Setari Cookie-uri

Cum sa merg mai departe?Ajutooor!

Buna . Sunt in cls 10-a . sunt la un liceu pe care efectiv il urasc. profesorii colegii care nu stiu altceva decat sa invete nicio distractie si innebuniti dupa media 10. sI dupa cum a zis profa mea de roamna sunt o fire ft sensibila cu spirit de artist. Pt mn faptul k sunt la mate info e mai mult decat o povara.Urasc mate info fizica si chimia...De fiecare data cand incerc sa o iau de la capat viata imi arata k nu se poate. cred k am suferit mai mult decat o fata objnuita de varsta mea. E clar k nu am noroc in dragoste. de ficare data cand cred k o sa fie bn nu e niciodata toti baietii m au facut sa sufar unii mai mult decat altii. parinitii nu stiu ce sa cred dupa certuri s certuri zilnice.orice fac nu e bn. nici acm nu conyeaza k nu ma descurc la mate info cica cu un=manu imi stri viitorul dar oare dupa ce termin mate info nu cred k psihic o sa mai pot face ceva. De la atata stres si suparai mi am facut si analize pt tiroida pt k nu am energie si sunt mereu nervoasa cu psihicul la pamant, ma gandesc ca ce rost am eu pe lumea asta. pe cand mi am gasit un liceu care sa mi placa : pedagogic cica nu ma pot muta. ce motive am sa merg mai departe? k eu nu le pot gasi si si daca le as gasi nu am puterea necesara. mi e frica sa nu sufar de boala de nervi. un baiat ma innebunit la propriu desi face parte din trecut a insemnat prea mult pt mn sa l pot uita ..sunt dispertata..va rog am nevoie de o incurajare si niste sfaturi pt k simt ca nu mai rezist...
kudika196886
Postat pe 13 Decembrie 2011 18:44
Draga mea nu de mult am mai citit un topic deschis tot de tine in care ne cereai ajutorul sper sa ti cont si de sfaturile pe care le-ai primit atunci. Cat despre liceu chiar daca este ceva ce nu-ti place straduiestete sa treci clasa invata mai mult la materile care iti plac tie ca daca ai rezistat doi ani mai rezisti doi- asta in cazul in care nu reusesti sa te transferi la pedagogic. Si data viitoare cand mai faci vreo alegere fa-o astfel incat sa te reprezinte si sa faci ceea ce-ti place. Cat despre baiatul care ti-a furat inima daca nu mai face parte din viata ta da-l uitari poate crezi ca nu poti dar se poate gandeste-te ca el nu te iubeste - daca te-ar fi iubit iar fi pasat de tine si acum ar fi fost langa tine. Ai toata viata inainte sa-ti faci un iubit nou...cat despre parinti tai asa sunt ei mai cicalitori poate ca nu te poti intelege cu ei dar evita cearturile cu ei incearca sa ai discuti calme cu ei spune-le lor problemele care te confrunti si daca ei nu vor sa asculte vorbeste cu o sora , un frate sau o prietena cineva mai apropiat...te va ajuta mult. Sti cate motive ar fi sa mergi mai departe ??? multe ...in primul rand esti tanara, viata este frumoasa daca tu ti-o faci frumoasa...dupa cum ti-am mai zis si pe celalalt topic incearca sa-ti faci un program al tau. Iesi in oras la cumparaturi, plimbate, du-te la un film incearca sa faci lucruri care-ti plac si mai ales de toate incearca sa gandesti pozitiv tot timpul doar asa poti sa iesi din starea de depresie si treuie sa iesi pt ca depresia duce doar la imbolnavire atat psihica cat si fizica....Gandirea pozitiva este cea mai buna solutie...daca nu reusesti asta singura cere sfatul unui psiholog...te va ajuta foarte mult...
kudika_nikole
Postat pe 13 Decembrie 2011 19:03
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-13 19:03:23Draga mea nu de mult am mai citit un topic deschis tot de tine in care ne cereai ajutorul sper sa ti cont si de sfaturile pe care le-ai primit atunci. Cat despre liceu chiar daca este ceva ce nu-ti place straduiestete sa treci clasa invata mai mult la materile care iti plac tie ca daca ai rezistat doi ani mai rezisti doi- asta in cazul in care nu reusesti sa te transferi la pedagogic. Si data viitoare cand mai faci vreo alegere fa-o astfel incat sa te reprezinte si sa faci ceea ce-ti place. Cat despre baiatul care ti-a furat inima daca nu mai face parte din viata ta da-l uitari poate crezi ca nu poti dar se poate gandeste-te ca el nu te iubeste - daca te-ar fi iubit iar fi pasat de tine si acum ar fi fost langa tine. Ai toata viata inainte sa-ti faci un iubit nou...cat despre parinti tai asa sunt ei mai cicalitori poate ca nu te poti intelege cu ei dar evita cearturile cu ei incearca sa ai discuti calme cu ei spune-le lor problemele care te confrunti si daca ei nu vor sa asculte vorbeste cu o sora , un frate sau o prietena cineva mai apropiat...te va ajuta mult. Sti cate motive ar fi sa mergi mai departe ??? multe ...in primul rand esti tanara, viata este frumoasa daca tu ti-o faci frumoasa...dupa cum ti-am mai zis si pe celalalt topic incearca sa-ti faci un program al tau. Iesi in oras la cumparaturi, plimbate, du-te la un film incearca sa faci lucruri care-ti plac si mai ales de toate incearca sa gandesti pozitiv tot timpul doar asa poti sa iesi din starea de depresie si treuie sa iesi pt ca depresia duce doar la imbolnavire atat psihica cat si fizica....Gandirea pozitiva este cea mai buna solutie...daca nu reusesti asta singura cere sfatul unui psiholog...te va ajuta foarte mult...


