Setari Cookie-uri

nu gasesc o explicatie ajutati ma voi

sunt cu sotu meu de 3 ani si ceva avem un bebe de 7 luni.acum cateva saptamani am simtit ca are pe cineva el de obicei lasa tel pe masa dar de o vreme doarme cu el sub perna l am intrebat daca are pe cineva si a negat intr o zi l am urmarit m am convins a are pe cineva ca mie mi a zis ca se duce la un prieten si el sa dus la alta adresa intr o alta noapte nu a ajuns acasa dimineata m am dus cu baiatu acolo unde sa dus atunci cand l am urmarit intr adevar masina lui era acolo l am sunat si avea tel inchis mi a recunoscut ca a avut o relatie de cateva zile dar a terminat acum imi spune ca ma iubeste mult dar nu inteleg d c mai cauta altceva??????va asigur ca acasa nu i lipsesre nmk k sa zici ca se duce la alta ca de.......acasa nu are nu inteleg cum iubesti si inseli?
mikbebika
Postat pe 20 Octombrie 2011 23:23
da cum ai simtit tu? asa hodoronc tronc ai simtit! aaa! dormea cu telefonul sub perna si l-ai si prins! bine ca i-ai facut copil
PICCKARD
Postat pe 20 Octombrie 2011 23:34
De la: mikbebika, la data 2011-10-20 23:23:47 sunt cu sotu meu de 3 ani si ceva avem un bebe de 7 luni.acum cateva saptamani am simtit ca are pe cineva el de obicei lasa tel pe masa dar de o vreme doarme cu el sub perna l am intrebat daca are pe cineva si a negat intr o zi l am urmarit m am convins a are pe cineva ca mie mi a zis ca se duce la un prieten si el sa dus la alta adresa intr o alta noapte nu a ajuns acasa dimineata m am dus cu baiatu acolo unde sa dus atunci cand l am urmarit intr adevar masina lui era acolo l am sunat si avea tel inchis mi a recunoscut ca a avut o relatie de cateva zile dar a terminat acum imi spune ca ma iubeste mult dar nu inteleg d c mai cauta altceva??????va asigur ca acasa nu i lipsesre nmk k sa zici ca se duce la alta ca de.......acasa nu are nu inteleg cum iubesti si inseli?



Draga mea,sincer,randurile tale mi-au stricat buna dispozitie din aceasta dimineata! Nu esti singura proaspata mamica ,care a ajuns in ipostaza de a fi inselata!De multe ori,in cuplurile in care sotiile devin mamici,din cauza reorientarii atentiei mamicii de la sot catre nou nascut,barbatii se simt tradati si incearca sa se regaseasca in bratele altor femei!Bine,aceasta nu poate fi o scuza pentru modul cum a inteles sotul tau sa te respecte,aceasta sa fie foarte clar! Nu inteleg nici pretextul folosit de sot pentru a lipsi de acasa,nu stiu care este mediul ambiental al familiei tale,dar nu se justifica in niciun fel!In ceea ce te priveste,sigur are sotul tau tot ceea ce-i trebuie acasa ?In grija sporita fata de copil si nevoile lui,mamicile intra intr-o perioada de neglijare personala,uita sa mai fie acele iubite,ce au luat mintile sotilor lor,practic,se dedica in totalitate copiilor lor,ceea ce este normal si firesc,dar nu este deloc pe placul barbatilor din viata lor si din acest motiv,multi soti cauta alte femei pentru a se simti bine!Nu aprob comportamentul sotului,este oribil,in conditiile in care este si tatic,dar incearca sa reanimi pasiunea,ce a existat candva intre voi doi,prin comunicare,incearca sa ai mai multa grija de tine!Barbatii inseala oricum,dar ,atunci cand observa un teren slab, o fac cu atat mai mult!Discutati impreuna toate problemele,aveti un copilas si discutia purtati-o punandu-l pe el pe primul loc in viata voastra!
RAINBOWLADY
Postat pe 21 Octombrie 2011 08:42
De la: kudika421339, la data 2011-10-21 08:42:27
De la: mikbebika, la data 2011-10-20 23:23:47 sunt cu sotu meu de 3 ani si ceva avem un bebe de 7 luni.acum cateva saptamani am simtit ca are pe cineva el de obicei lasa tel pe masa dar de o vreme doarme cu el sub perna l am intrebat daca are pe cineva si a negat intr o zi l am urmarit m am convins a are pe cineva ca mie mi a zis ca se duce la un prieten si el sa dus la alta adresa intr o alta noapte nu a ajuns acasa dimineata m am dus cu baiatu acolo unde sa dus atunci cand l am urmarit intr adevar masina lui era acolo l am sunat si avea tel inchis mi a recunoscut ca a avut o relatie de cateva zile dar a terminat acum imi spune ca ma iubeste mult dar nu inteleg d c mai cauta altceva??????va asigur ca acasa nu i lipsesre nmk k sa zici ca se duce la alta ca de.......acasa nu are nu inteleg cum iubesti si inseli?



