Setari Cookie-uri

relatie ciudata

buna, as dori pareri, legate de un subiect ciudat, daca au mai fost si alte persoane in situatia mea, cum au trecut peste situatie.
deci, in urma cu mai mult de 10 ani, dupa divort, am inceput o relatie cu un barbat mai in varsta decat mine. eram indragostita de el, dar cu timpul am inceput sa tin la el, l-am admirat, l-am iubit enorm. am gasit in el tot ce isi putea dori o femeie, incepand de la iubire, afectiune, atentie terminand cu siguranta, din orice punct de vedere. chiar si cand eram certati arata ca ii pasa, desi nu vorbeam. el nu era casatorit, dar aveam 2 fete din prima casatorie, iar eu am un fiu din prima casatorie. problema e ca ani au trecut. nu stiu cine a gresit primul eu, sau el. cand vroia el sa ne casatorim, cand eu. pana cand ne am despartit fizic, ca sufleteste nu am reusit. am incercat sa mi refac viata alaturi de un alt barbat, necasatorit, fara copii, care se purta frumos cu fiul meu, isi arata afectiunea fata de noi, si desi stia de rel aceea a mea, de sentimentele mele, a avut rabdare, si dupa un timp a vrut sa ne si castorim, dar nu am reusit pt ca nu am reusit sa ma vad casatorita cu el caci nu il puteam uita pe celalat. ideea e ca m-am reintors la el, ne am reimpacat, si am incheiat relatia a doua din cauza lui.
din pacate el a fost marea mea iubire. si el a facut multe pt mine, dar si eu pt el.
au trecut mai mult de 10 ani de cand am inceput aceea relatie. am 39 ani deja si sunt foarte dingura mai ales sufleteste. ne am despartit acum 2 ani ca a inceput sa iasa cu femei mai tinere, desi nu recunostea l-am prins in final, isi facuse inca o relatie de vreun an cu alta femeie. a fost un soc imens pt mine, am fost in depresie maxim, nu am putut accepta realitatea, ba am renuntat, ba nu. in final i am spus ca renunt la el in momentul in care renunta si aceea femeie la el, ceea ce a fost o umilinta pt mine, dar am facut ceea ce am spus. cand ea la parasit (in cate va luni l-a parasit pt ca numai corespundea financiar), at l-am parasit si eu. si s-a terminat relatia .......... pt un timp. anul trecut iar ne am impacat, am incercat sa reluam relatia, fara reprosuri, zicea ca a inteles unde a gresit, ca vrea sa fac parte din viata lui, ca indiferent ce a gresit el tine la mine etc. si pt ca tin inca la el, chiar mi am dorit sa ne reimpacam. pt ca am incercat sa am alta relatie, dar pe toti ii comparam cu el si .... se termina.
din pacate pacea nu a tinut prea mult ......... dupa cate va luni iar am aflat ca umbla cu femeia aceea pt care ne am certat si despartit, care intre timp s a si casatorit cu altul, el nu a recunoscut ca are din nou o relatie cu ea desi i-am dovedit. ne am certat rau de tot, de data asta chiar nu l-am mai putut ierta.
ne am despartit. dar dupa vreo 3 saptamani am aflat ca sunt insarcinata, aveam aproape 3 luni, am decis sa pastrez copilul, nu am putut sa l omor.... acum am 6 luni, voi avea o fetita, iar el e departe, nu si doreste copilul, desi l-am informat, e in continuare cu aceea persoana, iar eu ...... singura.
chiar nu inteleg cum pot fi oameni asa meschini, cruzi...........
kudika500699
Postat pe 23 Ianuarie 2012 21:42
sa ai grija de copil! si sa nu i-l arati niciodata
jean_luc_picard
Postat pe 23 Ianuarie 2012 21:47
Draga mea - ma impresionat povestea ta foarte mult. Sa sti ca asa sunt uni oameni - sti si tu proverbul acela ,, Lupul isi schimba parul dar naravul ba''. Foarte bine ai facut ca ai astrat copilul. La 39 de ani inca te poti marita linistita daca vei intalni un barbat dupa tine ...care sa-ti placa si sa va intelegeti. Cel mai important lucru in viata este sa fi optimist in toate lucrurile buna pana la moarte....Ai grija de tine si de copilas - o imbratisare ...
