Setari Cookie-uri

un om foarte ciudat...pls dati-mi si mie un sfat

draga mea, asta nu stie ce vrea de la viata. mai are si un copil cu alta.tu esti o floare. de ce sa te ofilesti langa o buruiana? da-l incolo, gasesti tu pe unul care sa fie doar pt. tine. acum, pana nu e prea tarziu. gandeste-te bine: nu te lega la cap fara sa te doara.
daniela_kudica
Postat pe 3 Decembrie 2011 13:28
De la: daniela_kudica, la data 2011-12-03 13:28:55draga mea, asta nu stie ce vrea de la viata. mai are si un copil cu alta.tu esti o floare. de ce sa te ofilesti langa o buruiana? da-l incolo, gasesti tu pe unul care sa fie doar pt. tine. acum, pana nu e prea tarziu. gandeste-te bine: nu te lega la cap fara sa te doara.
daniela_kudica
Postat pe 3 Decembrie 2011 13:33
De la: lil_devil_24, la data 2011-11-05 18:28:26salut fetelor...sper sa ma ajutati si pe mine cu un sfat.Anul trecut am cunoscut un tip super dragut, matur si responsabil....relatia a evoluat foarte repede. dupa o luna ne-am mutat impreuna intr-o garsoniera inchiriata de el.Ne-am inteles foarte bine nu am avut certuri si nici probleme. Dupa 6 luni el m-a anuntat ca pleaca la el in tara in Turcia fiindca lucrarile la firma unde lucra in prezent s-au incheiat. Stiu sigur ca asa este pentru ca cunosc situatia din acea firma. Bun eu la inceput nu am stiut ca el este turc...a fost crescut in Germania si la inceput mi-a spus ca este german...eu l-am crezut fiindca nu cunosc bine nici una dintre limbi si cum el vorbeste germana nu am putut face diferenta...In fine eu de cand a plecat el de un an am mai fost la el in Turcia de cateva ori...si el spune ca nu vrea sa renunte la relatie...Pana aici totul bine...numai ca el nu mi-a spus nici ca este casatorit...am aflat eu intr-o zi cand am intrat la el pe laptop si am vazut poze cu baietelul lui de trei ani si cu sotia lui...el mi-a spus ca mama sa i-a ales sotia si ca el nu traieste cu ea...sta insurat numai pentru ca ii este mila de ea ...daca divorteaza parintii lui iau copilul la ei. cel putin asta mi-a spus el...Ce ma deranjeaza este faptul ca eu l-am intrebat de multe ori pe el daca este insurat si el a negat de fiecare data pana acum cand am gasit dovada clara.Plus ca are in messenger tot felul de tipe care numai amice nu par si pe langa asta toti amicii lui au amante...deci daca prietenii sunt asa nu stiu ce sa cred despre el. Vreau sa il parasesc dar nu stiu sincer ce sa fac..pentru ca mereu s-a purtat foarte frumos cu mine...atata doar ac el m-a filmat pe mine in momente intime si ma tem daca il parasesc sa nu cumva sa incerce sa se razbune pe mine....doar ca relatia asta la distanta este deja fara sens....

sincer nu stiu ce sa cred despre el fiindca este foare bun cu mine ca si comprotament doar ca mi se pare ca ascunde foarte multe lucruri si nu stiu daca face asta pentru a ma proteja sau doar pentru ca e mincinos din natura si vrea sa ascunda chestiuni grave


de obicei nu dau sfaturi pt ca simt ca imi racesc gura degeaba, cu atat mai mult cu tine pt ca desi ai dovezi clare ca respectivul te plimba cu vorba tu ceri sfaturi daca sa ramai cu el sau nu.... in scurt timp o sa vedem probabil o noua vedeta de carton..... prin vreun tabloid faimos....
fi serioasa, eu sincer cred ca stiai de la bun inceput in ce te bagi
dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Decembrie 2011 13:56
Ai gresit foarte mult ca te-ai lasat filmata de el, daca intr-adevar tinea la tine iti spunea adevarul si nu te punea sa faci asa ceva! Incearca ca pe viitor sa nu mai fi asa naiva:). Sper ca ai invatat o lectie din ce ai patit! Nu mai crede orice! :) Parerea mea este sa-ti vezi de viata ta si sa incerci sa te desparti de el.
annddaa
Postat pe 3 Decembrie 2011 17:17
Eu l-as impusca....
lory08
Postat pe 3 Decembrie 2011 22:08
De la: lory08, la data 2011-12-03 22:08:10Eu l-as impusca....
...esti criminala...
GODZILA
Postat pe 3 Decembrie 2011 22:20
Asta a fost si parerea fostei mele ,dar spre norocul meu am scapat
kudika480241
Postat pe 4 Decembrie 2011 22:29
Iubita , tu vrei sa crezi ca iti ascunde lucruri ca sa te protejeze, dar de fapt le ascunde pentru ca asa sunt barbatii ca el. Daca se poate, de ce sa nu aiba inca o relatie, pe langa altele! Faptul ca ti-a ascuns ca are o sotie si un copil spune multe. Nu te baza pe faptul ca sta de mila. Traim intr-o lume civilizata, unde chiar daca odata candva parintii ne-au ales jumatatile, nu ne tine nik legat , doar din mila. Tu singura trebuie sa te hotarasti dac iti place doar statutul de amanta . Chiar daca doare acest cuvant , trebuie sa-l iei ca atare. Chiar daca a fost bun cu tine si s-a purtat frumos, nu e suficient. Cand ai mai mare nevoie de cineva sau de o mangaiere, el e departe cu familia, iar tu esti singura, traid doar din amintiri si cu speranta, ca atunci cand va reveni se va purta din nou frumos. Crezi ca e suficient? Gandeste cu mintea, cu sufletul ai gandit cand te-ai indragostit.
Numai bine si multa iubire draga mea!
mikaela_lavinia
Postat pe 5 Decembrie 2011 14:47
De la: lory08, la data 2011-12-03 22:08:10Eu l-as impusca....

Sa notat...Ai pusca sau iti dau pistolul meu ?
PRALEA_
Postat pe 5 Decembrie 2011 14:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma poate sfatui si p mine cineva.... 7 De la: kudika044814 1 Octombrie 2009 19:34
Vreau sa ma indragostesc de cine trebuie..nu de vedete 5 De la: freakbabe 26 Aprilie 2010 19:55
HAINUTE VINTAGE PENTRU GRASUTE 2 De la: kudika334634 8 Ianuarie 2011 17:56
ma iubeste sau e doar o maimutza libidinoasa? 29 De la: lolitalola 19 August 2009 00:13
un sfat? 22 De la: kudika174830 17 Martie 2011 22:12