Setari Cookie-uri

barbati vs femei

nu inteleg de ce nu-mi pot scrie topicul.
Jenny23
Postat pe 15 Noiembrie 2011 00:16
Am primit pe mail. Mi-a placut.Trecand peste partea comica, am gasit si cate ceva adevarat. Asa ca m-am gandit la niste pareri pro/contra.


1. Numele: Daca Ana, Maria, Cristina si Andreea se intalnesc la o cafea, ele vor dialoga, spunandu-si Ana, Maria, Cristina si Andreea. Daca Radu, Mihai, George si Marius ies la o bere, vor dialoga spunandu-si (afectuos): "Grasule", "Prostule", "Testosule", "Cap" sau "Mosule".

2. Achitarea notei de plata: Cand se primeste nota de plata, Radu, Mihai, George si Marius vor plati fiecare cate 10 lei, chiar daca nota este de 25 lei. Niciunul nu va avea marunt si niciunul nu va recunoaste ca ar dori rest… Cand femeile primesc nota, scot imediat calculatorul din geanta.

3. Banii: Un barbat va plati 20 lei pentru ceva ce valoreaza doar 10 lei, insa ii este necesar. O femeie va plati 10 lei pentru ceva ce valoreaza 20 lei si nu ii este necesar, dar este la reducere.

4. Baia si lucrurile personale: Un barbat are 5 obiecte in baie: o periuta de dinti, pasta de ras, aparatul de ras, un sapun si un prosop luat de la hotel. Numarul mediu aproximativ al obiectelor din baia unei femei este de 337. Un barbat nu este capabil sa identifice majoritatea acestora.

5. Argumente si discutii: Femeia are intotdeauna ultimul cuvant, in orice fel de conflict. Orice ar avea de spus un barbat dupa aceea, este doar inceputul unei noi discutii.

6. Pisicile: Femeile iubesc pisicile. Barbatii afirma ca iubesc pisicile, insa le alunga imediat ce femeia nu mai este de fata.

7. Viitorul: O femeie isi face griji cu privire la viitor pana cand se casatoreste. Un barbat nu isi face niciodata griji referitoare la viitor, pana cand se casatoreste.

8. Succesul: Un barbat realizat este acela care produce mai mult decat poate cheltui sotia sa. O femeie realizata este aceea care poate gasi un astfel de barbat.

9. Mariajul: O femeie se casatoreste cu un barbat, sperand ca acesta sa se schimbe, insa el nu o va face. Un barbat se casatoreste cu o femeie, sperand ca aceasta sa nu se schimbe, insa ea o va face.

10. Vestimentatia ingrijita: O femeie este ingrijita cand merge la cumparaturi, cand uda plantele, arunca gunoiul, raspunde la telefon, citeste o carte sau un mail etc. Un barbat va fi aranjat cu ocaziua unei nunti sau a unei inmormantari.

11. Natural: Barbatii se trezesc la fel de atragatori ca atunci cand s-au culcat. Femeile, cumva, se "deterioreaza" in timpul noptii.

12. Familia: Ah, copiii... O femeie stie totul despre copiii ei. Stie la ce ora este programarea la dentist, cunoaste relatiile lor sentimentale si anturajul, mancarea preferata, temerile ascunse si sperantele si visele. Un barbat are o vaga idee ca in aceeasi casa exista niste omuleti foarte mici.
Jenny23
Postat pe 15 Noiembrie 2011 00:23
interesant
Morala: Femeile sunt prea complexe and freak control
_Guess_
Postat pe 15 Noiembrie 2011 00:33
Si inca ceva luat de pe net mi s-au facut foarte funny unele si anume avantajele de a fi femeie
.
Tricourile iubitilor ne fac sa parem ma slabute si dragute.

· Barbatii arata complet stupid in hainele noastre.

· Putem fi fane. Ei, ca fani, sunt numiti hartuitori.

· Putem plange si ne putem calma foarte usor, dand o raita prin magazine.

· Nu ne-am dorit niciodata sa fim un personaj de desene animate sau personajul central dintr-un joc pe calculator.