Ai uitat sa-i spui ceva
ilumax_76
Postat pe 13 Decembrie 2011 19:17
De la: kudika196886, la data 2011-12-13 18:44:05Buna . Sunt in cls 10-a . sunt la un liceu pe care efectiv il urasc. profesorii colegii care nu stiu altceva decat sa invete nicio distractie si innebuniti dupa media 10. sI dupa cum a zis profa mea de roamna sunt o fire ft sensibila cu spirit de artist. Pt mn faptul k sunt la mate info e mai mult decat o povara.Urasc mate info fizica si chimia...De fiecare data cand incerc sa o iau de la capat viata imi arata k nu se poate. cred k am suferit mai mult decat o fata objnuita de varsta mea. E clar k nu am noroc in dragoste. de ficare data cand cred k o sa fie bn nu e niciodata toti baietii m au facut sa sufar unii mai mult decat altii. parinitii nu stiu ce sa cred dupa certuri s certuri zilnice.orice fac nu e bn. nici acm nu conyeaza k nu ma descurc la mate info cica cu un=manu imi stri viitorul dar oare dupa ce termin mate info nu cred k psihic o sa mai pot face ceva. De la atata stres si suparai mi am facut si analize pt tiroida pt k nu am energie si sunt mereu nervoasa cu psihicul la pamant, ma gandesc ca ce rost am eu pe lumea asta. pe cand mi am gasit un liceu care sa mi placa : pedagogic cica nu ma pot muta. ce motive am sa merg mai departe? k eu nu le pot gasi si si daca le as gasi nu am puterea necesara. mi e frica sa nu sufar de boala de nervi. un baiat ma innebunit la propriu desi face parte din trecut a insemnat prea mult pt mn sa l pot uita ..sunt dispertata..va rog am nevoie de o incurajare si niste sfaturi pt k simt ca nu mai rezist...


Daca-ti spun ca esti o lenesa si ca faci din tantar armasar, ma crezi? Aia nu-ti place, aia nu-ti place...dar sa stai cu pi*da la soare iti place? Tre sa inveti si punct. Uite de aia nu te accepta baietii, ca esti o capricioasa si te victimizezi. Wake up, girl!
ilumax_76
Postat pe 13 Decembrie 2011 19:23
De la: kudika196886, la data 2011-12-13 18:44:05Buna . Sunt in cls 10-a . sunt la un liceu pe care efectiv il urasc. profesorii colegii care nu stiu altceva decat sa invete nicio distractie si innebuniti dupa media 10. sI dupa cum a zis profa mea de roamna sunt o fire ft sensibila cu spirit de artist. Pt mn faptul k sunt la mate info e mai mult decat o povara.Urasc mate info fizica si chimia...De fiecare data cand incerc sa o iau de la capat viata imi arata k nu se poate. cred k am suferit mai mult decat o fata objnuita de varsta mea. E clar k nu am noroc in dragoste. de ficare data cand cred k o sa fie bn nu e niciodata toti baietii m au facut sa sufar unii mai mult decat altii. parinitii nu stiu ce sa cred dupa certuri s certuri zilnice.orice fac nu e bn. nici acm nu conyeaza k nu ma descurc la mate info cica cu un=manu imi stri viitorul dar oare dupa ce termin mate info nu cred k psihic o sa mai pot face ceva. De la atata stres si suparai mi am facut si analize pt tiroida pt k nu am energie si sunt mereu nervoasa cu psihicul la pamant, ma gandesc ca ce rost am eu pe lumea asta. pe cand mi am gasit un liceu care sa mi placa : pedagogic cica nu ma pot muta. ce motive am sa merg mai departe? k eu nu le pot gasi si si daca le as gasi nu am puterea necesara. mi e frica sa nu sufar de boala de nervi. un baiat ma innebunit la propriu desi face parte din trecut a insemnat prea mult pt mn sa l pot uita ..sunt dispertata..va rog am nevoie de o incurajare si niste sfaturi pt k simt ca nu mai rezist...