kudika_nikole
Postat pe 23 Ianuarie 2012 22:57
mai femeie,ia ti liber,sa ne refacem retina
kudika172000
Postat pe 23 Ianuarie 2012 23:00
De la: kudika500699, la data 2012-01-23 21:42:44buna, as dori pareri, legate de un subiect ciudat, daca au mai fost si alte persoane in situatia mea, cum au trecut peste situatie.
deci, in urma cu mai mult de 10 ani, dupa divort, am inceput o relatie cu un barbat mai in varsta decat mine. eram indragostita de el, dar cu timpul am inceput sa tin la el, l-am admirat, l-am iubit enorm. am gasit in el tot ce isi putea dori o femeie, incepand de la iubire, afectiune, atentie terminand cu siguranta, din orice punct de vedere. chiar si cand eram certati arata ca ii pasa, desi nu vorbeam. el nu era casatorit, dar aveam 2 fete din prima casatorie, iar eu am un fiu din prima casatorie. problema e ca ani au trecut. nu stiu cine a gresit primul eu, sau el. cand vroia el sa ne casatorim, cand eu. pana cand ne am despartit fizic, ca sufleteste nu am reusit. am incercat sa mi refac viata alaturi de un alt barbat, necasatorit, fara copii, care se purta frumos cu fiul meu, isi arata afectiunea fata de noi, si desi stia de rel aceea a mea, de sentimentele mele, a avut rabdare, si dupa un timp a vrut sa ne si castorim, dar nu am reusit pt ca nu am reusit sa ma vad casatorita cu el caci nu il puteam uita pe celalat. ideea e ca m-am reintors la el, ne am reimpacat, si am incheiat relatia a doua din cauza lui.
din pacate el a fost marea mea iubire. si el a facut multe pt mine, dar si eu pt el.
au trecut mai mult de 10 ani de cand am inceput aceea relatie. am 39 ani deja si sunt foarte dingura mai ales sufleteste. ne am despartit acum 2 ani ca a inceput sa iasa cu femei mai tinere, desi nu recunostea l-am prins in final, isi facuse inca o relatie de vreun an cu alta femeie. a fost un soc imens pt mine, am fost in depresie maxim, nu am putut accepta realitatea, ba am renuntat, ba nu. in final i am spus ca renunt la el in momentul in care renunta si aceea femeie la el, ceea ce a fost o umilinta pt mine, dar am facut ceea ce am spus. cand ea la parasit (in cate va luni l-a parasit pt ca numai corespundea financiar), at l-am parasit si eu. si s-a terminat relatia .......... pt un timp. anul trecut iar ne am impacat, am incercat sa reluam relatia, fara reprosuri, zicea ca a inteles unde a gresit, ca vrea sa fac parte din viata lui, ca indiferent ce a gresit el tine la mine etc. si pt ca tin inca la el, chiar mi am dorit sa ne reimpacam. pt ca am incercat sa am alta relatie, dar pe toti ii comparam cu el si .... se termina.
din pacate pacea nu a tinut prea mult ......... dupa cate va luni iar am aflat ca umbla cu femeia aceea pt care ne am certat si despartit, care intre timp s a si casatorit cu altul, el nu a recunoscut ca are din nou o relatie cu ea desi i-am dovedit. ne am certat rau de tot, de data asta chiar nu l-am mai putut ierta.
ne am despartit. dar dupa vreo 3 saptamani am aflat ca sunt insarcinata, aveam aproape 3 luni, am decis sa pastrez copilul, nu am putut sa l omor.... acum am 6 luni, voi avea o fetita, iar el e departe, nu si doreste copilul, desi l-am informat, e in continuare cu aceea persoana, iar eu ...... singura.
chiar nu inteleg cum pot fi oameni asa meschini, cruzi...........