· Taxiurile opresc intotdeauna... atunci cand le facem semn.

· Barbatii mor mai repede, asa ca, incasam asigurarile de viata.

· Nu aratam ca niste broaste in shaker... atunci cand dansam.

· Bauturi - gratis, cinema - gratis, filme – gratis…ati prins ideea…

· Ne putem imbratisa prietena, fara sa ne facem probleme ca ne-ar putea crede lesbiene.

· Un ruj nou e un motiv - in plus - sa traim.

· Daca nu facem destui bani, putem da vina pe decolteu.

· Putem trai o viata intreaga, fara sa vrem sa facem dus - la comun - si sa vedem cine le are mai mari…

· Nu trebuie sa tragem "vanturi", pentru a ne amuza…

· Daca uitam sa radem, nu se vede…

· Putem sa ne felicitam colegii de munca, fara sa le atingem fundul.

· Daca avem un cos, stim sa il mascam…

· Daca suntem "prostute", sunt barbati care ne cred simpatice.

· Nu trebuie sa invatam glume, pentru a reusi sa fim in centrul atentiei.

· Avem abilitatea de a ne imbraca si asorta, totodata.

· Putem vorbi cu un barbat, fara sa ni-l imaginam gol.

· Daca ne-am casatori cu o persoana cu 20 de ani mai tanara decat noi, am fi constiente ca am arata stupid.

· Prietenele noastre nu ne-ar considera "sarite", daca le-am intreba... "Am spanac intre dinti?".

· Sunt momente in care ciocolata ne rezolva toate problemele.

· Nu vom regreta niciodata faptul ca ne-am gaurit urechile.

· Putem cataloga o persoana, doar uitandu-ne la incaltarile ei.

· Stim ce pahar e al nostru, dupa urma de ruj…

· Avem destula minte sa intrebam pe oricine... cum ajungem la o anumita adresa, atunci cand ne ratacim.
Jenny23
Postat pe 15 Noiembrie 2011 00:44
De la: Jenny_H, la data 2011-11-15 00:44:23... atunci cand ne ratacim.

Noi nu ne ratacim, si putem intelege si o harta.
Iar daca totusi ne ratacim, de fapt descoperim America.
Armain
Postat pe 15 Noiembrie 2011 01:06
...faceti compromisuri pt. bani pe care un barbat nu le-ar face niciodata.
Paraipan
Postat pe 15 Noiembrie 2011 01:08
Interesant
annienne
Postat pe 15 Noiembrie 2011 01:08
Paraipannnn hehehe pe ce lume traesti ? si barbatii fac compromisuri pt bani =))
annienne
Postat pe 15 Noiembrie 2011 01:09
nu am spus ca nu fac :)
Paraipan
Postat pe 15 Noiembrie 2011 01:11
pana la urma nu cred ca-s diferentele asa de mari intre femei si barbati,pana la urma difera de la persoana la persoana.
Jenny23
Postat pe 15 Noiembrie 2011 12:35
De la: _Guess_, la data 2011-11-15 00:33:05interesant
Morala: Femeile sunt prea complexe and freak control


probabil ca primul articol e scris din perspectiva unui barbat...
Jenny23
Postat pe 15 Noiembrie 2011 13:04
De la: Jenny_H, la data 2011-11-15 13:04:39
De la: _Guess_, la data 2011-11-15 00:33:05interesant
Morala: Femeile sunt prea complexe and freak control


probabil ca primul articol e scris din perspectiva unui barbat...


Nu neaparat , poate sa fie si o femeie sincera ,cand vb despre ea insasi...... o stai ca asta-i ceva f f rar
The_Exile
Postat pe 15 Noiembrie 2011 13:07
pana la urma asa e omu indiferent ca-i femeie sau barbat vede paiul din ochiul altuia, dar nu vede barna din ochiul sau,deci...
Jenny23
Postat pe 15 Noiembrie 2011 13:22
ce-mi place cum s-au adunat masculii aici.
oare de ce?
Ame_li
Postat pe 15 Noiembrie 2011 14:02
De la: Ame_li, la data 2011-11-15 14:02:28 ce-mi place cum s-au adunat masculii aici.
oare de ce?


