Setari Cookie-uri

Voi intelege vreodata ce e cu el?



Acum 5 ani,prin intermediul fratelui meu am cunoscut un baiat,de fapt a ajuns la mine prin fratele meu,pe langa care s-a dat numai cu scopul strict de a ajunge la mine.Dragutz,simpatic si acum,dupa ce l-am cunoscut cat de cat mi-am dat seama k este si glumetz,dar numai dak urmareste un scop isi foloseste k o posibila arma umorul.Eu nici nu ma gandeam la o relatie,dar el tot venea in dese vizite la fratele meu(vizite pe care le facea doar k sa ma vada pe mine).Mi s-a parut bun si cum nu ghicisem k lui ii place mine am acceptat sa facem schimb de numele de telefon.Treptat,treptat,am inceput sa-l consider un prieten foarte apropiat iar cand vorbeam pe mess ma purtam k cu toti amicii mei(pupici,inimioare atunci cand imi placea ceva din ce facea) nestiind k de fapt el este indragostit de mine.La un moment dat fara sa-mi treaca cumva prin gand asa ceva,mi-a marturisit k ma iubeste(pe mess).M-a socat,pur si simplu,pentru k nu m-as fi gandit la asta,mai ales k mi-a si spus,de la inceput m-a privit k pe o posibila iubita si s-a apropiat de fratele meu pt a ajunge la mine.Nu i-am dat de inteles k as vrea o relatie cu el,ba chiar i-am spus k as vrea sa mai astept in ceea ce-l priveste,sa ne cunoastem mai bine(avand in vdr k nu ma gandeam la el k la un posibil iubit).Cand s-a vazut oarecum refuzat(desi nu-i spusesem nici da nici nu la "propunerea" lui dp mess),imi trimite a doua zi dupa ce-mi spusese ce simte pt mine,o poza cu o fata,mentionand dupa ce am primit poza "Ea e soata mea!Iti place?"Exact in ziua aia ma gandisem sa-i spun k mi-ar placea o relatie cu el,desi nu aveam intentia sa stau deoparte si sa-l cunosk asa cum ii spusesem,pur si simplu trebuia sa ma gandesc dak sa accept sau nu.Evident k nu i-am mai spus,vazandu-ma cu poza in pc,mai ales k-mi mentionase si k e "soata lui".La ceva timp,a intrat pe mine pe mess,si mi-a spus k s-a certat cu "soata lui" din cauza mea,k aflase de tentativa noastra de a fi impreuna.In sfarsit,s-a despartit de ea.A inceput din nou sa umble dupa mine,dar de fiecare data cand faceam un pas spre el,se retragea.Punea status-uri ce aveau legatura cu mine,pareri de rau referitor la ce fusese intre noi(k si cum ii parea rau dc facuse)mentionez k sunt sigura k nu a avut pe nimeni si pt k nu i-am raspuns din prima asa cum se astepta,din orgoliu,a vrut sa-mi arate cat de rpd face rost de o relatie(e nascut in zodia BERBEC).I-am povestit la ceva timp dupa ce am aflat k s-a despartit de prietena lui,k aveam de gand sa-i spun k as vrea o relatie cu el exact in ziua in care el mi-a trimis poza cu fosta lui.A ramas uimit si a inceput sa se invarta din nou in jurul meu.A fost o perioada cand nu prea am mai vorbit si dupa ceva timp a izbucnit din nou.Iar mesaje ce bateau spre mine.Anul acesta de revelion,i-am marturisit k ink il mai iubesc de anul trecut din vara de cand vroiam sa-i spun k vreau sa fiu prietena lui.A ramas surprins si mi-a spus k dc nu i-am spus ink de atunci(din vara) ce simt pt el.I-am spus ce-i spusesem si dupa ce s-a despartit de prietena lui(k deja imi trimisese poza cu prietena lui si nu ma lasa inima sa fiu egoista si sa-i despart spunandu-i k-l iubesc).A inceput si el din nou sa dea semne k ar vrea o relatie k mine,k tine la mine,si anul asta de SF.Valentin,mi-a cerut sa fiu "Valentina lui" si am acceptat.Eram foarte fericita dar nu stiam k in saptamana cu pricina nu mai aveam sa mai vorbesc cu el pt k disparuse k magarul in ceata(pe mess nu mai intra,la mesaje nu-mi raspundea).Am descoperit imediat dupa acea saptamana k n-avea de gand sa ne intalnim,nici nu-mi pomenise de asa ceva,dar pupici pe mess primeam zeci in fiecare seara.Nici acum nu stiu ce a insemnat pt el sa fiu Valentina lui pt k nu ne-am intalnit niciodata,desi imi da semne k tine la mine (sau poate doar asta vrea sa para k se intampla) cerandu-mi ori de cate ori i se pune pata,pupici virtuali"pupa-ma...sa ma simt si yo bine".Ajutati-ma cu pareri pt k nu am inteles nimik din aceasta relatie tot acest timp.Multumesc
lookinforu
Postat pe 3 Iulie 2008 23:13
Eu cred "jocul" acesta cu "uite poza, nu e poza" este un mod stupid de a reacþiona. El nu înþelege cã astfel de reacþii, chiar dacã sunt menite sã te atragã, te rãnesc. Ar trebui sã fii atentã cu astfel de oameni pentru cã, dacã de la începutul unei relaþii au un mod sadic de manifestare, pot ajunge mai târziu, când relaþia se mai "învecheºte", la alte tipuri de violenþã (verbalã, fizicã). Oricum, tu hotãrãºi, asta e sigur.
adicon
Postat pe 4 Iulie 2008 10:18
dupa parerea mea cred k pentru el a fost o distractie sau altfel spus, o lipsa de ocupatie. nu-ti mai bate capul sa intelegi asemenea specimene.
corina_uta
Postat pe 4 Iulie 2008 12:17
De la: adicon, la data 2008-07-04 10:18:26Eu cred "jocul" acesta cu "uite poza, nu e poza" este un mod stupid de a reacþiona. El nu înþelege cã astfel de reacþii, chiar dacã sunt menite sã te atragã, te rãnesc. Ar trebui sã fii atentã cu astfel de oameni pentru cã, dacã de la începutul unei relaþii au un mod sadic de manifestare, pot ajunge mai târziu, când relaþia se mai "învecheºte", la alte tipuri de violenþã (verbalã, fizicã). Oricum, tu hotãrãºi, asta e sigur.