In cazul multor persoane, interesul poarta fesul, draga mea. Mergi mai departe si incearca sa-l uiti. Nu-l mai ierta pentru ca el o sa te insele de fiecare data. Cauta sa-ti refaci viata alaturi de un om pe care sa-l iubesti si care sa te respecte, atat pe tine, cat si pe copilasii tai.

Sa ai o sarcina usoara in continuare si ai grija de tine si cui daruiesti inima ta!
franziska_eu
Postat pe 24 Ianuarie 2012 04:50
De la: kudika500699, la data 2012-01-23 21:42:44buna, as dori pareri, legate de un subiect ciudat, daca au mai fost si alte persoane in situatia mea, cum au trecut peste situatie.
deci, in urma cu mai mult de 10 ani, dupa divort, am inceput o relatie cu un barbat mai in varsta decat mine. eram indragostita de el, dar cu timpul am inceput sa tin la el, l-am admirat, l-am iubit enorm. am gasit in el tot ce isi putea dori o femeie, incepand de la iubire, afectiune, atentie terminand cu siguranta, din orice punct de vedere. chiar si cand eram certati arata ca ii pasa, desi nu vorbeam. el nu era casatorit, dar aveam 2 fete din prima casatorie, iar eu am un fiu din prima casatorie. problema e ca ani au trecut. nu stiu cine a gresit primul eu, sau el. cand vroia el sa ne casatorim, cand eu. pana cand ne am despartit fizic, ca sufleteste nu am reusit. am incercat sa mi refac viata alaturi de un alt barbat, necasatorit, fara copii, care se purta frumos cu fiul meu, isi arata afectiunea fata de noi, si desi stia de rel aceea a mea, de sentimentele mele, a avut rabdare, si dupa un timp a vrut sa ne si castorim, dar nu am reusit pt ca nu am reusit sa ma vad casatorita cu el caci nu il puteam uita pe celalat. ideea e ca m-am reintors la el, ne am reimpacat, si am incheiat relatia a doua din cauza lui.
din pacate el a fost marea mea iubire. si el a facut multe pt mine, dar si eu pt el.
au trecut mai mult de 10 ani de cand am inceput aceea relatie. am 39 ani deja si sunt foarte dingura mai ales sufleteste. ne am despartit acum 2 ani ca a inceput sa iasa cu femei mai tinere, desi nu recunostea l-am prins in final, isi facuse inca o relatie de vreun an cu alta femeie. a fost un soc imens pt mine, am fost in depresie maxim, nu am putut accepta realitatea, ba am renuntat, ba nu. in final i am spus ca renunt la el in momentul in care renunta si aceea femeie la el, ceea ce a fost o umilinta pt mine, dar am facut ceea ce am spus. cand ea la parasit (in cate va luni l-a parasit pt ca numai corespundea financiar), at l-am parasit si eu. si s-a terminat relatia .......... pt un timp. anul trecut iar ne am impacat, am incercat sa reluam relatia, fara reprosuri, zicea ca a inteles unde a gresit, ca vrea sa fac parte din viata lui, ca indiferent ce a gresit el tine la mine etc. si pt ca tin inca la el, chiar mi am dorit sa ne reimpacam. pt ca am incercat sa am alta relatie, dar pe toti ii comparam cu el si .... se termina.
din pacate pacea nu a tinut prea mult ......... dupa cate va luni iar am aflat ca umbla cu femeia aceea pt care ne am certat si despartit, care intre timp s a si casatorit cu altul, el nu a recunoscut ca are din nou o relatie cu ea desi i-am dovedit. ne am certat rau de tot, de data asta chiar nu l-am mai putut ierta.
ne am despartit. dar dupa vreo 3 saptamani am aflat ca sunt insarcinata, aveam aproape 3 luni, am decis sa pastrez copilul, nu am putut sa l omor.... acum am 6 luni, voi avea o fetita, iar el e departe, nu si doreste copilul, desi l-am informat, e in continuare cu aceea persoana, iar eu ...... singura.
chiar nu inteleg cum pot fi oameni asa meschini, cruzi...........



