Setari Cookie-uri

am nevoie de o parere

am 19 ani si de 3 luni jumate am o relatie cu un baiat..el are 27 ani ...se poate spune ca avem o relatie frumoasa....sunt fericita langa el ...dar are unele scapari ...dupa parerea mea nu sunt normale..nu mai stiu ce sa cred....are momente cand nu imi raspunde la telefon si ma suna mereu inapoi dar peste ceva timp,in oras nu am am iesit decat o singura data,cand ne intalnim vine la mine si vine tot timpul tarziu dupa ora 21,eu la el acasa nu am fost niciodata,pe el l-au cunoscut parintii mei..pe mine ai lui nu insa stiu si dansii ca are o relatie cu mine ..doar ca nu ma cunosc si am impresia ca "fuge" de lucrul acesta...pe de alta parte el se comporta foarte frumos cu mine...de cate ori am avut senzatia ca m-ar minti mereu a reusit sa ma convinga ca nu e asa,dar de fiecare data mi-a ramas o urma de indoiala....nu stiu ce sa cred....oare nu sunt eu suficient de intelegatoare?sunt prea impulsiva?
kudika481237
Postat pe 4 Decembrie 2011 19:29
De la: kudika481237, la data 2011-12-04 19:29:05am 19 ani si de 3 luni jumate am o relatie cu un baiat..el are 27 ani ...se poate spune ca avem o relatie frumoasa....sunt fericita langa el ...dar are unele scapari ...dupa parerea mea nu sunt normale..nu mai stiu ce sa cred....are momente cand nu imi raspunde la telefon si ma suna mereu inapoi dar peste ceva timp,in oras nu am am iesit decat o singura data,cand ne intalnim vine la mine si vine tot timpul tarziu dupa ora 21,eu la el acasa nu am fost niciodata,pe el l-au cunoscut parintii mei..pe mine ai lui nu insa stiu si dansii ca are o relatie cu mine ..doar ca nu ma cunosc si am impresia ca "fuge" de lucrul acesta...pe de alta parte el se comporta foarte frumos cu mine...de cate ori am avut senzatia ca m-ar minti mereu a reusit sa ma convinga ca nu e asa,dar de fiecare data mi-a ramas o urma de indoiala....nu stiu ce sa cred....oare nu sunt eu suficient de intelegatoare?sunt prea impulsiva?


esti inca tanara si o tzara naiva. iar el profita.
guru_ion
Postat pe 4 Decembrie 2011 19:36
De la: kudika481237, la data 2011-12-04 19:29:05am 19 ani si de 3 luni jumate am o relatie cu un baiat..el are 27 ani ...se poate spune ca avem o relatie frumoasa....sunt fericita langa el ...dar are unele scapari ...dupa parerea mea nu sunt normale..nu mai stiu ce sa cred....are momente cand nu imi raspunde la telefon si ma suna mereu inapoi dar peste ceva timp,in oras nu am am iesit decat o singura data,cand ne intalnim vine la mine si vine tot timpul tarziu dupa ora 21,eu la el acasa nu am fost niciodata,pe el l-au cunoscut parintii mei..pe mine ai lui nu insa stiu si dansii ca are o relatie cu mine ..doar ca nu ma cunosc si am impresia ca "fuge" de lucrul acesta...pe de alta parte el se comporta foarte frumos cu mine...de cate ori am avut senzatia ca m-ar minti mereu a reusit sa ma convinga ca nu e asa,dar de fiecare data mi-a ramas o urma de indoiala....nu stiu ce sa cred....oare nu sunt eu suficient de intelegatoare?sunt prea impulsiva?

impulsiva nu..doar naiva
steffy91
Postat pe 4 Decembrie 2011 19:39
Este foarte posibil sa aiba o relatie mai serioasa cu cineva si pe tine te tine de distractie.
broscoiu
Postat pe 4 Decembrie 2011 19:39
atunci daca ar vrea sa profite de ce s-ar mai comporta frumos si ar avea atat grija de mine?
kudika481237
Postat pe 4 Decembrie 2011 19:40
De la: kudika481237, la data 2011-12-04 19:40:02atunci daca ar vrea sa profite de ce s-ar mai comporta frumos si ar avea atat grija de mine?