Am incercat sa-l las in pace,dar n-am putut,in ciuda aceastor lucruri,am crezut k ma iubeste si de-aia am incercat sa trek peste toate "figurile" pe care le facea cu poza,mai ales k si eu il iubesc.
lookinforu
Postat pe 4 Iulie 2008 19:58
Dupã cum þi-am mai spus, tu hotãrãºti. A iubi însã nu înseamnã a suferi dar dacã þie îþi face plãcere...
adicon
Postat pe 5 Iulie 2008 11:56
De la: adicon, la data 2008-07-05 11:56:43Dupã cum þi-am mai spus, tu hotãrãºti. A iubi însã nu înseamnã a suferi dar dacã þie îþi face plãcere...



Nu imi face placere...din contra...dar e destul de greu sa las legatura asta
lookinforu
Postat pe 7 Iulie 2008 10:14
Nu cred ca poti numi iubire ceea ce simti tu pt. el. E mai mult un sentiment de placere/simpatie vis-a-vis de el.Pai tu nici nu il cunosti daca nu ati fost impreuna o perioda mai indelungata ,sa vezi ce-i poate capul si inima. Ai sa ma intelegi atunci cand chiar vei cunoaste adevarata dragoste.
Nu te mai gandi la el si incearca sa-l cauti / sat-ti canalizezi energia asta spre cel ales.
Multa bafta !
ROXANNE17
Postat pe 21 Iulie 2008 10:26
si eu iti spun la fel sa nu il mai bagi in seama. ia-te te rog dupa regula simplitatii cand nu stii ce sa faci in viata. adica: un om care te iubeste te face sa suferi intentionat? clar raspunsul e nu. daca ar fi facut kestii fara sa-si dea seama poate mai merita iertat dar se vede clar ca stie ce face. probabil se plictiseste sau vrea sa-si ridice stima de sine si nu stie cum. cu siguranta meriti mai mult decat un zapacit, care cu siguranta va plati la randul lui pt ce-ti face tie.
r_caurea
Postat pe 21 Iulie 2008 13:31
Se joaca. Ce varste aveti?
Alandana
Postat pe 21 Iulie 2008 13:37
dak se poate spune asa...am terminat...cu tot ce-a insemnat aceasta legatura...a fost greu...dar cum se spune "mai bine mai tarziu decat niciodata"...multumesc pt pareri...si sfaturi...
lookinforu
Postat pe 27 Iulie 2008 19:14
cu siguranta...se va intoarce roata...nu ma indoiesc de asta...
lookinforu
Postat pe 27 Iulie 2008 19:16
Buna,

