!!

Intrebi care este religia adevarata????
Iti pot raspunde simplu,eu ,fiind catolica,iti spun ca cea catolica este,tu,ortodoxa fiind ,ai sa declari cultul tau ca fiind cel adevarat,si tot asa!!!Dar nu o voi face,caci credinta nu este estrada estivala,la care participam mai mult sau mai putin,ci este samburele de adevar simtit si trait cu inima !!!Aceea este religia adevarata!!!Cea adusa de Isus Cristos pe pamant!!!Ca oamenii o interpreteaza cum doresc domniile lor,nu este dreptul meu de a-i judeca!!!!
kudika_15804
Postat pe 10 Mai 2013 10:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutati-ma va rog! 20 De la: dusmanu_lu_Celina 20 Noiembrie 2010 16:55
Spuneti-mi si mie cum se prepara un shake cu oua si lapte?? pt sala .... 8 De la: Dontyyy 26 Aprilie 2010 12:45
Dilema: oare barbatii au idee de cat rau produce infidelitatea lor 40 De la: aly_blondy 11 Februarie 2010 01:31
Infidelitatea!!Femeile care isi inseala barbatul de ce o fac?? 188 De la: DieMann 9 Iulie 2009 18:41
Relatie..sexuala...de durata...exista? 19 De la: kudika022144 7 Iunie 2009 21:39