care de grija? ca omul asta se ascunde,si mai mult decat atat TE ASCUNDE
steffy91
Postat pe 4 Decembrie 2011 19:42
relatia cu altcineva este categoric exclusa...toate cunostiintele lui stiu ca suntem impreuna si le cunosc si eu....si parintii lui stiu...doar ca nu am vb fata in fata
kudika481237
Postat pe 4 Decembrie 2011 19:43
De la: kudika481237, la data 2011-12-04 19:43:22relatia cu altcineva este categoric exclusa...toate cunostiintele lui stiu ca suntem impreuna si le cunosc si eu....si parintii lui stiu...doar ca nu am vb fata in fata

Poate ii este rusine cu tine si considera ca arati bine doar noaptea.
broscoiu
Postat pe 4 Decembrie 2011 20:39
De la: broscoiu, la data 2011-12-04 20:39:38
De la: kudika481237, la data 2011-12-04 19:43:22relatia cu altcineva este categoric exclusa...toate cunostiintele lui stiu ca suntem impreuna si le cunosc si eu....si parintii lui stiu...doar ca nu am vb fata in fata

Poate ii este rusine cu tine si considera ca arati bine doar noaptea.


Mai rau, daca e un mic vampir?
faith742011
Postat pe 4 Decembrie 2011 20:48
dpdv al aspectului fizic mereu am avut de castigat
kudika481237
Postat pe 4 Decembrie 2011 20:48
De la: kudika481237, la data 2011-12-04 19:43:22relatia cu altcineva este categoric exclusa...toate cunostiintele lui stiu ca suntem impreuna si le cunosc si eu....si parintii lui stiu...doar ca nu am vb fata in fata

da,da...si pe sotia lu' varumeu o cunosc toate cunostiintele si familia,si cu toate astea azi noapte nu a fost cu mine in club si pe langa noi,cateva fete doar dormea
steffy91
Postat pe 4 Decembrie 2011 20:50
De la: kudika481237, la data 2011-12-04 20:48:31dpdv al aspectului fizic mereu am avut de castigat

da' tare modesta esti
steffy91
Postat pe 4 Decembrie 2011 20:50
doar realista
kudika481237
Postat pe 4 Decembrie 2011 20:54
De la: kudika481237, la data 2011-12-04 20:54:08doar realista

steffy91
Postat pe 4 Decembrie 2011 20:55
De la: kudika481237, la data 2011-12-04 20:54:08doar realista


Pai daca esti realista, ar trebui sa-ti dai seama ca e suspect nu?
faith742011
Postat pe 4 Decembrie 2011 20:56
De la: kudika481237, la data 2011-12-04 20:48:31dpdv al aspectului fizic mereu am avut de castigat


ai dreptate. se pare ca e singurul lucru care l-a atras spre tine
guru_ion
Postat pe 4 Decembrie 2011 20:57
De la: kudika481237, la data 2011-12-04 19:29:05am 19 ani si de 3 luni jumate am o relatie cu un baiat..el are 27 ani ...se poate spune ca avem o relatie frumoasa....sunt fericita langa el ...dar are unele scapari ...dupa parerea mea nu sunt normale..nu mai stiu ce sa cred....are momente cand nu imi raspunde la telefon si ma suna mereu inapoi dar peste ceva timp,in oras nu am am iesit decat o singura data,cand ne intalnim vine la mine si vine tot timpul tarziu dupa ora 21,eu la el acasa nu am fost niciodata,pe el l-au cunoscut parintii mei..pe mine ai lui nu insa stiu si dansii ca are o relatie cu mine ..doar ca nu ma cunosc si am impresia ca "fuge" de lucrul acesta...pe de alta parte el se comporta foarte frumos cu mine...de cate ori am avut senzatia ca m-ar minti mereu a reusit sa ma convinga ca nu e asa,dar de fiecare data mi-a ramas o urma de indoiala....nu stiu ce sa cred....oare nu sunt eu suficient de intelegatoare?sunt prea impulsiva?



