Setari Cookie-uri

Ceva sfaturi ??!!!!!

Am o mik mare problema...am 18 ani si sunt foarte introvertita cand vine vorba de baieti si nu stiu cum sa schimb acest fapt. Ce as putea sa fac ? :
iubescmovulsiviata
Postat pe 12 Martie 2009 18:00
De la: iubescmovulsiviata, la data 2009-03-12 18:00:33Am o mik mare problema...am 18 ani si sunt foarte introvertita cand vine vorba de baieti si nu stiu cum sa schimb acest fapt. Ce as putea sa fac ? :


da ne detalii,o situatie ceva....k sa te ajutam..hai k am chef de sfaturi azi,baga
SweetHappyButterfly
Postat pe 12 Martie 2009 18:51
pai nah dak imi place de cineva nu pot sa-l privesc in ochi desi poate asta e oarecum normal sau poate nu nush sau daca se pune un baiat langa mine pe scaun in autobuz parca impietresc nu pot sa ma uit la el decat intr-o singura directie si imi transpira mainile cateodata cand stau de vb cu cineva chiar daca imi place sau nu baiatu respectiv ....lucruri de genu asta
iubescmovulsiviata
Postat pe 12 Martie 2009 19:21
aa, asta nu e o problema prea mare pentre fete , daca vrei sa treci peste problema aia , trebuie sa socializezi si sa cunosti multi oameni ....
PS uite o tema pentru acasa , cand mergi pe strada ori unde ai fi incearca sa te uiti in ochi persoanele care trece pe langa tine, incetul cu incetul o sa te obisnuiesti ... si o sa iti treaca , dar vezi ca daca dai in extrema cealalta sunt unii barbati care sunt intimidati de o fata care pastreaza contactul vizual mai mult decat ei (prima oara )
SweetDadyD
Postat pe 13 Martie 2009 11:49
De la: iubescmovulsiviata, la data 2009-03-12 19:21:34pai nah dak imi place de cineva nu pot sa-l privesc in ochi desi poate asta e oarecum normal sau poate nu nush sau daca se pune un baiat langa mine pe scaun in autobuz parca impietresc nu pot sa ma uit la el decat intr-o singura directie si imi transpira mainile cateodata cand stau de vb cu cineva chiar daca imi place sau nu baiatu respectiv ....lucruri de genu asta


esti timida,te rusinezi de orice fleac sau persoana....asa eram si eu ,dar trecand prin anumite momente si situatii din viata ,am invatat sa fiu mai intepata si poate prea mult tupeu,pe minem-a schimbat facultatea,jobul,si oamenii pe care i-am intalnit,inca ma mai rusinez in anumite momente dar nu mai sunt fata timida ,rusinoasa la orice atingere sau compliment.....
cu timpul vei invata ,deocamdata esti inca tanara si frageda...inocenta
si cand iti transpira palma in anumite momente ,incearca sa maschezi asta........invata sa treci peste momentele jenante .....doar tu poti,si increderea celorlalti in tine.....
si baietilor le plac fetele inocente si timide
just_heaven
Postat pe 13 Martie 2009 11:54
mi-ar place sa fie si fiica-mea la fel .........rusinoasa...timida.....cu atata bun simtz.......
matracucu
Postat pe 13 Martie 2009 12:40
mie nu mi-ar placea, astea sufletiste cad mereu. trebuie sa fii o adevarata dsra sau doamna, dar sii cand trebuie sa fii mai a naiba trebuie sa fii. in general nu prea merg mana in mana chestiile astea. asa k ori esti smucita ori esti timida. eu am un baiat prea finutz. as vrea sa fie opusul.
cristi_nne
Postat pe 13 Martie 2009 12:51
De la: iubescmovulsiviata, la data 2009-03-12 18:00:33Am o mik mare problema...am 18 ani si sunt foarte introvertita cand vine vorba de baieti si nu stiu cum sa schimb acest fapt. Ce as putea sa fac ? :



on topic: viatza te va face ori mai timida, ori mai bataioasa. asa eram si eu la inceput, dar oamenii cu care am interactionat m-au schimbat. deee viatza... ce sa-i faci!
cristi_nne
Postat pe 13 Martie 2009 12:52
ms all o sa incerc sa tin cont de unele idei :)
iubescmovulsiviata
Postat pe 14 Martie 2009 09:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutati-ma cu un sfat!!! 90 De la: kudika467601 5 Decembrie 2011 08:42
santajul sentimental 42 De la: kudika491285 30 Decembrie 2011 15:53
PRODUSE PROFESIONALE JOICO, TIGI BED HEAD, L`OREAL EXPERT SERIE online 1 De la: afroditalady 5 Octombrie 2008 18:01
La modul "IDEAL", cine poate IUBI MAI PROFUND, Barbatul sau Femeia?Argumente! 14 De la: greierash_is_back 2 Decembrie 2009 09:08
je donne mon annonce en general pour trouver la femme juste, pas pour aller avec plusieurs 63 De la: monaram 24 Iunie 2009 09:55