Draga mea,sincer,randurile tale mi-au stricat buna dispozitie din aceasta dimineata! Nu esti singura proaspata mamica ,care a ajuns in ipostaza de a fi inselata!De multe ori,in cuplurile in care sotiile devin mamici,din cauza reorientarii atentiei mamicii de la sot catre nou nascut,barbatii se simt tradati si incearca sa se regaseasca in bratele altor femei!Bine,aceasta nu poate fi o scuza pentru modul cum a inteles sotul tau sa te respecte,aceasta sa fie foarte clar! Nu inteleg nici pretextul folosit de sot pentru a lipsi de acasa,nu stiu care este mediul ambiental al familiei tale,dar nu se justifica in niciun fel!In ceea ce te priveste,sigur are sotul tau tot ceea ce-i trebuie acasa ?In grija sporita fata de copil si nevoile lui,mamicile intra intr-o perioada de neglijare personala,uita sa mai fie acele iubite,ce au luat mintile sotilor lor,practic,se dedica in totalitate copiilor lor,ceea ce este normal si firesc,dar nu este deloc pe placul barbatilor din viata lor si din acest motiv,multi soti cauta alte femei pentru a se simti bine!Nu aprob comportamentul sotului,este oribil,in conditiile in care este si tatic,dar incearca sa reanimi pasiunea,ce a existat candva intre voi doi,prin comunicare,incearca sa ai mai multa grija de tine!Barbatii inseala oricum,dar ,atunci cand observa un teren slab, o fac cu atat mai mult!Discutati impreuna toate problemele,aveti un copilas si discutia purtati-o punandu-l pe el pe primul loc in viata voastra!


Dar de ce ...P ma-sii tre sa faca doar ea ceva pt a anima casnicia? El ce dracu face? In timp ce ea schimba scutece, el se distreaza si tot ea e vinovata?? Cand decizi sa ai un bebe responsabilitatea se imparte in egala masura. Sa stea el noptile cu bebe in brate cand il doare burtica si dimineata sa fie fresh pt o partida de amor. Aici ea este vinovata ca i-a permis prea multe. Cand el e la serviciu, ea sta cu bebe iar cand el termina programul, sa stea cu bebe in timp ce ea se relaxeaza putin.

P.S Impune-te, Bebika pt ca mai tarziu vei plange in pumni.
ilumax_76
Postat pe 21 Octombrie 2011 09:06
De la: ilumax_76, la data 2011-10-21 09:06:24
De la: kudika421339, la data 2011-10-21 08:42:27
De la: mikbebika, la data 2011-10-20 23:23:47 sunt cu sotu meu de 3 ani si ceva avem un bebe de 7 luni.acum cateva saptamani am simtit ca are pe cineva el de obicei lasa tel pe masa dar de o vreme doarme cu el sub perna l am intrebat daca are pe cineva si a negat intr o zi l am urmarit m am convins a are pe cineva ca mie mi a zis ca se duce la un prieten si el sa dus la alta adresa intr o alta noapte nu a ajuns acasa dimineata m am dus cu baiatu acolo unde sa dus atunci cand l am urmarit intr adevar masina lui era acolo l am sunat si avea tel inchis mi a recunoscut ca a avut o relatie de cateva zile dar a terminat acum imi spune ca ma iubeste mult dar nu inteleg d c mai cauta altceva??????va asigur ca acasa nu i lipsesre nmk k sa zici ca se duce la alta ca de.......acasa nu are nu inteleg cum iubesti si inseli?



Draga mea,sincer,randurile tale mi-au stricat buna dispozitie din aceasta dimineata! Nu esti singura proaspata mamica ,care a ajuns in ipostaza de a fi inselata!De multe ori,in cuplurile in care sotiile devin mamici,din cauza reorientarii atentiei mamicii de la sot catre nou nascut,barbatii se simt tradati si incearca sa se regaseasca in bratele altor femei!Bine,aceasta nu poate fi o scuza pentru modul cum a inteles sotul tau sa te respecte,aceasta sa fie foarte clar! Nu inteleg nici pretextul folosit de sot pentru a lipsi de acasa,nu stiu care este mediul ambiental al familiei tale,dar nu se justifica in niciun fel!In ceea ce te priveste,sigur are sotul tau tot ceea ce-i trebuie acasa ?In grija sporita fata de copil si nevoile lui,mamicile intra intr-o perioada de neglijare personala,uita sa mai fie acele iubite,ce au luat mintile sotilor lor,practic,se dedica in totalitate copiilor lor,ceea ce este normal si firesc,dar nu este deloc pe placul barbatilor din viata lor si din acest motiv,multi soti cauta alte femei pentru a se simti bine!Nu aprob comportamentul sotului,este oribil,in conditiile in care este si tatic,dar incearca sa reanimi pasiunea,ce a existat candva intre voi doi,prin comunicare,incearca sa ai mai multa grija de tine!Barbatii inseala oricum,dar ,atunci cand observa un teren slab, o fac cu atat mai mult!Discutati impreuna toate problemele,aveti un copilas si discutia purtati-o punandu-l pe el pe primul loc in viata voastra!