Pentru ca ne plac blondele?
The_Exile
Postat pe 15 Noiembrie 2011 14:05
De la: Yharr, la data 2011-11-15 14:05:27
De la: Ame_li, la data 2011-11-15 14:02:28 ce-mi place cum s-au adunat masculii aici.
oare de ce?


Pentru ca ne plac blondele?


vezi ca aici esti versus blonde
Ame_li
Postat pe 15 Noiembrie 2011 14:09
De la: Ame_li, la data 2011-11-15 14:02:28 ce-mi place cum s-au adunat masculii aici.
oare de ce?


Semn bun. Sunt si ei interesati sa cunoasca diferentele dintre ei si femei si ... ce-si doresc femeile ca sa poata sa le satisfaca dorintele.
joi
Postat pe 15 Noiembrie 2011 14:15
De la: Ame_li, la data 2011-11-15 14:09:12
De la: Yharr, la data 2011-11-15 14:05:27
De la: Ame_li, la data 2011-11-15 14:02:28 ce-mi place cum s-au adunat masculii aici.
oare de ce?


Pentru ca ne plac blondele?


vezi ca aici esti versus blonde


Pai tocami , ma simt in elementul meu
The_Exile
Postat pe 15 Noiembrie 2011 14:40
am mai gasit ceva pe net unele dintre ele sunt de-a dreptul hilare si anume avantajele de a fi barbat pe unele le-am scos pentru ca erau vulgare.Insa eu tot mai mult ma mandresc ca sunt femeie:)

1. Iti pastrezi buna dispozitie toata luna.
2. Mecanicii nu te iau drept prost
4. Nu ti se fura la coafor.
5. Ti-e perpendicular daca nimeni nu observa noua ta freza.
7. Daca esti criticat la munca, nu gindesti ca toti te urasc in secret.
8. Nici-unul dintre colegi tai n-are capacitatea de a te face sa plingi.
9. Lenjeria intima te costa 250.000 in loc de 1.200.000.
10. Trei perechi de pantofi sunt destui.
11. Aranjamentele pentru nunta se rezolva singure.
12. Haine de nunta: 5.000.000 lei in loc de 30.000.000
13. Iti pastrezi numele de familie toata viatza.
14. La luna de miere sau in vacantza ai nevoie de o singura geanta.
15. Faci baie si esti gata in 10 minute.
16. Poti umbla in tricou alb prin locuri unde te poti uda.
17. Tot ce ai pe fatza ramine cu aceasi culoare
18. Nu trebuie sa te razi mai jos de beregata.
19. Poti lasa patul de la hotel desfacut fara mustrari de constintza.
20. Parul carunt si ridurile iti stau bine.
22. Poti spune orice fara sa-ti pese ce gindeste lumea.
23. Poti fii Arbitru, Popa, Presedinte.
24. Te poti plimba seara cu masina.
25. Poti uita o data sau sa faci alte greseli, florile vor aranja totul.
27. Mergi la toalete singur, nu in pereche sau in grup.
30. Poti sa-l admiri pe Bruce Willis, fara sa te omori de foame incercind sa arati ca el.
32. Nu trebuie sa faci curat in apartamentul tau de fiecare data cind vine cineva.
32. Nu te supara ca cel mai bun prieten de al tau are si alti prieteni
35. Poti trece in vizita la un prieten fara sa-i duci un cadou.
36. Convorbirile telefonice cu prietenii tai dureaza mai putin de 2minute.
37. Daca nu suni un prieten cind ai zis ca o faci, acesta nu va comenta cu alti ca te-ai schimbat.
38. Poti sa te uiti la TV ore intregi cu un prieten, in liniste, fara sa gandesti : "oare-i suparat pe mine?"
39. Daca cineva uita sa te invite la un eveniment, continua sa-ti fie prieten.
40. Daca cineva merge la un chef cu un pulover la fel ca al tau, nu te superi.
41. Daca ai 34 de ani si esti necasatorit, prietenilor tai nu le pasa; din contra, te felicita.
42. Prietenilor tai nu le pasa daca ai slabit sau te-ai ingrasat.
43. Nu-ti pasa daca unii vorbesc in spatele tau.
44. Nu trebuie sa te multumesti mancand numai resturile de prajituri lasate de copii tai.
46. Daca-i cald poti sa-ti deschizi camasa fara probleme.
48. Poti fi tata zilnic daca vrei fara sa trebuiasca sa astepti 9 luni.
49. Cunosti cel putin 20 de variante de a deschide o bere.
Jenny23
Postat pe 15 Noiembrie 2011 16:42
49 de avantaje majore
The_Exile
Postat pe 15 Noiembrie 2011 18:11
De la: Jenny_H, la data 2011-11-15 00:23:03Am primit pe mail. Mi-a placut.Trecand peste partea comica, am gasit si cate ceva adevarat. Asa ca m-am gandit la niste pareri pro/contra.


