Setari Cookie-uri

Dumnezeu - femeie - barbat ???

Se spune gresit ca Dumnezeu a creeat barbatul.

Cine crede aceasta prostie SCRISA DE BARBATI in Cartea LOR, BIBLIA BARBATILOR o sa aibe ceea ce merita sau este oarba

Sa fiti FERICITI fiecare dupa CATE va doriti.

Iar proaste care sa mai perpetueze specia umana ... si sa va mai si sarute in TOATE LOCURILE INDRAGITE ...

Poate ca intradevar DUMNEZEU NE-A CREEAT PE TOTI, fie cum spuneti VOI.
Insa IMPIELITATUL este EXACT ceea ce va defineste.

NU ati avut si nu veti avea nici o data vre o farama de sfintenie in voi, domni BARBATI.

http://juan.ro/manualul-seductie/?gclid=CLuvrJ-xvpsCFQUUzAodQ1-LAg

Manualul de seductie, burta si mainile voastre sa traiasca. Sa va iubiti intre VOI, barbatii.


agoldfish
Postat pe 5 Iulie 2009 14:18
whaaaa'?
greierash_is_back
Postat pe 5 Iulie 2009 14:22
care e faza?
R_F
Postat pe 5 Iulie 2009 14:24
nu stiu....inca o pastilata...
greierash_is_back
Postat pe 5 Iulie 2009 14:30
Voi ati inteles ceva? brusc, ma simt ca nefe.
Kathara
Postat pe 5 Iulie 2009 14:42
yumy
Postat pe 5 Iulie 2009 14:45
agoldfish...poate vrei sa ne explici. dar dupa ce trece efectul pastilelor!
greierash_is_back
Postat pe 5 Iulie 2009 14:47
De la: agoldfish, la data 2009-07-05 14:18:13Se spune gresit ca Dumnezeu a creeat barbatul.

Cine crede aceasta prostie SCRISA DE BARBATI in Cartea LOR, BIBLIA BARBATILOR o sa aibe ceea ce merita sau este oarba

Sa fiti FERICITI fiecare dupa CATE va doriti.

Iar proaste care sa mai perpetueze specia umana ... si sa va mai si sarute in TOATE LOCURILE INDRAGITE ...

Poate ca intradevar DUMNEZEU NE-A CREEAT PE TOTI, fie cum spuneti VOI.
Insa IMPIELITATUL este EXACT ceea ce va defineste.

NU ati avut si nu veti avea nici o data vre o farama de sfintenie in voi, domni BARBATI.

http://juan.ro/manualul-seductie/?gclid=CLuvrJ-xvpsCFQUUzAodQ1-LAg

Manualul de seductie, burta si mainile voastre sa traiasca. Sa va iubiti intre VOI, barbatii.




Nu e Biblia Barbatilor....te rog,nu blasfemia...citeste Geneza si vei vedea ca nu numai pe barbat L-a creat ....Dumnezeu ne iubeste pe toti,agoldfish,nu doar pe barbati....
Daca tu esti inversunata si vrei sa te razbuni pe un barbat anume....rezolva treaba cu el...nu te razbuna si nu vorbi lucruri care nu-si au locul despre Dumnezeu si Biblie.
liza24_84
Postat pe 5 Iulie 2009 15:04
Liza.
greierash_is_back
Postat pe 5 Iulie 2009 15:06
De la: greierash, la data 2009-07-05 15:06:10 Liza.


:)
liza24_84
Postat pe 5 Iulie 2009 15:49
http://www.ro-online.ro/cocoshel-29211.html
kudika051526
Postat pe 13 Iulie 2009 10:48
Daca ai ceva cu barbatii injura-i dar nu-l baga pe Doamne -Doamne la socoteala.Daca ar fi creat EL barbatul nu l-ar fi facut instrument de tortura.

Postat pe 14 Iulie 2009 13:00
De la: agoldfish, la data 2009-07-05 14:18:13 ... si sa va mai si sarute in TOATE LOCURILE INDRAGITE ...

