Setari Cookie-uri

am scabie :|

am scabie de cateva luni si nu pot deloc sa mai scap de ea...si mi-am umplut si familia....am incercat mai multe creme dar degeaba...pt cateva zile totu era in regula dupa incepeau iar mancarimile....nu stiu exact cum am "reusit" sa iau scabia asta,dar acum important sa sa scap de ea si nu stiu cum...va rog sa ma ajutati...ce credeti k ar fi bine sa incerc...
as1n3d
Postat pe 29 Octombrie 2011 02:32
De la: as1n3d, la data 2011-10-29 02:32:19am scabie de cateva luni si nu pot deloc sa mai scap de ea...si mi-am umplut si familia....am incercat mai multe creme dar degeaba...pt cateva zile totu era in regula dupa incepeau iar mancarimile....nu stiu exact cum am "reusit" sa iau scabia asta,dar acum important sa sa scap de ea si nu stiu cum...va rog sa ma ajutati...ce credeti k ar fi bine sa incerc...

sa te duci la doctor si daca nu merge, la crematoriu
PICCKARD
Postat pe 29 Octombrie 2011 06:32
De la: as1n3d, la data 2011-10-29 02:32:19am scabie de cateva luni si nu pot deloc sa mai scap de ea...si mi-am umplut si familia....am incercat mai multe creme dar degeaba...pt cateva zile totu era in regula dupa incepeau iar mancarimile....nu stiu exact cum am "reusit" sa iau scabia asta,dar acum important sa sa scap de ea si nu stiu cum...va rog sa ma ajutati...ce credeti k ar fi bine sa incerc...


De unde stii ca e scabie?
ilumax_76
Postat pe 29 Octombrie 2011 07:27
De la: PICCKARD, la data 2011-10-29 06:32:16
De la: as1n3d, la data 2011-10-29 02:32:19am scabie de cateva luni si nu pot deloc sa mai scap de ea...si mi-am umplut si familia....am incercat mai multe creme dar degeaba...pt cateva zile totu era in regula dupa incepeau iar mancarimile....nu stiu exact cum am "reusit" sa iau scabia asta,dar acum important sa sa scap de ea si nu stiu cum...va rog sa ma ajutati...ce credeti k ar fi bine sa incerc...

sa te duci la doctor si daca nu merge, la crematoriu



mai dai cateva sfaturi d-asta!
guru_ion
Postat pe 29 Octombrie 2011 08:59
MERGI la doctor...
Se scapa foarte greu de ea.
Trebuiesc dezinfectate foarte bine toate obiectele si lenjeria intregii famili inclusv locuinta.
Mergi la medic si vei primi indicatiile necesare si tratamentul corespunzator.
PRALEA_
Postat pe 29 Octombrie 2011 10:08
De la: as1n3d, la data 2011-10-29 02:32:19am scabie de cateva luni si nu pot deloc sa mai scap de ea...si mi-am umplut si familia....am incercat mai multe creme dar degeaba...pt cateva zile totu era in regula dupa incepeau iar mancarimile....nu stiu exact cum am "reusit" sa iau scabia asta,dar acum important sa sa scap de ea si nu stiu cum...va rog sa ma ajutati...ce credeti k ar fi bine sa incerc...



Draga mea,mergi la medic!Exista medicatie ,atat tablete cat si unguente pentru tratatrea acestei boli!Se vindeca ,dar trebuie sa iti controlezi igiena zilnica cu maxima responsabilitate!Totul trebuie fiert si schimbat zilnic,aici ma refer la lenjerie si la imbracaminte!Toti membrii familiei trebuie sa urmati tratament!Evita pe perioada administrarii medicatiei,colectivitatile!Nu te mai plange,prezinta-te la medic,ori la medicul de familie,ori la cel dermatolog!SCABIA SE TRATEAZA!
RAINBOWLADY
Postat pe 29 Octombrie 2011 11:06
Mergi la doctaor, doar el poate sa-ti indice medicamentatia necesara. Plus ca, dezinfectarea lucrurilor din casa este absolut necesara, altfel nici familia ta nu va scapa.
RoxyRoxx
Postat pe 29 Octombrie 2011 23:44
bai sunteti belea cu "mergeti la doctor"""!!!
Da i in mama ma-sii si pe unii doctori ca niciodata nu stii peste ce retard de doc ai norocu sa dai.
Mai bine daca stiti ceva ii ziceti fetei ce sa faca
beyoance
Postat pe 31 Octombrie 2011 20:56
De la: beyoance, la data 2011-10-31 20:56:20bai sunteti belea cu "mergeti la doctor"""!!!
Da i in mama ma-sii si pe unii doctori ca niciodata nu stii peste ce retard de doc ai norocu sa dai.
Mai bine daca stiti ceva ii ziceti fetei ce sa faca


ia dat cineva un sfat mai sus, cu crematoriul. sper sa nu-l si urmeze.
guru_ion
Postat pe 31 Octombrie 2011 21:00
De la scabie sa fi uitat ca a deschis topicul?
Barbie30_
Postat pe 31 Octombrie 2011 21:08
CITESTE PE INTERNET . CAUTA PE GOOGLE SI VEI AFLA CUM SCAPI DE SCABIE.SUCCES!
kudika474437
Postat pe 21 Noiembrie 2011 20:17
De la: beyoance, la data 2011-10-31 20:56:20bai sunteti belea cu "mergeti la doctor"""!!!
Da i in mama ma-sii si pe unii doctori ca niciodata nu stii peste ce retard de doc ai norocu sa dai.
Mai bine daca stiti ceva ii ziceti fetei ce sa faca


pe bune?!?! si tu ce ii recomanzi,daca doctorii sunt tampi crezi ca un idiot de aici nu ii poate spune sa isi faca cine-stie ce crema,sau mai stiu eu ce care ii poate arde piele si ramane cu semne toata viata!!!???nu e mai bine sa mearga la doctor??? dar deh asa suntem noi romanii am ajuns sa ne tratam de cle mai grele boli cu homemade,si apoi ne dam cu pumnii in cap pt ce am facut!!!mergi la medic !!!
lilianne
Postat pe 21 Noiembrie 2011 22:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Urinare cu dificultate 10 De la: lacrimioara_88 13 Februarie 2011 00:21
marvelon luat de 8 ani fara intrerupere.ce poate sa se intample daca nu se face pauza 1 De la: vio_pissy 30 Septembrie 2010 15:24
rana pe col 1 De la: Kittty_kat 11 Octombrie 2011 23:50
Radiologia periculoasa?? 32 De la: healthy009442 13 Septembrie 2020 18:55
ast parerea dvs 11 De la: Elyaa 19 Iulie 2011 11:09