1. Numele: Daca Ana, Maria, Cristina si Andreea se intalnesc la o cafea, ele vor dialoga, spunandu-si Ana, Maria, Cristina si Andreea. Daca Radu, Mihai, George si Marius ies la o bere, vor dialoga spunandu-si (afectuos): "Grasule", "Prostule", "Testosule", "Cap" sau "Mosule".

2. Achitarea notei de plata: Cand se primeste nota de plata, Radu, Mihai, George si Marius vor plati fiecare cate 10 lei, chiar daca nota este de 25 lei. Niciunul nu va avea marunt si niciunul nu va recunoaste ca ar dori rest… Cand femeile primesc nota, scot imediat calculatorul din geanta.

3. Banii: Un barbat va plati 20 lei pentru ceva ce valoreaza doar 10 lei, insa ii este necesar. O femeie va plati 10 lei pentru ceva ce valoreaza 20 lei si nu ii este necesar, dar este la reducere.

4. Baia si lucrurile personale: Un barbat are 5 obiecte in baie: o periuta de dinti, pasta de ras, aparatul de ras, un sapun si un prosop luat de la hotel. Numarul mediu aproximativ al obiectelor din baia unei femei este de 337. Un barbat nu este capabil sa identifice majoritatea acestora.

5. Argumente si discutii: Femeia are intotdeauna ultimul cuvant, in orice fel de conflict. Orice ar avea de spus un barbat dupa aceea, este doar inceputul unei noi discutii.

6. Pisicile: Femeile iubesc pisicile. Barbatii afirma ca iubesc pisicile, insa le alunga imediat ce femeia nu mai este de fata.

7. Viitorul: O femeie isi face griji cu privire la viitor pana cand se casatoreste. Un barbat nu isi face niciodata griji referitoare la viitor, pana cand se casatoreste.

8. Succesul: Un barbat realizat este acela care produce mai mult decat poate cheltui sotia sa. O femeie realizata este aceea care poate gasi un astfel de barbat.

9. Mariajul: O femeie se casatoreste cu un barbat, sperand ca acesta sa se schimbe, insa el nu o va face. Un barbat se casatoreste cu o femeie, sperand ca aceasta sa nu se schimbe, insa ea o va face.

10. Vestimentatia ingrijita: O femeie este ingrijita cand merge la cumparaturi, cand uda plantele, arunca gunoiul, raspunde la telefon, citeste o carte sau un mail etc. Un barbat va fi aranjat cu ocaziua unei nunti sau a unei inmormantari.

11. Natural: Barbatii se trezesc la fel de atragatori ca atunci cand s-au culcat. Femeile, cumva, se "deterioreaza" in timpul noptii.