Dar de ce ...P ma-sii tre sa faca doar ea ceva pt a anima casnicia? El ce dracu face? In timp ce ea schimba scutece, el se distreaza si tot ea e vinovata?? Cand decizi sa ai un bebe responsabilitatea se imparte in egala masura. Sa stea el noptile cu bebe in brate cand il doare burtica si dimineata sa fie fresh pt o partida de amor. Aici ea este vinovata ca i-a permis prea multe. Cand el e la serviciu, ea sta cu bebe iar cand el termina programul, sa stea cu bebe in timp ce ea se relaxeaza putin.

P.S Impune-te, Bebika pt ca mai tarziu vei plange in pumni.

Care mai tarziu ca deja ...plange.
CAND VINE ACASA DE LA MUNCA GASESTE UN MOTIV CA TREBUIE SA PLECI PENTRU PUTIN TIMP UNDEVA SI LASA-L SA AIBA GRIJA DE COPIL...APOI TU STAI PANA TARZIU...VII ACASA LINISTITA CA SI CUM NU S-AR FI INTAMPLAT NIMIC.NU TE CERTI CU EL INDIFERENT CE TI-AR ZICE.APOI CAND LUCRURILE SE VOR CALMA POTI DISCUTA NORMAL CU EL...TU TREBUIE SA STII SA TE IMPUI.
PRALEA_
Postat pe 21 Octombrie 2011 09:29
De la: mikbebika, la data 2011-10-20 23:23:47 sunt cu sotu meu de 3 ani si ceva avem un bebe de 7 luni.acum cateva saptamani am simtit ca are pe cineva el de obicei lasa tel pe masa dar de o vreme doarme cu el sub perna l am intrebat daca are pe cineva si a negat intr o zi l am urmarit m am convins a are pe cineva ca mie mi a zis ca se duce la un prieten si el sa dus la alta adresa intr o alta noapte nu a ajuns acasa dimineata m am dus cu baiatu acolo unde sa dus atunci cand l am urmarit intr adevar masina lui era acolo l am sunat si avea tel inchis mi a recunoscut ca a avut o relatie de cateva zile dar a terminat acum imi spune ca ma iubeste mult dar nu inteleg d c mai cauta altceva??????va asigur ca acasa nu i lipsesre nmk k sa zici ca se duce la alta ca de.......acasa nu are nu inteleg cum iubesti si inseli?


cat de des faceti sex?
guru_ion
Postat pe 21 Octombrie 2011 09:42
[quote name='ilumax_76' date='2011-10-21 09:06:24'

Dar de ce ...P ma-sii tre sa faca doar ea ceva pt a anima casnicia? El ce dracu face? In timp ce ea schimba scutece, el se distreaza si tot ea e vinovata?? Cand decizi sa ai un bebe responsabilitatea se imparte in egala masura. Sa stea el noptile cu bebe in brate cand il doare burtica si dimineata sa fie fresh pt o partida de amor. Aici ea este vinovata ca i-a permis prea multe. Cand el e la serviciu, ea sta cu bebe iar cand el termina programul, sa stea cu bebe in timp ce ea se relaxeaza putin.

P.S Impune-te, Bebika pt ca mai tarziu vei plange in pumni.[/quote]


Esti fenomenala,Ilumax-ule,dar mie imi place asa cum esti!