Nu de putine ori ,viata noastra este un roman captivant prin capitolele de viata,cu picanteriile de rigoare,dar ,la fel de adevarat,este si faptul ca finalul nu este unul dintre cele mai fericite!!!

Draga mea,ti-am citit povestea de viata,destul de tumultoasa si petrecuta intr-un ritm alert,nu difera cu nimic fata de viata oricarei femei indragostita de barbatul vietii ei,dar care barbat nu a reusit sa iasa din mediocritatea tipic masculina,afisand un egoism primar si fatete de onestitate indoielnica!!Asupra caracterului acelui barbat,ma abtin sa fac comentarii in plus,totul ramanand la o concluzie personala!!!! Esti insarcinata,deci esti un izvor de viata si aceasta ar trebui sa-ti confere un statut de nezdruncinat si sa te indemne sa nu regreti nimic si sa lupti pentru tine si pentru viata puiului tau!!Nu conteaza faptul ca esti singura,maternitatea iti va da forta necesara sa infrunti destinul si sa ai o viata implinita!Lasa amintirile trecutului si gandeste-te ca il ai pe fiul tau alaturi de tine,familia,prietenii,cunostintele,deci ai TOTUL!!Restul,,,este doar o fila de viata ,,rupe-o din romanul tau si trece-o ca nefiind valabiala,,,retranscri-o prin viata pruncului tau!!!
MissRainbow
Postat pe 24 Ianuarie 2012 08:05
Oamenii nu sunt rai, prin natura lor sunt nestiutori si automat gresesc, greselile ne schimba de multe ori viata, avem regrete, am vrea s adam timpul inapoi, apr chestiuni pe care nu le intelegm. in astfel de cazuri cel mai bine este sa nu privim inapoi si sa nu ne framantam cu intrebari de genul "de ce eu", "de ce mie", " de ce tocmai acum", pur si simplu cautam forta interioara si continuam sa mergem mai departe cu bune si rele
yumy
Postat pe 24 Ianuarie 2012 08:42
ai 39 de ani degeaba! stiu suna crud dar asta-i realitatea!
kiss_my_ass
Postat pe 24 Ianuarie 2012 08:53
mai exista cineva asa fraier? ca mine?
kudika500699
Postat pe 24 Ianuarie 2012 11:10
De la: kudika500699, la data 2012-01-24 11:10:19mai exista cineva asa fraier? ca mine?

felicitari pentru sarcina ,nu esti fraiera ,din pacate ai iubit o persoana care nu a meritat dragostea ta.
Acum dupa ce te-ai ars banuiesc ca vei sufla si in iaurt.Inainte sa investesti sentimente intr-o relatie incearca sa vezi daca merita,nu toti barbatii sunt niste nemernici,mai exista si barbati buni (cei drept sunt raritati),deocamdata remonteaza-te pentru copilasii tai. O sarcina usoara sa ai si multa sanatate tie si copiilor
Piscolinoo
Postat pe 24 Ianuarie 2012 11:20
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-24 08:53:04 ai 39 de ani degeaba! stiu suna crud dar asta-i realitatea!


nu cred ca am degeaba 39 ani! chiar daca sentimental am gresit pt ca am simtit ceva aparte pt un om de doi lei. asta e partea urata a vietii mele, dar am cunoscut tot ce se poate fi si frumos si urat in iubire, incepand de la pasiune etc. dar totusi incerc sa merg mai departe, cu bune si rele, doar ca doare in interior.
kudika500699
Postat pe 24 Ianuarie 2012 11:34
De la: kudika500699, la data 2012-01-24 11:34:44
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-24 08:53:04 ai 39 de ani degeaba! stiu suna crud dar asta-i realitatea!


nu cred ca am degeaba 39 ani! chiar daca sentimental am gresit pt ca am simtit ceva aparte pt un om de doi lei. asta e partea urata a vietii mele, dar am cunoscut tot ce se poate fi si frumos si urat in iubire, incepand de la pasiune etc. dar totusi incerc sa merg mai departe, cu bune si rele, doar ca doare in interior.


