Setari Cookie-uri

cum pot gasi un job

Sunt studenta in anul 3 la ISE specializarea Finante si imi caut un loc de munca de ceva timp....deja incep sa ma ingrijorez.Oare nu sunt destul de buna incat sa corespund cerintelor angajatorilor sau e raspunsul unei adevarate crize si pot sa-mi iau adio de la tot ce am muncit ca sa ajung in an terminal?
danandi23
Postat pe 29 Decembrie 2008 17:12
Nu ma mira situatia ta....si nici pe tine nu ar trebui sa te mire....in primul rand, nu ai experienta ...esti inca in facultate, si angajatorii au retineri in a angaja studenti...din cauza programului. Practica difera mult de teorie....si tot ce inveti pt o meserie, inveti lucrand...nicidecum in facultate...eu mi-am gasit de lucru la un an dupa ce am terminat....si abia acum pot aspira la un post mai bun...dupa ce am acumulat experinta. Nu trebuie sa-ti creezi o impresie gresita despre tine...Nu esti incapabila....asta li se intampla tuturor...este greu la inceput...dar nu imposibil....
yunita
Postat pe 18 Februarie 2009 11:06
Contacteaza-ma pe e-mail. Iti pot da o idee de job part-time, sa iti poti continua si studiile! simona_btv@yahoo.com
symm
Postat pe 5 Martie 2009 12:48
uitati aici ce spune un fost angajat....ca tot veni vorba de angajari(se pare ca asta este visul a 99% din romani, sa fie angajat) http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24122/povestea-unui-fost-sclav-/1.html
silviu_m74
Postat pe 6 Aprilie 2009 18:32
in perioada aceasta este destul de greu de gasit un job.... insa nu trebuie sa disperi, deoarece sigur vei gasi si tu ceva care sa te multumeasca.... nu iti pierde speranta si persevereaza.
mihaelapred
Postat pe 13 Aprilie 2009 14:12
Mda.....chiar azi am mai fost la un " interviu"....Ce sa zic,nimic serios pe piata. Peste tot e nevoie de brokeri sau consilieri financiari care sa agate clienti in cel mai agresiv mod posibil...Multumesc oricum pentru sfaturi....Cine stie, poate Dumnezeu va raspunde...
danandi23
Postat pe 13 Aprilie 2009 19:39
in ce oras esti la facultatea?
lory2006_4u
Postat pe 17 Aprilie 2009 18:44
daca e cineva din constanta sau buzau care doreste un loc de munca (conditii exceptionale) sa-mi lase un msg.....pt a-l putea programa pt un interviu....o zi placuta
lory2006_4u
Postat pe 18 Aprilie 2009 16:41
Cum poti gasi un job?
- fa-ti cont pe toate site-urile de recrutare, completeaza CVul sin in romana sin engleza si aplica, aplica, aplica
- eventual cumpara si serviciile lor de promovare a CVului tau (e o investitie buna te asigur)
- invata sa scrii o scrisoare de intentie
- anunta-ti toate rudele, cunostintele, prietenii, colegii, profesorii ca iti cauti de munca
- mergi pe la seminariile de prezentare organizate de firme (astfel afli ce anume cer, cum sa te prezinti la un interviu etc)
- ia ziarul
- aplica pentru programe de training, de internship sau fa voluntariat. Daca exista o firma la care vrei sa lucrezi si nu are astfel de programe, cere tu un internship
- fii umila, la urma urmei, nu ai mare experienta practica, totul vine in timp

kitty_krieger
Postat pe 18 Aprilie 2009 16:48
stau si ma intreb de ce oare 99% din romani dupa atatia anii de studii pe banii lor sau ai parintilor isi doresc sa se angajeze??(sa fie sclav la stapan)??
silviu_m74
Postat pe 20 Aprilie 2009 20:10
De la: silviu_m74, la data 2009-04-20 20:10:03stau si ma intreb de ce oare 99% din romani dupa atatia anii de studii pe banii lor sau ai parintilor isi doresc sa se angajeze??(sa fie sclav la stapan)??


Dar ce ne propui tu sa facem? Vrei sa ne finantezi tu ca sa ne deschidem o afacere? De unde bani daca nu din sclavie?
allexxe
Postat pe 3 Iulie 2009 09:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mda.. 8 De la: eka 15 Iulie 2009 00:57
afacere profitabila sau nu? 6 De la: Damaris2009 20 Ianuarie 2015 13:37
Dezvoltare personala - ce faceti zilnic pentru spiritul vostru? 10 De la: steffy91 21 Septembrie 2011 22:18
Pentru liceeni 44 De la: Calandrinon 19 Decembrie 2009 23:35
Despre noi, oamenii,,, 3 De la: marygeo 7 Aprilie 2009 08:54