Ai si tu dreptate,mai ales ca stiu foarte bine cum este sa fii mamica si am trecut si eu prin toate stadiile placute si mai putin placute,ale maternitatii!De ce mi-am exprimat opinia astfel?Din simplul motiv ,ca eu o vad pe doamna noastra ca fiind o femeie "slaba",mult prea ingaduitoare cu sotul ei!Daca nu si-a impus vointa inca de la inceputul casatoriei,cu atat mai putin o va face dupa sapte ani de convietuire!Parerea mea!Pai,draga mea,cate femei accepta ca sotii lor sa plece cu noptile de acasa?Eu sa fi fost in locul ei,ii puneam bagajelul la usa de cu seara,nemaicontand cati copii aveam impreuna!Dar nu toate femeile sunt la fel de hotarate!Ma gandesc, ca in toate taraseniile acestea,copiii sunt singurele persoane,care nu trebuie sa sufere absolut deloc!Cate mamici se relaxeaza cand sotii lor stau cu cei mici?Mai degraba as spune ca fac alte treburi necesare in casa si familie;spala,calca,fac menaj,gatesc,doar cateva isi gasesc timp si pentru ele,dar nu este cazul nostru!Si cati barbati aleg calea ce ai propus-o ca solutionare a problemei?Foarte putini si cei care o fac ,se comporta ca atare pentru ca ei trateaza cu seriozitate rolul de tata!Da,solutia propusa de tine este corecta si radicala,dar cred ca doamna noastra nu este adepta luarii acestei masuri!
RAINBOWLADY
Postat pe 21 Octombrie 2011 10:03
Imi pare rau sa-ti spun dar daca te-a inselat o data, probabil ca te va insela si a doua oara. Parerea mea e ca n-ar fi trebuit sa-l ierti...dar acum, imi inchipui ca numai de scandaluri nu-ti arde, mai ales ca ai si-un copil mic. E o situatie destul de dificila... Nu ai pe nimeni sa te ajute? Ma refer la parinti, prieteni, rude... Singura e intr-adevar cam greu sa te descurci, cu un bebe in brate. Oricum, deznodamantul tot ala va fi... Daca mai vrei o relatie cu acel barbat, va trebui sa inchizi ochii toata viata la infidelitatile lui. Si nu mai vorbi atata de iubire...ca barbatii separa usor dragostea de sex. Probabil ca asta a cautat la acea femeie: doar o aventura si atat, ceva care sa-l scoata din cotidian. Multi barbati fac asa... Cand dau de greu, isi gasesc refugiu in bratele alteia, in loc sa infrunte problemele. Acum ca nu mai este el in centrul atentiei, si-a gasit o amanta. Nu ai ce-i face, e complet imatur si iresponsabil iar la prima problema te va lasa cu f... in balta si va da bir cu fugitii.
Micaell
Postat pe 21 Octombrie 2011 11:00
Incercati sa o faceti in 3,asta sigur va anima casnicia!
broscoiu
Postat pe 21 Octombrie 2011 15:20
De la: kudika421339, la data 2011-10-21 10:03:07Din simplul motiv ,ca eu o vad pe doamna noastra ca fiind o femeie "slaba",mult prea ingaduitoare cu sotul ei!

deci solutia ta ar fi sa fie si mai ingaduitoare?
Daca spunea-i "fa-i bagajul" "fa scandal" "pune piciorul in prag", te mai intelegeam, dar tu i-ai spus sa incerce sa reanime casnicia, adica tot ea aia fraiera sa fie si mai fraiera, sa-i arate lui ca primeste si rasplata pentru inselat: mai mult sex si atentie. Pai mesajul care se transmite nu e ca are liber sa insele in stanga si-n dreapta? Ca nu numai ca nu se intampla nimic, ba mai mult e tratat si mai in puf decat inainte.
Zau asa.
kudika_pudika
Postat pe 21 Octombrie 2011 15:45
Explicatia poate fi ce a zis 339, ca se simte inlaturat, pus pe planul doi dupa ce a venit bebe. Este absolut normal pentru ca barbatii raman copii, egocentristi.
Nu sunt de acord cu solutiile date de 339, insa.
Alta explicatie poate fi pur si simplu egoismul exagerat, rasfatul, lipsa de respect, felul lui de a fi in general. Nu afli decat discutand cu el, daca e dispus la asa ceva.

Insa eu n-as crede ca a spus stop acelei relatii. Ai grija.
kudika_pudika
Postat pe 21 Octombrie 2011 15:49
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-21 15:45:55
De la: kudika421339, la data 2011-10-21 10:03:07Din simplul motiv ,ca eu o vad pe doamna noastra ca fiind o femeie "slaba",mult prea ingaduitoare cu sotul ei!

deci solutia ta ar fi sa fie si mai ingaduitoare?
Daca spunea-i "fa-i bagajul" "fa scandal" "pune piciorul in prag", te mai intelegeam, dar tu i-ai spus sa incerce sa reanime casnicia, adica tot ea aia fraiera sa fie si mai fraiera, sa-i arate lui ca primeste si rasplata pentru inselat: mai mult sex si atentie. Pai mesajul care se transmite nu e ca are liber sa insele in stanga si-n dreapta? Ca nu numai ca nu se intampla nimic, ba mai mult e tratat si mai in puf decat inainte.
Zau asa.