tu vorbesti serios? dupa cate ti-a facut? acum toata atentia ta o merita cei 2 copilasi- cel pe care il ai si cel care o sa vina!
kiss_my_ass
Postat pe 24 Ianuarie 2012 11:39
De la: kudika500699, la data 2012-01-24 11:34:44
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-24 08:53:04 ai 39 de ani degeaba! stiu suna crud dar asta-i realitatea!


nu cred ca am degeaba 39 ani! chiar daca sentimental am gresit pt ca am simtit ceva aparte pt un om de doi lei. asta e partea urata a vietii mele, dar am cunoscut tot ce se poate fi si frumos si urat in iubire, incepand de la pasiune etc. dar totusi incerc sa merg mai departe, cu bune si rele, doar ca doare in interior.

din pacate greseli poti face la orce varsta,dragostea de multe ori te poate orbi ,e bine totusi ca ti-ai datseama intr-un final ca nu este omul cu care sa mergi mai departe.
Piscolinoo
Postat pe 24 Ianuarie 2012 11:41
De la: Piscolinoo, la data 2012-01-24 11:41:59
De la: kudika500699, la data 2012-01-24 11:34:44
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-24 08:53:04 ai 39 de ani degeaba! stiu suna crud dar asta-i realitatea!


nu cred ca am degeaba 39 ani! chiar daca sentimental am gresit pt ca am simtit ceva aparte pt un om de doi lei. asta e partea urata a vietii mele, dar am cunoscut tot ce se poate fi si frumos si urat in iubire, incepand de la pasiune etc. dar totusi incerc sa merg mai departe, cu bune si rele, doar ca doare in interior.

din pacate greseli poti face la orce varsta,dragostea de multe ori te poate orbi ,e bine totusi ca ti-ai datseama intr-un final ca nu este omul cu care sa mergi mai departe.


din pacate nici acum nu realizeaza ca a gresit! tare mi-e teama ca acel copilas il va folosi drept"moneda de schimb", sper ca va fi mult mai cerebrala pentru a face asta!
kiss_my_ass
Postat pe 24 Ianuarie 2012 11:44
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-24 11:44:18
din pacate nici acum nu realizeaza ca a gresit! tare mi-e teama ca acel copilas il va folosi drept"moneda de schimb", sper ca va fi mult mai cerebrala pentru a face asta!

mai ce sa zic eu......... e un spatiu virtual unde fiecare isi poate expune problemele fara a fi pe urma aratat cu degetul pe strada.Ea si-a expus off-ul ,noi...am sfatuit-o fiecare cum am simtit ca ar fi bine ....acum ca va urma sfaturile sau nu..tine doar de ea,alegerile in viata nu ti le poate face nimeni in afara de tine.Daca va gresi sau nu ...nu tine de noi ..tione doar de ce alegeri va face......cum o sa-si creasca ea copilasii ....din punctul meu de vedere la 39 de ani esti o persoana matura si apta in luarea deciziilor ce tin de copii si familie.Sunt o multime de femei care dintr-un motiv sau altul au ramas singure..fara sot ,si au copii 1-2 sau 3 si se descurca ,deci ai un cap,2 picioare tre musai sa faci oarescum sa te descurci.
Piscolinoo
Postat pe 24 Ianuarie 2012 12:08
De la: kudika500699, la data 2012-01-24 11:10:19mai exista cineva asa fraier? ca mine?

destui...da' ai tras ceva invataminte din toate ratarile?...poti sa-mi spui , ceea ce ai gresit si ce vei corecta de-acum incolo la tine?
pese.sarcina usoara
MissDarine
Postat pe 24 Ianuarie 2012 12:30
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-24 08:53:04 ai 39 de ani degeaba! stiu suna crud dar asta-i realitatea!


Amin !
Baiat_virgin
Postat pe 24 Ianuarie 2012 12:37
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-24 12:37:12
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-24 08:53:04 ai 39 de ani degeaba! stiu suna crud dar asta-i realitatea!