Nu stiu ce au inteles ceilalti dar nu ai fost prea explicita, nu se intelege nici daca ai avut o rel cu ala sau nu, nu se intelege daca va intalneati in sensul unei relatii adevarate sau doar cnd venea la fratele tau, tre sa fii explicita in tot asa ai putea avea si o relatie clara.Oricum iti doresc mult noroc in toate si resp persoana nu face doi bani(dupa parerea mea proprie si personala) mai sunt barbati si destui dintre ei pot fi valabili.
Bafta !

Postat pe 11 August 2008 13:45
De la: iulia_paslaru, la data 2008-08-11 13:45:47Buna,

Nu stiu ce au inteles ceilalti dar nu ai fost prea explicita, nu se intelege nici daca ai avut o rel cu ala sau nu, nu se intelege daca va intalneati in sensul unei relatii adevarate sau doar cnd venea la fratele tau, tre sa fii explicita in tot asa ai putea avea si o relatie clara.Oricum iti doresc mult noroc in toate si resp persoana nu face doi bani(dupa parerea mea proprie si personala) mai sunt barbati si destui dintre ei pot fi valabili.
Bafta !


Dupa toate cele pe care am scris k le-a facut nu ne-am intalnit niciodata ca sa discutam despre o eventuala relatie,sau cu scopul de a sustine intr-un fel k vroia sa aiba o relatie cu mine.De fiecare cand ne intalneam,deci subliniez de fiecare data,cand venea sau isi anunta prezenta,erau baieti adunati de prin cartier care veneau cu el,mai niciodata nu era singur,iar cand nu venea singur,imi vorbea ca intre amici.Nicidecum comportamente apropiate de dulcegariile virtuale.
lookinforu
Postat pe 12 August 2008 20:02
este noiembrie ...pana la urma cum e ramas?ce s-a mai intamplat?
ce decizie ai luat sau a luat?
diana_md
Postat pe 10 Noiembrie 2008 00:12
De la: lookinforu, la data 2008-07-03 23:13:03