Daca ai lasa problemele cu baietii,ai avea mai mult timp pt tine si pt invatat.Eu nu cred ca parintii tai nu-ti asigura tot necesaru!?Tu cand vei avea fam. ta si copii tai,ce le asiguri???Discoteci si leneviri,eu mi-am batut copiii asa cum trebuie si au ajuns sa-mi multumeasca azi!!!Tu cu ce-ti multumesti parintii??Vorbeste cu ei sa-ti faca un control medical de vitamine sa-ti regenereze corpul si uita de nebunii care nu-ti vor tine de foame mai tarziu.Si vei fi de rasul iubitilor ca n-ai reusit nimic in viata.
Tu chiar nu ai vointa,ambitie!?
Titanika
Postat pe 13 Decembrie 2011 19:44
De la: ilumax_76, la data 2011-12-13 19:17:11
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-13 19:03:23Draga mea nu de mult am mai citit un topic deschis tot de tine in care ne cereai ajutorul sper sa ti cont si de sfaturile pe care le-ai primit atunci. Cat despre liceu chiar daca este ceva ce nu-ti place straduiestete sa treci clasa invata mai mult la materile care iti plac tie ca daca ai rezistat doi ani mai rezisti doi- asta in cazul in care nu reusesti sa te transferi la pedagogic. Si data viitoare cand mai faci vreo alegere fa-o astfel incat sa te reprezinte si sa faci ceea ce-ti place. Cat despre baiatul care ti-a furat inima daca nu mai face parte din viata ta da-l uitari poate crezi ca nu poti dar se poate gandeste-te ca el nu te iubeste - daca te-ar fi iubit iar fi pasat de tine si acum ar fi fost langa tine. Ai toata viata inainte sa-ti faci un iubit nou...cat despre parinti tai asa sunt ei mai cicalitori poate ca nu te poti intelege cu ei dar evita cearturile cu ei incearca sa ai discuti calme cu ei spune-le lor problemele care te confrunti si daca ei nu vor sa asculte vorbeste cu o sora , un frate sau o prietena cineva mai apropiat...te va ajuta mult. Sti cate motive ar fi sa mergi mai departe ??? multe ...in primul rand esti tanara, viata este frumoasa daca tu ti-o faci frumoasa...dupa cum ti-am mai zis si pe celalalt topic incearca sa-ti faci un program al tau. Iesi in oras la cumparaturi, plimbate, du-te la un film incearca sa faci lucruri care-ti plac si mai ales de toate incearca sa gandesti pozitiv tot timpul doar asa poti sa iesi din starea de depresie si treuie sa iesi pt ca depresia duce doar la imbolnavire atat psihica cat si fizica....Gandirea pozitiva este cea mai buna solutie...daca nu reusesti asta singura cere sfatul unui psiholog...te va ajuta foarte mult...