Amin !


s-a rupt...ata?!
kiss_my_ass
Postat pe 24 Ianuarie 2012 12:54
chis mai as ti am zis sa ti schimbi numele ala,,unde ti e respectul fata de interlocutori tai
zmeu
Postat pe 24 Ianuarie 2012 12:56
De la: zmeu, la data 2012-01-24 12:56:45chis mai as ti am zis sa ti schimbi numele ala,,unde ti e respectul fata de interlocutori tai


iar eu ti-am spus sa ma ignori!
kiss_my_ass
Postat pe 24 Ianuarie 2012 12:58
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-24 12:58:01
De la: zmeu, la data 2012-01-24 12:56:45chis mai as ti am zis sa ti schimbi numele ala,,unde ti e respectul fata de interlocutori tai


iar eu ti-am spus sa ma ignori!
bn draga te ignor dar ce ai de esti asa ciufuta,,ti a umblat cnva la ass
zmeu
Postat pe 24 Ianuarie 2012 13:00
De la: zmeu, la data 2012-01-24 13:00:47
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-24 12:58:01
De la: zmeu, la data 2012-01-24 12:56:45chis mai as ti am zis sa ti schimbi numele ala,,unde ti e respectul fata de interlocutori tai


iar eu ti-am spus sa ma ignori!
bn draga te ignor dar ce ai de esti asa ciufuta,,ti a umblat cnva la ass


da, putin mai in fata! altceva?
kiss_my_ass
Postat pe 24 Ianuarie 2012 13:10
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-24 13:10:17
De la: zmeu, la data 2012-01-24 13:00:47
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-24 12:58:01
De la: zmeu, la data 2012-01-24 12:56:45chis mai as ti am zis sa ti schimbi numele ala,,unde ti e respectul fata de interlocutori tai


iar eu ti-am spus sa ma ignori!
bn draga te ignor dar ce ai de esti asa ciufuta,,ti a umblat cnva la ass


da, putin mai in fata! altceva?
nimik,,scuze ca am indraznit sa ma adresez domniei voastre
zmeu
Postat pe 24 Ianuarie 2012 13:17
De la: kudika500699, la data 2012-01-24 11:34:44
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-24 08:53:04 ai 39 de ani degeaba! stiu suna crud dar asta-i realitatea!


nu cred ca am degeaba 39 ani! chiar daca sentimental am gresit pt ca am simtit ceva aparte pt un om de doi lei. asta e partea urata a vietii mele, dar am cunoscut tot ce se poate fi si frumos si urat in iubire, incepand de la pasiune etc. dar totusi incerc sa merg mai departe, cu bune si rele, doar ca doare in interior.


Nu cred ca el reprezinta in totalitate partea urata a vietii tale , pentru ca altfel nu l-ai fi iubit, cu siguranta au existat si momente in care v-ati iubit si respectat. Iar in afara de acele clipe minunate petrecute candva cu un om pe care l-ai iubit, ai ramas in urma acestei relatii si cu un copilas, deci chiar in van n-a fost relatia voastra.

Mergi mai departe fara acest barbat si vei cunoaste candva pe altcineva care sa te iubeasca si sa te respecte, sunt sigura de asta. Ai toata viata inainte pentru a fi fericita.
franziska_eu
Postat pe 24 Ianuarie 2012 13:20
De la: zmeu, la data 2012-01-24 13:17:23
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-24 13:10:17
De la: zmeu, la data 2012-01-24 13:00:47
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-24 12:58:01
De la: zmeu, la data 2012-01-24 12:56:45chis mai as ti am zis sa ti schimbi numele ala,,unde ti e respectul fata de interlocutori tai


iar eu ti-am spus sa ma ignori!
bn draga te ignor dar ce ai de esti asa ciufuta,,ti a umblat cnva la ass


da, putin mai in fata! altceva?
nimik,,scuze ca am indraznit sa ma adresez domniei voastre


pentru ca-mi esti simpatic de data asta te iert!
kiss_my_ass
Postat pe 24 Ianuarie 2012 13:21
De la: Piscolinoo, la data 2012-01-24 12:08:23
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-24 11:44:18
din pacate nici acum nu realizeaza ca a gresit! tare mi-e teama ca acel copilas il va folosi drept"moneda de schimb", sper ca va fi mult mai cerebrala pentru a face asta!