Nu,Pudika,nu aceasta este solutia,dar din cele spuse de catre doamna noastra,eu nu o vad ca fiind o femeie care nu tolereaza minciuna ,tradarea!Doar luand in considerare existenta copilului,ar putea sa discute cu sotul ei si sa procedeze in functie de concluzia la care au ajuns de comun acord!Cate femei nu trec peste tradarile sotilor,doar pentru faptul ca au copii cu domniile lor?Multe,as putea spune!Si stii si tu ca asa este!Asta nu inseamna ca este normal sau etic!Opinia personala vis-a-vis de situatia respectiva este destul de transparenta,dar asta nu inseamna ca si doamna noastra o va imbratisa!Ea i-a acceptat sotului multe abateri pana sa ajunga sa-l banuiasca de adulter,sunt convinsa de acest lucru!Deci o va face si in continuare,caci daca era hotarata sa puna piciorul in prag,il trimitea la plimbare de acum cateva sapatamani,de cand a lipsit prima noapte de acasa!Ea incearca sa mai salveze ceva din casnicia ei si asta o face doar pentru ca are un copil cu acel barbat!Daca este cazul sa-l tina in puf in continuare,asta va decide ea in functie de rezultatul discutiei cu sotul ei!
RAINBOWLADY
Postat pe 21 Octombrie 2011 16:03
De la: kudika421339, la data 2011-10-21 16:03:33
Nu,Pudika,nu aceasta este solutia

Ok, atunci de ce ai sfatuit-o asta?
De la: kudika421339, la data 2011-10-21 16:03:33Ea i-a acceptat sotului multe abateri pana sa ajunga sa-l banuiasca de adulter,sunt convinsa de acest lucru!

De unde stii? De unde ai dedus?
kudika_pudika
Postat pe 21 Octombrie 2011 16:08
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-21 16:08:02
De la: kudika421339, la data 2011-10-21 16:03:33
Nu,Pudika,nu aceasta este solutia

Ok, atunci de ce ai sfatuit-o asta?
De la: kudika421339, la data 2011-10-21 16:03:33Ea i-a acceptat sotului multe abateri pana sa ajunga sa-l banuiasca de adulter,sunt convinsa de acest lucru!

De unde stii? De unde ai dedus?



Ti-am spus doar,am sfatuit-o in acest mod pentru ca eu asa vad situatia ei in acest moment,daca era o femeie stapana pe puterile ei,nici nu ajungea aici,pe forum,sa ne intrebe unde a gresit si ce trebuie sa faca pe viitor,lua masuri inca de la inceput!Si barbatii care inseala,atunci cand recurg la asa ceva,nu o fac o singura data in viata!Hotararea finala o va lua doamna respectiva si numai luand in calcul si existenta copilului!Crezi ca toate persoanele aflate in aceeasi situatie,iau drept decizii parerile noastre?Nici pe departe acest lucru!Merg la pariu ca doamna noastra va continua cu acelasi stil de trai,chiar daca eu i-am spus sa incerce o reconciliere si facand acest lucru doar pentru copil,insa cu conditia ca sotul ei sa-si revina si s a adopte alta conduita fata de ea si familie si in pofida faptului ca tu ii dai un sfat contrar!Nu ma dezic in afirmatii,s-ar putea sa ma insel,este probabil acest lucru,dar nu cred!
RAINBOWLADY
Postat pe 21 Octombrie 2011 16:19
Ahaaa, acum ai venit si cu completarea "insa cu conditia ca sotul ei sa-si revina si s a adopte alta conduita fata de ea si familie ". Acum are mult mai mult sens ceea ce ai zis initial cu ce i-ai zis lui ilumax. Fara asta, pareau a fi doua pareri contradictorii. De aceea nu intelegeam.

Eu nu am sfatuit-o NIMIC. Eventual sa discute cu sotul si nimic mai mult, pentru ca nu cunosc alte date ale problemei (si nici unul din noi nu le va cunoaste pe toate vreodata, ar trebui ori sa fim in acest cuplu, ori sa fim prieteni foarte buni cu cei doi).
kudika_pudika
Postat pe 21 Octombrie 2011 16:39
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-21 16:39:01

Ahaaa, acum ai venit si cu completarea "insa cu conditia ca sotul ei sa-si revina si s a adopte alta conduita fata de ea si familie ". Acum are mult mai mult sens ceea ce ai zis initial cu ce i-ai zis lui ilumax. Fara asta, pareau a fi doua pareri contradictorii. De aceea nu intelegeam.

Eu nu am sfatuit-o NIMIC. Eventual sa discute cu sotul si nimic mai mult, pentru ca nu cunosc alte date ale problemei (si nici unul din noi nu le va cunoaste pe toate vreodata, ar trebui ori sa fim in acest cuplu, ori sa fim prieteni foarte buni cu cei doi).