Ai uitat sa-i spui ceva

kudika_nikole
Postat pe 13 Decembrie 2011 19:47
De la: ilumax_76, la data 2011-12-13 19:23:26
De la: kudika196886, la data 2011-12-13 18:44:05Buna . Sunt in cls 10-a . sunt la un liceu pe care efectiv il urasc. profesorii colegii care nu stiu altceva decat sa invete nicio distractie si innebuniti dupa media 10. sI dupa cum a zis profa mea de roamna sunt o fire ft sensibila cu spirit de artist. Pt mn faptul k sunt la mate info e mai mult decat o povara.Urasc mate info fizica si chimia...De fiecare data cand incerc sa o iau de la capat viata imi arata k nu se poate. cred k am suferit mai mult decat o fata objnuita de varsta mea. E clar k nu am noroc in dragoste. de ficare data cand cred k o sa fie bn nu e niciodata toti baietii m au facut sa sufar unii mai mult decat altii. parinitii nu stiu ce sa cred dupa certuri s certuri zilnice.orice fac nu e bn. nici acm nu conyeaza k nu ma descurc la mate info cica cu un=manu imi stri viitorul dar oare dupa ce termin mate info nu cred k psihic o sa mai pot face ceva. De la atata stres si suparai mi am facut si analize pt tiroida pt k nu am energie si sunt mereu nervoasa cu psihicul la pamant, ma gandesc ca ce rost am eu pe lumea asta. pe cand mi am gasit un liceu care sa mi placa : pedagogic cica nu ma pot muta. ce motive am sa merg mai departe? k eu nu le pot gasi si si daca le as gasi nu am puterea necesara. mi e frica sa nu sufar de boala de nervi. un baiat ma innebunit la propriu desi face parte din trecut a insemnat prea mult pt mn sa l pot uita ..sunt dispertata..va rog am nevoie de o incurajare si niste sfaturi pt k simt ca nu mai rezist...


Daca-ti spun ca esti o lenesa si ca faci din tantar armasar, ma crezi? Aia nu-ti place, aia nu-ti place...dar sa stai cu pi*da la soare iti place? Tre sa inveti si punct. Uite de aia nu te accepta baietii, ca esti o capricioasa si te victimizezi. Wake up, girl!


_oktober_
Postat pe 13 Decembrie 2011 19:48
Nu cred ca trebuie criticata chiar asa...sunt uni copii care nu pot sa invete la unele materi - nici mie nu mi-ar placea sa fac ceva de care nu am nici o atragere...in liceu nu-mi prea placea chimia si matematica dar faceam fata cu bine si se poate trece doar ca trebuie vointa -poate fata are note mari la restul materilor si la astea se descurca mai greu si se simte frustrata ca nu poate sa fie in top cu note de 10 la fel ca si ceilalti colegi a gresit cand si-a ales liceul trebuia sa-si aleaga ceva care sa-i fi placut insa acuma fapta este consumata...se vede clar faptul ca fata trece printr-o depresie mai bine ar cere sfatul unui psiholog...nu cred ca va tine cont de tot ceea ce se scrie aici iar un medic ar ajuta-o altfel...eu sper ca pana la urma imi va ura sfatul si va cere parerea unui medic de specialitate....

P.S pentru fata...daca vrei iti poti cumpara lecitina, ascoleticin,cavit c sau eurovita antistres de la farmacie - te va ajuta sa inveti mai usor si iti va intari sistemul nervos...
kudika_nikole
Postat pe 13 Decembrie 2011 19:56
Buna,
ai incredere in tine,o sa treci peste toate problemele!!!
Incearca sa vorbesti cu mama ta despre faptul ca nu te simti motivata de profilul ales...afla ce-ti place cu adevarat sa faci.Este imposibil sa nu gaseti intelegere in familie daca aduci argumente puternice fara sa incerci sa te impui.
Toate problemele pe care le ai cu baietii, le-am avut toate in liceu,inclusiv mama ta.Cand o sa ajungi la facultate o sa razi de cate sentimente si lacrimi ai irosit pe niste prostioare.Ai un drum frumos in fata ta...nu te lasa batuta!
Nu uita...afla ce-ti place cu adevarat sa faci si vorbeste cu mama ta!!!Un transfer nu este imposibil!!!
Astept vesti!
. Sunt in cls 10-a . sunt la un liceu pe care efectiv il urasc. profesorii colegii care nu stiu altceva decat sa invete nicio distractie si innebuniti dupa media 10. sI dupa cum a zis profa mea de roamna sunt o fire ft sensibila cu spirit de artist. Pt mn faptul k sunt la mate info e mai mult decat o povara.Urasc mate info fizica si chimia...De fiecare data cand incerc sa o iau de la capat viata imi arata k nu se poate. cred k am suferit mai mult decat o fata objnuita de varsta mea. E clar k nu am noroc in dragoste. de ficare data cand cred k o sa fie bn nu e niciodata toti baietii m au facut sa sufar unii mai mult decat altii. parinitii nu stiu ce sa cred dupa certuri s certuri zilnice.orice fac nu e bn. nici acm nu conyeaza k nu ma descurc la mate info cica cu un=manu imi stri viitorul dar oare dupa ce termin mate info nu cred k psihic o sa mai pot face ceva. De la atata stres si suparai mi am facut si analize pt tiroida pt k nu am energie si sunt mereu nervoasa cu psihicul la pamant, ma gandesc ca ce rost am eu pe lumea asta. pe cand mi am gasit un liceu care sa mi placa : pedagogic cica nu ma pot muta. ce motive am sa merg mai departe? k eu nu le pot gasi si si daca le as gasi nu am puterea necesara. mi e frica sa nu sufar de boala de nervi. un baiat ma innebunit la propriu desi face parte din trecut a insemnat prea mult pt mn sa l pot uita ..sunt dispertata..va rog am nevoie de o incurajare si niste sfaturi pt k simt ca nu mai rezist...[/quote]