12. Familia: Ah, copiii... O femeie stie totul despre copiii ei. Stie la ce ora este programarea la dentist, cunoaste relatiile lor sentimentale si anturajul, mancarea preferata, temerile ascunse si sperantele si visele. Un barbat are o vaga idee ca in aceeasi casa exista niste omuleti foarte mici.
hmmmmm....interesant ...sunt si unele adevaruri .....
yssa2010
Postat pe 16 Noiembrie 2011 07:33
De la: Jenny_H, la data 2011-11-15 16:42:52am mai gasit ceva pe net unele dintre ele sunt de-a dreptul hilare si anume avantajele de a fi barbat pe unele le-am scos pentru ca erau vulgare.Insa eu tot mai mult ma mandresc ca sunt femeie:)

1. Iti pastrezi buna dispozitie toata luna.
2. Mecanicii nu te iau drept prost
4. Nu ti se fura la coafor.
5. Ti-e perpendicular daca nimeni nu observa noua ta freza.
7. Daca esti criticat la munca, nu gindesti ca toti te urasc in secret.
8. Nici-unul dintre colegi tai n-are capacitatea de a te face sa plingi.
9. Lenjeria intima te costa 250.000 in loc de 1.200.000.
10. Trei perechi de pantofi sunt destui.
11. Aranjamentele pentru nunta se rezolva singure.
12. Haine de nunta: 5.000.000 lei in loc de 30.000.000
13. Iti pastrezi numele de familie toata viatza.
14. La luna de miere sau in vacantza ai nevoie de o singura geanta.
15. Faci baie si esti gata in 10 minute.
16. Poti umbla in tricou alb prin locuri unde te poti uda.
17. Tot ce ai pe fatza ramine cu aceasi culoare
18. Nu trebuie sa te razi mai jos de beregata.
19. Poti lasa patul de la hotel desfacut fara mustrari de constintza.
20. Parul carunt si ridurile iti stau bine.
22. Poti spune orice fara sa-ti pese ce gindeste lumea.
23. Poti fii Arbitru, Popa, Presedinte.
24. Te poti plimba seara cu masina.
25. Poti uita o data sau sa faci alte greseli, florile vor aranja totul.
27. Mergi la toalete singur, nu in pereche sau in grup.
30. Poti sa-l admiri pe Bruce Willis, fara sa te omori de foame incercind sa arati ca el.
32. Nu trebuie sa faci curat in apartamentul tau de fiecare data cind vine cineva.
32. Nu te supara ca cel mai bun prieten de al tau are si alti prieteni
35. Poti trece in vizita la un prieten fara sa-i duci un cadou.
36. Convorbirile telefonice cu prietenii tai dureaza mai putin de 2minute.
37. Daca nu suni un prieten cind ai zis ca o faci, acesta nu va comenta cu alti ca te-ai schimbat.
38. Poti sa te uiti la TV ore intregi cu un prieten, in liniste, fara sa gandesti : "oare-i suparat pe mine?"
39. Daca cineva uita sa te invite la un eveniment, continua sa-ti fie prieten.
40. Daca cineva merge la un chef cu un pulover la fel ca al tau, nu te superi.
41. Daca ai 34 de ani si esti necasatorit, prietenilor tai nu le pasa; din contra, te felicita.
42. Prietenilor tai nu le pasa daca ai slabit sau te-ai ingrasat.
43. Nu-ti pasa daca unii vorbesc in spatele tau.
44. Nu trebuie sa te multumesti mancand numai resturile de prajituri lasate de copii tai.
46. Daca-i cald poti sa-ti deschizi camasa fara probleme.
48. Poti fi tata zilnic daca vrei fara sa trebuiasca sa astepti 9 luni.
49. Cunosti cel putin 20 de variante de a deschide o bere.
100% adeverat
yssa2010
Postat pe 16 Noiembrie 2011 07:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Doar pentru barbati... 232 De la: Barbie30 15 Aprilie 2015 22:00
BARBATUL TREBUIE SA TE SPRIJINE FINANCIAR? 47 De la: darksukkubus69 4 August 2009 21:34
Cat de important este marimea sanilor pentru barbati?? help pls 103 De la: yassSmin 15 Ianuarie 2015 14:35
Sa dureze 1 an ...sa te plictisesti ...De Dragoste!? :( 17 De la: silionsteluta 12 Aprilie 2010 20:42
am si eu nevoie de un sfat 3 De la: rashela 26 August 2009 18:15