Eu credeam ca se subintelege rostul unei eventuale discutii intre cei doi,in circumstantele date,ce aspecte de relatie ar fi putut discuta cei doi,in conditiile in care el si-a recunoscut fapta?Da,este omisiunea mea,trebuia sa accentuez acest lucru,pentru ca sa se inteleaga corect ceea ce am vrut sa spun!Noi toti,prin opiniile noastre,nu putem sa fim obiectivi 100% in afirmatii,caci nu suntem parte integranta in cuplu,suntem doar observatori din afara si putem fi luati in considerare cu rezerva respectiva!
RAINBOWLADY
Postat pe 21 Octombrie 2011 16:56
PAREREA MEA,E SA AI RABDARE CU SOTU TAU,PINA MICUTUL V-A MAI CRESTE PUTIN.APOI CAUTATI UN SERVICI,DACA E POSIBIL SI VA VETI IMPARTI SERVICIU CASNIC IN DOUA.ADICA COPIL-SERVICIU.DAR PINA ATUNCI,NU TE CERTA SI NU-L CICALI PREA MULT.ASTA DACA NU VREI INCA SA VA DESPARTITI.E FOARTE USOR SA TE DESPARTI,E MAI GREU SA TI O CASNICIE.O FEMEIE TREBUIE SA STIE INTOTDEAUNA UNDE SE AFLA GRESEALA.SINT FOARTE MULTE METODE DE-A LE REPARA.
NU TE ARUNCA IN VALURI-PINA NU INVETI SA INOTI BINE.
GINDESTE-TE DE SUTE DE ORI INAINTE DE A LUA O DECIZIE.
O CUNOSTINTA SIA URNARIT SOTU.LA PRINS JUCIND POKER.ADUNASE O SUMA CONSIDERABILA PT A PUTEA INCEPE PRIMA RATA,
I-A FOST RUSINE DUPA ACEEA CIND S-A ARUNCAT ASUPRA LUI,CREZIND CA ESTE CU O FEMEIE.
MAI GINDESTE-TE,DACA TREBUIE SA-L URMARESTI.TREBUIE SA FI FOARTE DISCRETA SI SA NU TE VADA NIMENI.
POATE LUCREAZA CEVA LA NEGRU,SA VA FIE MAI BINE SI SA NU VA LIPSEASCA NIMIC.
SINT MULTE LUCRURI ASCUNSE IN VIATA DE ZI CU ZI SI LE INTELEGEM PREA TIRZIU.
TE ROG MAI MEDITEAZA LA SITUATIA SI FAMILIA TA.INCEARCA SA CREZI CA NU ARE PE NIMENI SI POATE CHIAR FACE CEVA PT VOI.
INCEARCA SA VORBESTI ,SA COMUNICATI-CE SE INTIMPLA UNDE ESTE,UNDE LIPSESTE.TREBUIE SAI DAI INCREDEREA NECESARA,SI VEI AFLA PINA LA URMA ADEVARUL CARE TE MACINA.
ITI UREZ NUMAI BINE DZEU SA VA FEREASCA DE TOATE NECAZURILE SI SA VA TINA IMPREUNA PINA CIND MOARTEA VA V-A DESPARTI!
Titanika
Postat pe 22 Octombrie 2011 19:22
numai sfaturi analfabete de la Kultivata Polin Du-te cu cometa,Polin
Indiana_Jones
Postat pe 22 Octombrie 2011 19:55
Fiind prima lui greseala,ba a si recunoscut-o..a promis ca nu v-a mai face..IARTA-L,dar explica-i ca e ptr. prima si ultima data! Apoi,incearca sa lasi ptr 2-3 ore copilul la o cunostinta,pregateste ceva romantic in casa,fa-te super-sexy si ofera-i ceva de neuitat,fii nonconformista,recucereste-l Aveti un copil impreuna si trebuie sa aiba si mama si tata..acum de tine depinde sa nu-l mai pierzi in vreo noua aventura!
Blonda_37
Postat pe 23 Octombrie 2011 10:54
De la: mikbebika, la data 2011-10-20 23:23:47 sunt cu sotu meu de 3 ani si ceva avem un bebe de 7 luni.acum cateva saptamani am simtit ca are pe cineva el de obicei lasa tel pe masa dar de o vreme doarme cu el sub perna l am intrebat daca are pe cineva si a negat intr o zi l am urmarit m am convins a are pe cineva ca mie mi a zis ca se duce la un prieten si el sa dus la alta adresa intr o alta noapte nu a ajuns acasa dimineata m am dus cu baiatu acolo unde sa dus atunci cand l am urmarit intr adevar masina lui era acolo l am sunat si avea tel inchis mi a recunoscut ca a avut o relatie de cateva zile dar a terminat acum imi spune ca ma iubeste mult dar nu inteleg d c mai cauta altceva??????va asigur ca acasa nu i lipsesre nmk k sa zici ca se duce la alta ca de.......acasa nu are nu inteleg cum iubesti si inseli?