Tu ce-ai vrea, sa-mi pupe bujia de la masina sau bontoanele de la plasma ?

Postat pe 14 Iulie 2009 13:12
Nu prea inteleg rostul acestei intrebari, dar raspunsul este ca nu e nici una nici alta, dumnezeu nu e om, este o fiinta divina,nu sa nascut, nu va muri, nimeni nu conoaste adevarul! Dar opusul sau, Lucifer este un fost inger care a fost blestemat pentru tradare
TheEminescian
Postat pe 26 Iulie 2009 04:20
Deci precum toatã lumea îºi exprima pãrerea liber îmi cer permisiunea numai de la buni crestini sa-mi exprim si eu pãrerea liberã ! Deci eu femeie ma creat D-zeu tu lesbi sau drogata tot D-zeu te-a creat pentru ca dacã nu erau si oameni ca tine nu avea cum sa existe oameni ca mine crestini so in alte cuvinte ca de nu era nu se povestea. Scriu pe intelesul tau sa intelegi ca sunt psiholog and i know cum sa mã exprim sa mã intelegi. So ai o problema si inca una grava, fugi la psiholog!!!
Dar iti dam o sansa si acum vorbesc in numele crestinilor... de vrei sa stii de D-zeu e femeie sau barbat,daca exista sau nu, daca El nea creat sau nu... Citeste apocalipsa lui Ioan 16 versetul 15 sa vezi ce D-zeu zice oamenilor ca tine. D-zeu sa te ierte ca nu stii ce faci.
Heavenly_angel
Postat pe 26 Iulie 2009 06:03
Fato,ti s-au terminat bateriile de la vibrator sau te-a lasat pentru un barbat partenera ta lesbianca si te oftici? Flit tufo!
marianioan1975
Postat pe 26 Iulie 2009 06:32
Dumnezeu este un concept suprem si care din pacate nu are nici o legatura cu barbatii sau femeile tot ce are opus, dualitate este parte dintr-o halucinatie a ego-ului....l"ucifer "nu este decit ego deghizat care face sa ne simtim bine cind credem ca sintem nemaipomeniti in comparatie cu altii...cind d fapt toti sintem mai mult sau mai putin la fel fara vreo deosebire cel putin in fata lui celui care ne-a creat...
jermaine168
Postat pe 26 Iulie 2009 06:53
Ideea ca Dumnezeu este o fiinta asexuata,capabila sa creeze specii sexuate, este interesanta.De regula cred ca asta este si optiunea filozofiei crestine.In acelasi trimp, trebuie sa realizati faptul ca au existat doua curente care au incurcat putin totul.Unul dintre curente, a considerat ca lumea a fost facuta de catre un zeu femeie,care nu are legaturi cu lumea muritoare pe care a creat-o, devenind in mintea oamenilor zeita fecioara.O astfel de zeita Fecioara va fi in crestinism si Fecioara Maria, cea care il va naste pe Dumnezeu-Cristos.Se va intampla insa ceva.Existenta unei divinitati feminine, ar fi rasturnat ordinea relatiilor dintre barbati si femei, deoarece ar fi dus la suprematia femeilor ceea ce nu convenea spiritual si practic celor din urma.Din aceasta cauza, religia a dat nastere unei credinte in care s-a statutat superioritatea barbatului fata de femeie.Ca Eva sa nu mai aiba pretentii dominante, i s-a inscenat furtul merelor divine, si cei doi protagonisti divini, Adam si Eva, au fost izgoniti din rai.Adam si Eva sunt doua divinitati anterioare crestinismului, care statutau existenta echilibrului divin dintre barbati si femei.Reactia de la inceput a Doamnei, este fireasca.Ea nu ii injura pe Costel sau pe Gigi pentru ca i-ar fi facut personal vreun rau, ci pentru ca ei sunt reprezentantii acelui sex care au modificat istoria religiiei, in defavoarea femeilor.
kudika023770
Postat pe 26 Iulie 2009 07:47
De la: Heavenly_angel, la data 2009-07-26 06:03:52Deci precum toatã lumea îºi exprima pãrerea liber îmi cer permisiunea numai de la buni crestini sa-mi exprim si eu pãrerea liberã ! Deci eu femeie ma creat D-zeu tu lesbi sau drogata tot D-zeu te-a creat pentru ca dacã nu erau si oameni ca tine nu avea cum sa existe oameni ca mine crestini so in alte cuvinte ca de nu era nu se povestea. Scriu pe intelesul tau sa intelegi ca sunt psiholog and i know cum sa mã exprim sa mã intelegi. So ai o problema si inca una grava, fugi la psiholog!!!
Dar iti dam o sansa si acum vorbesc in numele crestinilor... de vrei sa stii de D-zeu e femeie sau barbat,daca exista sau nu, daca El nea creat sau nu... Citeste apocalipsa lui Ioan 16 versetul 15 sa vezi ce D-zeu zice oamenilor ca tine. D-zeu sa te ierte ca nu stii ce faci.


