Setari Cookie-uri

hellp=(

buna ma numesk korina,am 19 ani ..si am nevoie de sfaturile voastre...fumez de mai bine d un an si prietenul nu/mi interzice...din kontra ii place pu k sunt mai kalma., asa mi zice el.prietenii imi zik sai fi pasat de mine imi interzicea,si k nu are intentii serioasse.,!ins el nu o face...dc_? nushtiu ce sa cred...ma tot gindesk sal intreb si nu o fak!!!
kolina
Postat pe 16 Ianuarie 2012 00:32
De la: kolina, la data 2012-01-16 00:32:57buna ma numesk korina,am 19 ani ..si am nevoie de sfaturile voastre...fumez de mai bine d un an si prietenul nu/mi interzice...din kontra ii place pu k sunt mai kalma., asa mi zice el.prietenii imi zik sai fi pasat de mine imi interzicea,si k nu are intentii serioasse.,!ins el nu o face...dc_? nushtiu ce sa cred...ma tot gindesk sal intreb si nu o fak!!!


Poi poti sa-l intrebi...dar daca a zis ca nu-l deranjeaza nu cred ca este o problema....nu inseamna ca nu-i pasa de tine...cred ca vrea sa te lase sa faci ce vrei tu poate daca ti-ar zice ca l-ar deranja te-ai supara si poate nu vrea sa te faca sa te superi....parerea mea.
kudika_nikole
Postat pe 16 Ianuarie 2012 00:37
ms mult de pare ...mda poate asta si este k nu vrea sa ma supere pu k ma sypar fok... dar parerele prietenilor numi ese din kap...
kolina
Postat pe 16 Ianuarie 2012 00:41
De la: kolina, la data 2012-01-16 00:41:31ms mult de pare ...mda poate asta si este k nu vrea sa ma supere pu k ma sypar fok... dar parerele prietenilor numi ese din kap...


Poi poti sa ai o discutie mai serioasa cu el in legatura cu subiectul acesta nu cred ca se va intampla nimik. Si sfatul meu personal nu doar in situatia aceasta ci si in general este sa nu te intereseze ce zice lumea - ea din ce zice lumea ceea ce este bun - conteaza cel mai mult parerea ta decat a altora....
kudika_nikole
Postat pe 16 Ianuarie 2012 00:47
da kred k totusi vine ziua kind imi vine kurajul sai vb de subiektul dat,,,si totusi e foarte greu sa rezishti la parerea prietenilor...
kolina
Postat pe 16 Ianuarie 2012 00:53
De la: kolina, la data 2012-01-16 00:53:14da kred k totusi vine ziua kind imi vine kurajul sai vb de subiektul dat,,,si totusi e foarte greu sa rezishti la parerea prietenilor...


Da asa este e greu dar nu imposibil. Vorbeste cu prietenul tau despre orice problema ai - el te va intelege daca te iubeste si chiar tine la tine cu adevarat- conversatia este cea mai importnta pentru a mentine o relatie frumoasa de prietenie....
kudika_nikole
Postat pe 16 Ianuarie 2012 01:09
Si daca nu-ti zice sa te lasi ce?Ia uite ce dileme existentiale ai,tu i-ai interzice lui sa mai fumeze?Fiecare e liber sa faca ce vrea cu viata si cu banii lui.
Broscaru
Postat pe 16 Ianuarie 2012 01:34
De la: kolina, la data 2012-01-16 00:32:57buna ma numesk korina,am 19 ani ..si am nevoie de sfaturile voastre...fumez de mai bine d un an si prietenul nu/mi interzice...din kontra ii place pu k sunt mai kalma., asa mi zice el.prietenii imi zik sai fi pasat de mine imi interzicea,si k nu are intentii serioasse.,!ins el nu o face...dc_? nushtiu ce sa cred...ma tot gindesk sal intreb si nu o fak!!!