Draga mea,ai rabdare,de ce te grabesti?Inainte de a ne pune noua subiectul tau in discutie,ai incecat sa vorbesti cu iubitul tau,sa-l intrebi de ce nu te scoate in oras,motivul pentru care vine la tine, numai dupa orele 21.00?Cu prezentatul la parinti,las-o putin mai usurel,caci nu te mariti maine si nu i-ai cunoscut parintii! Sunteti in aceasta relatie doar de 3 luni de zile,asteapta sa va mai cunoasteti,poate el nu a spus parintilor ce varsta ai,adevarul este ca esti cam micuta, ca ani vorbind,pentru domnia sa,si stie ca ei s-ar opune la o astfel de diferenta de varsta!Nu conteaza faptul ca se poarta frumos cu tine,ce ai vrea sa faca ,aflandu-se la tine in casa,sa te bruscheze,sa-ti vorbeasca urat?Nu,el stie ca este pe teritoriu strain si in plus de asta,unde mai gaseste trufanda disponibila ,buna de vizitat numai noaptea,fara sa-si asume oarece obligatii fata de aceasta?Legat de acest aspect,parerea mea este ca ascunde ceva,numai de el stiut!Nu este normal sa nu iesiti in oras,nu este normal sa nu iesiti cu prietenii vostri,spre relaxare,distractie!Cunosti foarte putine lucruri despre el si eu iti sugerez sa ai rabdare si sa incerci sa afli cat mai multe in ceea ce-l priveste!Partea cu parintii,las-o deoparte,nici prietenia prea profunda cu parintii,nu este indicata in acest moment!Voi doi trebuie sa discutati aceste nemultumiri care te framanta!Dar nu te avanta mai mult decat este cazul!El este mai copt in ale vietii si stie cum sa profite de tine!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Decembrie 2011 20:57
Draga mea din tot ceea ce am citit eu aici sfatul meu este sa fi foarte atenta si sa ai grija. El are 27 de ani si tu esti tinerica. Daca te-ar placea cu adevarat ar fi majoritatea timpului cu tine...Ceea ce te sfatuiesc eu este sa fi un pik smechera...pastreaza-te frumoasa ca esti tinerica...Ai zis ca esti impreua cu el doar de vreo trei luni...evita sa ai relatii intime cu el...ai grija sa nu te foloseasca si pe urma sa ramai asa. Daca te iubeste cu adevarat iti v-a demonstra ca are rabdare cu tine...Inca ceva nu pune suflet repede intr-o relatie...asteapta sa treaca timpul si sa cunosti persoana care ai dea face...
kudika_nikole
Postat pe 4 Decembrie 2011 22:48
Sunteti de foarte putin timp impreuna... Probabil ca vrea mai intai sa vada daca merge relatia, si pe urma sa te prezinte parintilor... La 27 de ani, imi inchipui ca are ceva experienta si e mai precaut... Intrebarea mea este: nu cumva el te foloseste doar pentru sex si atat? L-ai intrebat ce-si doreste? Vrea o relatie serioasa, bazata pe dragoste si respect, sau doar o aventura? Aveti ceva in comun, in afara de pat? De cat timp s-a despartit de fosta? Vezi, ca daca s-au despartit de putina vreme (si erau de ani buni impreuna) se poate sa te trezesti ca s-a impacat cu ea. Astea sunt niste lucruri pe care trebuia sa le discuti cu el de la inceput... Am impresia ca te-ai grabit sa intri intr-o relatie, fara sa-ti cunosti foarte bine partenerul.
Micaell
Postat pe 5 Decembrie 2011 11:38
Sunt ceva sanse chiar mari sa il intereseze ceva serios.
Asta va trebui sa determini insa pe parcurs.
In rest, citeste cu atentie cele doua raspunsuri de mai sus.
Max2
Postat pe 6 Decembrie 2011 21:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrebare 2 De la: Mike_Dex 16 August 2014 07:25
Confesiunile unui complice 20 De la: Ray_s 9 Martie 2009 00:29
voi ce ziceti? 10 De la: felixcat 20 Iulie 2009 16:47
despre iubit 69 De la: Eva32 3 Mai 2011 01:41
buna 14 De la: Gabriela_iubita 29 Iulie 2009 20:04