Domnul Isus intra in casele pacatosilor (spre indignarea fariseilor), se aseza la masa lor, le vorbea... dar nu pe tonul tau "superior"... Ce ai inteles tu din mesajul de iubire si toleranta a Mantuitorului?!? Si te mai si lauzi ca esti crestina... Cand i s-a reprosat acest lucru, Domnul Isus a raspuns: "Eu am venit pentru cei bolnavi, nu pentru cei sanatosi". Cu totul altfel ar fi raspuns un crestin adevarat acestui suflet nefericit, lovit, care cauta Lumina in intunericul ce-l inconjoara. Pentru ca exista atata intoleranta, chiar si la cei ce se cred crestini, de aceea este atata suferinta si nefericire in aceasta lume. S-ar putea ca acea nefericita sa fie de fapt mai aproape de Divinitate decat tine !
kudika002139
Postat pe 26 Iulie 2009 09:01
Setea de a ne sti sub tutela unuia mai mare si mai puternic decat noi si mai ales sa ne fie frica de el ca ne va pedepsi cand gresim a facut ca mintea omeneasca sa inventeze tot felul de puteri supranaturale. Amintiti-va despre istoria zeilor! Chipuri daltuite in piatra, pictate pe panze, dogme atribuite lor, razboaie purtate in numele lor care de fapt erau scenarii de acaparare, acum unde sunt daca s-a crezut cu adevarat in ei? Unde au fugit din Olimp? Dar Ideea de Dumnezeu cand a aparut? Pentru ca nici aceasta enigma nu a putut fi descifrata l-am inventat acum peste doua mii de ani pe un Dumnezeu pamantean! Daca acei oameni erau mai destepti, mai inteligenti decat suntem noi azi, inseamna ca am evoluat pe axa negativa si in curand vom ajunge sa ne taram si sa nu mai intelegem nimic. Daca cineva imi explica unele advertente din biblie merg la biserica si ma rog la Isus pana va "Pogori" si-mi va da o lectie ca o dojana! Unde s-a ridicat Isus dupa ce a inviat? Nu cumva sta si acum ascuns dupa un nor pentru ca mai sus nu se putea intrevedea la vreamea acelei inventii? Isus e Fiul lui Dumnezeu? Cum a devenit Fiu daca lui Maria i-a suflat har de nascare Duhul? Atunci Isus nu-i Fiul ci nepotul de frate al lui Dumnezeu. Am scris aceste aberatii ca asa le vad eu si nu ca sa conving pe cineva de existenta Fiului care mai tarziu apare ca trinitate. Adica alta metamorfoza a puterii imaginative a omului!
Trec la subiectul propriu zis: Dumneseu este barbat sau femeie? Daca il luati drept constructie fizica dupa care ne-a creat pe noi tot gratie imaginatiei de milenii in urma na omului, Dumnezeu poate fi femeie cand intruchipeaza iubirea, poate fi ambigen cand ne reprezinta sufletul si barbat cand il injuram din te miri ce!
galina_aceeasi
Postat pe 26 Iulie 2009 09:03
De la: kudika023770, la data 2009-07-26 07:47:42Ideea ca Dumnezeu este o fiinta asexuata,capabila sa creeze specii sexuate, este interesanta.De regula cred ca asta este si optiunea filozofiei crestine.In acelasi trimp, trebuie sa realizati faptul ca au existat doua curente care au incurcat putin totul.Unul dintre curente, a considerat ca lumea a fost facuta de catre un zeu femeie,care nu are legaturi cu lumea muritoare pe care a creat-o, devenind in mintea oamenilor zeita fecioara.O astfel de zeita Fecioara va fi in crestinism si Fecioara Maria, cea care il va naste pe Dumnezeu-Cristos.Se va intampla insa ceva.Existenta unei divinitati feminine, ar fi rasturnat ordinea relatiilor dintre barbati si femei, deoarece ar fi dus la suprematia femeilor ceea ce nu convenea spiritual si practic celor din urma.Din aceasta cauza, religia a dat nastere unei credinte in care s-a statutat superioritatea barbatului fata de femeie.Ca Eva sa nu mai aiba pretentii dominante, i s-a inscenat furtul merelor divine, si cei doi protagonisti divini, Adam si Eva, au fost izgoniti din rai.Adam si Eva sunt doua divinitati anterioare crestinismului, care statutau existenta echilibrului divin dintre barbati si femei.Reactia de la inceput a Doamnei, este fireasca.Ea nu ii injura pe Costel sau pe Gigi pentru ca i-ar fi facut personal vreun rau, ci pentru ca ei sunt reprezentantii acelui sex care au modificat istoria religiiei, in defavoarea femeilor.