Decizia de a te lasa de fumat ar trebui sa vina doar de la tine, nu de la altii. Prietenul tau probabil e una dintre persoanele care nu sunt deranjate de faptul ca partenera de cuplu fumeaza, insa asta nu inseamna ca nu te-ar iubi, parerea mea. Tu sa ai grija la acei prieteni, pentru ca imi dau impresia ca vor sa bage strambe intre tine si iubitul tau. Bafta si lasa-te de fumat, e mai sanatos asa!
franziska_eu
Postat pe 16 Ianuarie 2012 03:31
De la: kolina, la data 2012-01-16 00:53:14da kred k totusi vine ziua kind imi vine kurajul sai vb de subiektul dat,,,si totusi e foarte greu sa rezishti la parerea prietenilor...



Draga mea,ceva imi spune ca nu fumatul este adevaratul subiect de discutie intre tine si prietenul tau!!Faptul ca nu s-a impotrivit dorintei tale de a fuma,denota o acceptare vis-a-vis de independenta celui aflat la un moment dat langa el!!Ti-a respectat dorinta,de ce crezi ca ar fi trebuit sa se opuna dorintei tale,,,,,daca ar fi spus ceva in acest sens,tu l-ai fi ascultat?Cred ca nu!!!!Nu implica prietenii si opiniile lor in relatia voastra,delimiteaza lucrurile!!Fiecare este liber in actiunile proprii si nimeni nu are dreptul sa dirijeze cursul vietii celorlalti!Cand ai sa intelegi acest lucru ,vei renunta sa pui intrebari puerile!!!Pana atunci,,,poti fuma linistita,,,,totul este spre binele tau si al sanatatii tale!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 16 Ianuarie 2012 08:08
Pe mine ma irita oamenii care-mi spun sa ma las de fumat .Nu-i treaba nimanui,nici banii,nici plamanii... Nu recomand,nu interzic nimanui -asta ca o forma de respect pentru deciziile fiecaruia,nu ca nepasare.
nicossia
Postat pe 16 Ianuarie 2012 08:57
De la: kolina, la data 2012-01-16 00:32:57buna ma numesk korina,am 19 ani ..si am nevoie de sfaturile voastre...fumez de mai bine d un an si prietenul nu/mi interzice...din kontra ii place pu k sunt mai kalma., asa mi zice el.prietenii imi zik sai fi pasat de mine imi interzicea,si k nu are intentii serioasse.,!ins el nu o face...dc_? nushtiu ce sa cred...ma tot gindesk sal intreb si nu o fak!!!


lasa-te de fumat.
cu banii economisiti poti sa-ti cumperi niste carti. din cand in cand unele de gramatica.
guru_ion
Postat pe 16 Ianuarie 2012 09:22
De la: kolina, la data 2012-01-16 00:32:57buna ma numesk korina,am 19 ani ..si am nevoie de sfaturile voastre...fumez de mai bine d un an si prietenul nu/mi interzice...din kontra ii place pu k sunt mai kalma., asa mi zice el.prietenii imi zik sai fi pasat de mine imi interzicea,si k nu are intentii serioasse.,!ins el nu o face...dc_? nushtiu ce sa cred...ma tot gindesk sal intreb si nu o fak!!!

Eu daca ai fi prietena mea ...decat sa te sarut pe tine mai bine as saruta o gura de canal..."Pute" mai frumos decat gura unui fumator sau fumatoare.Nu o spun cu nici o rautate ...E o constatare...Incearca sa nu mai fumezi si iti vei da seama singura ca ce am zis e adevarat.Si eu am fumat si tot la fel credeam ca nu ma pot lasa...sau ca nu intereseaza pe nimeni ce fac eu ...ca nu e treba lor...Acum vad cat puteau sa suporte cei din jurul meu...
Tu faci ce vrei...
serpico_
Postat pe 16 Ianuarie 2012 09:40
ms mult pu sfaturi =)
kolina
Postat pe 16 Ianuarie 2012 14:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HELP SFAT pentru a suporta CRIZA 1 De la: IOANA1947 24 Ianuarie 2010 07:36
ce se intampla cu mine ? 2 De la: Cassey 29 Decembrie 2008 19:05
ce facultate alegem? 11 De la: lif3_dr3am 19 Decembrie 2009 20:28
JobsFinder - Cauta joburi in vremuri de criza 2 De la: marian2104 3 Mai 2009 21:46
Pungi de cadouri,plicuri....vreau sa le fac acasa.Dar de unde le iau? 2 De la: BEL_AMY1 12 Ianuarie 2011 15:34