Acum 5 ani,prin intermediul fratelui meu am cunoscut un baiat,de fapt a ajuns la mine prin fratele meu,pe langa care s-a dat numai cu scopul strict de a ajunge la mine.Dragutz,simpatic si acum,dupa ce l-am cunoscut cat de cat mi-am dat seama k este si glumetz,dar numai dak urmareste un scop isi foloseste k o posibila arma umorul.Eu nici nu ma gandeam la o relatie,dar el tot venea in dese vizite la fratele meu(vizite pe care le facea doar k sa ma vada pe mine).Mi s-a parut bun si cum nu ghicisem k lui ii place mine am acceptat sa facem schimb de numele de telefon.Treptat,treptat,am inceput sa-l consider un prieten foarte apropiat iar cand vorbeam pe mess ma purtam k cu toti amicii mei(pupici,inimioare atunci cand imi placea ceva din ce facea) nestiind k de fapt el este indragostit de mine.La un moment dat fara sa-mi treaca cumva prin gand asa ceva,mi-a marturisit k ma iubeste(pe mess).M-a socat,pur si simplu,pentru k nu m-as fi gandit la asta,mai ales k mi-a si spus,de la inceput m-a privit k pe o posibila iubita si s-a apropiat de fratele meu pt a ajunge la mine.Nu i-am dat de inteles k as vrea o relatie cu el,ba chiar i-am spus k as vrea sa mai astept in ceea ce-l priveste,sa ne cunoastem mai bine(avand in vdr k nu ma gandeam la el k la un posibil iubit).Cand s-a vazut oarecum refuzat(desi nu-i spusesem nici da nici nu la "propunerea" lui dp mess),imi trimite a doua zi dupa ce-mi spusese ce simte pt mine,o poza cu o fata,mentionand dupa ce am primit poza "Ea e soata mea!Iti place?"Exact in ziua aia ma gandisem sa-i spun k mi-ar placea o relatie cu el,desi nu aveam intentia sa stau deoparte si sa-l cunosk asa cum ii spusesem,pur si simplu trebuia sa ma gandesc dak sa accept sau nu.Evident k nu i-am mai spus,vazandu-ma cu poza in pc,mai ales k-mi mentionase si k e "soata lui".La ceva timp,a intrat pe mine pe mess,si mi-a spus k s-a certat cu "soata lui" din cauza mea,k aflase de tentativa noastra de a fi impreuna.In sfarsit,s-a despartit de ea.A inceput din nou sa umble dupa mine,dar de fiecare data cand faceam un pas spre el,se retragea.Punea status-uri ce aveau legatura cu mine,pareri de rau referitor la ce fusese intre noi(k si cum ii parea rau dc facuse)mentionez k sunt sigura k nu a avut pe nimeni si pt k nu i-am raspuns din prima asa cum se astepta,din orgoliu,a vrut sa-mi arate cat de rpd face rost de o relatie(e nascut in zodia BERBEC).I-am povestit la ceva timp dupa ce am aflat k s-a despartit de prietena lui,k aveam de gand sa-i spun k as vrea o relatie cu el exact in ziua in care el mi-a trimis poza cu fosta lui.A ramas uimit si a inceput sa se invarta din nou in jurul meu.A fost o perioada cand nu prea am mai vorbit si dupa ceva timp a izbucnit din nou.Iar mesaje ce bateau spre mine.Anul acesta de revelion,i-am marturisit k ink il mai iubesc de anul trecut din vara de cand vroiam sa-i spun k vreau sa fiu prietena lui.A ramas surprins si mi-a spus k dc nu i-am spus ink de atunci(din vara) ce simt pt el.I-am spus ce-i spusesem si dupa ce s-a despartit de prietena lui(k deja imi trimisese poza cu prietena lui si nu ma lasa inima sa fiu egoista si sa-i despart spunandu-i k-l iubesc).A inceput si el din nou sa dea semne k ar vrea o relatie k mine,k tine la mine,si anul asta de SF.Valentin,mi-a cerut sa fiu "Valentina lui" si am acceptat.Eram foarte fericita dar nu stiam k in saptamana cu pricina nu mai aveam sa mai vorbesc cu el pt k disparuse k magarul in ceata(pe mess nu mai intra,la mesaje nu-mi raspundea).Am descoperit imediat dupa acea saptamana k n-avea de gand sa ne intalnim,nici nu-mi pomenise de asa ceva,dar pupici pe mess primeam zeci in fiecare seara.Nici acum nu stiu ce a insemnat pt el sa fiu Valentina lui pt k nu ne-am intalnit niciodata,desi imi da semne k tine la mine (sau poate doar asta vrea sa para k se intampla) cerandu-mi ori de cate ori i se pune pata,pupici virtuali"pupa-ma...sa ma simt si yo bine".Ajutati-ma cu pareri pt k nu am inteles nimik din aceasta relatie tot acest timp.Multumesc
nu e matur asta e tot se intampla, in special la barbati sa nu se maturizeze niciodata,nu merita sa stai pe ganduri mergi inainte traiesteti viata,daca nu e matu nu are rost sa te irosesti inutil,craciun fericit si an fericit
xandra79
Postat pe 23 Decembrie 2008 20:08
el se joaca de'a v'ati ascunselea..ar fi mai bine sa incerci sa uiti de el..caci ai sa pierzi celule nervoase si nimik mai mult este evident ca 'buna ziua ' ca nu o sa fiti impreuna deoarece daca nu s'a intimplat pina aku din toate posibilitatile care au existat pai nu prea cred ca se v'a m'ai intimpla...asa'k mai bine te'ai ocupa de tine si ai incerca sa iti cauti baiatu care sa te merite cu siguranta ai sa il gasesti... iar pe copilasul acesta mik k altfel nush kum sa'i zik ar fi mai bine sa'l da'i uitarii.....caci saraku el ink nu stie pe ce planeta este stabilit...Bafta
aleera
Postat pe 23 Decembrie 2008 20:31
mai da l la dracu' de "copchil",daca vrei sa fii cu el intalneste te cu el si zi i,daca nu misca nimic atunci vezi ti de ale tale ca e plina lumea de barbati care daca te iubesc iti arata.e usor de zis,stiu,dar crede ma ca e si mai usor de facut pentru ca nu ai nimic de pierdut.
bruneta
Postat pe 7 Ianuarie 2009 16:17
cati ani are tipul asta?? e cam imatur...tu chiar vrei sa ai o relatie cu tip care azi iti spune k vrea sa fie cu tine, maine iti spune k e cu alta,poimaine k vrea sa fie cu tine..si asa mai departe...nu te mai obosi sa-l intelegi..nu are rost:D
alisa1991
Postat pe 25 Ianuarie 2009 02:19
e greu de spus ce vrea...sau poate ca nici el nu stie...dar,ca toate fetele te gandesti la ceva anume,o relatie,cand iti tot insira una,alta,numai ca am ajuns sa cred ca e atat de timid(doar pe messenger e mare macho)incat nu e in stare sa exprime in realitate ceea ce spune si face virtual...