mai ce sa zic eu......... e un spatiu virtual unde fiecare isi poate expune problemele fara a fi pe urma aratat cu degetul pe strada.Ea si-a expus off-ul ,noi...am sfatuit-o fiecare cum am simtit ca ar fi bine ....acum ca va urma sfaturile sau nu..tine doar de ea,alegerile in viata nu ti le poate face nimeni in afara de tine.Daca va gresi sau nu ...nu tine de noi ..tione doar de ce alegeri va face......cum o sa-si creasca ea copilasii ....din punctul meu de vedere la 39 de ani esti o persoana matura si apta in luarea deciziilor ce tin de copii si familie.Sunt o multime de femei care dintr-un motiv sau altul au ramas singure..fara sot ,si au copii 1-2 sau 3 si se descurca ,deci ai un cap,2 picioare tre musai sa faci oarescum sa te descurci.


Cat adevar graiesti, Pisco...
franziska_eu
Postat pe 24 Ianuarie 2012 13:23
De la: franziska_eu, la data 2012-01-24 13:23:18
Cat adevar graiesti, Pisco...

Multu franzi ,eu sunt convinsa ca daca cu un copil s-a descurcat si cu al doilea se va descurca poate chiar mai bine avand experienta.A cam dat-o in bara cu relatia respectiva,...sa-i dea d-zeu sanatate si putere sa mearga mai departe.Oare cati dintre noi nu am gresit macar o data in viata?Nu cred ca exista pe lume persoana care sa nu fi dat gres,care sa nu fi suferit .......probabil asta-i frumusetea vietii,,,nu stiu,stiu doar ca tre sa mergi mai departe cu capul sus iar daca ai copii tre musai sa te axezi pe cresterea si educatia lor deoarece ei te reprezinta mai departe.
Piscolinoo
Postat pe 24 Ianuarie 2012 13:30
De la: Piscolinoo, la data 2012-01-24 13:30:17
De la: franziska_eu, la data 2012-01-24 13:23:18
Cat adevar graiesti, Pisco...

Multu franzi ,eu sunt convinsa ca daca cu un copil s-a descurcat si cu al doilea se va descurca poate chiar mai bine avand experienta.A cam dat-o in bara cu relatia respectiva,...sa-i dea d-zeu sanatate si putere sa mearga mai departe.Oare cati dintre noi nu am gresit macar o data in viata?Nu cred ca exista pe lume persoana care sa nu fi dat gres,care sa nu fi suferit .......probabil asta-i frumusetea vietii,,,nu stiu,stiu doar ca tre sa mergi mai departe cu capul sus iar daca ai copii tre musai sa te axezi pe cresterea si educatia lor deoarece ei te reprezinta mai departe.

Daca poti sa o faci, e mare lucru. De cele mai multe ori, insa, esti oprit tocmai de cei care te arata cu degetul sau te vorbesc pe la colturi.
Lucia_41
Postat pe 24 Ianuarie 2012 13:32
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-24 11:44:18
De la: Piscolinoo, la data 2012-01-24 11:41:59
De la: kudika500699, la data 2012-01-24 11:34:44
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-24 08:53:04 ai 39 de ani degeaba! stiu suna crud dar asta-i realitatea!


nu cred ca am degeaba 39 ani! chiar daca sentimental am gresit pt ca am simtit ceva aparte pt un om de doi lei. asta e partea urata a vietii mele, dar am cunoscut tot ce se poate fi si frumos si urat in iubire, incepand de la pasiune etc. dar totusi incerc sa merg mai departe, cu bune si rele, doar ca doare in interior.