Daca ai lasa problemele cu baietii,ai avea mai mult timp pt tine si pt invatat.Eu nu cred ca parintii tai nu-ti asigura tot necesaru!?Tu cand vei avea fam. ta si copii tai,ce le asiguri???Discoteci si leneviri,eu mi-am batut copiii asa cum trebuie si au ajuns sa-mi multumeasca azi!!!Tu cu ce-ti multumesti parintii??Vorbeste cu ei sa-ti faca un control medical de vitamine sa-ti regenereze corpul si uita de nebunii care nu-ti vor tine de foame mai tarziu.Si vei fi de rasul iubitilor ca n-ai reusit nimic in viata.
Tu chiar nu ai vointa,ambitie!?[/quote]
all2makeup
Postat pe 13 Decembrie 2011 19:58
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-13 19:56:58Nu cred ca trebuie criticata chiar asa...sunt uni copii care nu pot sa invete la unele materi - nici mie nu mi-ar placea sa fac ceva de care nu am nici o atragere...in liceu nu-mi prea placea chimia si matematica dar faceam fata cu bine si se poate trece doar ca trebuie vointa -poate fata are note mari la restul materilor si la astea se descurca mai greu si se simte frustrata ca nu poate sa fie in top cu note de 10 la fel ca si ceilalti colegi a gresit cand si-a ales liceul trebuia sa-si aleaga ceva care sa-i fi placut insa acuma fapta este consumata...se vede clar faptul ca fata trece printr-o depresie mai bine ar cere sfatul unui psiholog...nu cred ca va tine cont de tot ceea ce se scrie aici iar un medic ar ajuta-o altfel...eu sper ca pana la urma imi va ura sfatul si va cere parerea unui medic de specialitate....

P.S pentru fata...daca vrei iti poti cumpara lecitina, ascoleticin,cavit c sau eurovita antistres de la farmacie - te va ajuta sa inveti mai usor si iti va intari sistemul nervos...


..de acord...daarr...ii trebuie ceva sa-i distraga atentia de la baieti!
_oktober_
Postat pe 13 Decembrie 2011 19:58
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-13 19:56:58Nu cred ca trebuie criticata chiar asa...sunt uni copii care nu pot sa invete la unele materi - nici mie nu mi-ar placea sa fac ceva de care nu am nici o atragere...in liceu nu-mi prea placea chimia si matematica dar faceam fata cu bine si se poate trece doar ca trebuie vointa -poate fata are note mari la restul materilor si la astea se descurca mai greu si se simte frustrata ca nu poate sa fie in top cu note de 10 la fel ca si ceilalti colegi a gresit cand si-a ales liceul trebuia sa-si aleaga ceva care sa-i fi placut insa acuma fapta este consumata...se vede clar faptul ca fata trece printr-o depresie mai bine ar cere sfatul unui psiholog...nu cred ca va tine cont de tot ceea ce se scrie aici iar un medic ar ajuta-o altfel...eu sper ca pana la urma imi va ura sfatul si va cere parerea unui medic de specialitate....

P.S pentru fata...daca vrei iti poti cumpara lecitina, ascoleticin,cavit c sau eurovita antistres de la farmacie - te va ajuta sa inveti mai usor si iti va intari sistemul nervos...