Acele metafore despre care vorbesti, au fost interpretate in multe feluri. Adevarul e mult mai simplu. Daca te intereseaza, citeste Scarlat Demetrescu; iata un link... mi-ar placea sa stiu la ce concluzie ai ajuns. Lumina si Iubire !
kudika002139
Postat pe 26 Iulie 2009 09:08
pentru agoldfish: daca tu nu ai intalnit barbati/baieti buni asta nu inseamna ca nu exista ;) nu-i jigni pe toti! cauta mai bine..dar ai grija unde cauti ;) e normal ca astia frumosi,cu bani,tupeisti nu au pic de sfintenie in ei..dar te-ai uitat la unul mai gras..sau mai urat care e timid? l-ai ascultat vreodata ca sa-ti dai cu parerea?
Corina1205
Postat pe 26 Iulie 2009 09:19
anna_pau
Postat pe 26 Iulie 2009 09:21
nu mai aveti subiecte de discutie?...nici eu nu-s un dar totusi...
badkitty
Postat pe 26 Iulie 2009 09:38
cum va rabda Dumnezeu pe pamint? cum puteti intreba asemenea stupizenii? eu unul nu pot raspunde asemenor stupizenii.
nicolaedavid2000
Postat pe 26 Iulie 2009 09:40
De la: agoldfish, la data 2009-07-05 14:18:13Se spune gresit ca Dumnezeu a creeat barbatul.

Cine crede aceasta prostie SCRISA DE BARBATI in Cartea LOR, BIBLIA BARBATILOR o sa aibe ceea ce merita sau este oarba

Sa fiti FERICITI fiecare dupa CATE va doriti.

Iar proaste care sa mai perpetueze specia umana ... si sa va mai si sarute in TOATE LOCURILE INDRAGITE ...

Poate ca intradevar DUMNEZEU NE-A CREEAT PE TOTI, fie cum spuneti VOI.
Insa IMPIELITATUL este EXACT ceea ce va defineste.