din pacate greseli poti face la orce varsta,dragostea de multe ori te poate orbi ,e bine totusi ca ti-ai datseama intr-un final ca nu este omul cu care sa mergi mai departe.


din pacate nici acum nu realizeaza ca a gresit! tare mi-e teama ca acel copilas il va folosi drept"moneda de schimb", sper ca va fi mult mai cerebrala pentru a face asta!


merci pt rasp, sa sti ca apreciez cand cineva spune ce gandeste. poate nu am reusit eu sa ma exprim f corect, probabil din cauza stresului. am realizat ce am facut, mai ales ce am gresit, si in mod sigur nu imi voi folosi copilul ca moneda de schimb. dupa cum am si scris am un fiu din prima casatorie, de care sunt mai mult decat incantata, mandra etc, iar desi tatal lui a plecat din tara si financiar ar fi putut sa faca ceva pt fiu, nu a facut nimic, dimpotriva, iar eu nici macar nu l am dat in judecata pt a plati macar minimul. nu a mai platit pensia de vreo 6 ani, si conform legii chiar am dreptul sa i cer. dar m am descurcat si fara, fiul meu la 15 ani face sport de performanta (sah), a fost la concursuri cam prin toata europa, si mai ales prin toata tara, vorbeste trei limbi, si acum, de luna viitoare v-a pleca la studi in germa. nu scriu asta pt a imi lauda copilul, ci pt a arata ce simt eu fata de fiul meu, si ca niciodata nu m am folosit de el pt a obtine foloase materiale sau financiare. si in mod sigur nu ma voi folosi de fetita pt a obtine ceva de la tatal ei, incepand de la afectiune , sau altele. dar inca mi e greu sa accept realitatea, insa nu voi ceda.
si in leg cu relatia care s-a incheiat chiar am crezut in aceea relatie si de aceea ma gandeam ca poate mai sunt persoane care au suferit o deceptie asemanatoare, si putem discuta.
in fond, suntem fiinte umane, si avem nevoie uneori de anumite legaturi si de comunicare. de aceea am scris.
sper sa mai discutam!
kudika500699
Postat pe 26 Ianuarie 2012 15:30
De la: Piscolinoo, la data 2012-01-24 13:30:17
De la: franziska_eu, la data 2012-01-24 13:23:18
Cat adevar graiesti, Pisco...

Multu franzi ,eu sunt convinsa ca daca cu un copil s-a descurcat si cu al doilea se va descurca poate chiar mai bine avand experienta.A cam dat-o in bara cu relatia respectiva,...sa-i dea d-zeu sanatate si putere sa mearga mai departe.Oare cati dintre noi nu am gresit macar o data in viata?Nu cred ca exista pe lume persoana care sa nu fi dat gres,care sa nu fi suferit .......probabil asta-i frumusetea vietii,,,nu stiu,stiu doar ca tre sa mergi mai departe cu capul sus iar daca ai copii tre musai sa te axezi pe cresterea si educatia lor deoarece ei te reprezinta mai departe.


exact asa e, cred ca majoritatea au suferit deceptii, fiecare a gresit, dar partea frumoasa e ca totul se rezolva intr un fel sau altul, cu ajutorul lui dumnezeu, chiar daca acum eu nu gasesc rezolvarea si e greu sa merg mai departe... dar ma straduies pt fiul meu, care are f multa nevoie de mine, ma intelege si e foarte matur pt varsta lui.
multumesc pt raspuns.
kudika500699
Postat pe 26 Ianuarie 2012 15:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
schimbarea culorii parului 19 De la: ramona02 28 Octombrie 2014 19:22
masaj anticelulitic 9 De la: kudika_1012859 5 August 2016 16:17
Aplic unghii tehnice Cluj Napoca 1 De la: kudika_8091 22 Mai 2012 09:17
Sondaj cosmetice 1 De la: ioanatodi 8 Mai 2012 23:04
Dermatocosmetice,creme antirid si pt lifting facial 35+ 12 De la: lauradumitrana 30 August 2009 11:47