Sotul tau, dupa mine, inca nu si-a intrat in pielea de tata. Poate aici ar trebui sa il ajuti si tu mai mult... La 7 luni, copilul vostru deja incepe sa-si contureze personalitatea - interactioneaza cu cei din jur, are nevoie de atentie permanenta. Tu trebuie sa astepti cu nerabdare momentul cand vine de la servici si sa il inveti sa se implice in viata fiului lui... Seara, cand vine de la revici, in timp ce voi doi va povestiti despre cum ati petrecut ziua, el sa faca micile "servicii" pentru copil - sa-i faceti baita de seara impreuna, este foarte important pentru relatia dintre cei doi - nemaispunand ca el va descoperi placerea de a se juca cu copilul lui, cu jucariile de baie, cu bubbles... chiar daca tu il speli efectiv, cele cateva minute - poate nici 10 - de relaxare, de joaca, sa se intample intre ei doi...tu doar sa fii de fatza. Apoi, cat timp tu il imbraci, el sa ii pregateasca biberonul... Ati pus copilul in patut, l-ati sarutat de noapte buna impreuna si...incepe seara in care sotul devine personajul principal - cina impreuna, discutiile afectoase din timpul cinei... sexul, toate se consuma intr-o oarecare rutina, intr-o atmosfera de calm si relaxare. In acest mod el este implicat si responsabilizat ca parinte, dar isi primeste si portia lui, de sot, de iubit... Nemaivorbind ca este, de fapt, momentul de reciprocitate, cand voi, iubit-iubita, va aratati afectiune, iubirea ca barbat si femeie.
Cand femeia reuseste sa isi responsabilizeze barbatul in calitatea lui de tata, acesta devine un infocat familist, un pasionat tata...el insusi va veni cu mare placere la momentul familial de seara... Nu va mai cauta tertipuri sa plece de acasa nici la prieteni nici la alte femei...
Si el este la fel de tanar si neexperimentat ca si tine, dar este mai speriat decat tine de acea "mogaldeatza" formata din iubirea voastra...tu ai avut exercitiul mternitatii, iti este mai usor sa creezi relatia cu copilul, el trebuie ajutat, invatzat... Nu este tarziu si, la varsta copilului vostru, repet, este chiar foarte tentant si placut pentru "tati", mai ales ca in curand, daca nu a si inceput deja, va incepe sa silabiseasca "ta-ta, ta-ta"...chiar daca pentru copil aceste silabe nu au o semnificatie, lui tati ii inmoaie inima definitiv, crede-ma.
Ti-am conturat un tablou de familie...pentru ca mie imi pare mai important decat intrigile, razbunarile si...nelinistile cum ca urmeaza a doua tradare. Poate o sa urmeze, nu stiu...dar tu incearca sa faci acest lucru, sa il aduci acasa, sa il faci responsabil ... ajuta-l. Abia daca vei constata ca respinge sa se implice in viata de familie, poti sa iti pui serioase semne de intrebare pentru viitor. Eu asa as proceda, sa fiu in locul tau, fiindca, nu stiu de ce, dar chiar il cred cand spune ca va iubeste, pe tine si pe copil...
maimai_no1
Postat pe 24 Octombrie 2011 01:35
eu nu sunt deacord sal ierti k dac a facuto odata o va mai face odata pentru k ia placut si ceti place o repeti iar si iar ......... dar aku e vb de copil si trebuie sai mai dai o sansa , k vb aia un copil trebuie sa aiba mama si tata ....... pakat k a trebuit sa aleaga o cale atat.... de joasnik , mi se pare ffff urat din partea lui sa fak asa cva...... mai ales k un copil la mijloc.... dac nu era mai ziceam.... era mai usor ptr tn ......orcum tot ceti spunem noi sunt pareri si pareri e alegerea ta ..... mult succes pe viitor
kudika450648
Postat pe 25 Octombrie 2011 10:52
De la: kudika450648, la data 2011-10-25 10:52:39eu nu sunt deacord sal ierti k dac a facuto odata o va mai face odata pentru k ia placut si ceti place o repeti iar si iar ......... dar aku e vb de copil si trebuie sai mai dai o sansa , k vb aia un copil trebuie sa aiba mama si tata ....... pakat k a trebuit sa aleaga o cale atat.... de joasnik , mi se pare ffff urat din partea lui sa fak asa cva...... mai ales k un copil la mijloc.... dac nu era mai ziceam.... era mai usor ptr tn ......orcum tot ceti spunem noi sunt pareri si pareri e alegerea ta ..... mult succes pe viitor[/quo