NU ati avut si nu veti avea nici o data vre o farama de sfintenie in voi, domni BARBATI.

http://juan.ro/manualul-seductie/?gclid=CLuvrJ-xvpsCFQUUzAodQ1-LAg

MERGI MAI DES PE LA BISERICA SI VEI AFLA DRAGA DACA ASTA ESTE CURIOZITATEA TA , CATI ANI AI

Manualul de seductie, burta si mainile voastre sa traiasca. Sa va iubiti intre VOI, barbatii.


piper
Postat pe 26 Iulie 2009 10:23
A fost scris caci domnul a creat pe omul dupa infatisarea lui!Asta inseamna ca Dzeul are trasaturi din ambele,si cele masculine si cele feminine,dar si ingerii sunt androgeni,daca ele vor poate sa arata ca barbatii si daca vor poata sa arata ca si femeiile!
raziela
Postat pe 26 Iulie 2009 11:06
De la: agoldfish, la data 2009-07-05 14:18:13Se spune gresit ca Dumnezeu a creeat barbatul.

Cine crede aceasta prostie SCRISA DE BARBATI in Cartea LOR, BIBLIA BARBATILOR o sa aibe ceea ce merita sau este oarba

Sa fiti FERICITI fiecare dupa CATE va doriti.

Iar proaste care sa mai perpetueze specia umana ... si sa va mai si sarute in TOATE LOCURILE INDRAGITE ...

Poate ca intradevar DUMNEZEU NE-A CREEAT PE TOTI, fie cum spuneti VOI.
Insa IMPIELITATUL este EXACT ceea ce va defineste.

NU ati avut si nu veti avea nici o data vre o farama de sfintenie in voi, domni BARBATI.

http://juan.ro/manualul-seductie/?gclid=CLuvrJ-xvpsCFQUUzAodQ1-LAg

Manualul de seductie, burta si mainile voastre sa traiasca. Sa va iubiti intre VOI, barbatii.




Doamne da-le alinare si celor mai saraci cu duhul :sml-
E clar, Dumnezeu nu este barbat, este femeie, esti chiar tu. Cat de stupid poate fi topicul asta? Dumnezeu este barbat? Femeie? Sobolan? Castor? Licurici? Eu cred ca este o capita de fan. Am zis!
mosora_cristian
Postat pe 26 Iulie 2009 11:07
Nu stiu de unde vin asemenea tampenii... nu pot spune ca sunt vai Doamne nu stiu cat de crestina , dar cred in Cel de Sus si etc...deci asa ceva ce a aparut scris aici de what's her name mai sus... nu ai primit nimik de mult?sau ce ai? cum s-a scris si mai sus, toata lumea e libera sa-si exprima sentiemntele,parerile etc...dar tu deja delizeri si scrii prostii... daca tu nu crezi nu inseamna ca poti jigni pe altii,sau pe toti barbatii..numai de acea ca ai avut tu probleme in copilarie sau acum. In fine...nu am vrut sa jignesc...dar ar fi bine sa revii la realitate! !
kudika86
Postat pe 26 Iulie 2009 11:15
incredibil:|
mooaama da cum sa zici asa ceva?:O:O:O
apoi sa nu vina sfarsitu lumii???eh nuh....
Doamne Doamne...[iarta-i k nu stiu ce zic8-}]:|
Ad3lina_
Postat pe 26 Iulie 2009 11:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prietenul meu are probleme cu implicarea afectiva intr-o relatie 8 De la: kudika_1002866 7 Septembrie 2016 19:13
Pentru Miksirena despre "Barbatii arabi" 2 De la: rashela 21 Martie 2009 02:16
in curind va fi ziua lui..... 4 De la: luke_at_me 20 Iulie 2008 02:12
Mamele de baieti.....sunt un pericol !!!!!!!!! 43 De la: darksukkubus69 9 Octombrie 2009 20:21
ce cosmetice trebuie sa folosesc pentru riduri 1 De la: kudika136905 7 Martie 2010 09:21