Setari Cookie-uri

Eu varsator el scorpion!

Exista vre-o sansa ce cum credeti?
agendairina
Postat pe 14 Noiembrie 2011 14:40
da, nu , poate!!
kiss_my_ass
Postat pe 14 Noiembrie 2011 14:42
s-ar putea,doar daca........
Ame_li
Postat pe 14 Noiembrie 2011 14:43
mnooo nici o sansa
piscolino
Postat pe 14 Noiembrie 2011 14:45
Salut! Bineinteles ca exista sanse,depinde de voi! Eu sunt varsatoare si sotul meu e scorpion, pot spune ca ne intelegem de minune!( cel putin deocamdata ).Deci,precum ziceam ,depinde numai de voi!!!
floranse
Postat pe 27 Noiembrie 2011 15:16
De la: agendairina, la data 2011-11-14 14:40:24Exista vre-o sansa ce cum credeti?








... inca un topic de handi ... astepta cind o fi luna plina si vei afla ...
marco918
Postat pe 27 Noiembrie 2011 15:19
Depinde cate compromisuri esti in stare sa accepti...scorpionul o sa inceapa sa-l ingradeasca pe varsator, o sa-i cladeasca colivia....pe o insula pustie poate ar avea sanse....dar asa, cum varsatorul e semn de aer, o sa se sufoce incet incet ! Si eu sunt varsator, sunt intr-o relatie cu un scorpion de 3 ani, a fost super in primul an....dar de la un timp simt ca nu mai pot respira, prea mult trebuie sa joc dupa cum mi se canta...
kudika024395
Postat pe 9 Ianuarie 2012 13:05
sportul national al barbatului scorpion este sa te dezbrace de personalitate pana te schimbi, iar el nu face nimic in sensul asta, tot un drac ramane!
lizzylight
Postat pe 31 Ianuarie 2012 11:56
Hm,de mult timp ma framanta si pe mine acest subiect pentru ca am avut o relatie cu un scorpion(eu fiind varsatoare) si sa terminat foarte aiurea.Din cate am gasit pe net aceste 2 zodii nu sunt compatibile dar exista o atractie foarte mare intre ei si am vazut multe cupluri in aceasta combinatie.Am gasit intr un loc scris cum ca depinde doar de acele persoane ca relatia sa poate functiona si de compromisurile pe care ambii sunt dispusi sa le faca.Dar dupa cum era scris si intr un comentariu de mai sus,scorpionii pretind de la celalalt fel de fel de schimbari in timp ce el ramane la fel
AnaRose
Postat pe 1 Februarie 2012 02:42
Scorpionul e autoritar, nu accepta usor o alta parere diferita de a lui, are un tipar in care musai trebuie sa te incadrezi , deci pretinde din partea celuilat schimbare totala de comportament, de idei, de opinii,.... el nu accepta ca are vreo hiba pentru ca se vede perfect, daca in relatie scartie ceva, apar discutii, certuri....toate sunt DOAR din vina celuilalt, care nu vrea sa priceapa ca el e dator sa se schimbe....

Ma intreb, oare merita??
Dorinta de stabilitate, teama de a ramana singura la o varsta care incepe cu 4...ma impiedica sa iau decizia de a spune STOP ?? o decizie pe care o aman: singura si linistita ...sau in cuplu, agitata, si cu tiroida bubaind la cate o portie de nervi..........
kudika024395
Postat pe 1 Februarie 2012 17:55
Nu te orienta dupa zodie mai degraba orienteazate dupa mintea, caracterul si personalitatea persoanei iubite....
kudika_nikole
Postat pe 1 Februarie 2012 19:08
Teoretic sunteti incompatibili, practic caracterul vostru poate modula aceasta incompatibilitate, atractia poate fii puternica pentru ca varsatorul poate fii atras de pasionalitatea scorpionului,de tenacitatea lui de a isi urmarii scopurile, de forta lui interioara, de intensitatea lui in trairi, de sensibilitatea lui dar nu si de posesivitatea lui, de orgoliul lui de spiritului lui razbunator de tendinta lui de a-l controla pe celalalt, de a considera ca celalalt este , proprietatea lui '' , de starile lui interioare tenebroase, de importanta prea mare pe care o acorda cotactului fizic, sexului, de asemenea scorpionul poate fii atras de de rafinamentul varsatorului, de spiritului lui superior, de inteligenta lui, de comportamentul foarte prietenos al varsatorului, de detasarea cu care abordeaza problemele curente, de intuitia lui, de atractia lui comuna de altfel pentru mistere, pentru cunoastere, insa scorpionului nu ii va place independenta varsatorului, nevoia lui de ,, spatiu intim,, de libertate, nu o sa accepte usor toti prietenii varsatorului, faptul ca nu ii prea place sa dea socoteala, idealismul ,, exagerat '' pentru gustul scorpionului, increderea prea mare in oameni. Este fundamental sa incercati sa va cunoasteti cat mai bine reciproc, pentru ca fiecare sa il poata ,, intelege '' pe celalalt, accepta si sustine complementar.
kudika093264
Postat pe 6 Februarie 2012 09:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CEL MAI TARE ZODIAC-LEU 13 De la: KarasCristina 21 Noiembrie 2015 08:53
buna 5 De la: kudika_20235 27 Noiembrie 2012 09:11
ce te faci cand femeia e berbec si barbatul este fecioara? 24 De la: kudika329801 13 Noiembrie 2010 17:31
Ea leu - el varsator 6 De la: simonas_80 14 Iulie 2010 17:48
RELATIE INTRE O FATA DE 24 D ANI SI UN BARBAT DE 35 D ANI! 12 De la: kudika472899 4 Decembrie 2012 11:17