nu stiu daca ati inteles,cert e ca comportamentul lui virtual e complet diferit de ceea ce face cand se afla in preajma mea...iar starile astea se contrazic,ducandu-ma cu gandul intr-un punct in care precis nu stie care-i viata lui,cum e viata lui si mai ales nu stie ce vrea si ce sa astepte...
lookinforu
Postat pe 25 Ianuarie 2009 08:18
De la: alisa1991, la data 2009-01-25 02:19:48cati ani are tipul asta?? e cam imatur...tu chiar vrei sa ai o relatie cu tip care azi iti spune k vrea sa fie cu tine, maine iti spune k e cu alta,poimaine k vrea sa fie cu tine..si asa mai departe...nu te mai obosi sa-l intelegi..nu are rost:D

face 19 anul asta
lookinforu
Postat pe 25 Ianuarie 2009 08:20
draga mea, sfatul meu este sa stai cat mai departe de acest baiat, cu siguranta are niste probleme.
NikolisNicoleta
Postat pe 25 Ianuarie 2009 10:32
De la: nikolis, la data 2009-01-25 10:32:56draga mea, sfatul meu este sa stai cat mai departe de acest baiat, cu siguranta are niste probleme.


Acelasi sfat ti-l dau!!!

agoldfish
Postat pe 25 Ianuarie 2009 13:47
Dragele mele,

Exista website-uri care ''ne invata'' cum sa NE BATEM JOC de sexul opus.

Vi se pare incredibil?

Acelasi proprietar are doua website-uri in limba engleza. Unul care le promite barbatilor toata floarea femeilor la picioarele lor, iar altul care promite ''pescuirea'' si ''tinerea agatata in vecii vecilor'' a barbatului (barbatilor) ce ti-i doresti

Daca voua vi se pare normal ca un OM ce are anumite cunostinte despre psihicul uman si mai ales care detine niste cunostinte despre dorintele mai mult sau mai putin ascunse ale femeilor/barbatilor vis-a-vis de partenerul sexual, si iti ofera tot felul de asemenea solutii
precum cele aplicate de ALIENATUL din subiectul acestui Blog,
mie una nu mi se pare absolut de loc NORMAL sa pui la indemana ORISICUI asemenea cunostinte, contra unei sume de bani frumusele, bine inteles - cateva sute de dolari!

Mie din start NU mi-a placut titlul articolului (cartii lui electronice).

Parerea altora, insa (a unui barbat) m-a socat: ''Ce-i rau in asta?''

Chiar asa?

