Setari Cookie-uri

prietenul meu mia propus sa locuim impreuna, insa cind merge vorba de nunta zice ca nu degraba. care poate fi motivul?

prietenul meu zice sa incepem sa locuim impreuna, ca deja avem 2, 6 ani de cind ne intilnim si e timpul....dar sa facem nunta peste vreo 2 ani....si cind ii zic ca poate mai repede sa facem nunta, poate la toamna, el imi zice cai prea degraba si tot asa...care poate fi motivul? poate nu ma vrea oficial sotia lui? de ce sa mai taraganam 2 ani?
eu_olguta
Postat pe 24 Decembrie 2011 12:24
De la: eu_olguta, la data 2011-12-24 12:24:48prietenul meu zice sa incepem sa locuim impreuna, ca deja avem 2, 6 ani de cind ne intilnim si e timpul....dar sa facem nunta peste vreo 2 ani....si cind ii zic ca poate mai repede sa facem nunta, poate la toamna, el imi zice cai prea degraba si tot asa...care poate fi motivul? poate nu ma vrea oficial sotia lui? de ce sa mai taraganam 2 ani?


Draga Olguta, la 19 ani cred ca esti cam micuta pentru casatorie. Casniciile facute la varste atat de fragede in general nu prea tin. De ce? Raspunsul este simplu: atunci cand te maturizezi complet, risti sa descoperi ca cel de langa tine nu e ceea ce-ti doresti. Nu face greseala de a te grabi pe drumul asta, pt ca nu stii ce-ti rezerva viitorul. Cauta si tu pe forum si vezi cate dudui se plang ca s-au maritat de tinere si nu si-au trait tineretea iar acum la 30 de ani, umbla dupa amanti in loc sa vada de copii. Eu zic sa mai asteptati cativa ani sa mai "cresteti"si pe urma mai vedeti.
Micaell
Postat pe 24 Decembrie 2011 12:49
De la: eu_olguta, la data 2011-12-24 12:24:48prietenul meu zice sa incepem sa locuim impreuna, ca deja avem 2, 6 ani de cind ne intilnim si e timpul....dar sa facem nunta peste vreo 2 ani....si cind ii zic ca poate mai repede sa facem nunta, poate la toamna, el imi zice cai prea degraba si tot asa...care poate fi motivul? poate nu ma vrea oficial sotia lui? de ce sa mai taraganam 2 ani?

Nu ai dat suficiente detalii incat sa ne putem face o imagine foarte relevanta. Esti sigura ca intr-adevar te iubeste ?
Daca esti foarte sigura de asta, mai insista. Sau intreaba-l cu ce il deranjeaza daca se face nunta in toamna. Sa iti argumenteze de ce nu ar vrea asta. El cati ani are ?
Max2
Postat pe 24 Decembrie 2011 13:02
Acum vrei nunta si peste vreo 2 ani nu o sa stii cum sa divortezi mai repede.
Brosco
Postat pe 24 Decembrie 2011 13:16
De la: Max2, la data 2011-12-24 13:02:59
De la: eu_olguta, la data 2011-12-24 12:24:48prietenul meu zice sa incepem sa locuim impreuna, ca deja avem 2, 6 ani de cind ne intilnim si e timpul....dar sa facem nunta peste vreo 2 ani....si cind ii zic ca poate mai repede sa facem nunta, poate la toamna, el imi zice cai prea degraba si tot asa...care poate fi motivul? poate nu ma vrea oficial sotia lui? de ce sa mai taraganam 2 ani?

Nu ai dat suficiente detalii incat sa ne putem face o imagine foarte relevanta. Esti sigura ca intr-adevar te iubeste ?
Daca esti foarte sigura de asta, mai insista. Sau intreaba-l cu ce il deranjeaza daca se face nunta in toamna. Sa iti argumenteze de ce nu ar vrea asta. El cati ani are ?

20 probabil
steffy91
Postat pe 24 Decembrie 2011 15:03
De la: eu_olguta, la data 2011-12-24 12:24:48prietenul meu zice sa incepem sa locuim impreuna, ca deja avem 2, 6 ani de cind ne intilnim si e timpul....dar sa facem nunta peste vreo 2 ani....si cind ii zic ca poate mai repede sa facem nunta, poate la toamna, el imi zice cai prea degraba si tot asa...care poate fi motivul? poate nu ma vrea oficial sotia lui? de ce sa mai taraganam 2 ani?

sunteti de 6 ani impreuna?
;a 19 ani vrei sa faci nunta? oare de ce va grabiti atat?
steffy91
Postat pe 24 Decembrie 2011 15:05
el are 25 ani...si ma iubeste mult...vad asta...dar nustiu care e problema
eu_olguta
Postat pe 25 Decembrie 2011 12:48
Pentru ca vrea sa vada cum va intelegeti si cand locuiti impreuna. Una e sa va intalniti in oras sau sa stati 2-3 zile cand la unul,cand la altul si alta e sa stati 24/7 impreuna. Poate va veti intelege, poate nu. Tu intrebi de ce sa mai 'taraganeze'. Eu te intreb: unde va grabiti? Aveti tot timpul la dispozitie pentru nunta. Cred ca 2 indragostiti se pot bucura unul de celalalt la fel de mult si daca nu sunt casatoriti. Si in plus,cu cat asteptarea e mai mare,cu atat e mai mare si entuziasmul. Lasa-l pe el sa-si doreasca sa se casatoreasca,sa-l vezi ca te roaga din suflet sa-i fii sotie; nu-l impinge de la spate.
MrsGod
Postat pe 15 Martie 2012 03:05
De la: eu_olguta, la data 2011-12-25 12:48:46el are 25 ani...si ma iubeste mult...vad asta...dar nustiu care e problema


daca va mutati impreuna e ca atunci cand v-ati casatori...vedeti intai cum va intelegeti...si dupa 1-2 ani faci nunta...
roscatika23
Postat pe 16 Martie 2012 23:41
Au dreptate fetele care ti-au raspuns pana acum: ai tot timpul sa vedeti cum va intelegeti. Grabeste nunta daor daca apare un copi, altfel....bucurati-va unul de celalalt ca nu va impiedica nimic. Cu atat mai putin lipsa unei hartii. Daca il presezi nu cred ca vei castiga nimic. Poate ii e teama ca odata cu certificatul sa nu vina si un copil si atunci s-a cam terminat cu distractia nesfarstita. Iar la 20 de ani e normal sa te sperie o ingradire de genul asta!
lolo2012
Postat pe 28 Martie 2012 16:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema mare...!!! 63 De la: polin 4 Decembrie 2011 18:20
casatorie fara dragoste 14 De la: valivieru96 19 Iulie 2009 22:28
Agentii matrimoniale 3 De la: rebecca123 25 Septembrie 2014 13:36
PORUMBEI PENTRU NUNTA 3 De la: POrumbei_Nunta 10 Februarie 2011 08:42
urmeaza sa ne casatorim 6 De la: kudika412138 12 Iulie 2013 16:21