..de acord...daarr...ii trebuie ceva sa-i distraga atentia de la baieti!
_oktober_
Postat pe 13 Decembrie 2011 19:58
De la: _oktober_, la data 2011-12-13 19:58:40
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-13 19:56:58Nu cred ca trebuie criticata chiar asa...sunt uni copii care nu pot sa invete la unele materi - nici mie nu mi-ar placea sa fac ceva de care nu am nici o atragere...in liceu nu-mi prea placea chimia si matematica dar faceam fata cu bine si se poate trece doar ca trebuie vointa -poate fata are note mari la restul materilor si la astea se descurca mai greu si se simte frustrata ca nu poate sa fie in top cu note de 10 la fel ca si ceilalti colegi a gresit cand si-a ales liceul trebuia sa-si aleaga ceva care sa-i fi placut insa acuma fapta este consumata...se vede clar faptul ca fata trece printr-o depresie mai bine ar cere sfatul unui psiholog...nu cred ca va tine cont de tot ceea ce se scrie aici iar un medic ar ajuta-o altfel...eu sper ca pana la urma imi va ura sfatul si va cere parerea unui medic de specialitate....

P.S pentru fata...daca vrei iti poti cumpara lecitina, ascoleticin,cavit c sau eurovita antistres de la farmacie - te va ajuta sa inveti mai usor si iti va intari sistemul nervos...


..de acord...daarr...ii trebuie ceva sa-i distraga atentia de la baieti!


Daca va urma sfaturile de mai sus isi va da seama cum sa reactioneze si in problemele cu baieti...inca este tanara cred ca cel mai bun remediu pentru aceasta este timpul....
kudika_nikole
Postat pe 13 Decembrie 2011 20:06
Multumesc mult pt toate sfaturile. AM ezitat putin sa spun asta dar pt ce-i care m-au facut o lenesa vreau sas tie k la mate am luat un 8 in teza si la mate ionfo nu cred nu am note mici in rest medii de 8 9 10 dar nu-mi place ceea ce fac. e un chin. Mi-am facut si o programare la psiholog...
kudika196886
Postat pe 14 Decembrie 2011 22:36
De la: kudika196886, la data 2011-12-14 22:36:01Multumesc mult pt toate sfaturile. AM ezitat putin sa spun asta dar pt ce-i care m-au facut o lenesa vreau sas tie k la mate am luat un 8 in teza si la mate ionfo nu cred nu am note mici in rest medii de 8 9 10 dar nu-mi place ceea ce fac. e un chin. Mi-am facut si o programare la psiholog...


Foarte bine ai facut. Ma bucur ca ai tinut cont de ce ti-am zis o sa vezi ca va fi totul bine pana la urma...
kudika_nikole
Postat pe 14 Decembrie 2011 23:06
De la: kudika196886, la data 2011-12-13 18:44:05Buna . Sunt in cls 10-a . sunt la un liceu pe care efectiv il urasc. profesorii colegii care nu stiu altceva decat sa invete nicio distractie si innebuniti dupa media 10.

Vai, saraca de tine! Nu ti-ar fi mai bine la un liceu de huligani, la care sa-ti fie frica sa pleci de la ore seara singura ca te prinde golanul de la a 12a B si te....?


Ma bucur sa aud ca inca sunt tineri preocupati de studiu si licee serioase.
kudika_pudika
Postat pe 15 Decembrie 2011 00:47
Dar ce-ti mai place sa te victimizezi. In clasa a 10a crede-ma ca n-ai nici cea mai mica idee ce e aia suferinta din dragoste, ca inca nu stii ce e aia dragoste. Asa ca nu mai exagera, ai avut niste experiente neplacute. Invata din ele si invata sa nu mai faci aceeasi greseala si a doua oara.

Cat despre profil, transfera-te la altul, ca se poate! Fiecare liceu are mai multe profile, chiar daca este predominant mate-info (la mine era liceu de mate-fizica si aveam si clasa cu predare in engleza, clasa de info, clasa cu profil uman etc.). Dar tot n-ai sa scapi de mate, e obligatorie ma tem.

Insa faza aia de la inceput, cu toti elevii interesati de invatatura, te face sa pari o fetita rasfatata si lenesa foc!
kudika_pudika
Postat pe 15 Decembrie 2011 00:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nasi din navodari sau imprejurimi 2 De la: kudika121020 19 Aprilie 2015 23:12
CLUB DE ROCKARI 99 De la: kudika_956391 14 Iunie 2014 15:44
Extensii de Gene Fir cu Fir 1 De la: kudika_8854 31 Mai 2012 12:54
unghii tehnice in gel 2 De la: Cristina_Papuc_1 29 Iulie 2012 15:08
Ajutor!Am nevoie de parerile dumneavoastra! 59 De la: kudika_33624 15 Aprilie 2013 08:10