Pai si daca se desparte de el copilul ramane fara tata? Eu stiu una si buna...''lupu-shi schimba parul dar naravul ba''...de aia insheala barbatzii in stanga shi-n dreapta,,ca sunt femeile prea tolerante...cica a greshit odata,iarta-l,,dar dak gresheai u? el te ierta?
Arutzu28
Postat pe 27 Octombrie 2011 04:36
De la: polin, la data 2011-10-22 19:22:54PAREREA MEA,E SA AI RABDARE CU SOTU TAU,PINA MICUTUL V-A MAI CRESTE PUTIN.APOI CAUTATI UN SERVICI,DACA E POSIBIL SI VA VETI IMPARTI SERVICIU CASNIC IN DOUA.ADICA COPIL-SERVICIU.DAR PINA ATUNCI,NU TE CERTA SI NU-L CICALI PREA MULT.ASTA DACA NU VREI INCA SA VA DESPARTITI.E FOARTE USOR SA TE DESPARTI,E MAI GREU SA TI O CASNICIE.O FEMEIE TREBUIE SA STIE INTOTDEAUNA UNDE SE AFLA GRESEALA.SINT FOARTE MULTE METODE DE-A LE REPARA.
NU TE ARUNCA IN VALURI-PINA NU INVETI SA INOTI BINE.
GINDESTE-TE DE SUTE DE ORI INAINTE DE A LUA O DECIZIE.
O CUNOSTINTA SIA URNARIT SOTU.LA PRINS JUCIND POKER.ADUNASE O SUMA CONSIDERABILA PT A PUTEA INCEPE PRIMA RATA,
I-A FOST RUSINE DUPA ACEEA CIND S-A ARUNCAT ASUPRA LUI,CREZIND CA ESTE CU O FEMEIE.
MAI GINDESTE-TE,DACA TREBUIE SA-L URMARESTI.TREBUIE SA FI FOARTE DISCRETA SI SA NU TE VADA NIMENI.
POATE LUCREAZA CEVA LA NEGRU,SA VA FIE MAI BINE SI SA NU VA LIPSEASCA NIMIC.
SINT MULTE LUCRURI ASCUNSE IN VIATA DE ZI CU ZI SI LE INTELEGEM PREA TIRZIU.
TE ROG MAI MEDITEAZA LA SITUATIA SI FAMILIA TA.INCEARCA SA CREZI CA NU ARE PE NIMENI SI POATE CHIAR FACE CEVA PT VOI.
INCEARCA SA VORBESTI ,SA COMUNICATI-CE SE INTIMPLA UNDE ESTE,UNDE LIPSESTE.TREBUIE SAI DAI INCREDEREA NECESARA,SI VEI AFLA PINA LA URMA ADEVARUL CARE TE MACINA.
ITI UREZ NUMAI BINE DZEU SA VA FEREASCA DE TOATE NECAZURILE SI SA VA TINA IMPREUNA PINA CIND MOARTEA VA V-A DESPARTI!



Omul a recunoscut adulterul,,,nu-s inchipuiri ....
Arutzu28
Postat pe 27 Octombrie 2011 04:40
Ce conteaza de cate ori fac ei sex? Ce conteaza ca se simte pe planul doi? Nu e motiv sa inseli....de ce se discuta ca poate ea nu-i acorda destula atentie sau poate ca el se simte ilaturat de cand e copilul? Asta nu e o scuza sa te duci la alte femei.....Daca intervin probleme nu inseamna ca iti cauti alinare in alta parte....de ce femeia trebuie sa rezolve tot......nenorocitului si daca ii lipsea ceva nu putea discuta cu sotia lui?? Uite mi-as dori sa facem dragoste mai des...sau simt ca ceva nu e ca inainte......SA COMUNICE....dupa ce ca femeia tine casa cu mancare, face curatenie, vede de copil si toate cele trebuie sa-i mai ghiceasca si gandurile masculului.....in loc sa fie mai aproape de ea ca niciodata deoarece i-a daruit un copilas si e ceva nou in viata lor...
AncaCMaria
Postat pe 28 Noiembrie 2011 12:10
De la: AncaCMaria, la data 2011-11-28 12:10:09Ce conteaza de cate ori fac ei sex? Ce conteaza ca se simte pe planul doi? Nu e motiv sa inseli....de ce se discuta ca poate ea nu-i acorda destula atentie sau poate ca el se simte ilaturat de cand e copilul? Asta nu e o scuza sa te duci la alte femei.....Daca intervin probleme nu inseamna ca iti cauti alinare in alta parte....de ce femeia trebuie sa rezolve tot......nenorocitului si daca ii lipsea ceva nu putea discuta cu sotia lui?? Uite mi-as dori sa facem dragoste mai des...sau simt ca ceva nu e ca inainte......SA COMUNICE....dupa ce ca femeia tine casa cu mancare, face curatenie, vede de copil si toate cele trebuie sa-i mai ghiceasca si gandurile masculului.....in loc sa fie mai aproape de ea ca niciodata deoarece i-a daruit un copilas si e ceva nou in viata lor...



Asa e,multi barbati se maturizeaza mult mai tarziu....poate atunci cand simte ca-i v-a pierde....
Titanika
Postat pe 28 Noiembrie 2011 20:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatii inseala femeile pe care le iubesc? 114 De la: yumalai 21 Mai 2009 08:18
INTERESANT SI UTIL 2 De la: scorpyoW 15 Ianuarie 2011 17:38
Am si eu o interebaere 31 De la: felixcat 21 Decembrie 2009 16:32
cadoul perfect pt un barbat care are tot ce isi doreste 32 De la: kudika_1011377 26 Mai 2016 08:59
barbat fecioara dificil...help 19 De la: kudika006087 11 Martie 2010 18:50