Ce poate fi rau in a-ti bate joc de cineva, de sentimentele cuiva? De a-l aduce pe respectivul/respectiva pana in situatia de a-si topii complet orice urma de vointa proprie, de a-ti cadea ca o musca la picioare, de a o/il subjuga ca pe o musca?

Daca DRAGOSTEA asata inseamna pentru unii? Si am inteles din anumite reactii pe diverse bloguri cum ca pentru ei cam asta ar fi IDEALUL - sa-l incatuseze, sa-l subjuge complet pe celalat, apoi ... eu Nu mai am altceva a spune!

Pentru mine DRAGOSTEA este ceva ce te inalta, ceva ce te IMPLINESTE si te ELIBEREAZA.

Barbati care URASC femeile, sau femei care urasc barbatii - in urma unor astfel de experiente traumatizante SUNT DESTUI

Eu insa-mi am cazut intr-o astfel de plasa, exact ca si ''lookinforu''

Just KEEP THE DISTANCE

Cauta o persoana EVOLUATA

Nu-ti mai lasa sufletul in voia primului ''Te iubesc!''

agoldfish
Postat pe 25 Ianuarie 2009 14:08
Va doriti INALTAREA sufletului vostru sau FLACARILE IADULUI in sufletul vostru PRIN DRAGOSTE?

agoldfish
Postat pe 25 Ianuarie 2009 14:17
scapa reoede de el.si eu am avut o experienta asemanatoare si dupa 6 ani am realiyat ca mi am pierdut anii degeaba.dar dc tie iti place asa......dupa cum vad de ce ne mai ceri parerea_
moldovan_filip
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:28
De la: moldovan_filip, la data 2009-01-25 16:28:29scapa reoede de el.si eu am avut o experienta asemanatoare si dupa 6 ani am realiyat ca mi am pierdut anii degeaba.dar dc tie iti place asa......dupa cum vad de ce ne mai ceri parerea_


nu-mi place si nu cred ca am afirmat undeva asa ceva...plus ca,daca mi-ar fi convenit,n-as mai fi cerut parerea nimanui si l-as fi suportat asa...nu crezi?
lookinforu
Postat pe 25 Ianuarie 2009 19:44
De la: bruneta, la data 2009-01-07 16:17:03mai da l la dracu' de "copchil",daca vrei sa fii cu el intalneste te cu el si zi i,daca nu misca nimic atunci vezi ti de ale tale ca e plina lumea de barbati care daca te iubesc iti arata.e usor de zis,stiu,dar crede ma ca e si mai usor de facut pentru ca nu ai nimic de pierdut.


dupa ce am acceptat cererea de Sf Valentin,ma gandeam ca ne vom si intalni,cum e normal intr-o relatie...numai ca in saptamana cu Valentine's Day(fiind joi) a disparut ca magarul in ceata,fara niciun telefon sau macar un mesaj,si a aparut tocmai vineri pe messenger adica a doua zi,pe 15 februarie...
lookinforu
Postat pe 25 Ianuarie 2009 19:53
O relatie cu un astfel de PERSONAJ e o mare pierdere de vreme , asta una la mana si a doua......... nu are viitor...
el niciodata nu va sti ce vrea de la tine, de la viata , de la toti...................
nu niti poti permite sa iti pierzi timpul cu el si asa viata e scurta si de cele mai multe ori plina de mizerii.........
nu crezi ca ar trebuii sa cauti sa o faci mai frumoasa?
sun_shine
Postat pe 26 Ianuarie 2009 10:28
wow ce veche e problema...a trecut aroape un an si tu inca iti mai bati capul cu el??
alisa1991
Postat pe 26 Ianuarie 2009 15:48
cel mai bun parfum pt. barbati este Egoiste de la Chanel
antoa55
Postat pe 26 Ianuarie 2009 15:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme cu acneea ??? 3 De la: kudika_9924 29 Iulie 2012 13:07
Terifiant si dureros 10 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:53
cunosc o femeie care are un barbat tampit 78 De la: blaa 31 Ianuarie 2010 16:18
Micile rautati in cuplu - da sau nu? 3 De la: razz 12 Martie 2009 19:20
sa il astept... 32 De la: nuante_de_gri 1 Mai 2011 11:56